Detroit – Chicago 3:4 (kon.)
Detroit Red Wings
3:4 (1:1, 1:0, 1:3)
Chicago Blackhawks
cz Utorok 28.05.2013, 02:10 • Joe Louis Arena - Detroit, Michigan • Play-off NHL

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (04:52:05)

Chicago: 8

Je dobojováno, domácí nedokázali dnes na svém ledě ukončit dobře rozehranou sérii a po prohře 3:4 se po zásluze radují hosté, kteří nyní drží všechny trumfy ve svých "rukách". Čeká nás rozhodující sedmé utkání, které se odehraje v Chicagu! Ve třetí třetině Blackhawks skvěle otočili skóre, když se nejprve trefil ve 41. minutě Handzuš a tento gól byl pro Chicago hodně důležitý. Hned o pět minut později poslal hosty do vední Bickell a vítěznou trefu zařídil proměněným nájezdem Frolík. Detroit sice ještě zdramatizoval závěr zápasu, když se v poslední minutě trefil Brunner, pak ale Dacjuk dvakrát prohrál buly před Crawfordem, což znamenalo konec nadějí pro Red Wings.

60:00

59:50
    Ne, znovu Toews úspěšnější, to je konec.

59:44
    Domácím se čas krátí, Dacjuk prohrává vhazování s Toewsem, nyní bude mít šanci na reparát.

59:37
    To nebylo příliš taktické, Oduya zkouší střílet do prázdné brány, ale netrefuje a je to zakázané uvolnění, vhazování po levici Crawforda.

59:23
    Ofsajd přerušuje útočnou snahu Detroitu, vhazování ve středním pásmu.

59:08
    Oddechový čas pro domácí.

59:08
    Detroit právě vstřelil branku!
    No vida, tak ještě drama! Detroit vyhrává vhazování ve třetině Chicaga, Dacjuk si všiml na levé straně volného DAMIENA BRUNNERA, který střelou "z první" překonává Crawforda, jenže se přesouval z druhé strany. Asistence: Pavel Dacjuk.

59:00
    Začíná poslední minuta třetí třetiny, Howard opět na střídačce.

58:59
    Nervózní závěr, třetiny, vylučuje se na straně Chicaga, Hossa jde za podražení na dvě minuty, hosté se připravují o přesilovou hru.

58:45
    Howard se musel vrátit do brány, vhazovalo se ve třetině Detroitu.

58:37
    A pozor, Henrik Zetterberg usedá na trestnou lavici, to je zřejmě konec nadějí Detroitu!

58:37
    Čtvrtý útok Chicaga odvedl skvělou práci, nepustil domácí mužstvo do klasického rozestavení v jejich třetině.

58:20
    Domácím se ale nedaří usadit se ve třetině Blackhawks.

58:00
    Howard se ještě kvůli vhazování ve středním pásmu vrátil na led, ale nyní je opět branka Red Wings prázdná.

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 19. Eaves (Miller, Smith), 31. Andersson (Kindl), 60. Brunner (Dacjuk) – 4. Hossa (Toews, Keith), 41. Handzuš (Hjalmarsson), 46. Bickell (Toews, Hossa), 50. Frolík (t.s.)

Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – Smith, Kronwall, Ericsson, Quincey, Colaiacovo, Kindl – Franzén, Dacjuk, Abdelkader – Filppula, Zetterberg, Cleary – Nyquist, Andersson, Eaves – Miler, Emmerton, Brunner
    Chicago Blackhawks: Crawford (Emery) – Keith, Hjalmarsson, Seabrook, Leddy, Oduya, Rozsíval – Sharp, Toews, Kane – Bickell, Handzuš, Hossa – Saad, Stalberg, Shaw – Bolland, Kruger, Frolík

Rozhodca: O'Halloran, Rooney – Heyer, Kovachik