USA – Nemecko 3:0 (kon.) | Kanada – Česko 2:1 (kon.) | Slovensko – Rusko 1:3 (kon.)
Nórsko – Švajčiarsko 1:3 (kon.)
Nórsko
1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Švajčiarsko
Nedeľa 12.05.2013, 20:15 • Globe Arena, Stockholm • Majstrovstvá sveta

Desiaty deň majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji vo Švédsku a Fínsku sa skončil, Švajčiari opäť nenašli premožiteľa a dali tak Čechom šancu na štvrťfinále – môžu sa doň totiž dostať výhrou vo vzájomnom stretnutí s Nórskom. My sme bohužiaľ prehrali s Ruskom a tak ani výhra nad Amerikou na postup stačiť nemusí.
    V každom prípade vám ďakujeme za pozornosť a tešíme sa na ďalšie prenosy a športové zážitky. (22:27:09)

Najlepší hráči zápasu:
    Nórsko – obranca, kapitán, po treste navrátilec do zostavy a strelec jediného gólu svojho tímu v tomto zápase, Ole-Kristian Tollefsen.
    Švajčiarsko – tréneri vybrali útočníka s dvoma prihrávkami na gól, Andresa Ambühla.

V poslednej časti hry sa ešte Nórom podarilo znížiť, keď sa v presilovke od modrej trafil kapitán Tollefsen, ale to už bolo všetko. Strely na bránu v tretej tretine 6:7, celkovo 17:37.

60:00

59:42
    Nórom sa ale nedarí dostať sa a usadiť sa v útočnom pásme.

59:24
    A hneď po tom ako vyrazený puk prevzali jeho spoluhráči Lars Haugen odkorčuľoval na striedačku.

59:17
    Švajčiari v prečíslení 2/1, ale Haugen strelu vyrazil.

59:04
    Ken Andre Olimb mal problémy prejsť skrz stredné pásmo.

58:10
    Do konca zápasu ostávajú dve minúty, švajčiarski fanúšikovia už spievajú oslavné chorály. Spievajú vlastne neustále, ale teraz to znie ešte o čosi veselšie.

57:32
    Skrøder nedokázal zachytiť mierne nepresnú prihrávku z rohu útočného pásma.

56:58
    Švajčiarom teraz veľmi rozohrávka nevyšla, puk skackal, ale dostali ho aspoň do stredného pásma.

55:21
    Gerber po dlhom čase musel čeliť strele, Ask ho riadne natiahol pokusom z diaľky. Bola to len štvrtá nórska strela na bránu v tejto tretine.

54:22
    Kocka nám počas reklamnej prestávky ukázala fanúšikov Českej republiky fandiacich logicky Švajčiarom. Po ich výhre totiž stále je nádej na štvrťfinále na úkor Nórska.

54:22
    Bonsaksen poklepkáva svojho brankára po betónoch, vyrazil ďalšiu strelu na jeho bránu.

53:25
    Švajčiari to dvakrát po vhadzovaní skúšali rovnakým signálom, ale Haugen zakaždým Josiho strelu spoza pravého kruhu vyrazil. Do tretice to už z hry vyskúšal Josi príklepom z kruhu, taktiež nepochodil.

52:59
    Rýchle presunutie puku z boja pri mantineli na pravej strane na modrú do pravej strany a strela Vauclaira.

52:16
    Prihrávka spoza brány pred bránkovisko nevyšla, puk nedotknutý preletel k mantinelu.

51:35
    Vylúčenie Nórsko – Henrik Ødergaard – dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

50:42
    Po vhadzovaní neuspel Furrer so strelou a puk získali Nóri.

Dominika Haršáni Handzušová

Góly a asistencie: 45. Tollefsen (Trygg) – 7. Moser (Plüss, Seger), 16. Josi (Ambühl, Suri), 40. Gunten (Ambühl, Josi)

Nórsko: Haugen – Holøs, Bonsaksen, Trygg, Tollefsen, Ødergaard, Sørvik – Røymark, Hansen, Skrøder – Holtet, K.A. Olimb, Thoresen – Forsberg, Bastiansen, M. Olimb – Spets, Ask, Martinsen – Roest, Dahlstrøm.
    Švajčiarsko: Gerber – Vauclair, Seger, Blindenbacher, Furrer, von Gunten, Josi, Blum, Grossmann – Niederreiter, Plüss, Moser – Bodenmann, Cunti, Hollenstein – Gardner, Ambühl, Suri – Walker, Bieber, Trachsler.

Rozhodca: Fraňo (CZE), Zalaski (CAN) – Dahmen (SWE), Šeľjanin (RUS)