Novokuzneck – Chabarovsk 3:1 (kon.) | Novosibirsk – Vladivostok 3:2 (kon.)
Metallurg Novokuzneck
3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Amur Chabarovsk
Pondelok 09.09.2013, 14:00KHL

Máme za sebou napínavý zápas druhého kola KHL v ktorom domáci Metallurg zvíťazil nad Amurom Chabarovsk 3:1. Jedným z hlavných strojcov domáceho úspechu je iste brankár Hovinem ktorý predviedol fantastický výkon a množstvo skvelých zákrokov, azda ten najdôležitejší keď vychytal Mursáka v 100% šanci za stavu 2:1. Poisťovací gól dal po chybe obrany hostí v samostatnom nájazde Kosurov ktorý tak stanovil výsledok 3:1. Hostia sa v závere odhodlali aj k hre bez brankára ale gól z toho nevyťažili a pripisujú si tak druhú prehru v sezóne. Domáci naopak majú na svojom konte po dvoch zápasoch dve víťazstvá a môžu byť tak zo štartom do sezóny spokojný.

To je na dnes odo mňa všetko a prajem príjemný zvyšok dňa. Dovidenia. (16:31:09)

60:00

59:56
    Puk v strednom pásme už sa nič nestane.

59:30
    Domáci sa oslobodili z tlaku ale je to iba zakázané uvoľnenie.

58:55
    Oddychový čas domácích.

58:55
    Icing domácich.

58:30
    Hostia bez brankára v šestici v útočnom pásme domácich.

58:00
    Posledné dve minúty a pre domácich to vyzerá veľmi dobre.

57:44
    Oddychový čas hostí.

57:01
    Hostia sú pri puku ale iba vo svojom obrannom pásme domáci ich veľmi dobre bránia a zachytávajú ich útoky už v strednom pásme.

55:34
    Domáci v plnom počte. Hostia presilovku nevyužili a ak chcú pomýšľať na body budú to mať ťažké.

53:34
    Kanarsky si pôjde sadnúť na trestnú ľavicu a tak má Amur šancu znížiť.

53:10
    Metallurg Novokuzneck dal gól!

Chyba obrancov Amuru keď po stratenom puku v strednom pásme is nedali pozor na ALEXEJE KOSOUROVA ktorý sa po prihrávke Jegora Martynova dostal do samostatného nájazdu a peknou kľučkou na forhand prekonal Murygina.

50:56
    Amur sa snaží vyrovnať a čas sa kráti už mu na to ostáva len necelých 10 minút. Mursák môže ľutovať svoju zahodenú šancu.

50:21
    Hovinen teraz predviedol zázračný zákrok keď v čistej gólovej šanci vychytal Mursáka ktorý sa ocitol pred poloprázdnou bránou.

49:31
    Hrá sa teraz v rýchlom tempe s jednej strany na druhú.

48:36
    Na druhej strane dostal puk v tandeme Vyglazov a taktiež vyskúšal lapačku Murygina.

47:30
    Petružálek potiahol puk popri mantineli rýchlo vystrelil zápästím ale Hovinenova lapačka bola na mieste.

46:23
    Junkov si skvele vykorčuľoval z rohu klziska v útočnom pásme nabral rýchlosť dostal sa medzi kruhy ale trafil len pripraveného Hovinena.

45:50
    Amur sa poľahky dostal do pásma domácich ale po dvoch strelách od mantinelu ani raz neohrozili Hovinena.

45:00
    Amur opäť v tretine súpera ale Stepanov dostal tvrdý hit a o puk prišiel a domáci sa oslobodili s pod tlaku.

44:13
    Strela zo stredného pásma nemohla Murygina prekvapiť a ten ju s prehľadom vyrazil do rohu ihriska.

42:45
    Kurepanov ťaží s dobrej obrany svojich spoluhráčov a popri mantineli sa dostal k strele ale Murygin bol pozorný a puk nevyrazil.

42:30
    Skvelá obrana v strednom pásme na strane domácich. Dva krát dokázali zachytiť rozohrávku súpera.

Začala tretia tretina.

Máme za sebou druhú tretinu v ktorej sme videli tri góly, s toho dva v sieti hostí. Bližšie k víťazstvu tak zatiaľ majú domáci hráči Metallurgu, ktorí najprv dokázali využiť presilovku v úvode tretine a potom rýchlo odpovedali na gól Junkova a vedú tak 2:1.

Tretia tretina začne približne 15:38. Uvidíme aké bude rozuzlenie tohoto napínavého zápasu.

37:25
    Stepanov v útočnom pásme dobre pracuje s pukom pri mantineli ale obrancovia ho oň pripravili.

36:36
    Následne sa puk pred Murygina vrátil ale ten svoj tím podržal a puk chytil.

36:20
    Rýchli protiútok domácich ktorý mohol byť zakončení gólom ale Kosurov pokazil prihrávku.

35:54
    Hostia sa tlačia často pred Hovinena, všetkými silami sa snažia vyrovnať ešte v druhej tretine.

35:00
    Amur skvele napáda kvôli tomu domáci kazia rozohrávku a je s toho icing.

34:10
    Hra má teraz rýchle tempo oba tými do toho dávajú všetko a na ľade je to vidieť.

32:30
    Amur sa usadil u súpera v pásme ale bránu nedokázal ohroziť.

30:36
    Obranca teraz dobre zblokoval nebezpečnú strelu na Murygina.

28:55

Po rýchlom protiútoku domáci odpovedajú gólom keď na dva krát prekonal Murygina JURI NAZAROV ktorý dorážal strelu Jemelina.

27:30
    Chabarovsk dal gól!
    Po chybe Hovinena a obrany sa Loginov s Korotkovom zabojovali pred bránou a gól do prázdnej brány strieľa ALEXANDER JUNKOV.

27:11
    Veľmi zlá rozohrávka domácich a zakázané uvoľnenie v ich podaní.

26:32
    Tvrdý hit v obrannom pásme hostí a následne po strele od modrej čiary dobrý zákrok Murygina.

25:30
    Domáci dobre bránia v strednom pásme a Amur sa nadre pri zakladaní útoku.

24:40
    Domáci v plnom počte.

23:45
    Amur presilovku vôbec nezvláda a nedarí sa mu usadiť v súperovej tretine.

22:40
    Hovinen poslal puk mimo ľadovú plochu a dostane tak 2 minúty za zdržovanie hry. Hostia majú možnosť vyrovnať.

21:02

Martynov prihral na vrchol kruhu pri presilovke kde stál MARKKO ANTTILA a tvrdou bombou prepálil Murygina a využil tak presilovú hru.

20:01
    Začala druhá tretina.

Po prvej bez gólovej tretine sme videli zatiaľ prevahu hostí ktorý väčšinu tretiny strávili v pásme domácich ale gól sme nevideli. Druhá tretina začne približne o 14:45. Domáci budú dohrávať v druhej tretine presilovú hru a majú tak veľkú možnosť skórovať hneď v jej úvode.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:18
    Vylúčení je Mursak na strane hostí za hákovanie.

18:25
    Hostia sa dokázali ubrániť nepríjemnej presilovke o dvoch mužov.

16:16
    Ďalší hráč Chabarovsku Ježkov na trestnej ľavici za krosček a pre domácich to znamená presilovku 5 na 3.

15:50
    Za hostí si na trestnú ľavicu sadne Stepanov za držanie.

14:10
    Domáci sa konečne vymanili s tlaku Hostí a po dlhej dobe vyslali aj strelu na Jerjomina.

13:00
    Amur zavrel súpera v tretine a drtivím tlakom zatlačil súpera. Puk sa dostal pred Hovinena ale ten v neprehľadnej situácii puk zasadol.

11:21
    Hostia sú teraz v miernom tlaku a vďaka presilovkám majú hernú prevahu.

10:02
    Amur ťaží z tlaku zo svojej presilovky a drží domácich v obrannom pásme.

9:30

9:12
    Reese a jeho tvrdá strela od modrej čiary ale Hovinen chytá.

8:35
    Veľký zmätok pred domácou bránu nekončí gólom Hovinen to nejak udržal.

7:33
    Dvojité vylúčenie na strane domácich jedno pre Skutara za podrazenie a druhé pre Černova za hákovanie. Hostia tak budú hrať 5 na 3 celé 2 minúty.

6:55

5:46
    Oslobodzujú sa opäť cez všetky čiary a Amur sa nevie usadiť.

5:16
    Domáci sa dobre bránia teraz v oslabení.

4:51
    Vylúčení domáci hráč Nazarov.

4:36
    Zlá prihrávka domácich znamená len ďalší icing.

3:30
    Domáci zatiaľ predvádzajú skvelú obranu v strednom pásme.

3:05
    Petružálek dobre pálil od modrej čiary ale Hovinen bol pozorný.

2:45
    Icing od domácich, buly teda bude pred ich brankárom.

2:00
    Metallurg teraz zavrel súpera v tretine.

1:00
    Po prvej minúte hry je hra zatiaľ vyrovnaná nič závažné sa neudialo.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Už znie hymna takže zápas začne každú chvíľu.

Domáci nastúpia v červených dresoch a hostia v bielych.

9.9.2013 o 14:00 nás čaká zápas medzi Metallurg Novokuzneck a Amurom Chabarovsk. Oba tými sú súčasťou Východnej konferencie a takisto Černyševovej divízie. Majú už za sebou aj úvodné ligové vystúpenie kde boli úspešnejší hráči Metallurgu keď zdolali Sibir Novosibirsk 3:2 a pripísali si tak do tabuĺky KHL plný bodový zisk. Amur svoj úvodný zápas sezóny prehral ale až po samostatných nájazdoch s Admiralom Vladivostok, takže si pripísal aspoň bod. Domáci Metallurg iste bude chcieť nadviazať na svoje úspešné úvodné vystúpenie a naopak Amur, bude chcieť získať prvé tohto sezónne víťazstvo. KHL je ešte len v úvode a tak budeme iste svedkami vyrovnaného zápasu v ktorom oba tými budú chcieť zvíťaziť.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 14:00.

Tomáš Jaššo

Góly a asistencie: 22. Anttila (Martinov), 29. Nazarov (Jemelin, Vyglazov), 54. Kosurov (Martynov) – 28. Junkov (Loginov, Korotkov)

Metallurg Novokuzneck: Hovinen (8. Sorokin) – Giroux, Martynov, Mantyla, Aksjonenko, Kanarsky, Kapotov, Skutar – Anttila, McLean, Kosourov – Achmetov, Zjuzjakin, Jemlin – Valujsky, Lapenkov, Žafjarov – Kurepanov, Vyglazov, Nazarov
    Amur Chabarovsk: Murygin (Jerjomin) – Reese, Salcido, Ježkov, Bykov, Loginov, Bilalov, Terjajev – Mursák, Tarasov, Petružálek – Korotkov, Junkov, Stěpanov – Fisenko, Lugin, Litovčenko – Smurov, Orlov, Krjukov

Rozhodca: Bukin, Buturlin – Matjuška, Pavlov