Československá stopa v utkání v dnešním utkání:
    Michal ROZSÍVAL (CHI) 0+1, 0 střel, čas na ledě 23:17
    Michael FROLÍK (CHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 23:51
    Marian HOSSA (CHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 22:37
    Michal HANDZUŠ (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 21:03

LA Kings: 36

2. prodloužení:

Chicago: 5

LA Kings: 2

Hokejisté Chicaga se nakonec přece jenom dočkali vítězství v dnešním zápase, tím pádem i vítězství v celé sérii, a to i přesto, že obhájci titulu z Los Angeles byli naprosto vyrovnaným soupeřem, místy dokonce lepším týmem! Ve prospěch Blackhawks, čerstvých vítězů Západní konference, rozhodlo možná trochu štěstí, anebo spíše skvělá střelecká forma Patricka Kana, který rozhodující brankou ve druhém prodloužení končí tuto sérii. Domácí tým tak může zapózovat u Clarence S. Campbell Bowl, což je trofej pro vítěze Západní konference. Chicago Blackhawks, vítěz základní části NHL, v ní poráží obhájce titulu, hokejisty Los Angeles Kings 4:1 na zápasy!

91:40
    Chicago právě vstřelilo branku!
    PATRICK KANE kompletuje hattrick a skvělou střelou z pravé strany z voleje posouvá Chicago Blackhawks do finále Stanley Cupu 2013! Domácí využívají přečíslení dva na jednoho, kdy se Jonathan Toews neodhodlal ke střele, i když se zdálo, že je v lepším postavení, než Kane, raději přihrával a je z toho rozhodující gól nejen tohoto utkání, ale i celé série. Asistence: Jonathan Toews.

91:10
    Keith rozehrává na Hjalmarssona, ten prodlužuje do útočného pásma.

90:31
    Hossa se prodírá do zakončení, ale je skvěle ubráněn Greenem.

90:00
    Hodinu a půl trvající drama pátého semifinále Západní konference pokračuje, stále neznáme vítěze!

89:38
    Série nahozených puků, domácí ve středním pásmu.

89:16
    Muzzin nahazuje puk do útočného pásma a odchází střídat.

88:40
    Ten ale puk ztrácí, hrají domácí, kteří ale pouze vyhazují puk ze třetiny.

88:12
    Carter zaváží puk do útočného pásma, přenechává Williamsovi.

87:27
    Tempo hry povadlo, hra se nyní často přerušuje, icing Kings.

87:10
    Ofsajd hostů na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

86:17
    Tofolli střílí z pravé srany, Crawford chytá.

85:56
    Hra vysokou holí, rozhodčí přerušují hru.

84:56
    Stoll se nedostal k puku ve třetině Blackhawks, hraje se dlouho bez přerušení.

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 4. Keith (Rozsíval), 6. Kane (Toews, Bickell), 57. Kane (Bickell), 92. Kane (Toews) – 30. King (Williams, Quick), 44. Kopitar (Carter, Richards), 60. Richards (Kopitar, Vojnov)

Chicago Blackhawks: Crawford (Emery) – Keith, Seabrook, Rozsíval, Leddy, Oduya, Hjalmarsson – Bickell, Toews, Kane – Sharp, Handzuš, Hossa – Saad, Shaw, Stalberg – Kruger, Bolland, Frolík
    Los Angeles Kings: Quick (Bernier) – Regehr, Doughty, Scuderi, Vojnov, Muzzin, Greene – Williams, Kopitar, Brown – Penner, Carter, Toffoli – King, Stoll, Lewis – Clifford, Richards, Nolan

Rozhodca: McCauley, O'Halloran – Barton, J. Murray

Diváci: 22 237