Chicago Blackhawks
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Boston Bruins
cz Nedeľa 23.06.2013, 02:00Play-off NHL

Série se tedy za stavu 3:2 pro Chicago vrací do Bostonu, kde se již v příštím zápase může předávat slavný Stanley Cup! O krok blíže je k němu po dnešní výhře Chicago Blackhawks, Bruins ale rozhodně nedají svoji kůži lacino. Také u šestého zápasu bude server onlajny.cz, příjemné nedělní ráno přeje Petr Dejnožka. (04:59:54)

Corey Crawford (CHI) – 23 zákroků, 95,83 % úspěšnosti zákroků

Strhující závěr pátého finále Stanley Cupu! Ač se Boston snažil, seč mu síly stačily, po nepřesvědčivém výkonu v první dvou třetinách již srovnat nedokázal. Velmi blízko byl ale například Jaromír Jágr, jenže ten znovu prokázal, že se mu střelecky příliš nedaří.

60:00

59:46
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Risk však Bostonu nevyšel! Šest hráčů se po vyhraném vhazování vrhlo do pásma, puk však neudrželo a nabídlo tak šanci DAVU BOLLANDOVI, který od červené čáry trefil odkrytou branku Medvědů – 3:1! Bez asistence.

59:30
    Pochopitelně přichází oddechový čas, Rask již zůstane na střídačce.

59:30
    Akci Medvědů zastavil ofsajd.

59:19
    Nyní již brankář Bostonu míří na střídačku, Bruins hrají v šesti!

59:06
    Rask skvělými zákroky ještě drží naději na vyrovnání!

58:26
    Zápas graduje, Medvědi jsou nastěhováni v pásmu Chicaga.

57:47
    Jediná střela mohla ale všechno změnit! Marchand rychle vnikl do pásma, vypálil, na dorážku byl připravený Jágr, jenže nakonec se mu nepodařilo doklepnout puk do branky!

57:10
    Medvědům se nedaří dostat ke kotouči a vymyslet kloudnou akci. Blackhawks mají v tuto chvíli utkání pod kontrolou.

56:46
    Přihrávku rukou v podání Kana znovu přerušuje hru.

56:27
    Lučič s Hortonem bojovali u mantinelu o kotouč, hráči Chicaga ale nakonec byli úspěšnější.

55:27
    Hráči Blackhawks přejedou červenou čáru a nahodí kotouč. Mají připravenou obrannou formaci na případné útoky Bostonu.

54:56
    Stejně jako u jediného gólu Bostonu nyní Krejčí hledal najetého Cháru, jeho rána se ale tentokrát mezi tři tyče nevešla.

53:57
    Horton zbytečně ztratil puk ve střední třetině, do útočné třetiny vlétl Marcus Kruger. Jeho střela tahem ale zapadla do výstroje připraveného Raska.

52:51
    Na hřišti se ve třetí třetině ještě neobjevil kapitán Chicaga Jonathan Toews. Nevíme, kde přesně je důvod, hráč sedí na střídačce a vypadá připraven do hry.

52:31
    Chicago se dopustilo další icingu. Do konce zbývá nějakých sedm a půl minuty, Bruins rozhodně musí zabrat.

Petr Dejnožka

Góly a asistencie: 18. Kane (Oduya, Toews), 26. Kane (Bickell, Toews), 60. Bolland – 44. Chára (Krejčí)

Chicago Blackhawks: Crawford (Emery)– Seabrook, Keith, Leddy, Rozsíval, Hjalmarsson, Oduya – Bickell, Toews, Kane – Sharp, Handzuš, Hossa – Shaw, Bolland, Saad – Frolík, Kruger, Stalberg.
    Boston Bruins: Rask (Chudobin) – Seidenberg, Chára, Boychuk, Ference, McQuaid, Krug – Horton, Krejčí, Lucic – Jágr, Bergeron, Marchand – Seguin, Kelly, Paille – Thornton, Peverley, Daugavinš.