Boston – NY Rangers 3:2 (po pr.) | LA Kings – San Jose 4:3 (kon.)
cz Piatok 17.05.2013, 04:00 • Staples Center, Los Angeles • Play-off NHL

Do utkání žádný český nebo slovenský hokejista nezasáhl.

Tři hvězdy utkání:
    1. Drew Doughty (LAK) 1+0
    2. Trevor Lewis (LAK) 1+0
    3. Scott Gomez (SJS) 0+2

Skončilo utkání, ve kterém se bylo na co dívat! Los Angeles se dostalo v první polovině zápasu do vedení 2:0, které ale ve druhé třetině ztratilo a v polovině třetí třetiny se do vedení dostalo San Jose, které mířilo za vítězstvím. Ale dvě zbytečné vyloučení poslali v závěru zápasu San Jose do tří a zkušené Los Angeles dokázalo využít jak přesilovou hru pět na tři, tak i následnou pět na čtyři a otočilo utkáno znovu ve svůj prospěch a jelikož už San Jose nedokázalo odpovědět, tak se Králové radují ze druhého vítězství v sérii.
    Střely na branku: 31:31

Stav série: 2:0

60:00

59:55
    Domácí obránci drží kotouč v rohu kluziště, kde se už zápas zřejmě dohraje.

59:42
    San Jose je za brankou Quicka, ale nedokáže se dostat do zakončení.

59:23
    Žralokům se ale nedaří udržet v útočném pásmu.

59:00
    San Jose odvolává brankáře a bude hrát v šesti!

58:39
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Los Angeles se opět dostává do vedení! Střelu Toffoliho vyrazil Niemi pouze na volného TREVORA LEWISE, který trefuje odkrytou branku a dává velmi důležitou branku. Asistence: Tyler Toffoli, Jake Muzzin.

58:17
    Los Angeles využívá přesilovou hru pět na tři a srovnává stav utkání! Po střele Richardse vznikl v brankovišti San Jose velký závar, po kterém dostal puk do branky DUSTIN BROWN. Asistence: Jeff Carter, Mike Richards.

57:55
    Los Angeles vyvíjí neskutečný tlak!

57:41
    Tak toto je pro San Jose nepříjemné. Vlasic vyhodil kotouč do hlediště a Žraloci budou hrát ve třech.

57:19
    Los Angeles má velkou šanci na vyrovnání, když je na 2 minuty za podražení vyloučen Stuart.

57:10
    Velký tlak Los Angeles brankou nekončí, když Niemi pokryl střelu Doughtyho a i střelu Muzzina.

57:00
    Od modré čáry vystřelil Scuderi a provětral lapačku Niemiho.

56:30
    Richards obdržel přihrávku za branku, ale tu nedokázal zpracovat.

55:45
    San Jose se vydalo do útočného pásma, kde ukracuje cenné sekundy.

55:00
    Doughty si sjel na levý kruh, odkud Niemiho překonat nedokázal.

54:05
    Pavelski mohl vstřelit čtvrtou branku San Jose, ale nedokázal trefit odkrytou branku.

Jan Šlapáček

Góly a asistencie: 4. Carter, 25. Doughty (Richardson, Penner), 59. Brown (Carter, Richards), 59. Lewis (Toffoli, Muzzin) – 30. Marleau (Thornton, Couture), 35. Stuart (Gomez, Hannan), 49. Vlasic (Stuart, Gomez)

Los Angeles Kings: Quick (Bernier) – Doughty, Regehr, Martinez, Scuderi, Vojnov, Muzzin – Brown, Kopitar, Williams – Carter, Richards, King – Lewis, Stoll, Penner – Toffoli, Fraser, Richardson
    San Jose Sharks: Niemi (Greiss) – Boyle, Irwin, Braun, Vlasic, Hannan, Stuart – Kearns, Couture, Marleau – Burns, Thornton, Galiardi – Desjardins, Pavelski, Wingels – Kennedy, Gomez, Sheppard

Rozhodca: Watson, Kowal – Cameron, Sharrers

Diváci: 18,527