Omsk – Čerepovec 4:3 (1:0 po s.n.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Petrohrad 1:5 (kon.) | Barys – Jaroslavľ 5:3 (kon.)
Jekaterinburg – A. Mytišči 3:2 (2:1 po s.n.) | Kazaň – Čeljabinsk 3:2 (po pr.) | Viťaz – Nižnekamsk 1:0 (kon.)
Novgorod – Metallurg Magnitogorsk 5:0 (kon.) | D. Moskva – Ufa 4:1 (kon.) | S.Moskva – Riga 1:3 (kon.)
Dinamo Minsk – HC Slovan 2:0 (kon.) | Doneck – CSKA Moskva 1:4 (kon.) | Záhreb – Lev 1:3 (kon.)
Spartak Moskva
1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
HC Dinamo Riga
Utorok 10.09.2013, 17:30KHL

To je už odo mňa všetko. Ďakujem vám za pozornosť a teším sa na vás pri ďalších prenosoch z KHL! Dovidenia. (19:48:35)

Je za nami zaujímavý zápas. V prvej tretine sa Riga nevedela dostať dlho k puku, Spartak tlačil, ale nakoniec prvá časť skončila bez gólov. V druhej tretine sa najprv do vedenia dostali domáci, no potom Riga hru vyrovnala a vsietila zaslúžený gól. Záver prostrednej časti bol v znamení nervozity a pästných súbojov. Riga mala v poslednej tretine k dispozícii 5 minútovú presilovku, v ktorej sa presadil Indrašis a viacmenej rozhodol o víťazstve. Spartak skúšal naďalej vyrovnať, ale hostia pozorne bránili a v poslednej minúte ešte prikrášlili výsledok gólom do prázdnej bránky. Raduju sa tak Lotyšši, domáci Spartakovci prišli o svoju neporaziteľnosť a neprestrieľnosť.

60:00

59:55
    Zápas sa už len dohráva a fanúšikovia hostí sa už môžu radovať z víťazstva.

59:21
    Dinamo Riga dalo gól!

A je rozhodnuté! Spartak stratil puk na modrej a hostia sa vydali do útoku. Pavlov po krídle puk potiahol a potom prihral na voľného KAYLA WILSONA, ktorý už nemal problém zakončiť do prázdnej bránky! Asistencie: Vitaly Pavlov, Sandis Ozolinš.

59:01
    Spartak už hrá vabank bez brankára!

58:37
    Spartak je stále v útočnom pásme, Riga dobre bráni.

57:49
    Volkov zrazil Bodrovovi puk, jeho strela bola však nepresná. Moskve sa čas kráti. Odhodlajú sa k powerplay?

57:30
    Wilson prenechal Hossovi puk po vhadzovaní, ten však stroskotal na pozornom Glassovi.

56:58
    Dinamo naďalej kombinuje v útočnom pásme, Spartaku sa čas veľmi rýchlo kráti.

56:28
    Riga stále pri puku, nechce Spartak pustiť k záverečnému tlaku.

55:40
    Spartak už hrá v plnej sile.

55:35
    Cipulis dorážal sám pred bránkou, skvelý zákrok Glassa.

54:45
    Riga sa snaží v tejto presilovke odskočiť súperovi na rozdiel dvoch gólov. Spartak nie je v tretej tretine vo svojej koži.

53:33
    Bodrov (SPM) bude pykať za nedovolené bránenie.

53:19
    Na druhej strane čaroval Tellquist,ktorý puk dlho nevidel, až mu skákal na bránkovej čiare.

52:14
    Riga sa po dlhom čase dostala do útoku a Dzerinš len tesne minul odkrytú časť Glassovej bránky.

50:49
    Dinamo Riga je v plnom počte.

50:41
    Domáci sa snažia stále vyrovnať, ale ich presilovka je už na konci.

Martin Platko

Góly a asistencie: 24. Wandell (Sergejev) – 34. Szczechura (Indrašis, Robinson), 44. Indrašis (Ozolinš, Robinson), 60. Wilson (Pavlov, Ozolinš)

Spartak Moskva: Glass (Ivanov) – Quint, Sergejev, Mamkin, Bodrov, Kulik, Megalinskij, Nekolenko – Černych, Špirko, Nikoncev, Kozlov, Nikulin, Anderson, Junkov, Bobrov, Volkov, Krutov, Wandell, Medvěděv.
    HC Dinamo Riga: Tellquist (Cimermanis) – Rekis, Ozolinš, Redlihs, Sotnieks, Robinson, Siksna, Pujacs – Kuzmenkovs, Skvorcovs, Wilson, Dzerins, Szczechura, Cipulis, Bukarts, Pavlovs, Hossa, Sarkanis, Meija, Upitis.

Rozhodca: Nalivajko, Naumov – Goljak, Daduljak.