Omsk – Čerepovec 4:3 (1:0 po s.n.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Petrohrad 1:5 (kon.) | Barys – Jaroslavľ 5:3 (kon.)
Jekaterinburg – A. Mytišči 3:2 (2:1 po s.n.) | Kazaň – Čeljabinsk 3:2 (po pr.) | Viťaz – Nižnekamsk 1:0 (kon.)
Novgorod – Metallurg Magnitogorsk 5:0 (kon.) | D. Moskva – Ufa 4:1 (kon.) | S.Moskva – Riga 1:3 (kon.)
Dinamo Minsk – HC Slovan 2:0 (kon.) | Doneck – CSKA Moskva 1:4 (kon.) | Záhreb – Lev 1:3 (kon.)
HC Torpedo Nižnij Novgorod
5:0 (0:0, 3:0, 2:0)
Metallurg Magnitogorsk
Utorok 10.09.2013, 17:00KHL

Máme za sebou stretnutie, v ktorom padlo dovedna 5 gólov a všetky padli do sieti Košečkina. Domáci si tak napravili chuť po dvoch nie príliš úspešných stretnutiach a dnes si pripisujú do tabuľky dôležité 3 body. Za pozornosť stojí spomenúť 2 góly obrancu Hietanena a 3 asistencie centra druhého útok Tim Brenta.
    Ja Vám ďakujem za pozornosť, prajem príjemný večer. (19:17:08)

60:00

59:32
    Domáci sa už nikam neponáhľajú a zdá sa, že stretnutie dohrajú naozaj v kľude.

58:52
    Tak predsa len tu máme ešte jedného potrestaného hráča. Je to hráč Magnitogorsku Lee, ktorý si odpyká 2 minúty na lavici hanby.

58:02
    Začali sa posledné 2 minúty stretnutia.

57:32
    Po dlhom čase zamierili do útočného pásma aj hostia, no tam nepochodili, podobne, ako tomu bolo počas celého stretnutia.

56:42
    Hostia po dlhom čase hrajú s piatimi hráčmi, vylúčenie Platonova tak domáci potrestovali dvoma gólmi, za čo ho určite tréner nepochváli.

55:47
    Torpédo Novgorod dal gól!

Tak a toto je už naozaj debakel, ktorý utŕži Metallurg Magnitogorsk v dnešnom stretnutí. Presilovú hru o dvoch hráčov dokázal využiť JUSSI HIETANEN, podobne ako pred malou chvíľou jeho spoluhráč, aj on sa presadil tvrdou strelou a využíva tak presilovú hru. Asistencie: Denis Paršin, Pavel Valentenko.

54:51
    Hostia budú hrať navyše v oslabení o dvoch hráčov. Na trestnú lavicu smeruje Zaripov za sekanie.

54:33
    Doplním ešte informáciu, že hoci domáci dali gól aj naďalej ich presilová hra pretrváva.

53:45

Tak a teraz už môžme definitívne povedať, že o výsledku je rozhodnuté. Je to prvý gól v dnešnom stretnutí, v ktorom nemal prsty Brent. Paršin posunul na modrú čiaru VADIMU CHOMNICKEMU a ten tvrdou strelou zvyšuje na rozdiel 4 gólov. Asistencia: Denis Paršin.

52:55
    Domáci v útočnom pásme, skúsili ohroziť Košečkina v bráne hostí, no ten radšej puk pridržal. Domáci tréner si navyše berie oddychový čas.

51:41
    Tak a myslím si, že hostia majú definitívne po bodoch v dnešnom stretnutí. Platonov dostáva za zákrok na Žarkova trest 5+ do konca stretnutia za napadnutie hlavy a krku.

50:15
    Prehupli sme sa do poslednej 10 minútovky a si myslím že stretnutia.

49:11
    Do dobrej príležitosti sa dostávali domáci, no tam ich zastavila pozorná obrana Metallurgu, zdá sa, že aj hostia zistili, že v dnešnom stretnutí úspešný nebudú a do útoku postupujú iba sporadicky.

48:20
    Domáci hrajú s piatimi hráčmi.

47:25
    A opäť sa to opakuje, tak hosťom v dnešnom stretnutí presilové hry vôbec nevychádzajú.

46:40
    Ihneď po tom, čo sa vhodilo buly však Torpedo vyhadzuje puk cez všetky čiary.

46:16
    Je tu jedna z posledných možností Metallurgu sa vrátiť do stretnutia. Po vylúčení Lukina za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou budú hrať presilovú hru.

45:12
    Puk letí mimo ľadovej plochy od jedného z domácich hráčov a vhadzovať sa bude v strednom pásme.

43:44
    Puk vybojovali domáci a tí sa nikam neponáhľajú, veď kam by sa mali, keď vyhrávajú 3:0.

43:12
    Hostia len potvrdili to, čo som povedal. Po ich zakázanom uvoľnení sa hra presťahuje naspäť pred Košečkina.

43:02
    Hra sa nám prelieva z jednej strany na druhú, na oboch stranách máme možnosť vidieť množstvo nepresností, ak tempo hry bude aj naďalej takéto a najmä zo strany hostí, som si istý, že tri body zostanú v Novgorode.

41:35
    Puku sa zmocnili hostia, tí sa snažili ohroziť Gelašviliho zásluhou Grigorenka, no jeho strela nemala potrebnú razanciu a domáci gólman skryl puk do svojej lapačky.

40:41
    Zdá sa, že domáci nechcú nič nechať na náhodu. Vyhrali úvodné vhadzovanie a ihneď sa tlačia do útoku.

40:01
    Začala tretia tretina.

Máme za sebou druhú tretinu, na ktorú budú chcieť hostia určite čo najrýchlejšie zabudnúť. Inkasovali v nej dovedna 3 krát a tak prehrávajú po dvoch tretinách 3:0.
    Tretia tretina sa začne približne o 18:40.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:03
    Prebieha nám už posledná minúta druhej tretiny.

38:32
    Pri puku domáci, tí sa však nikam neponáhľajú a nahadzujú iba poľahky puk za Košečkina a odchádzajú striedať.

37:01
    Pomaly, ale isto sa nám blíži koniec druhej tretiny, ktorý najmä hostia určite uvítajú. Niečo s výsledkom však ešte chcel spraviť Hodgman, no Gelašvili je v dnešnom stretnutí proste nepriestrelný.

36:30
    Domáci sa ale ubránili aj tejto presilovej hre, zdá sa, že Metallurg je v dnešnom stretnutí neškodný, aspoň čo sa týka útočnej fázy.

35:45
    Hostia usadený v útočnej tretiny, snažia sa hrať presilovú hru cez obrancov, no tí sú veľmi dobre pokrytý.

35:02
    Domáci však v tejto tretinu budú hrať po druhý krát v oslabení pre príliš veľa hráčov na ľadovej ploche, no takéto situácie, by sa im kľudne mohli vypomstiť.

34:30
    Obe mužstvá hrajú s plným počtom hráčov.

34:02
    Hra sa presúva z jednej polovicu na druhú, do dobre šance sa však dostal hosťujúci Hodgman, s jeho strelou si aj keď s problémami, no poradil Gelašvili, ten chytá v dnešnom stretnutí naozaj veľmi dobre.

32:42
    Opäť sa bude vylučovať a opäť na oboch stranách. Na trestnú lavicu putuje z domáceho celku Alexander Makarov za sekanie, na strane hostí je vylúčený Potechin za nedovolené bránenie.

31:23

Tak to je v skutku nevídané, akú gólovú kanonádu spustili domáci na svojho súpera v tejto tretine. Je to najmä vďaka Timov Brentovi, ktorý si pripisuje svoju tretiu asistenciu v stretnutí. Teraz nahrával JUSSOVI HIETANENOVI, ktorý prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Asistencia: Tim Brent.

28:55
    Hostia stále v útoku, teraz je tam ich prvá formácia, no ani tá si nevie vypracovať nejakú súvislú gólovú akciu.

28:10
    Antipin sa ihneď po buly pokúsil ohroziť Gelašviliho, no jeho puk smeruje mimo bránu.

27:48
    Domáce mužstvo bude hrať v oslabení. Za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche dostáva trest hráčska lavica Torpeda. Trest si odchádza odsedieť Sentyurin.

27:35
    Hra sa prelieva z jednej strany na druhú, Birjukov rozohráva akciu svojho tímu, no puk končí v strednom pásme.

26:32
    Domáci fanúšikovia sa po O'Reillyho zákroku v strednom pásme dožadovali vylúčenia za hákovanie, no rozhodca ukazuje, hrajte ďalej.

26:11
    Hostia sa tlačili do útoku, no nahodili iba puk na Gelašviliho, ten ho radšej pridržal a máme tu reklamnú prestávku.

25:51
    Obe mužstvá hrajú s piatimi hráčmi.

24:55
    Hra 4:4 vyhovuje viacej domácim, Wolski sa dostáva do dobrej šance, no ideálnu možnosť na prihrávku Brentovi preváhal a puk končí v rohu klziska.

23:50
    Šenfeld ale svoj nájazd nezvládol. Košečkin jeho úmysel vystihol. A stav zostáva nezmenený 2:0.

23:50
    Hostia majú možnosť znížiť, sám ba brankára sa rútil Šenfeld, ten bol dva krát faulovaný Chomnickijim, za druhý faul je nariadené trestné strieľanie.

23:30
    A je tu ďalšie vylúčenie na strane hostí! Na trestnú lavicu odchádza Chabarov za hákovanie.

23:02

A je tu to, čo som spomenul, domáci idú do dvoj gólového vedenia. Presnú prihrávku cez celé pásmo dostal PAVEL VALENTENKO a strelou nad Košečkinovu lapačku dáva gól. Asistencia. Tim Brent.

21:55
    Domáci majú možnosť navýšiť svoje vedenie, na trestnú lavicu ide O'Reilly za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou.

21:36

Domáci idú do vedenia! Po vyhranom buly v útočnom pásme sa k puku dostal TIM LUKIN a z prvej nechytatelne vystrelil na Košečkina. Asistencia: Tim Brent.

21:25
    Tam boli úspešnejší na buly hostia, Salminen však vybojoval puk, no v zápätí posiela svoj tím do stredného pásma.

21:09
    Metallurg sa navyše previnil zakázaným uvoľnením, hra sa presťahuje pred Košečkina.

20:45
    Tí prišli o puk, zmocnil sa ho Zaripov, nahadzoval do tretiny Torpeda, no puk skončil až na ochrannej sieti.

20:12
    Druhá tretina je na svojom začiatku, na úvodnom buly boli úspešnejší domáci, ktorý sa ihneď tlačia do útoku.

20:01
    Začala druhá tretina.

Máme za sebou prvú tretinu, ktorá bola veľmi vyrovnaná, oba celky si dokázali vypracovať po jednej dobrej šanci, no využiť sa im nepodarilo a tak stav zostáva bez gólový 0:0.
    Druhá tretina začne približne o 17:45.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:02
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:45
    Tí však o puk prišli pomerne s ľahkosťou, no útok hostí bol zastavený hvizdom čiarového rozhodcu pre postavenie mimo hry.

17:40
    Pri puku však už Immonen, ten motá hlavu súperovým obrancom a na pomoc mu prichádza kolega z útoku Salminen.

17:21
    Na ľade opäť prvý útok Magnitogorska, ten to patrične dáva pocítiť svojmu súperovi. Ten sa zatiaľ nevie dostať zo svojej obrany.

15:50
    Šenfeld z hosťujúceho tímu predviedol výbornú individuálnu akciu, obkorčuľoval domáceho obrancu, no na šťastie pre Gelašviliho, puk nemieril do jeho bránky. Stav zostáva stále nezmenený 0:0.

15:05
    Hostia sa navyše previnili zakázaným uvoľnením. Vhadzovať sa bude po Košečkinovej pravici.

14:20
    K puku sa dostal obranca hostí Birjukov, no jeho strela ani zďaleka nemieri na Gelašviliho bránku.

13:22
    Wolski sa ocitol vo veľmi dobrej šanci. Nakorčuľoval si medzi kruhy, tam dostal prihrávku od Brentu, ale z prvej nedokázal prekonať Košečkina, ten si pripisuje ďalší úspešný zákrok.

12:49
    Hra sa nám v týchto chvíľach vyrovnáva, ba čo viac, povedal by som, že viac z hry majú domáci.

12:05
    Veľmi dobrú prihrávku v útočnom pásme dostal domáci obranca Lukin, jeho strela z prvej však skončila na betónoch Kosečkina.

11:32

10:33
    Domáci v hre 4 proti 4 nasťahovaný pred súperovým brankárom. No do zakončenia sa nevedeli dostať a tak o puk prišli.

09:31
    Hlavný rozhodca vylúčuje prvý krát v dnešnom stretnutí, no hneď na oboch stranách. Domáci Galuzin putuje na trestnú lavicu za napadnutie a hráči Magnitogorsku O´Reilly za sekanie.

07:55
    Ojedinelý útok domácich, v ktorom sa ocitol Žarkov, jeho bekhend, ale minul bránku hostí iba o kúsok.

06:15
    Hostia sú v doterajšom priebehu stretnutia jasne aktívnejším mužstvom. S Antipinový nahodeným pukom si však Gelašvili poradil a v zápätí je pískané postavenie mimo hry pre domácich.

05:21
    Hostia opäť v útočnom pásme a opäť pri puku aktívny prvý útok. Mozjakin však nedostal presnú prihrávku, puku sa zmocnili domáci a tí ho vyhadzujú cez všetky čiary.

03:33
    O puk však prišli aj hostia. K puku sa zmocnil Hietanen, no s jeho polostrelou nemal Košeckin najmenšie problémy.

02:20
    Domáci sa dostali do útoku až začiatkom tretej minúty. Útok vedený prvou formáciou však stroskotal pri mantinely a Torpedo sa tak musí opäť brániť.

01:21
    Magnitogorsk je stále v útoku, no do nejakej vyloženej šance sa nedostal.

00:41
    Hostia sa hneď od úvodu tlačia do útoku, do dobrej príležitosti sa dostal Zaripov, no ideálnu možnosť na strelu preváhal a musel zakončovať z uhla, čo Gelašvilimu veľa problémov nenarobilo.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

HC Torpedo Nižnij Novgorod: Gelašvili (Maškovcev) – Chomnickij, Makarov, Hietanen, Valentěnko, Lukin, Grigorjev, Belochvostikov – Immonen, Salminen, Paršin – Wolski, Brent, Sentjurin – Galuzin, Potapov A., Kuljomin – Krasnoslobodcev, Žarkov, Potapov M. – Jamkin Náhradníci: Beljajev, Cyplakov – Ivanov, Nesterov

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Ibragimov, Birjkuv, Birjukov, Lee, Teresčenko, Metljuk, Chabarov, Malenkich, Antipin – Mozjakin, Zaripov, Kovář – Šenfeld, Kazionov, Grigorenko – Hodgman, O'Reilly , Potěchin – Platonov, Kosov, Malinovskij..

Vítam Vás pri stretnutí nadnárodnej hokejovej ligy KHL. Budem pre Vás komentovať stretnutie medzi Torpedom Novgorod, ktorý na svojom ľade privíta Metallurg Magnitogorsk.
    Domáce Torpedo odohralo dve veľmi vyrovnané stretnutia. V tom prvom prehralo s Ufou na domácom ľade až po nájazdoch 2:3. Do druhého zápasu proti Traktoru Čeljabinsk vstúpili veľmi zle a až do 50. minúty nevedeli nájsť recept na dobrú obranu hostí. 10 minút pred koncom sa zdalo, že o výsledku je rozhodnuté, keď na tabuli svietili 1:4 v prospech Traktoru. Domáci však potom zapli na plné obrátky a po dvoch strelených góloch spravili zo stretnutia drámu, to bolo z ich strany ale všetko. Za 1 bod, ktorý v doterajšom priebehu získali im patrí 12. miesto vo východnej konferencii.
    Ich súper z Magnitogorska, je na tom o čosi lepšie, v 2 zápasoch nazbierali 3 body, za výhru na ľade nováčika z Podolska 4:5. Prehru si zaknihovali v prvom stretnutí a to na ľade minuloročného víťaza Dinama Moskva.
    Čaká nás určite veľmi zaujímavé, v ktorom si myslím, že budeme mať možnosť vidieť viacero gólových šancí. Prajem príjemný športový zážitok.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Tomáš Fiala

Góly a asistencie: 22. Lukin (Brent), 24. Valentenko (Brent), 32. Hietanen (Brent), 54. Chomnickij (Paršin), 56. Hietanen (Paršin, Valentenko)