Nedeľa 04.08.2013, 01:14WTA Washington - Mubadala Citi DC Open (tvrdý povrch)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 01:15.

0:0
    Stretnutie práve začalo.

15-0
    Stretnutie je na svojom začiatku, na podaní je naša tenistka, ktorá získava prvý fiftín.

30-0
    V zápätí výborné podanie a je to 30:0.

30-15
    Prvý fiftín v tomto zápase má na svojom konte aj ruská hráčka.

30-30
    Ale pozor! Pri podaní Rybárikovej je to 30:30 a Makarovová má hneď v prvej hre možnosť získať brejkbal.

40-30
    Ten sa však aspoň na malú chvíľu musí odložiť.

40-40
    Hneď v prvej hre tu máme aj zhodu, to nám nasvedčuje tomu, že by sme mali byť svedkami vyrovnaného semifinále.

A-40
    Po zhode, je tu druhý gembal pre slovenskú tenistku.

1:0
    Ten je aj premenený a tak Magdaléna Rybáriková získava prvú veľmi dôležitú hru.

15-0
    Prvú fiftín pri podaní svojej súperky získava aj Rybáriková.

30-0
    A razom aj druhý!
    Podarí sa Magdaléne vybojovať si hneď v úvode brejkbal?

30-15
    Túto hrozbu na teraz Makarovová odvracia.

40-15
    Ale teraz už nie!
    Rybáriková je na najlepšej ceste, aby zobrala svojej súperke hneď úvodné podanie.

2:0
    A tak sa aj deje! Magdaléna Rybáriková berie ruskej súperke podanie a ujíma sa vedenia 2:0 a ide servovať na potvrdenie brejku.

0-15
    V tomto geme však začína lepšie Jekaterina Makarovová.

15-15
    Odpoveď Rybárikovej však nenechala na seba dlho čakať.

15-30
    Do minibrejku sa dostáva opäť Makarovová. Doposiaľ sme svedkami veľmi vyrovnaného stretnutia, v ktorom má o čosi viac šťastia naša hráčka.

30-30
    Loptu získava Rybáriková.

30-40
    Tak napokon sa k brejkbalu dostáva aj ruská tenistka, uvidíme, ako s ním dokáže naložiť.

40-40
    Ten je na našu radosť odvrátený!
    Máme tu ďalšiu zhodu pri podaní Magdalény Rybárikovej.

40-A
    Rybáriková chybuje a je tu brejkbal číslo 2!

2:1
    Ten je žiaľ využitý a to znamená, že Ruska si berie naspäť požičané a upravuje stav stretnutie na 2:1.

2:1
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

2:1
    Koniec prestávky, podávať bude Jekatěrina Makarovová.

15-0
    Pri Makarovovej podaní začala opäť lepšie naša hráčka.

15-15
    Ruska však odpovedá a to znamená, že obe hráčky majú po 15.

15-30
    Loptu získava Makarovová.

30-30
    Rybáriková napriek strate svojho servisu naďalej predvádza svoju hru, začo je odmenená ďalším získaným fiftínom.

40-30
    Ale pozor! Naša tenistka bojuje čo jej sily stačia a teraz sa dokonca dopracovala k ďalšiemu brejkbalu!

40-40
    Ten je však odvrátený a tak tu máme zhodu.

40-A
    Po odvrátenom brejkbaly, má k dispozícii gembal ruská hráčka.

2:2
    Makarovová ho využíva a získava svoj prvý servis v tomto stretnutí. Na podanie teraz ide Magdaléna Rybáriková.

0-15

0-30
    V zápätí aj druhú! Tak Magdaléna sa dostáva do veľmi zložitej situácie, uvidíme, ako si s ňou poradí.

15-30
    Výborným servisom sa vracia späť do hry.

30-30
    Ten dokázala zopakovať a razom je to veselšie, obe hráčky majú po 30.

30-40
    K brejkbalu a opäť pri podaní Rybárikovej sa dostáva ruská tenistka.

40-40
    Ale ani ten nie je využitý, uvidíme, ako zareaguje naša tenistka. Zhoda číslo 1.

Stretnutie je kvôli dažďu v hlavnom meste USA prerušené.

A-40
    Tak v stretnutí sa nám opäť pokračuje a k výhode sa dopracovala Magdaléna Rybáriková.

3:2
    Tá ju aj premieňa a dostáva sa opäť do vedenia, tento krát je to 3:2.

3:2

3:2

15-0
    Po výmene strán je na podaní ruská tenistka, no prvý fiftín získava opäť naša hráčka.

15-15
    Odpoveď Makarovovej nenechala na seba dlho čakať.

15-30
    Ďalší fiftín putuje opäť na vrub ruskej tenistky.

30-30
    Ale pozor! Obe hráčky majú po 30, po tom, čo naša tenistka výborne zariternovala.

40-30
    Na našu radosť putuje ďalší vyhraný fiftín do štatistík Rybárikovej, tá sa dopracovala k ďalšiemu brejkbalu, uvidíme ako s ním naloží, doposiaľ sa jej podarilo premeniť iba jeden.

40-40
    Pri tom aj zostaneme, pretože aj tento dokázala Makarovová odvrátiť a je tu opäť zhoda.

A-40
    A opäť je to veselšie! Naša tenistka bude mať k dispozícii ďalší brejkbal.

4:2
    A ten je aj premenený!
    Rybáriková je zasa o kúsok bližšie k víťazstvu v prvom sete, dúfajme, že si bude počínať lepšie ako pri predchádzajúcej hre, keď sa jej podarilo zobrať súperke podanie, no v zápätí prišla aj o to svoje.

15-0

30-0
    A začína podstatne lepšie, po dvoch loptičkách je stav 30:0 a je tak na najlepšej ceste potvrdiť brejk.

40-0
    Pre slovenskú tenistku je tu možnosť na čistú hru, vôbec prvý krát v tomto stretnutí.

5:2
    A tak sa aj deje, Rybáriková si pomerne suverénnym spôsobom udržala svoje podanie a vyhráva už 5:2. Makarovová ide podávať na udržanie sa v prvom sete.

5:2

5:2

15-0
    Ako sme už zvyknutí, aj teraz pri prvom servise Makarovovej putuje víťazný fiftín do štatistík Rybárikovej.

30-0
    V zápätí na to aj druhý!
    Naša tenistka je tak už iba 2 loptičky od zisku prvého setu.

Stretnutie je opäť prerušené a opäť pre dážď.

Obe hráčky sa rozcvičujú, po druhý krát v tomto stretnutí. Tak dúfajme, že dážď nám už stretnutie nepreruší.

Tak, len čo som to dopovedal sa nám opäť rozpršalo, tento krát to vyzerá na hustý dážď. Je teda otázne, či sa dnes vôbec ešte bude pokračovať.

Takže dážď je na svojom konci, kurt je upravený, všetko nasvedčuje tomu, že sa môže opäť hrať.

30-15
    Makarovová na podaní a pripisuje si víťazný úder presne na čiaru.

30-30
    Loptička z rakety Rybárikovej končí iba v sieti. Tak zdá sa, že prestávka viacej prospela ruskej hráčke.

40-30
    Ale pozor! Po nádhernom víťaznom údery tu máme setbal pre našu hráčku.

6:2
    A je to tu!
    Makarovová kazí! Loptička končí v sieti a tak naša hráčka získava prvý set pomerom 6:2.

15-0
    Naša hráčka začína druhý set esom.

15-15
    V zápätí ale chybuje a loptička končí ďaleko v aute.

30-15
    Ritern tento krát nevyšiel ani Makarovovej.

40-15
    Ruska ale kazí aj na sieti! V prvej hre sú tu tak 2 gembaly pre Rybárikovú.

1:0
    Tvrdé podanie, na ktoré vôbec nestihla zareagovať ruská tenistka a tak tu máme vedenie v druhom sete 1:0 pre našu tenistku.

15-0

15-15
    V zápätí však tvrdý servis Makarovovej a obe hráčky majú po 15.

30-15
    A opäť je v minibrejku naša hráčka, tá získava fiftín po tom, čo Ruska odpálila iba do siete.

30-30
    Chybuje aj Rybáriková a tak je minibrejk minulosťou.

40-30
    Chyby sa striedajú na oboch stranách, ďalšiu vyprodukovala ruská hráčka a tak je tu brejkbal pre Rybárikovú.

2:0
    Makarovová chybuje na sieti! To znamená, že jej odanie je prelomené aj v tomto druhom sete.

15-0

30-0
    Chyby ruskej hráčky sa ale naozaj kopia, teraz predviedla ďalšiu nevynútenú a tak doslova darovala fiftín Rybárikovej.

40-0
    A keď sa k tomu pridá aj nádherný víťazný úder, tak je tu možnosť na čistú hru.

40-15
    Rybáriková však odpaľuje ďaleko za základnú čiaru.

40-30
    A opäť identická situácia! Tak na toto by si mala naša hráčka dávať pozor.

3:0
    Po ďalej nevynútenej chybe Makarovovej to už ale našej hráčke vyšlo, potvrdzuje brejk a ujíma sa vedenia 3:0.

0-15
    Na podaní Makarovová a jej súperka si pripisuje nevynútenú chybu.

15-15
    Podobná situácia si zopakovala, len obe hráčky si pozície vymenili.

15-30
    Ruska si výborne dokázala rozbehať Rybárikovú a potom už nebolo pre ňu problém loptičku umiestniť do jej proti pohybu.

30-30
    Slovenka donútila svojou nátlakovou hrou Makarovovú chybovať, tá odpaľuje ďaleko za postrannú čiaru.

30-40
    Rybáriková teraz zbytočne chybuje a darovala tak gembal svojej súperke.

40-40
    Makarovovej pokus o prehodenie našej tenistky nevyšiel a tak tu máme zhodu.

40-A
    Výhoda pre Makarovovú po tom, čo loptičku z rakety Rybárikovej zastavila sieť.

40-40
    V zápätí ale Rybáriková úspešná na sieti a tak tu máme opäť zhodu.

40-40
    Výborná Rybáriková! Dokázala si rozbehať svoju súperku, až nakoniec bola úspešná na sieti. Nádherná výmena.

4:0
    V zápätí Makarovová chybuje a naša hráčka využíva brejkbal! Dostáva sa do vedenia už 4:0!

15-0

30-0
    Ďalšia chyba Rusky, loptička končí v aute a je tu vedenie už 30:0.

40-0
    Keď sa k tou pridá aj eso, tak Makarovová v tejto chvíli nemá žiadny nárok.

5:0
    Ďalšia výborné podanie Rybárikovej, znamená, že získava tento gem čistou hrou a jej súperka ide podávať na udržanie sa v zápase.

15-0
    Makarovová na podaní a opäť chybuje! Loptička končí v aute.

30-0
    Navyše pridíva aj dvoj chybu a tak je naša hráčka už iba dve loptičky od postupu do finále.

40-0
    A ďalšia chyba Makarovovej a sú tu tri mečbaly pre Rybárikovú.

40-15
    Prvý je úspešne odvrátený.

6:0
    Ale druhý už nie! Magda skrátila hru, loptičku nedokázala Makarovová dobehnúť a tak je tu koniec stretnutia! (05:57:10)