Rybáriková – Makarovová 2:0 (kon.) | Rybáriková – Petkovic 2:0 (kon.)
2 0
Nedeľa 04.08.2013, 01:14WTA Washington - Mubadala Citi DC Open (tvrdý povrch)

Koniec zápasu

6:0
    Ale druhý už nie! Magda skrátila hru, loptičku nedokázala Makarovová dobehnúť a tak je tu koniec stretnutia! (05:57:10)

40-15
    Prvý je úspešne odvrátený.

40-0
    A ďalšia chyba Makarovovej a sú tu tri mečbaly pre Rybárikovú.

30-0
    Navyše pridíva aj dvoj chybu a tak je naša hráčka už iba dve loptičky od postupu do finále.

15-0
    Makarovová na podaní a opäť chybuje! Loptička končí v aute.

5:0
    Ďalšia výborné podanie Rybárikovej, znamená, že získava tento gem čistou hrou a jej súperka ide podávať na udržanie sa v zápase.

40-0
    Keď sa k tou pridá aj eso, tak Makarovová v tejto chvíli nemá žiadny nárok.

30-0
    Ďalšia chyba Rusky, loptička končí v aute a je tu vedenie už 30:0.

15-0
    Loptu získava Rybáriková.

4:0
    V zápätí Makarovová chybuje a naša hráčka využíva brejkbal! Dostáva sa do vedenia už 4:0!

40-40
    Výborná Rybáriková! Dokázala si rozbehať svoju súperku, až nakoniec bola úspešná na sieti. Nádherná výmena.

40-40
    V zápätí ale Rybáriková úspešná na sieti a tak tu máme opäť zhodu.

40-A
    Výhoda pre Makarovovú po tom, čo loptičku z rakety Rybárikovej zastavila sieť.

40-40
    Makarovovej pokus o prehodenie našej tenistky nevyšiel a tak tu máme zhodu.

30-40
    Rybáriková teraz zbytočne chybuje a darovala tak gembal svojej súperke.

30-30
    Slovenka donútila svojou nátlakovou hrou Makarovovú chybovať, tá odpaľuje ďaleko za postrannú čiaru.

15-30
    Ruska si výborne dokázala rozbehať Rybárikovú a potom už nebolo pre ňu problém loptičku umiestniť do jej proti pohybu.

15-15
    Podobná situácia si zopakovala, len obe hráčky si pozície vymenili.

0-15
    Na podaní Makarovová a jej súperka si pripisuje nevynútenú chybu.

3:0
    Po ďalej nevynútenej chybe Makarovovej to už ale našej hráčke vyšlo, potvrdzuje brejk a ujíma sa vedenia 3:0.

40-30
    A opäť identická situácia! Tak na toto by si mala naša hráčka dávať pozor.

40-15
    Rybáriková však odpaľuje ďaleko za základnú čiaru.

40-0
    A keď sa k tomu pridá aj nádherný víťazný úder, tak je tu možnosť na čistú hru.

30-0
    Chyby ruskej hráčky sa ale naozaj kopia, teraz predviedla ďalšiu nevynútenú a tak doslova darovala fiftín Rybárikovej.

15-0

2:0
    Makarovová chybuje na sieti! To znamená, že jej odanie je prelomené aj v tomto druhom sete.

40-30
    Chyby sa striedajú na oboch stranách, ďalšiu vyprodukovala ruská hráčka a tak je tu brejkbal pre Rybárikovú.

30-30
    Chybuje aj Rybáriková a tak je minibrejk minulosťou.

30-15
    A opäť je v minibrejku naša hráčka, tá získava fiftín po tom, čo Ruska odpálila iba do siete.

15-15
    V zápätí však tvrdý servis Makarovovej a obe hráčky majú po 15.

15-0

1:0
    Tvrdé podanie, na ktoré vôbec nestihla zareagovať ruská tenistka a tak tu máme vedenie v druhom sete 1:0 pre našu tenistku.

40-15
    Ruska ale kazí aj na sieti! V prvej hre sú tu tak 2 gembaly pre Rybárikovú.

30-15
    Ritern tento krát nevyšiel ani Makarovovej.

15-15
    V zápätí ale chybuje a loptička končí ďaleko v aute.

15-0
    Naša hráčka začína druhý set esom.

6:2
    A je to tu!
    Makarovová kazí! Loptička končí v sieti a tak naša hráčka získava prvý set pomerom 6:2.

40-30
    Ale pozor! Po nádhernom víťaznom údery tu máme setbal pre našu hráčku.

30-30
    Loptička z rakety Rybárikovej končí iba v sieti. Tak zdá sa, že prestávka viacej prospela ruskej hráčke.

30-15
    Makarovová na podaní a pripisuje si víťazný úder presne na čiaru.

Takže dážď je na svojom konci, kurt je upravený, všetko nasvedčuje tomu, že sa môže opäť hrať.

Tak, len čo som to dopovedal sa nám opäť rozpršalo, tento krát to vyzerá na hustý dážď. Je teda otázne, či sa dnes vôbec ešte bude pokračovať.

Obe hráčky sa rozcvičujú, po druhý krát v tomto stretnutí. Tak dúfajme, že dážď nám už stretnutie nepreruší.

Stretnutie je opäť prerušené a opäť pre dážď.

30-0
    V zápätí na to aj druhý!
    Naša tenistka je tak už iba 2 loptičky od zisku prvého setu.

15-0
    Ako sme už zvyknutí, aj teraz pri prvom servise Makarovovej putuje víťazný fiftín do štatistík Rybárikovej.

5:2
    Koniec prestávky, podávať bude Jekatěrina Makarovová.

5:2
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

5:2
    A tak sa aj deje, Rybáriková si pomerne suverénnym spôsobom udržala svoje podanie a vyhráva už 5:2. Makarovová ide podávať na udržanie sa v prvom sete.

40-0
    Pre slovenskú tenistku je tu možnosť na čistú hru, vôbec prvý krát v tomto stretnutí.

30-0
    A začína podstatne lepšie, po dvoch loptičkách je stav 30:0 a je tak na najlepšej ceste potvrdiť brejk.

15-0

4:2
    A ten je aj premenený!
    Rybáriková je zasa o kúsok bližšie k víťazstvu v prvom sete, dúfajme, že si bude počínať lepšie ako pri predchádzajúcej hre, keď sa jej podarilo zobrať súperke podanie, no v zápätí prišla aj o to svoje.

A-40
    A opäť je to veselšie! Naša tenistka bude mať k dispozícii ďalší brejkbal.

40-40
    Pri tom aj zostaneme, pretože aj tento dokázala Makarovová odvrátiť a je tu opäť zhoda.

40-30
    Na našu radosť putuje ďalší vyhraný fiftín do štatistík Rybárikovej, tá sa dopracovala k ďalšiemu brejkbalu, uvidíme ako s ním naloží, doposiaľ sa jej podarilo premeniť iba jeden.

30-30
    Ale pozor! Obe hráčky majú po 30, po tom, čo naša tenistka výborne zariternovala.

15-30
    Ďalší fiftín putuje opäť na vrub ruskej tenistky.

15-15
    Odpoveď Makarovovej nenechala na seba dlho čakať.

15-0
    Po výmene strán je na podaní ruská tenistka, no prvý fiftín získava opäť naša hráčka.

3:2

3:2

3:2
    Tá ju aj premieňa a dostáva sa opäť do vedenia, tento krát je to 3:2.

A-40
    Tak v stretnutí sa nám opäť pokračuje a k výhode sa dopracovala Magdaléna Rybáriková.

Stretnutie je kvôli dažďu v hlavnom meste USA prerušené.

40-40
    Ale ani ten nie je využitý, uvidíme, ako zareaguje naša tenistka. Zhoda číslo 1.

30-40
    K brejkbalu a opäť pri podaní Rybárikovej sa dostáva ruská tenistka.

30-30
    Ten dokázala zopakovať a razom je to veselšie, obe hráčky majú po 30.

15-30
    Výborným servisom sa vracia späť do hry.

0-30
    V zápätí aj druhú! Tak Magdaléna sa dostáva do veľmi zložitej situácie, uvidíme, ako si s ňou poradí.

0-15
    Loptu získava Makarovová.

2:2
    Makarovová ho využíva a získava svoj prvý servis v tomto stretnutí. Na podanie teraz ide Magdaléna Rybáriková.

40-A
    Po odvrátenom brejkbaly, má k dispozícii gembal ruská hráčka.

40-40
    Ten je však odvrátený a tak tu máme zhodu.

40-30
    Ale pozor! Naša tenistka bojuje čo jej sily stačia a teraz sa dokonca dopracovala k ďalšiemu brejkbalu!

30-30
    Rybáriková napriek strate svojho servisu naďalej predvádza svoju hru, začo je odmenená ďalším získaným fiftínom.

15-30

15-15
    Ruska však odpovedá a to znamená, že obe hráčky majú po 15.

15-0
    Pri Makarovovej podaní začala opäť lepšie naša hráčka.

2:1

2:1

2:1
    Ten je žiaľ využitý a to znamená, že Ruska si berie naspäť požičané a upravuje stav stretnutie na 2:1.

40-A
    Rybáriková chybuje a je tu brejkbal číslo 2!

40-40
    Ten je na našu radosť odvrátený!
    Máme tu ďalšiu zhodu pri podaní Magdalény Rybárikovej.

30-40
    Tak napokon sa k brejkbalu dostáva aj ruská tenistka, uvidíme, ako s ním dokáže naložiť.

30-30

15-30
    Do minibrejku sa dostáva opäť Makarovová. Doposiaľ sme svedkami veľmi vyrovnaného stretnutia, v ktorom má o čosi viac šťastia naša hráčka.

15-15
    Odpoveď Rybárikovej však nenechala na seba dlho čakať.

0-15
    V tomto geme však začína lepšie Jekaterina Makarovová.

2:0
    A tak sa aj deje! Magdaléna Rybáriková berie ruskej súperke podanie a ujíma sa vedenia 2:0 a ide servovať na potvrdenie brejku.

40-15
    Ale teraz už nie!
    Rybáriková je na najlepšej ceste, aby zobrala svojej súperke hneď úvodné podanie.

30-15
    Túto hrozbu na teraz Makarovová odvracia.

30-0
    A razom aj druhý!
    Podarí sa Magdaléne vybojovať si hneď v úvode brejkbal?

15-0
    Prvú fiftín pri podaní svojej súperky získava aj Rybáriková.

1:0
    Ten je aj premenený a tak Magdaléna Rybáriková získava prvú veľmi dôležitú hru.

A-40
    Po zhode, je tu druhý gembal pre slovenskú tenistku.

40-40
    Hneď v prvej hre tu máme aj zhodu, to nám nasvedčuje tomu, že by sme mali byť svedkami vyrovnaného semifinále.

40-30
    Ten sa však aspoň na malú chvíľu musí odložiť.

30-30
    Ale pozor! Pri podaní Rybárikovej je to 30:30 a Makarovová má hneď v prvej hre možnosť získať brejkbal.

30-15
    Prvý fiftín v tomto zápase má na svojom konte aj ruská hráčka.

30-0
    V zápätí výborné podanie a je to 30:0.

15-0
    Stretnutie je na svojom začiatku, na podaní je naša tenistka, ktorá získava prvý fiftín.