3. Corey CRAWFORD (CHI) 29 zák., 2 góly, 93,5%

Michal ROZSÍVAL (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:47
    Michael FROLÍK (CHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:33
    Marian HOSSA (CHI) 0+1, 1 střela, čas na ledě 19:16
    Michal HANDZUŠ (CHI) 1+0, 3 střely, čas na ledě 14:05

LA Kings: 31

3. třetina:

Chicago: 6

LA Kings: 13

Ve třetí třetině se hrál velice opatrný hokej, hlavně ze strany Chicaga, které se již do útoku příliš nehrnulo a spíše se soustředilo na ubránění náskoku. Nakonec se to podařilo, a to i přes snížení Kings na 2:4, kdy se v 59. minutě prosadil Toffoli, ale na víc již hosté neměli. Ani v závěrečné power-play se jim snížit na rozdíl jediného gólu nepodařilo a z ledu tak odešli se svěšenými hlavami.

Stejně tak se ale ani hostům již nepodařilo závěr více zdramatizovat a po prohře 2:4 se Kings ocitají v nezávidění hodné situaci. Po dvou úvodních utkáních na ledě Chicaga prohrávají 0:2 na zápasy a nyní tak musí zvládnout další dva zápasy na svém ledě. V opačném případě se ocitnou na pokraji vyřazení!

60:00

59:30
    Hossa spěchá za pukem, zakončit do prázdné brány se mu ale nedaří.

59:19
    Hosté to zkouší bez gólmana, Bernier je na střídačce, oddechový čas Los Angeles.

58:58
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    TYLER TOFFOLI zaskočil obranu i gólmana Crawforda pohotovým zakončením z levé strany, kdy se dokázal vymanit obráncům Chicaga a nakonec i propasírovat puk za záda domácího gólmana. Asistence: Dustin Penner, Vjačeslav Vojnov.

58:45
    Hostům ale čas zoufale rychle utíká.

58:30
    Kings v útočném pásmu.

58:10
    Po střele hostů z levé strany Crawford chvíli nevěděl, kde má puk, pak ho však nalezl u své pravé tyčky.

57:59
    Vylučuje se, Duncan Keith vyhazuje puk mimo ledovou plochu, Kings si zahrají přesilovou hru.

57:38
    Puk ve středním pásmu, Sharp zkouší přejít před Berniera, ale je pískán ofsajd.

56:40
    Tak snad nyní, ale to by Stoll musel lépe z pravého rohu přihrávat, puk končí ve středním pásmu.

56:06
    Závěrečné minuty dnešního zápasu, hosté se nedokáží dostat před Crawforda, výborně zvládnutý závěr v podání Blackhawks.

55:09
    Takticky zvládnuté ze strany Chicaga, které donutilo soupeře k chybě, odpískán icing, vhazování po levici Berniera.

54:50
    Hossa vrací zpět na Hjalmarssona, domácí šetří čas.

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 2. Shaw (Stalberg, Saad), 20. Seabrook (Hossa, Toews), 28. Bickell (Sharp, Saad), 30. Handzuš (Sharp, Kane) – 39. Carter (Toffoli, Vojnov), 59. Toffoli (Penner, Vojnov)

Chicago Blackhawks: Crawford (Emery) – Keith, Seabrook, Rozsíval, Leddy, Oduya, Hjalmarsson – Sharp, Toews, Kane – Bickell, Handzuš, Hossa – Saad, Shaw, Stalberg – Kruger, Bolland, Frolík
    Los Angeles Kings: Quick (30. Bernier) – Regehr, Doughty, Scuderi, Vojnov, A. Martinez, Greene – Brown, Kopitar, Williams – Penner, Richards, Carter – Lewis, Stoll, King – Clifford, Fraser, Richardson

Rozhodca: O'Rourke, Joannette – Barton, Murphy

Diváci: 21824