Boston – NY Rangers 3:1 (kon.) | Chicago – Detroit 4:1 (kon.)
4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Detroit Red Wings
cz Nedeľa 26.05.2013, 02:00 • United Center • Play-off NHL

Hezkou neděli přeje Jaroslav Svoboda a loučí se také spolukomentátor Jan Šlapáček. (05:04:09)

Nezbývá mi, než se s vámi rozloučit s konstatováním, že Chicago zcela po zásluze získalo druhé vítězství v sérii po výsledku 4:1, tedy naprosto stejném jako v prvním utkání série, snižuje na 2:3 na zápasy a v Detroitu se pokusí vydolovat rozhodující duel zpět na svůj led. Šestý duel série se hraje v detroitské Joe Louis Aréně 27. května.

0+3

Pro Shawa to byl dnes první jeho zápas v play-off NHL kariéry, kdy vstřelil více než jeden gól.

Třetí hvězdou utkání vyhlášen Duncan Keith, druhou pak Jonathan Toews, o vítězi je asi jasno, dvougólový střelec ANDREW SHAW.

Detroit tedy první mečbol nezužitkoval a Chicago snižuje stav série na 3:2. Dvěma góly se dnes o to přičinil Shaw, výborný zápas odehrál také obránce Duncan Keith, který by mezi třemi nejlepšími hráči zápasu také neměl chybět. Zatímco tedy Pittsburgh s Bostonem už vědí, že si to spolu rozdají o postup do finále Stanley Cupu, na prvního finalistu západní konference stále čekáme.

60:00

59:55
    Ještě Kindl jako poslední v zápase napřáhl ve středním pásmu a vypálil na Crawforda, ten kryje. Je hotovo.

59:35
    Zakázané uvolnění Detroitu, a ještě se vylučuje. Keith dostává dvě minuty za hrubost, přesilovka Wings.

59:00
    Se začátkem poslední minuty třetí třetny se směrem k ploše snáší bouřlivý aplaus fanoušků, Detroit nemá možnost cokoliv vymyslet a ještě strkanice u branky Hawks.

58:23
    Další rychlý přechod Chicaga do útočného pásma. To je na ledě již formace Toewse, ale předpokládám, že Shaw se ještě na hřiště vrátí...

57:44
    Rána domácích minula branku. Shaw na ledě a u puku.

57:16
    Fanoušci Detroit, kteří vážili cestu až sem, asi výletu litují, jeden z nich ale právě poslal na led pověstnou detroitskou chobotnici, ale jestli i dnes tento rituál přinese štěstí a nějaký zázračný zvrat, to už si vážně nezkusím tipovat.

57:16
    V tuto chvíli na střely 43-25 pro domácí, a hra přerušena, prostor dostává TV reklama.

57:16
    Shaw touží po hattricku, Howard je proti, zákrok do lapačky brankáře Wings.

57:09
    Ještě Nyquist s Brunnerem vytáhli puk až do akce před Crawforda, k zakončení se ale nedostali.

56:23
    Nic světoborného na ledě už asi neuvidíme, duel se dohrává, Detroit se marně tlačí vpřed a Chicago naopak v poklidu brání a nejspíš již šetří síly na šestý duel do Detroitu.

55:00
    Posledních pět minut třetí třetiny a Chicago kráčí za vítězstvím, podporované fanoušky v United Center, kteří si vychutnávají cestu za korekcí série.

54:32
    Howard připravil Shawa o hattrick zákrokem vyrážečkou.

Jaroslav Svoboda

Jan Šlapáček

Góly a asistencie: 15. Bickell (Kane, Handzuš), 34. Shaw (Keith), 36. Toews (Hossa, Keith), 47. Shaw (Stalberg, Rozsíval) – 30. Cleary (Zetterberg)

Chicago Blackhawks: Crawford (Emery) – Hjalmarsson, Keith, Seabrook, Leddy, Rozsíval, Oduya – Kane, Toews, Sharp – Hossa, Handzuš, Bickell – Stalberg, Shaw, Saad – Frolík, Bolland, Kruger.
    Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – Ericsson, Kronwall, Smith, Quincey, Kindl, Colaiacovo – Franzén, Dacjuk, Abdelkader – Cleary, Filppula, Zetterberg – Brunner, Andersson, Nyquist – Eaves, Emmerton, Miller.

Rozhodca: Furlatt, Walkom – Morin, Murray