3. Corey CRAWFORD (CHI) 29 zák., 2 góly, 93,5%

Michal ROZSÍVAL (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:47
    Michael FROLÍK (CHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:33
    Marian HOSSA (CHI) 0+1, 1 střela, čas na ledě 19:16
    Michal HANDZUŠ (CHI) 1+0, 3 střely, čas na ledě 14:05

LA Kings: 31

3. třetina:

Chicago: 6

LA Kings: 13

Ve třetí třetině se hrál velice opatrný hokej, hlavně ze strany Chicaga, které se již do útoku příliš nehrnulo a spíše se soustředilo na ubránění náskoku. Nakonec se to podařilo, a to i přes snížení Kings na 2:4, kdy se v 59. minutě prosadil Toffoli, ale na víc již hosté neměli. Ani v závěrečné power-play se jim snížit na rozdíl jediného gólu nepodařilo a z ledu tak odešli se svěšenými hlavami.

Stejně tak se ale ani hostům již nepodařilo závěr více zdramatizovat a po prohře 2:4 se Kings ocitají v nezávidění hodné situaci. Po dvou úvodních utkáních na ledě Chicaga prohrávají 0:2 na zápasy a nyní tak musí zvládnout další dva zápasy na svém ledě. V opačném případě se ocitnou na pokraji vyřazení!

60:00

59:30
    Hossa spěchá za pukem, zakončit do prázdné brány se mu ale nedaří.

59:19
    Hosté to zkouší bez gólmana, Bernier je na střídačce, oddechový čas Los Angeles.

58:58
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    TYLER TOFFOLI zaskočil obranu i gólmana Crawforda pohotovým zakončením z levé strany, kdy se dokázal vymanit obráncům Chicaga a nakonec i propasírovat puk za záda domácího gólmana. Asistence: Dustin Penner, Vjačeslav Vojnov.

58:45
    Hostům ale čas zoufale rychle utíká.

58:30
    Kings v útočném pásmu.

58:10
    Po střele hostů z levé strany Crawford chvíli nevěděl, kde má puk, pak ho však nalezl u své pravé tyčky.

57:59
    Vylučuje se, Duncan Keith vyhazuje puk mimo ledovou plochu, Kings si zahrají přesilovou hru.

57:38
    Puk ve středním pásmu, Sharp zkouší přejít před Berniera, ale je pískán ofsajd.

56:40
    Tak snad nyní, ale to by Stoll musel lépe z pravého rohu přihrávat, puk končí ve středním pásmu.

56:06
    Závěrečné minuty dnešního zápasu, hosté se nedokáží dostat před Crawforda, výborně zvládnutý závěr v podání Blackhawks.

55:09
    Takticky zvládnuté ze strany Chicaga, které donutilo soupeře k chybě, odpískán icing, vhazování po levici Berniera.

54:50
    Hossa vrací zpět na Hjalmarssona, domácí šetří čas.

54:25
    Fraser končí s pukem na holi na červené čáře, tam je přehuštěno, Chicago si hlídá střední pásmo.

54:00
    Puk ve třetině Kings, to domácím maximálně vyhovuje.

53:19
    Výtečně odehrané oslabení Chicaga, na jehož konci se ještě dostal ke střele z pravé strany Frolík, ale Bernier je pozorný a chytá. Hosté nevystřelili na bránu!

53:15

52:30
    Handzuš se dokonce dostává do úniku, je ale dobře bráněn, nestihl zakončit, to se povedlo až ze druhé vlny najíždějícímu Saadovi, Bernier vyráží.

52:10
    Handzuš obětavě padá pod nohy Vojnova, kterému tak znemožnil zakončit.

51:42
    V oslabení se na led v dresu Chicaga dostává i Frolík, puk ve třetině Blackhawks.

51:15
    Rozdávají se tresty, oba aktéři – Rozsíval a Fraser již sedí na trestné lavici, navíc tam přijíždí ještě Toews (CHI) a Clifford (LAK). Všichni dostávají dvouminutové tresty. Ale nakonec budou hrát hosté power-play, Rozsíval dostává trest navíc.

51:15
    Tak se publikum dočkalo, první bitka na ledě, ze které odchází jako vítěz "prostovlasý" Čech Rozsíval, který oplatil Fraserovi zákrok na Toewse a "sundal" ho nekompromisně na led.

50:55
    Nahození puku do třetiny Chicaga, domácí odehrávají puk do středního pásma.

50:20
    Hosté nyní drží častěji puk na svých hokejkách, Chicago pozorně brání modrou čáru. Ofsajd Kings, vhazování ve střední třetině.

50:00
    Začíná posledních deset minut třetí třetiny a zřejmě i tohoto zápasu.

49:05
    Blackhawks nikam nespěchají, hrají velice trpělivě a maximálně se soustředí na dobrou defenzivu, Kings se těžko dostávají do zakončení.

48:27
    Kings se snaží co nejvíce zjednodušit přechod přes střední pásmo, Chicago ale hraje dnes opravdu výtečně.

47:40
    Vojnov musí odehrát před Frolíkem ve vlastním pásmu, zvládl to, český forvard se nedostal do zakončení.

47:17
    A znovu Crawford, který musí "hasit požár" před svou brankou, Toffoli opět nepříjemně "operuje" na brankovišti.

47:10
    Hosté jsou ve třetině Blackhawks.

46:36
    Spolupráce Kopitar – Williams znamenala vyhození puku ze třetiny Kings, hosté mohou zaútočit.

46:20
    Chicago ve třetině Kings.

45:45
    Obrovský závar před Crawfordem, domácí gólman tam nějakým zázračným způsobem dokázal udržet puk před brankovou čárou!

45:30
    Nakonec je z toho zakázané uvolnění Chicaga, vhazovat se bude před Crawfordem.

45:20
    Sharp prodlužuje do útočného pásma, tam ale není nikdo v červeném.

44:41
    Puk nakonec schovává pod svou lapačku Crawford, který tak přerušuje hru.

44:27
    Carter s Vojnovem bojují o puk ve třetině Blackhawks.

44:10

43:42
    Bernier vyráží nahozenou střelu domácích, hosté se zřejmě v této přesilové hře neprosadí.

43:07
    Stoll nahazuje puk do třetiny Chicaga, hosté se usazují před Crawfordem.

42:40
    Kopitar ztrácí puk ve třetině Blackhawks, Hossa ho vyváží ven ze třetiny.

42:10
    Bolland hákuje a rozhodčí pískají nedovolený zákrok, hosté si zahrají přesilovou hru, dobrá šance na snížení!

41:56
    Na ledě v dresu Chicaga také Frolík, který zatím marně čeká na první střelu v dnešním utkání.

41:15
    Kopitar vyhrává vhazování po levici Berniera, Kings se dostávají ze třetiny.

41:05
    Kane vrací zadovkou do rohu na Handzuše, který bojuje s Carterem, puk však "sbírá" Bernier a přerušuje hru.

40:25
    Hosté vstupují do třetí třetiny s jasným cílem, co nejdříve dát "kontaktní" druhý gól.

40:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně ve 4:01 hodin.

LA Kings: 5

Domácí se již ubránili, závěr druhé části patřil hokejistům Los Angeles, kteří ovšem svou první brankou pouze snížili náskok soupeře na 1:4. Chicago ve druhé dvacetiminutovce suverénně kráčelo za druhým vítězstvím v sérii, což podpořilo i dvěma góly, nejprve se ve 28. minutě radoval Bickell a hned dvě minuty poté "vyhnal" Quicka z branky Kings dalším gólem slovenský útočník Handzuš, který zvýšil vedení Chicaga již na 4:0. Až v samém závěru třetiny se ke slovu dostali i hosté, kteří zásluhou přesné trefy Cartera snížili na 1:4 a tím tak vykřesali ještě jiskřičku naděje na zvrat v dnešním utkání.

40:00

39:40
    Pro hosty tak stále není nic ztraceno, Kings v útočném pásmu.

39:20
    Bude zajímavé sledovat ve třetí třetině, jak se vstřelená branka podepíše na výkonu Kings.

39:00
    Začíná poslední minuta druhé třetiny.

38:57
    A hosté snižují, po vyhraném buly se puk postupně dostává až na levou stranu, kde je osamocený JEFF CARTER, který bleskovou střelou zápěstím překonává přesouvajícího se Crawforda. Asistence: Tyler Toffoli, Vjačeslav Vojnov.

38:51
    Nepřesná rozehrávka Blackhawks, icing, hra se stěhuje před Crawforda.

38:25
    Toffoli střílí od modré z levé strany, Crawford se za jeho dělovkou jen ohlédl, puk míří mimo bránu.

38:18
    Což dokumentuje i tato šance Dustina Pennera, který se dostává do zakončení z levé strany, je sám před Crawfordem, kterého nedokázal zblízka překonat.

37:55
    Jenže ti si nevědí rady ani s rozehrávkou, obhájce trofeje je dokonale "knokautován"!

37:35
    Saadova zasekávačka ve středním pásmu neúspěšná, hrát mohou hosté.

37:10
    Chicago ve druhé dvacetiminutovce doslova vygumovalo svého soupeře!

36:45
    Po komerční přestávce jsou Blackhawks stále "při chuti", Kane střílí z pravé strany, Bernier vyráží.

36:13
    Ouu, výborně si za obranu Kings nabruslil Sharp, který se tak dostává do samostatného úniku, zkouší Berniera překonat bekhnedem, publikum již jásá na oslavu gólu, ale zbytečně, gólman má puk ve své lapačce!

36:05
    Kopitar nahazuje puk do útočného pásma, ale hrají domácí.

35:50
    Hosté je ale nepustili do zakončení.

35:35
    Domácí vyhrávají vhazování a usazují se před Bernierem.

35:20
    Icing Los Angeles, hra se stěhuje před Berniera.

35:00
    Pouhé dvě střely šly při přesilové hře Chicaga na Berniera.

34:36

34:18
    Lewis se dostává do zakončení z levé strany, při vlastním oslabení, ale byl bráněn, Crawford neměl s jeho střelou problémy.

33:51
    Ještě třičtvrtě minuty se budou hosté bránit v oslabení.

33:35
    Horší to je s udržením puku ve třetině Los Angeles.

33:10
    Crawford se ale dobře zapojuje do rozehrávky a domácí tak se tak rychle dostávají zpět do útočného pásma.

32:59
    Další vyhozený kotouč.

32:45
    Hosté začínají své oslabení dobře, vyhazují puk ze třetiny.

32:36
    Opět se hra přerušuje, tentokrát je to kvůli nedovolenému zákroku hostů, na trestnou lavici půjde někdo z týmu Los Angeles. Stoll dostává dvouminutový trest, domácí si zahrají přesilovou hru.

32:13
    Ofsajd Los Angeles na útočné modré, rozhodčí přerušují hru.

31:20
    Tvrdé "hity" ve třetině hostů, což publikum vítá s nadšením.

30:50
    Hosté nahazují kotouč do třetiny Blackhawks, ale nedaří se jim, hrát mohou domácí.

30:00
    Jsme přesně v polovině utkání, v němž zatím jednoznačně dominují domácí hokejisté, kteří vedou již 4:0.

29:20
    Ano, je to tak, hosté střídají brankáře, Jonathan Quick opouští zklamaně svou branku a přenechává své místo v ní Bernierovi.

29:20
    Chicago právě vstřelilo branku!
    A jaj, to je pro Kings již hodně nepříjemné! Patrick Sharp vysunul MICHALA HANDZUŠE, který si nabruslil do třetiny Kings, dostává se z levé strany do zakončení a přesně umístěnou střelou překonává Quicka, pro kterého to jsou zřejmě poslední okamžiky v tomto utkání na ledě. Asistence: Patrick Sharp, Patrick Kane.

28:25
    Již se opět hraje, hosté zkouší zaútočit.

28:07
    Quick přerušuje hru, další nepříjemný útok domácích Blackhawks, komerční přestávka.

27:11
    Využitá přesilová hra a s ambicemi Kings to v tomto zápase nevypadá dobře! BRYAN BICKELL, zády k bráně, překonává Quicka a za nesmírně tvrdou práci, kterou musel na hranici brankoviště odvést, si tento gól jednoznačně zaslouží! Asistence: Patrick Sharp, Brandon Saad.

26:25
    Zblokovaná střela, puk míří do středního pásma.

26:00
    Domácí se dostávají znovu do třetiny a vypadá to, že se v ní také "usadí".

25:35
    Vhazování ve třetině Kings, úspěšnější hosté, puk opouští třetinu.

25:28
    Kane přechází do třetiny Kings, střílí, Quick chytá. Ale rozhodčí má pravou ruku nahoře, to znamená vyloučení. Ano, je to tak, na trestnou lavici za podražení usedá King, první přesilová hra pro Chicago.

25:15
    Hosté bojují ve třetině Blackhawks, úspěšnější domácí.

24:48
    Handzuš střílí z levé strany, dobrá střela, Quick vyráží do rohu.

24:25
    Seabrook odvedl dobrou práci ve vlastní třetině, hosté se nedostávají do zakončení.

24:10
    Na vhazování úspěšnější hosté, kteří jdou okamžitě do protiútoku.

23:47
    Oduya zaváží puk do útočného pásma, střílí z levé strany od modré, dobrá střela, Quick chytá a přerušuje hru.

22:40
    Toffoli nyní nepříjemně atakoval rozehrávajícího Rozsívala, český bek to zvládl.

21:23

21:15
    Přesilová hra hostů pomalu končí, domácí se zřejmě ubrání.

20:56
    Doughty to zkouší z levé strany, Crawford vyráží.

20:30
    Mají k dispozici ještě minutu přesilové hry, Kings ve třetině Blackhawks.

20:09
    V úvodu druhé třetiny dohrávají hosté svou přesilovou hru.

20:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 3:08 hodin.

Chicago: 9

Hosté opět v závěru třetiny předvedli, jako skvěle se jim dnes daří při přesilových hrách, naštěstí pro Blackhawks, Crawford zatím chytá skvěle a zlikvidoval všechny střelecké pokusy hostů. Což se nedá říci o jeho protějšku, Jonathan Quick již totiž musel dvakrát "lovit" puk ze své branky a to znamená, že po první dvacetiminutovce vedou domácí 2:0. Do vedení dostal Chicago již ve 2. minutě Shaw a v poslední minutě první části se prosadil po báječné kombinaci Seabrook.

20:00

19:37
    Vylučuje se a opět to je na straně Chicaga, fauluje Bickell, který již sedí na trestné lavici, hosté si zahrají druhou přesilovou hru.

19:09
    Marian Hossa zaváží puk do útočného pásma, kde se u modré čáry překrižuje s BRENTEM SEABROOKEM, kterému přenechává puk, ten si sjíždí blíže po pravém křídle k bráně a z místa pro vhazování přesnou střelou překonává Quicka, gól do šatny! Asistence: Marian Hossa, Jonathan Toews.

19:00
    Začíná poslední minuta první třetiny.

18:11
    A Crawford musí ven z branky, proti neočekávanému odraženému puku, na který se již natahoval Toffoli, který byl, naštěstí pro Blackhawks, u puku později!

18:03
    Mezitím se rozeběhla poslední dvouminutovka.

17:21
    Greene zkouší zakončit z pravé strany, ale je dobře bráněn, tak do puku alespoň "plácl", žádný problém pro Crawforda.

16:48
    Kings nahazují do třetiny Blackhawks, hrají ale domácí, nakonec vše končí odpískaným ofsajdem Kings na útočné modré.

16:30
    Chicago se dostává do šance, Quick předvádí skvělý zákrok proti střele Sharpa z levé strany!

16:05
    Kings odehráli svou první přesilovou hru velice dobře, téměř celou ji strávili před Crawfordem, který za svá záda nepustil ani jednu střelu.

15:52

15:35
    Domácí se brání i s Rozsívalem.

15:05
    Puk konečně míří do třetiny Kings, domácí mohou prostřídat.

14:35
    Elitní lajna Los Angeles nyní svírá bránící čtveřici před Crawfordem.

14:18
    Kings jsou v přesilovkovém rozestavení.

14:05
    Chicago začíná dobře, puk opouští třetinu.

13:52
    Brent Seabrook míří na trestnou lavici, dostává dvouminutový trest za krosček. Kings si zahrají přesilovou hru.

13:31
    Kings ztrácí spoustu kotoučů, z čehož domácí těží.

12:53
    Hosté vyhazují pouze na zakázané uvolnění.

12:30
    Handzuš nepřesně přihrává ve třetině soupeře na Sharpa, puk míří do středního pásma.

12:11
    Ale Bickell vybojoval puk zpět pro Chicago.

11:55
    Hjalmarsson chybuje v rozehrávce, hosté získávají pásmo.

11:30
    Duncan Keith střílí od modré, Quick má plné ruce práce, ale zvládl to.

10:45
    Domácí nahazují puk za branku Kings, hrají hosté.

10:15
    Stalberg posouvá puk ze třetiny, snahu o rychlý protiútok Chicaga končí hvizd čárových – ofsajd.

09:40
    Shaw se dostává do šance z levé strany, tentokrát úspěšnější Quick.

09:24
    Vojnov se dostává ke střele nebo spíše k nahození na Crawforda z pravé strany, domácí gólman chytá a přerušuje hru.

08:44
    Hra se nám nepříjemně kouskuje, nyní se vhazuje ve středním pásmu.

08:35
    Nepříjemná střela Scuderiho z pravé strany od modré, Crawford pozorný.

08:00
    Vhazování přímo ve středu, puk se bleskově dostává ke Crawfordovi, který opět přerušuje hru.

06:55
    Vhazování před Crawfordem, úspěšnější domácí hokejisté, kteří dostávají puk ven ze třetiny.

06:36
    Crawford raději zalehává puk po závaru v brankovišti, kde nepříjemně "operoval" Trevor Lewis.

05:55
    Seabrook nachází Sharpa, ten ale při přechodu do pásma ztrácí puk.

04:48
    Fraserova střela z pravé strany byla velice nepříjemná, stejně jako další střela Regehra od modré, s oběma si Crawford dokázal poradit.

04:09
    Ofsajd domácích při přechodu do útočného pásma, vhazování ve střední třetině.

03:11
    Oduya nahazuje puk na Quicka, ten si s pukem dokázal poradit.

02:33
    Další útok se "valí" na Quicka, Toewsova střela je ale zblokována.

01:56
    Výtečný vstup domácích do dnešního utkání, špatná rozehrávka hostů, Stalberg zadovkou nachází na pravé straně najíždějícího ANDREWA SHAWA, který zblízka překonává Quicka. Asistence: Viktor Stalberg, Brandon Saad.

00:55
    Toews se dostává o zakončení z levé strany, je přímo před Quickem, ten jeho střelu vyráží.

00:01

Chicago Blackhawks: Crawford (Emery) – Keith, Seabrook, Rozsíval, Leddy, Oduya, Hjalmarsson – Sharp, Toews, Kane – Bickell, Handzuš, Hossa – Saad, Shaw, Stalberg – Kruger, Bolland, Frolík

Los Angeles Kings: Quick (Bernier) – Regehr, Doughty, Scuderi, Vojnov, Martinez, Greene – Brown, Kopitar, Williams – Penner, Richards, Carter – Lewis, Stoll, King – Clifford, Fraser, Richardson

Rozhodčí: O'Rourke, Joannette – Barton, Murphy.

Vítejte u onlajn přenosu 2. utkání semifinále play-off NHL, finále Západní konference, mezi týmy Chicago Blackhawks a Los Angeles Kings.

Úspěšný vstup do série mělo včera Chicago. O den později může být nálada úplně jiná. Los Angeles přijelo s cílem uhrát alespoň jedno venkovní utkání, ovšem pokud budou hosté předvádět výkon jako včera, moc šancí asi nemají. Odolávali jen díky výbornému Quickovi, který bude trápit střelce Chicaga také v dnešním duelu. Patrick Sharp navázal na střeleckou formu z minulých zápasů a prosadil se také včera. Zajímavá je ale statistika Chicaga v zápase, kdy se prosadí Marián Hossa (8-0). Trefil se mimo jiné také v prvním duelu. Kings by měli trochu zlepšit svou disciplínu. Dva zbytečné tresty za zákroky v útočném pásmu včera dostal Dustin Penner. Do sestavy se ale vrátil nejlepší hráč na vhazování, Jarret Stoll. V domácí brance by znovu neměl chybět Corey Crawford.

Češi na ledě
    Za Blackhawks nastupují dva Češi, obránce Michal ROZSÍVAL a útočník Michal FROLÍK.
    Za Los Angeles Kings nenastupuje v této sezóně žádný český hráč.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 2. Shaw (Stalberg, Saad), 20. Seabrook (Hossa, Toews), 28. Bickell (Sharp, Saad), 30. Handzuš (Sharp, Kane) – 39. Carter (Toffoli, Vojnov), 59. Toffoli (Penner, Vojnov)

Los Angeles Kings: Quick (30. Bernier) – Regehr, Doughty, Scuderi, Vojnov, A. Martinez, Greene – Brown, Kopitar, Williams – Penner, Richards, Carter – Lewis, Stoll, King – Clifford, Fraser, Richardson

Rozhodca: O'Rourke, Joannette – Barton, Murphy

Diváci: 21824