Omsk – Čerepovec 4:3 (1:0 po s.n.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Petrohrad 1:5 (kon.) | Barys – Jaroslavľ 5:3 (kon.)
Jekaterinburg – A. Mytišči 3:2 (2:1 po s.n.) | Kazaň – Čeljabinsk 3:2 (po pr.) | Viťaz – Nižnekamsk 1:0 (kon.)
Novgorod – Metallurg Magnitogorsk 5:0 (kon.) | D. Moskva – Ufa 4:1 (kon.) | S.Moskva – Riga 1:3 (kon.)
Dinamo Minsk – HC Slovan 2:0 (kon.) | Doneck – CSKA Moskva 1:4 (kon.) | Záhreb – Lev 1:3 (kon.)

65:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Avtomobilist Jekaterinburg Gól strelil LAZAREV.

Radulov na Kovářa nevyzrel a tak je rozhodnuté.

Lazarev to previedol fantasticky a dostáva Jekaterinburg do vedenia!

Šmeljov proti Kovářovi neuspel.

Toluzakov predviedol peknú kľučku do bekhendu a vyrovnáva!

Trubačjov sa nemýlil a strelou k tyči sa presadil!

Začali domáci, Maljchin sa dlho hral s pukom a už mu ušiel z čepele.

Samostatné nájazdy začínajú.

Predlženie nerozhodlo o víťazovi a tak prídu na rad samostatné nájazdy. Tie začnú za niekoľko minút.

Strely na bránku: 38:29
    Vhadzovanie: 32:25

65:00
    Predĺženie skončilo.

64:10
    Obidva tímy sa už snažia nespraviť chybu a vyčkávajú len na nájazdy.

63:29
    Atlant nahadzuje za Kovářa, o puk sa následne bojovalo pri mantineli. Jekaterinburg dobre bráni.

62:48
    Domáci len nahodil puk za bránku Borisova. Skôr tam boli hráči Atlantu.

62:34
    Viklund nedokázal skákavý puk umiestniť medzi tri tyčky.

62:25
    Hra je stále pokojný, zrejme sa dočkáme aj nájazdov.

61:48
    Proti Radulovovi si Kovář povyšiel a zasiahol lapačkou.

61:12
    Počas prerušenia sa tam strhla menšia mela, rozhodcovia však majú situáciu pod kontrolou.

61:12
    Rukavišnikov nastrelil len Maljchina, ktorý sa hodil do strely.

60:38
    Atlant začal aktívnejšie ako domáci, tí sú pomerne nervózni, keďže nedokázali využiť viacero čistých príležitostí.

60:01
    Začalo predĺženie.

Atlantu sa podarilo v tretej časti vyrovnať, keď sa presadil Koltsov. O víťazovi teda rozhodnej predĺženie, alebo samostatné nájazdy.

60:00
    Tretia tretina skončila.

59:33
    Ešte posledné vhadzovanie v stredovom kruhu, dočkáme sa predĺženia.

59:14
    Momentálne sa hrá v strednom pásme.

58:42
    Už zrejme nie je pochýb, že sa dočkáme predĺženia. Ani jeden z tímov nejaví záujem rozhodnúť v riadnom hracom čase.

57:58
    Golyšev vystihol rozohrávku domácich, potom však mieril tesne mimo.

57:05
    Všetko to už smeruje do predĺženia. Aktivitou začal ešte hýriť domáci.

56:32
    Vilund najprv trafil len obrancu stojacého pred ním, potom svojho spoluhráča.

56:16
    Domáci sú už v plnom počte.

55:15
    Domáci dobre bránia toto oslabenie. Mytišči už nemá veľa času.

54:47
    Niskala od modrej vystrelil len do lapačky Kovářa.

54:16
    Na trestnú lavicu si ide sadnúť Sergej Gusev (JEK) za sekanie.

54:10
    Koltsov mohol pridať aj druhý gól a stať sa tak hrdinom, keď strieľal do protipohybu Kovářa. Trafil však len tyčku!

53:36
    Viklund už nemal veľa možností, a tak zo stredného pásma nahodil na Borisova, ten radšej prerušil hru.

52:40
    Hostia sa teda poponáhľali a začína sa teda odznova. Jekaterinburg pôsobí zaskočene.

52:00
    Atlant Mytišči dál gól!

KONSTANTIN KOLTSOV si vykorčuľoval spoza bránky a bekhendom poslal puk na Kovářa. Puk zmenil behom letu niekoľkokrát smero a nakoniec skončil za prekvapeným českým gólmanom! Asistencia: Janne Niskala.

51:32
    Toluzakov dostal ideálnu prihrávku, puk mu však ušiel a nemohol ani vystreliť.

50:14
    Atlant už nemá veľa času. Je pravda, že na jeden gól je 10 minút dostatočný čas, šance majú však aj domáci.

49:58
    Trjamkin od modrej poriadne vystrašil Borisova, ten vôbec nevidel kde sa nachádza puk. Ten sa potom objavil pred ním, odkiaľ ho poslal do bezpečia Niskala.

49:15
    Na druhej strane podobná situácia, puk mal na hokejke Lazarev, bol vo výhodnej pozícii, ale odkrytú bránku Borisova nedokázal trafiť.

48:05
    Od zadného mantinelu sa puk odrazil do bránkoviska kde stále Sošnikov, ten ho ale nedokázal doklepnúť do prázdnej bránky.

47:48
    Mytišči sa po ubránenej oslabovke tlačí vo veľkom do útoku a pred Kovárom robia hostia poriadny vietor.

47:09
    Defenzíva domácich stojí stále na pevných základoch.

46:40
    Puk sa po zásahu Kovářa odrazil k Levitskému, ktorý ale českého gólmana ani na dvakrát nedokázal prekonať.

46:04
    Atlant je v plnom počte, Jekaterinburg môže ešte ľutovať túto premrhanú presilovku.

45:35
    Antomoblilistu sa v tejto dlhej presilovke príliš nedarí, hostia sú dobre zoradení a stále vyhadzujú puky.

44:55
    Strela Krikunova sa odráža od brankára a presvištal ponad brvno.

44:40
    Trjamkin taktiež od modrej len do stredu bránky, kde bol samozrejme Borisov pripravený.

43:56
    Gusev vystrelil veľmi tvrdo, Borisov puk príliš nevidel, napriek tomu ho dokázal vyraziť.

42:55
    Borisov sa od začiatku tretiny nemôže sťažovať na nudu. Aj teraz bol pred jeho bránkou chaos a musel mať oči na stopkách.

42:31
    Jekaterinburg sa snaží udržať v útočnom pásme. Viklund od modrej len nastrelil cloniaceho obrancu.

41:35
    Od modrej strieľal Fedorov, puk však letí mimo bránky.

41:04
    Prichádza vylúčenie na strane hostí. Jevgenij Arťuchin obdržal trest na 5 minút plus do konca zápasu. Trest za neho odsedí Sošnikov.

41:02
    Toluzakov nahral voľnému Fjodorovovi, ktorý ale o kúsok minul bránku hostí.

40:50
    Hostia začali kvalitnou defenzívou, v útoku si však nevedia rady.

40:28
    Atlant sa po vyhranom buly pustil okamžite do útoku, určite chcú čo najskôr vyrovnať. Nebude to však ľahké.

40:01
    Začala tretia tretina.

Obidva tímy sú už na ľade, o chvíľu sa začne tretia tretina. Uvidíme, či bude aj posledná.

Aj druhý tretina začala prevahou Atlantu, ktorý dlho tlačil a snažil sa navýšiť svoj náskok. Potom však z ničoho nič udreli domáci. Najprv sa presadil Lepisto a za necelé dva minúty otočil skóre Toluzakov. Tretia tretina začne približne o 16:35.

Strely na bránku: 25:14
    Vhadzovania: 18:18

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:37
    Ešte sa Jekaterinburg pokúsil zaútočiť, prihrávka na útočníka bola však pridlhá a skončila zakázaným uvoľnením.

39:25
    Domáci si už strážia v závere druhej tretiny jednogólový náskok.

38:44
    Golyšev vyslal nebezpečnú strelu, aj teraz bol Borisov pozorný.

38:21
    Radulov je už späť na ľade a tak je Atlant v plnom počte.

37:55
    Simakov dvakrát z pravej strane bezúspešne vystrelil.

36:36
    Atlant hrá už vo štvorici. Stále sa však musí brániť.

36:25
    Hostia sa úpenlivo brania a vyhadzujú puky.

36:21
    Igor Radulov (MYT) ide na trestnú lavicu za hru vysokou hokejkou.

36:00
    Gusev tvrdo vystrelil od modrej, Borisov jeho pokus vyrazil na poslednú chvíľu.

35:34
    Lazarov to vyskúšal z veľkého uhlu, neúspešne.

34:48
    Domáci sa po vyhranom buly usadil v útočnom pásme.

34:36
    Ilja Kablukov (MYT) ide na trestnú lavicu za hákovanie. Sme svedkami len prvého vylúčenia v zápase.

33:35
    Krikunov sa prepracoval do útoku, obranca ho však vyviedol z miery a útočník Jekaterinburgu už nemal toľko kľudu na zakončenie.

32:46
    Golyšev dorážal zblízka, Borisov si však svoju tyčku aj terza postrážil.

32:35
    Domáci hrajú ako vymenení, okupujú útočné pásmo a neustále pokúšajú šťastie a ohrozujú Borisovova, ktorý toľko práce ako teraz nemal počas celej prvej tretiny.

31:07
    Oddychový čas hostí.

31:07
    Jekaterinburg dal gól!

Fjodorov obral o puk obrancu hostí a nahral ho krížne k nebiehajúcemu FILIPPOVI TOLUZAKOVOVI, ktorý už nemal problém poslať puk k bližšej tyčke! Asistencia: Jevgenij Fjodorov.

30:50
    Jekaterinburg vyrovnávajúci gól poriadne nabudil a teraz robia Atlantu veľké problémy.

30:12
    Batyršin mal veľa priestoru k strele, puk však poslal len po ľade, kde mal Kovář betóny.

29:31

SAMI LEPISTO si s pukom zišiel na stred a strelou zápästím poslal puk presne do vinkla Borisovovej brány! Bez asistencie.

29:07
    Streltsov od pravého mantinelu nastrelil Borisova.

28:22
    Puk sa zo zhluku hráčov odrazil pred Kovářa, kde však bol obranca domácich a ten puk odpratal do bezpečia.

28:10
    Arťjuchin svojim bekhendom nedokázal ohroziť Kovářa.

27:36
    Sami Lepisto vypálil od modrej, ale ani on neuspel.

26:45
    Mytišči sa usadil v útočnom pásme. Stále sa hrá bez vylúčení.

26:20
    Po dlhej dobe ukázali svoje schopnosti aj domáci. Krikunov vystrelil z kruhu o kúsok mimo.

25:53
    Atlant sa snaží bojovať o každý puk v strednom pásme.

25:37
    Radulov sa snažil prejsť cez dvoch obrancov, keď už to vyzeralo, že sa mu to podarí, puk mu ušiel do rohu.

24:46
    Atlant však zastavil v útočnom snažení odpískaný ofsajd.

24:19
    Hostia sa snažia založiť novú akciu spoza svojej bránky.

23:50
    Atlant me perfektne organizovanú defenzívu, Jekaterinburg stojí veľa síl dostať sa do útočnej tretiny.

23:00
    Sošnikov nastrelil len Kovářa, ktorý puk len vyrazil pred seba. Následne ho však dokázal zakryť lapačkou pred dotierajúcim Radulovom.

22:22
    Niskalova delovka od modrej bola tesne pred Kovářom tečovaná, našťastie mimo tri tyčky.

21:54
    Batyršin trafil od modrej len Kovářa. V druhej časti je to zatiaľ dosť opatrný hokej.

21:28
    Atlant na seba už tiež začína upozorňovať a momentálne sa usadil v útočnom pásme.

20:56
    Fjodorov svojim pokusom našiel len lapačku Borisova.

20:35
    Jekaterinburg vstúpil do druhej časti so zvýšenou aktivitou.

20:01
    Začala druhá tretina.

Hráči už sú na ľadovej ploche, čoskoro sa začne druhá tretina.

Prvú tretinu máme za sebou. VIdeli sme len jeden gól, keď sa v 4.minúte presadili hráči Atlantu zásluhou Sanguinettiho. Zvyšná časť tretiny bola veľmi vyrovnaná a šancu na vyrovnanie mali aj domáci. Zatiaľ sa tak však nestalo aj kvôli výbornému Borisovovi v bráne Atlantu. Druhá tretina začne približne o 15:46.

Jekaterinburg vedie v štatistike striel na bránku 10-8 a na vhadzovaniach vedú hostia 8-9.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:32
    Tak predsa to ešte skúsil Lazarev, ktorý z rohu nahrával pred bránku, ale nenašiel nikoho so svojich spoluhráčov.

19:15
    Beží posledná minúta prvej časti, hráči tretinu už len dohrávajú a na výsledku by sa nič nemalo meniť.

18:45
    Niskala neprihrál presne, obe mužstvá tak odišli striedať. Blíži sa koniec prvej tretiny.

17:54
    Na ľavej strane sa objavil Belanger, nemal však rýchlosť a tak len puk nahodil na Borisova.

17:15
    Puk sa teraz odrazil presne k Engqvistovi, ktorý ale svojou strelou z voleja trafil len obrancu pred ním.

16:51
    Pri puku je opäť Atlant, zakladá akciu spoza vlastnej bránky.

16:16
    Lazarev si vymynil puk s Maljchinom a nebezpečne ohrozil Borisova.

15:50
    Mytyšči trpezlivo čaká na chybu domácich a potom vždy zaútočí v plnom počte.

15:35
    Jašin už bol za bránkou, ale snažil sa nájsť medzeru medzi tyčkou a betónom Kovářa.

14:51
    Avtomobilist sa snaží stále napádať hostí, ale k nejakému nebezpečnému zakončeniu sa nie a nie dostať.

14:27
    O puk sa teraz úpenlivo bojuje. Hra sa prelieva zo strany na stranu.

13:55
    Mojorov s Haatajom vycvičili domácu obranu a niekoľko krát si presne prihrali a spravili niekoľko kľučiek. Škoda, že zakončenie už také prensé nebolo. Kovář zostal pokojný.

12:49
    Borisov má teraz plné ruky práce, na nudu sa určite sťažovať nemôže. Domáci cítia šancu na vyrovnanie.

12:14
    Po strele od modrej sa puk odrazil na hokejku Černova, ktorý stál pri pravej tyčke. Ani na trikrát nedokázal zdvihnúť puk natoľko, aby ho prehodil cez Borisovov betón!

11:31
    Stále sa hrá v pokojnom tempe, bez nejakých súbojov.

10:51
    Streltsov sa skúsil presadiť proti trom hráčom súpera, ale o puk logicky hneď prišiel.

10:20
    Zakázané uvoľnenie domácich.

09:56
    V hre obidvoch mužstiev je badať momentálne veľa nepresností, nejaké zaujímavé zakončenie sme už dlhšie nevideli.

08:49
    Prihrávka na Černova bola nepresná a skončila zakázaným uvoľnením.

08:13
    Jekateribnurg sa snaží na dlhšie usadiť v útočnom pásme, hostia ale dobre bránia a znemožňujú domácim dlhší tlak.

07:52
    Následne sa do úniku dostal Majorov, nič však nedokázala vymyslieť a vystrelil. Kovář bol pripravený a puk zrazil do rohu klziska.

07:24
    Engqvistov pokus trafil Kovářa do masky.

06:55
    Stále sa hrá bez vylúčenia. Rybnickij to skúšal od modrej, ale podobne ako Toluzakov, ani on neuspel.

06:20
    Z celkom slušnej pozície neuspel ani Lewandowski, Atlant si tak drží svoje vedenie 1-0.

05:50
    Toluzakov nabezpečne tečoval nahodenie pred Borisovom, ten sa však nenechal zmiasť. Domáci útočia len sporadicky.

05:10
    Petrovova tvrdá strela od modrej vypadla Kovářovi z výstroja a cez celé bránkovisko si to puk namieril tesne okolo pravej tyčky!

04:48
    Hostia pokračujú vo svojom tlaku a nechcú nechať domácich vydychnúť.

03:36

Levitskij prenechal puk BOBBYMU SANGUINETTOVI, ktorý sa natlačil pred obrancu a presne zakončil. Kovář bol bez šance. Bez asistencie.

03:19
    Mytišči sa stále drží v útoku, puk sa však pohybuje popri mantineloch.

02:55
    Radulov prenechal puk Petrovovi, ten už bol však vo veľkom uhle a Kovářa neprekvapil.

02:34
    Veľa sa bojuje po rohoch a v strednom pásme, teraz sa však Atlant nasťahoval do tretiny domácich a skúša niečo vymyslieť.

01:48
    Dlhú prihrávku Rukavišnikova zachytili domáci hokejisti, ktorá sa hrnú okamžite dopredu.

01:10
    Borisov dokázal vyraziť Žmakinovu strelu okamžite po buly.

00:31
    Hostia začali aktívne,ale prvá akcia im nevyšla. Po zakázanom uvoľnení sa hra presunie pred Kovářa.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Domáci nastúpia v žltých dresoch, hostia v červených.

Hráči obidvoch tímov už vykorčuľovali na ľad arény Uralets. Po predstavení tímov a hymne sa môže začať!

Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář – Lepistö, Selujanov, Gusev, Trjamkin, Viklund, Rybnickij, Postnikov – Lewandowski, Krikunov, Belanger – Lazarev, Černov, Malychin – Fjodorov, Simakov, Žmakin – Golyšev, Streltsov, Toluzakov – Jefimov

Atlant Mytišči: Borisov – Sanguinetti, Niskala, Batyršin, Rukavišnikov, Dyblenko, Petrov, Velikov – Engqvist, Majorov, Haataja – Kablukov, Arťjuchin, Koltsov – Trubačjov, I. Radulov, Jašin – Levitskij, Kadejkin, Sošnikov – Šmeljov

Rozhodca: Bondar, Zacharov – Koršak, Černišev.

Ako dopadne súboj tímov, ktoré ešte nepocítili príchuť víťazstva? Bude sa tešiť domáci Jekaterinburg, ktorý trénuje Anatoly Emelin alebo hostia z Moskovskej oblasti, ktorých trénuje Sergej Svetlov? Stávkové kancelárie favorizujú hostí. Komu veríte vy?

V drese Avtomobilistu by mal nastúpiť slovenský obranca Branislav Mezei.

ATLANT MYTIŠČI

Hostia z Moskvy odohrali taktiež dva zápasy,ale narozdiel od svojho súpera nezískali ani jediný bod a to je negatívne prekvapenie po prvých kolách KHL! V prvom zápase sezóny sa stretli v zaujímavom súboji so Spartakom Moskva. Začiatok bol veľmi opatrný a nikto nechcel spraviť chybu. V druhej tretine sa v presilovke najlepšie zoorientoval slovenský útočník Rastislav Špirko a poslal Spartak do vedenia. Mytišči nevedel odpovedať a zahodili viaceré šance. V samotnom závere sa odhodlali hrať powerplay a 18 sekúnd pred koncom pečatil výsledok 0-2 svojim druhým gólom v zápase Slovák Špirko. Druhý súper nebol o nič ľahší a Atlant čakala ďalšia fuška. Potvrdila to hneď prvá tretina, kde sa Jugra dokázala presadiť až dvakrát. Prostredná časť priniesla jeden gól Jugry. Na začiatku poslednej tretiny znižoval Sošnikov, nič to však nemenilo. V 19.minúte definitívne rozhodol Gorbunov a tak Jugra obrala Atlant o všetky tri body. Mytišči zažíva začiatok sezóny ako zo zlého sna a ak nechce spadnúť ešte viac, bude musieť pridať a hlavne premienať gólové príležitosti, teda hrať efektívne a nie na krásu.

AVTOMOBILIST JEKATERINBURG

Domáci hokejisti majú na svojom konte po dvoch kolách KHL len 1 bod za domácu prehru s Čerepovcom po samostatných nájazdoch 1:2. V druhom zápase základnej časti prehrali v domácej aréne s Petrohradom po divokej prestrelke 4:6. Prvý zápas bol skutočne vyrovnaný, keď sa na začiatku druhej tretiny dostal Čerepovec do vedenia a Jekaterinburg následne vyrovnával na 1-1. Nerozhodlo sa ani v treťom dejstve a tak nasledovali samostatné nájazdy, kde boli úspešnejší hokejisti Čerepovca, ktorí skórovali trikrát z troch možností. V druhom zápase domáci prehrali prvú tretinu 0-1. V druhej pridal Petrohrad na začiatku dva góly a vyzeralo to na jasný priebeh. Domáci síce znížili ale po druhej tretine prehrávali 1-5! V tretej časti vsietili tri góly a tak skorigovali stav na 4-6. Avtomobilist môže mrzieť hlavne strata bodov v prvom zápase, kde mali šancu na úspech. V druhom kole bol favoritom Petrohrad a ten to počas celého zápasu dokazoval svojim výkonom.

Prajem príjemné popoludnie všetkým fanúšikom nadnárodnej hokejovej súťaže KHL. Dnes vám prinesieme takmer kompletné tretie kolo. Moje meno je Martin Platko a ja budem pre vás komentovať zápas, v ktorom si sily zmerajú Avtomobilist Jekaterinburg a Atlant Mytišči. Obidva tímy stále čakajú na prvé víťazstvo a tak bude ma zápas svoj náboj. Zápas má naplánovaný začiatok na 15:00 SEČ na štadióne Uralets. Prajem príjemný športový zážitok.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 15:00.

Martin Platko

Góly a asistencie: 30. Lepistö, 32. Tokuzakov (Fedorov), rozh. náj. Lazarev – 4. Sanguinetti, 52. Koltsov (Niskala)

Rozhodca: Bondar, Zacharov – Koršak, Černišev