cz Piatok 17.05.2013, 01:30 • TD Garden • Play-off NHL

Zdeno Chára (BOS) 1+1, 9 střel, čas na ledě 38:02
    Jaromír Jágr (BOS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 23:11
    David Krejčí (BOS) 0+1, 5 střel, čas na ledě 21:09

Tři hvězdy utkání:
    1. Derick Brassard (BOS) 0+1
    2. Zdeno Chára (BOS) 1+1
    3. Brad Marchand (BOS) 1+1

První utkání série mezi Bruins a Rangers přineslo více, než vyrovnanou bitvu po prvních šedesát minut. Dění na ledě by se dalo vyjádřit příslovím „každý chvilku tahá pilku.” Vyrovnaný zápas byl po šedesáti minutách i z pohledu vstřelených branek, a proto se muselo prodlužovat. V nastaveném čase už byl ale na ledě pouze jeden tým, neboť energie a pověstná bojovnost Blueshirts jako by se vytratila. I z toho důvodu mohli domácí roztočit kolotoč, který v čase 75:40 zakončil Brad Marchand.

75:40
    Boston právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto! Medvědi nakonec dokázali přetavit svou převahu z prodloužení ve vítězství! Povedlo se jim to díky brance BRADA MARCHANDA, který v situaci dvou proti jednomu obdržel parádní nahrávku od Patriceho Bergerona! Asistence: Patrice Bergeron.

74:42
    Del Zottova svižná střela minula branku.

74:23
    Kotouč se teď chvíli točil v obranném pásmu Jezdců, takže Lundqvist při první možné příležitosti zastavil hru.