Omsk – Čerepovec 4:3 (1:0 po s.n.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Petrohrad 1:5 (kon.) | Barys – Jaroslavľ 5:3 (kon.)
Jekaterinburg – A. Mytišči 3:2 (2:1 po s.n.) | Kazaň – Čeljabinsk 3:2 (po pr.) | Viťaz – Nižnekamsk 1:0 (kon.)
Novgorod – Metallurg Magnitogorsk 5:0 (kon.) | D. Moskva – Ufa 4:1 (kon.) | S.Moskva – Riga 1:3 (kon.)
Dinamo Minsk – HC Slovan 2:0 (kon.) | Doneck – CSKA Moskva 1:4 (kon.) | Záhreb – Lev 1:3 (kon.)
Barys Nur-Sultan
5:3 (2:2, 0:1, 3:0)
Lokomotiv Jaroslavľ
Utorok 10.09.2013, 15:00KHL

Máme za sebou veľmi zaujímavý zápas v ktorom Barys Astana zvíťazil 5:3 nad Lokomotivom Jaroslavl. O svojom víťazstve Barys rozhodol až v tretej tretine ktorú vyhral 3:0 a otočil tak nepriazniví výsledok a pripísal si druhé tohto sezónne víťazstvo a impozantné skóre 15:4. Lokomotiv si pripísal tretiu prehru v rade a štart do sezóny im moc nevyšiel. Poisťovací gól v závere strelil do prázdnej brány Spiridonov.

To je na dnes odo mňa všetko teším sa na Vás pri ďalších zápasoch a prajem príjemný zvyšok dňa. Dovidenia. (17:24:25)

60:00

59:51
    Barys Astana dala gó!
    Gól striela MAXIM SPIRIDONOV keď sa presadil do prázdnej brány hostí pri ich nevydarenej powerplay.

56:54

Obrana hostí teraz úplne zaspala a nechala sa vyšachovať po peknej kombinácii a nahrávke do prázdnej brány od Bochenskiho sa presadil NIGEL DAWES.

56:16

KONSTANTIN RUDENKO dáva gól po nepriehľadnej situácii pred Sanfordom keď sa puk odrazil od zadného plexiskla pretlačil pohotovo puk do brány.

51:50
    Oddychový čas hostí.

54:22
    Sanford teraz vychytal unikajúceho Spiridonova ktorý sa natláčal cez obrancu a backhandom skúšal zavesiť puk pod hornú žrdku.

53:10
    Domáci opäť operujú v tretine hostí.

52:38
    Buly pred Ahonenom potom ako prikryl pod lapačku puk poskakujúci pred jeho bránou.

51:24
    Barys teraz zatlačil hostí v pásme až prišiel nahodení puk od modrej čiary a takmer prepadol za dezorientovaného Sanforda. Hráči mali priestor aj na dorážku ale obrancovia nebezpečenstvo pred ich bránou vyriešili.

49:33
    Lokomotiv sa s rozohrávkou vôbec neponáhľa a v kľude prestriedáva.

47:50
    Poliščuk sa dobre natláčal spoza brány pred Sanforda ale obranca mu puk vipichol.

46:38
    Savčenko dobre strieľal spoza obrancu ale Sanford nemal zo strelou problémy.

45:18
    Lokomotiv hrá opatrne nechce spraviť chybu snaží sa udržať si vedenie.

44:48
    Černikov skvele pracoval v rohu a následne za bránou s pukom, nenechal si ho vziať ale nemal komu prihrať.

43:50
    Lundin pálil od modrej ale Sanford puk vyrazil do rohu.

42:28
    Tečovaná strela od modrej čiary neprekvapila Sanforda, ktorý puk prikryl lapačkou.

41:10
    Po Gorochovej veľmi nepresnej strele sa bude vhadzovať v strednom pásme.

41:05
    Sanford chyboval za bránou k puku sa dostali domáci ale Sanford sa stihol vrátiť do brány a obrancovia boli na mieste.

40:01
    Začala tretia tretina.

Skončila nám druhá tretina zápasu a stav je 2:3. Videli sme jeden gól v sieti domácich o ktorý sa postaral Černikov. Záverečná tretina začne približne o 16:40 a uvidíme kto nakoniec odíde zo zápasu ako víťaz., bližšie k víťazstvu však zatiaľ majú hostia.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:40
    Strela Malceva do ramena Ahonena a obrancovia sa už o odrazený puk postarali.

38:30
    Astana zvyšuje útočné obrátky a snaží sa vyrovnať.

36:50
    Barys bol blízko k vyrovnaniu ale Žajlavov nepretlačil puk sa ležiaceho Sanforda do odkrytej brány. Puk sa na chvíľu ocitol na bránkovej čiare ale obranca hostí ho dostal preč.

35:58
    Po vyhranom buly hráči Lokomotivu ohrozili Ahonena ale ten bol pozorný.

35:40
    Ofsajd hostí keď sa snažili vydolovať puk pri striedačke Astany.

34:50
    Apalkov v útočnom pásme hľadal backhandom spoluhráča ale jeho prihrávka našla len protihráčovu hokejku.

33:48
    Na ľade ostáva ležať Galimov po tvrdom hite od obrancu domácich.

33:01
    Petrov spadol v útočnom pásme pri mantineli a pýtal si faul ale rozhodca nechal hru pokračovať ďalej.

32:00
    Barys drží súpera zavretého v tretine ale ten ho necháva hrať len popri mantineloch.

31:10
    Oba tými teraz dobre bránia a nepúšťajú sa do šancí.

29:52
    Hostia v plnom počte.

27:49
    Domáci si zahrajú presilovku po faule Pašnina za napadnutie.

27:37
    Icing hostí. Pri striedaní sa strhla menšia potyčka ale rozhodca všetko ihneď vyriešil.

26:45
    Puk mimo ľadovej plochy vhadzovať sa bude v stredovom kruhu.

26:30
    Domáci zavreli súpera v tretine ale ten dobre bráni.

25:15
    Icing domácich po nepresnej prihrávke.

23:58
    Kručinin sa prepracoval dopredu popri mantineli vystrelil na Ahonena ale ten strelu pokryl.

22:29
    Lokomotiv Jaroslavľ dal gól!

ALEXANDER CHERNIKOV sa dostl k puku odrazenému od mantinelu otočkou sa zbavil obrancu a backhandom prekonal Ahonena.

22:15
    2 na 1 v prospech Lokomotiv ale Apalkov netrafil ani bránu.

21:02
    Lokomotiv zavrel súpera v tretine Gorochov strieľal ale bránu netrafil.

20:01
    Začala druhá tretina.

Prvá tretina skončila a mali sme možnosť vidieť až 4 góly. Ako prvý sa presadili hostia vďaka Redlihsovi ale domáci rýchlo otočili výsledok na 2:1. Na konci tretiny však fauloval Rudenko a Lokomotiv svoju presilovku využil a vstrelil vyrovnávajúci gól a zrovnal tak skóre na 2:2.

Druhá tretina začne približne o 15:50.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:03
    Rudenko 2 minúty za hákovanie.

19:51

ALEXEJ VASILJEV dostal pri presilovej hre puk medzi kruhy, odkiaľ trafil puk medzi betóny Ahonena.

17:30
    Domáci sú teraz lepším celkom a hosťom robí problém ich brániť.

14:56

Po peknej kombinácii hráčov spoza mora sa pred brankárom presadil DUSTIN BOYD po zadovke pred prázdnu bránu od Bochenskiho.

14:22

Pri rozohrávke z vlastného pásma sa puk v strednom pásme medzi hráčmi pretečoval tak, že MICHAIL RACHMANOV sa vyrútil sám na bránu a v samostatnom nájazde prekonal Sanforda. Mal šťastie keďže puk mu preskočil hokejku a zapadol medzi Sanfordove betóny.

13:12
    Hra je teraz vyrovnaná po všetkých stránkach oba tými dobre bránia.

11:02
    Averin sa peknou klučkou odpútal od obrancu a vystrelil na Ahonena ale ten jeho strelu pokryl a aj následnú dorážku Galinova.

10:10
    Astana zakladá ďalší útok spoza vlastnej brány.

9:15
    Lokomotiv zavrel súpera v tretine ale Ahonena nijako neohrozili.

8:10
    Hra je teraz vyrovnaná oba tými aktívne bránia v strednom pásme.

6:37

MIKELIS REDLIHS sa dostal k puku v strednom pásme prešiel za modrú čiaru a strelou zápästím prekvapil Ahonena.

5:30
    Lokomotiv dobre napáda rozohrávku Barysu.

4:24
    Tvrdý zákrok v tretine Lokomotivu zaváňal faulom ale rozhodcova píšťalka mlčí.

3:51
    Ofsajd hostí.

3:25
    Lokomotiv zakladá útok spoza vlastnej brány.

1:33
    Najprv na jednej strane nebezpečne vystrelil Redlihs a potom domáci v protiútoku nevyužili šancu keď zakončoval Spiridonov.

0:45
    Starčenko a jeho zrazená strela do ochrannej siete.

0:22
    Hostia sa hneď v úvode previnili zakázaným uvoľnením.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Teraz už hymna Kazachstanu.

Štadiónom už znie Ruská hymna.

Domáci nastúpia v modrých a hostia v bielych dresoch.

HC Barys Astana: Ahonen (Polujektov) – Lundin, Blochin, Savčenko, Lakiza, Semjonov, Kolesnikov – Dawes, Bochenski, Boyd – Ruděnko, Upper, Starčenko – Žajlavov, Spiridonov, Poliščuk – Gratton, Gavrilin, Rachmanov

Lokomotiv Jaroslavľ: Sanford (Ključnikov) – Holos, Kronwall, Vasiljev, Gorochov, Višněvskij, Pašnin, Arzamascev – Plotnikov, Averin, Galinov – Dixon, But, Redlihs – Ullström, Apalkov, Kručinin – Černikov, Petrov, Malcev – Kartajev

Rozhodca: Kadyrov, Kiseljov – Parfjonov, Sysujev.

Na súpiske jedného ani druhého celku nefiguruje žiaden slovenský či český hráč ale i tak nás čaká veľmi zaujímavý zápas.

Stretnú sa medzi sebou dva tými ktoré majú vstup do sezóny každý úplný iný. Zatiaľ čo Astana vo svojom jedinom vystúpení deklasovala Čerepovec 10:1, tak Lokomotiv si z dvoch zápasov zatiaľ pripísal len dve prehry a je tak momentálne stále bez bodu. Najprv v prvom kole podľahol Jugre Chanty-Mansijsk 1:2 a potom bol nad ich sily aj Avangard Omsk ktorému podľahli 2:5. Lokomotiv v Astane ukončí svoj východný trip a určite sa nechce vrátiť domov bez bodu. Podarí sa Lokomotivu konečne bodovať? Alebo Astana zopakuje svoj heroický výkon a nedá súperovi šancu? Odpoveď na tieto otázky nám prinesie len samotný zápas.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 15:00.

Tomáš Jaššo

Góly a asistencie: 15. Rachmanov, 15. Boyd (Bochenski, Dawes), 57. Rudenko, 57. Dawes (Boyd, Bochenski), 60. Spiridonov – 7. Redlihs, 20. Vasiljev, 23. Chernikov

Barys Nur-Sultan: Ahonen (Polujektov) – Lundin, Blochin, Savčenko, Lakiza, Semjonov, Kolesnikov – Dawes, Bochenski, Boyd – Ruděnko, Upper, Starčenko – Žajlavov, Spiridonov, Poliščuk – Gratton, Gavrilin, Rachmanov
    Lokomotiv Jaroslavľ: Sanford (Ključnikov) – Holos, Kronwall, Vasiljev, Gorochov, Višněvskij, Pašnin, Arzamascev – Plotnikov, Averin, Galimov – Dixon, But, Redlihs – Ullström, Apalkov, Kručinin – Černikov, Petrov, Malcev – Kartajev

Rozhodca: Kadyrov, Kiseljov – Parfjonov, Sysujev