FK Dinamo Moskva – Zenit 1:1 (kon.) | Tomsk – CSKA Moskva 1:2 (kon.) | N.Novgorod – Groznyj 1:0 (kon.)
Machačkala – FK Krasnodar 1:2 (kon.)
FK Tom Tomsk
1:2 (1:0)
CSKA Moskva
cz Sobota 24.08.2013, 14:00 • Stadion Trud (Tomsk) • Ruská Premier Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Ruská Premier Liga má odehráno již pět kol a v tom šestém na sebe narazí FK Tom Tomsk s týmem CSKA Moskva.

FK Tom Tomsk vs. CSKA Moskva:

Nováček ruské nejvyšší soutěže do ní nevkročil zrovna nejlépe, vždyť v pěti zápasech zatím fotbalisté tohoto týmu nezískali ani bod a krčí se na úplně posledním místě tabulky. Dnes to navíc Tomsk také nebude mít vůbec snadné, na jejich hřiště totiž přijede momentálně třetí tým ligové tabulky a obhájce titulu CSKA Moskva.

CSKA je zatím pravým opakem Tomsku, v pěti duelech nepoznalo hořkost porážky a po třech výhrách a dvou remízách drží třetí příčku s dvoubodovou ztrátou na první Rostov. Kromě celkem úspěšného vstupu do sezóny si CSKA připsalo i titul v Superkuboku, tedy ruském superpoháru, kde vyhrálo 2:1 nad Zenitem Petrohrad.

Obhájce titulu tak v dnešním zápase bude favoritem na zisk tří bodů a proti poslednímu Tomsku ani jiný cíl nemůže mít.

Poslední vzájemný zápas:

Vzhledem k tomu, že Tomsk v sezóně 2011/2012 opustil nejvyšší ruskou soutěž, aby se do ní po roce vrátil, tak se v minulé sezóně žádné utkání v lize neodehrálo. Přesto se oba celky na jednom hřišti potkaly a to v rámci ligového poháru Kubok Rossiji. Zde CSKA v souboji o osmifinále porazilo Tomsk 0:1 na jeho hřišti.

FK Tom Tomsk: Vašek – Milanov, Saláta, Rykov, Bordačev – Starikov, Astafijev, Baškirov, Komkov – Pančenko – Portnyagin

CSKA Moskva: Akinfeev – Nababkin, Berezutski, Ignaševič, Šennikov – Musa, Milanov, Wernbloom, Zuber – Dzagojev – Doumbia

Rozhodčí: Ivanov – Kharlamov, Stipidi.

-2
    Obě družstva právě přichází na hrací plochu, v domácím týmu bude v bráně od začátku utkání český brankář Petr Vašek.

1

1
    O úvodní výkop se postarali fotbalisté CSKA Moskva, kteří hned v úvodu drží míč a snaží se o překonání obrany Tomsku.

2
    Domácí se až nyní poprvé dotkli míče a to zásluhou narušení rozehrávky.

2
    První velké vzrušení a postaral se o něj Baškirov (TMS), který se hnal za míčem do pokutového území. Nakonec však celou akci zastavil ofsajd, i tak by však byl u míče první brankář Akinfeev.

4
    Taktika domácích je naprosto jasná, vycházet ze zabezpečené obrany a při každé příležitosti se pokusit o rychlý brejk, ten poslední z nich zakládal Portnyagin, ale jeho přihrávka nebyla přesná.

5
    Musa (CSK) dostal výbornou přihrávku a řítil se už na Vaška, ten však skvěle vyběhl a dokázal dloubáček hostujícího hráče zachytit. Musa je po souboji ještě otřesen v pokutovém území, ale zřejmě bude v pořádku.

7
    Vzrušení také na druhé straně, Portnyagin se dostal k centru, ale ten dokázal schovat v rukavicích Akinfeev. Poté přiletěl do pokutového území další míč, ale i s ním si hostující brankář poradil.

8
    Domácí příznivci při každé šanci velmi hlasitě povzbuzují svůj tým, další z nepříjemných centrů odhlavičkoval na roh Nababkin.

8
    Také po rohovém kopu to v hledišti jen tak zahučelo, Rykovova (TMS) hlavička však skončila nad bránou.

9
    Po hodně opatrném úvodu se nyní domácí snaží i o útočení, vybojovali si autové vhazování a mohou se tak posunout výrazněji k pokutovému území.

10
    Starikov (TMS) na nic nečekal a po přiťuknutí od Baškirova okamžitě vystřelil, jeho projektil neletěl vůbec špatně, ale nakonec mezi třemi tyčemi neskončil.

11
    Milanov dokázal pokrýt míč před dotírajícím Doumbiou a přihrávkou zpět k Vaškovi se zbavil veškerých problémů.

12
    Starikov skončil na zeleném pažitu a fanoušci Tomsku by rádi za tento zákrok viděli žlutou kartu.

13
    V hlavní roli opět Starikov, jeho individuální průnik podél autové čáry však skončil až v zámezí a vhazovat tak budou hosté z hlavního města Ruska.

14
    Doumbia (CSK) má nějaké problémy, snažil se to rozchodit, ale nakonec přece jen skončil na zemi.

15
    Již je vše v pořádku a může se tak pokračovat ve hře. Domácí obrana měla menší problémy při bránění pokutového území, ale daleký odkop nakonec situaci vyřešil.

16
    Po vybojovaném míči ve středu hřiště se dostal do nadějné pozice Astafijev (TMS), jeho akrobatické zakončení sice bylo pohledné, ale Akinfeeva ohrozit nemohlo.

17
    Raději až směrem na tribunu zahrál jeden z domácích fotbalistů a daroval tak soupeřům autové vhazování na hranici šestnáctky.

19
    Saláta byl přistrčen Doumbiou a rozhodčím tento zákrok neunikl.

19
    Jenže před pokutovým územím fauloval Pančenko a tím je celá akce Tomsku zastavena.

20
    Dlouhým odkopem až k pokutovému území založil akci Vašek, ale obrana CSKA si na tento vysoký míč počíhala a v pohodě ho odehrála zpět na druhou polovinu hřiště.

21
    V posledních minutách nesledujeme nijak pohledný fotbal, hráči jsou většinou na trávníku a to po ostrých zákrocích. Ten poslední předvedl Doumbia (CSK), který dnes hraje hodně tvrdě.

22
    Zraněným hráčem je Saláta, který si leduje obličej již mimo hrací plochu. Podle všeho však bude schopen pokračovat.

23
    Nyní se již žlutá karta vytahuje, za faul právě na Doumbiu viděl karetní trest Baškirov (TMS) a je třeba říci, že za ostrý skluz zezadu nemohl ani nic jiného čekat.

24
    Trochu jako při tréninku baga si museli připadat hráči CSKA při této akci soupeře, několik rychlých přihrávek na malém prostoru domácím vyšlo, ale výrazně je to bráně soupeře nepřiblížilo.

25
    Pomohl tak centr do šestnáctky, ale ten byl přetažený. Portnyagin se sice za míčem ještě vydal, ale před autovou čarou ho již nedohnal.

26
    CSKA se snaží malinko uklidnit hru, k tomu dopomohlo několik přihrávek na polovině hřiště mezi obránci.

27
    Okamžitě poté následoval dlouhý nákop do pokutového území, ale tyto centrované míče obrana Tomsku zatím dokáže pokrýt bez větších problému.

27
    Další zranění, dnešní utkání bude evidentně hodně bolet, na trávníku zůstává ležet Rykov (TMS).

28
    Již je vše v pořádku a hosté sportovně vrátili míč soupeři.

28
    Nepřesný centr skončil v náruči připraveného Vaška.

29
    Nepřesnosti z obou stran nám hru kouskují, máme za sebou již téměř půl hodiny hry a na výraznější gólovou příležitost stále čekáme.

30
    Tom Tomsk právě vstřelil branku!

Z ničeho nic je tu úvodní branka zápasu a obrovská radost na stadionu může propuknout. Nováček nejvyšší ruské soutěže vede nad obhájcem titulu 1:0 a postaral se o to IGOR PORTNYAGIN, který dorazil míč do odkryté sítě. Brankář Akinfeev totiž neudržel střelu z pravé strany a tím se pod inkasovanou brankou výrazně podepsal.

31
    Záhy však mohlo být vyrovnáno, Vašek však ukázal dobrý postřel a rybičkou na brankové čáře dokázal pokrýt takovou nenápadnou teč.

33
    Tlak CSKA je rázem velmi výrazný! Musa se dokázal i pod tlakem obránce otočit a tvrdou dělovkou vystrašil Vaška. Míč však letěl přesně do míst, kde stál domácí gólman a také to hrálo důležitou roli.

33
    Po celé akci ještě CSKA rozehrávalo rohový kop, ale Milanov si při jednom ze soubojů pomohl nedovoleně.

34
    Vašek dobře vyběhl a schoval centr v náručí, český gólman ve službách Tomsku je dnes i kapitánem svého týmu.

35
    Tomsk je nyní pod výrazným tlakem, domácím se v podstatě daří míče pouze odkopávat a tím čelí postupným útokům soupeře.

37
    Jako v úlu to začne hučet na stadionu jen ve chvíli, kdy se domácí fotbalisté dostanou na útočnou polovinu soupeře. Nyní bude následovat autové vhazování na hranici šestnáctky.

38
    Jenže z celé akce nic nebylo a tak se poslušně všech jedenáct fotbalistů Tomsku seřadilo na vlastní polovině.

39
    Toto však domácí velmi hezky, sám Starikov se prodral kolem tří protihráčů, dokázal podržet míč a vyměnit si ho se spoluhráčem. Ke Starikovi se kulatý nesmysl opět vrátil, ale na střelu už domácí hráč sílu neměl.

40
    Na opačné straně zastavuje akci CSKA nepřesná přihrávka.

41
    Po odpískaném ofsajdu bude od své brány míč odkopávat Vašek, který jistě zakopne míč co nejdál to půjde.

41
    Na trávníku zůstává ležet Pančenko, ale hosté pokračují v útočení a nijak tuto situaci neřeší.

42
    První útok nic nepřinesl a tak hosté začali opět od své brány, to již ležícího Pančenka museli vidět, ale i tak se hraje dál. Tribunám se to pochopitelně nelíbí.

43
    Vše se nakonec vyřešilo bez přerušení, Pančenko byl donucen vstát a hraje se tak dál.

43
    Krásný pas za obranu dostal Doumbia (CSK) a při postupu k bráně upadl, jeho pád v pokutovém území však penaltou odměněn není.

44
    CSKA v závěru první půle zvyšuje svou aktivitu, hráči Tomsku by již jistě nejraději byli v šatně a hlavně s vedením 1:0.

44
    Sprint autora zatím jediné branky Portnyagina končí nezdarem, míč utekl domácímu hráči do autu.

45
    V poslední minutě prvního poločasu je tu žlutá karta pro Komkova (TMS) a navíc budou hosté rozehrávat velmi nebezpečný přímý kop.

45+1
    Přímou střelu pokryla zeď a domácí poté odkopli míč co nejdál to šlo.

První poločas tohoto utkání je za námi a přestože jsme nesledovali zatím příliš pohledný fotbal, tak padla jedna branka. Překvapivě se do vedení ve 30. minutě dostal domácí Tomsk, když do prázdné brány dorazil míč Igor Portnyagin.

Druhý poločas začne přibližně v 15:03 a jistě nás čeká zajímavá bitva. Nováček ruské nejvyšší soutěže totiž vede nad obhájcem titulu 1:0.

46

46
    Hosté udělali na začátku druhého poločasu jednu změnu, odešel Milanov a nahradil ho Tošič.

46
    V úvodu druhého poločasu se domácí pokusili o zajímavý výpad středem hřiště, ale obrana CSKA si vše zkušeně pohlídala.

47
    Míč se pohyboval převážně vzduchem, ani jeden z týmů ho nedokázal dostat na zem a tak vše končí nepřesností Tomsku.

48
    Stejně jako v první poločase, tak i nyní to zavánělo faulem v pokutovém území. Nový muž na hřišt Tošič (CSK) však upadl podle rozhodčích sám.

49
    Míč se tak prapodivně odrážel od těl hráčů v pokutovém území, ale žádný z hostů ho nedokázal vyslat směr brána.

50
    Opět se míč hnal nad pokutovým územím, ale pouze přes něj prolétl a nikdo z hostů na něj nedosáhl.

51
    Snaha CSKA o roztažení hry na křídlo se nepotkala s úspěchem, bylo až příliš jednoduché přečíst záměr týmu z hlavního města Ruska.

51
    Centr na přední tyč dokázala obrana Tomsku odvrátit, od prvních minut druhého poločasu se však fotbalisté v zeleném dostávají pod tlak.

52
    CSKA právě vstřelilo branku!

A z tlaku přichází i vyrovnání a je třeba říci, že branka to byla opravdu velmi hezká, SEYDOU DOUMBIA si naběhl na centr a v pádu ho dokázal hlavou umístit pod padajícího Vaška. Ten si sice na míč sáhl, ale zachytit ho nedokázal.

53
    Po vstřelené brance hosté nepřestávají hrát aktivně a snaží se o okamžité otočení stavu. Cokoliv kromě výhry je pro CSKA dnes ztrátou.

53
    Starikov se pohyboval na hranici ofsajdu, poté však měl problémy se zpracováním a o míč tak přišel.

54
    CSKA napadá rozehrávku domácích hned na samém počátku, ale Šennikov to nyní malinko přehnal, zajel do protihráče hodně ostře a vidí za to žlutou kartu.

55
    Zuber (CSK) sice zastavil rozehrávku Tomsku, ale míč se od jeho nohy odrazil do zámezí a vhazovat tak budou domácí.

56
    Hra se po žádném z gólu, který dnes padl nijak zásadně nezměnila. V podstatě od prvních minut mají míč pod kontrolou hráči CSKA a hostům ho půjčují pouze na rychlé protiútoky.

57
    Kulatý nesmysl se po nepřesném zakončení dostane k Akinfeevovi, který rozehrává.

57
    Nepřesnou střelu evidujeme také na druhé straně, z dálky to zkusil střelec jediné branky CSKA Doumbia, ale míč mu vůbec nesedl.

58

Za třináct minut hry ve druhém poločase je skóre otočeno. Tošič zatáhl míč po pravé straně a jeho střela vypadla Vaškovi přesně na kopačku AHMEDA MUSY a ten neměl problém míč poslat do odkryté brány. Branka hodně podobná té první od Tomsku.

59
    Nyní to již budou mít domácí hodně těžké, prohrávat s CSKA a muset tak útočit nebude nic jednoduchého.

60
    Hosté se dostali k míči a snažili se vykombinovat nějakou lepší pozici, no nepodařilo se a míč tak doskákal až k Vaškovi.

61
    Milanov (TMS) se málem dostal pod nepříjemný tlak a vše raději vyřešil odkopem míče do autu.

61
    Musa dobře zabojoval u rohového praporku a vybojoval pro CSKA rohový kop.

62
    Ten byl pokryt na přední tyči Komkovem a následně byl právě Komkov faulován.

62
    Tomsk střídá, že hřiště odešel Američan Starikov a nahradil jej Ignatovič.

63
    O pár vteřinek později je tu další střídání u Tomsku. Ze hřiště odešel Pančenko a nahradil jej Golyšev.

64
    Nový muži na hřišti se zatím příliš ukázat nemohli, Tomsk se dostává pod tlak i za stavu 1:2.

65
    Po zablokované střele míč pouze doskákal do rukavic Vaška.

66
    Nyní už musel český brankář ve službách Tomsku zasahovat a podařilo se mu míč vytlačit konečky prstů na rohový kop.

66
    Celou situaci si hosté zopakují z druhé strany.

67
    Tentokrát už obrana domácích dokázala míč odhlavičkovat mimo pokutové území, hosté však budou vhazovat.

68
    Míč po střele Musy skončil sice v síti, ale ještě před tím je odpískán ofsajd a tak se tentokrát hosté radují předčasně.

69
    Musa se opět hnal za míčem, ale Vašek vystartoval z brány včas a byl u kulatého nesmyslu dříve.

71
    Pokus o rychlý protiútok Tomsku vůbec nevyšel a tak musí domácí fotbalisté poslušně zacouvat zpět do obrany.

73
    Hosté nikam nespěchají, domácí tým je naopak seřazen v obraně a čeká na případnou šanci vyrazit do protiútoku.

74
    Poslední střídání Tomsku v utkání je zde. Na hřiště přiběhl Sorokin a naopak zápas skončil pro Astafijeva.

75
    Po delší odlmce se i Tomsk dostal před pokutové území soupeře, míč však pouze přelétl z jedné strany na druhou.

76
    CSKA střídá, ze hřiště jde Doumbia a nahradí jej Cauna.

77
    Snaha Tomsku o přechod přes střed hřiště nepřinesla úspěch, hra se tak stěhuje zpět.

79
    Zuber (CSK) zůstává ležet na trávníku a drží se za pravou nohu.

80
    Nakonec vstal až překvapivě rychle a je schopen normálně pokračovat v utkání.

81
    Ze strany Tomsku je poslední pasáž utkání hodně kostrbatá. Domácí přestože prohrávají, tak jsou nuceni se bránit a nejsou schopni hrozit ani z rychlých brejků. CSKA ma momentálně zápas plně pod kontrolou.

82
    Po dlouhé době se míče dotkl také brankář CSKA Akinfeev, ten musel rychle z brány, ale s přehledem byl u míče dříve než dobíhající protihráč.

83
    Že by přece jenom došlo na nějaký tlak ze strany Tomsku v samém závěru? Hosté nyní raději odkopli míč až na útočnou polovinu a tam si ho v pohodě sebrali domácí a zakládají další útok.

84
    CSKA opět střídá, že hřiště jde Zuber a nahrazuje ho Gonzáles.

85
    V pokutovém území se strhla menší mela, po které na zemi skončila hned dvojice hráčů. Podle všeho však fauloval ten domácí a bude se tak kopat od brány CSKA.

86
    Za předchozí zákrok dokonce uviděl Portnyagin žlutou kartu a to i přestože se mu to vůbec nelíbí.

88
    Hosté se opět snaží držet míč na útočné polovině a tím si zajistit pohodlné dohrání tohoto zápasu.

89
    Přece jen se míč na chvíli dostane i k domácím, ale ti si v útočné fázi vůbec neví rady.

90
    Navíc po ztrátě míče ve středu hřiště se hosté řítili do přečíslení, vše bylo nakonec vyřešeno střelou, ta však nebyla přesná a tak naděje domácích stále žijí.

90+1
    Rozhodčí nastavuje tři minuty nad rámec těch devadesáti.

90+1
    Zatím se však Tomsk nemůže dostat ani k míči a tak se žádný tlak z jeho strany nekoná.

90+2
    Náznak šance pro domácí se přece jen objevil, ale obrana CSKA dokázala přispěchat a střelu zablokovat.

90+3
    Zápas se blíží ke svému konci a míč je ve středu hřiště a navíc na kopačkách hráčů CSKA.

Tomsk sice vedl po poločase nad obhájcem titulu o jednu branky, ale dvěma rychlými góly CSKA zápas otočilo a nakonec tak bere v tomto utkání důležité tři body. Naopak Tomsk zůstává i po dnešním kole na poslední místě tabulky a navíc stále bez jediného bodu.

Z mé strany je to prozatím vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit u onlajnu zase příště. (16:03:10)