cz Nedeľa 12.05.2013, 01:00 • Nassau Coliseum • Play-off NHL

Radek Martínek (NYI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:58
    Tomáš Vokoun (PIT) 68 minut, 35 zákroků, 3 góly, 92,1%
    Ľubomír Višňovský (NYI) 0+0, 3 střely, čas na ledě 26:19

Tři hvězdy utkání:
    1. Brooks Orpik (PIT) 1+0
    2. Tomáš Vokoun (PIT) 35 zák., 3 góly, 92,1%
    3. John Tavares (NYI) 1+0

Skončilo nám dnešní utkání a i celá série, ve které se radují hokejisté Pittsburghu Penguins, kteří dnes v prodloužení vyhráli čtvrtý zápas a postupují do dalšího kola. To New York Islanders dnes končí, ale určitě se neloučí neúspěchem, jelikož se tým z New Yorku probojoval do play-off po dlouhé době a určitě byl velmi nepříjemným soupeřem pro Tučňáky. Nás české fanoušky může těšit fakt, že Pittsburgh do dalšího kola dotáhl Tomáš Vokoun, který i dnes předvedl velmi dobrý výkon a přihlásil se o místo v brance i v dalších zápasech.

Konečný stav série: 2:4

67:49
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Pittsburgh dává branku, která rozhoduje dnešní zápas a i celou sérii. Za brankou vybojoval puk Malkin, který jej podél mantinelu přihrál Kennedymu a ten našel na modré čáře BROOKSE ORPIKA, jenž se opřel do puku a s pomocí levé tyče poslal puk do branky. Asistence: Tyler Kennedy, Jevgenij Malkin.

67:14
    Boyes našel mezi kruhy Martínka, který branku netrefil.

66:18
    Od modré čáry vystřeli Hamonic, ale Vokoun opět úspěšný.

65:59
    Mezi kruhy dostal hodně prostoru Moulson a tvrdě vypálil. Pittsburgh ale zachránil výborným zákrokem Vokoun.

65:26
    Grabner se obtočil okolo branky a poslal puk do brankoviště, kterým jen proletěl.

64:45
    Letang si sjel na levý kruh odkud branku přestřelil.

64:15
    Ve středním pásmu nabral slušnou rychlost Kennedy, ale do zakončení se nakonec nedostal.

63:20
    Do zakončení se nebezpečně tlačil Grabner, ale Vokoun včas zasáhl a puk vyrazil.

62:32
    Kunitz se dostal na pravý kruh, kde místo střely zvolil přihrávku a to nebylo nejlepší řešení.

61:54
    Přes obránce vystřelil Moulson, ale jen vysoko nad branku.

61:23
    Puk se dostal mimo plochu. Vhazovat se bude před Vokounem.

61:02
    Tavares nahodil kotouč do útočného pásma a šel se svojí lajnou střídat.

60:21
    Prodloužení začíná zakázaným uvolněním Pittsburghu.

60:01

Je za námi třetí třetina a ani v té se utkání nerozhodlo a tak se bude prodlužovat. Ve 43. minutě se dostali do vedení opět domácí, když se prosadil Grabner, ale hosté jako pokaždé v zápase dokázali vyrovnat, když se v 55. minutě trefil od modré čáry Paul Martin a vyrovnal na 3:3. Prodloužení bude velmi zajímavé, jelikož Islanders dělí od konce sezóny jediná inkasovaná branka. Prodloužení začne přibližně ve 4:00.

Střely na branku: 35:19

Jan Šlapáček

Góly a asistencie: 6. Tavares (Bailey, Carkner), 20. McDonald (Aucoin, Grabner), 43. Grabner (Aucoin) – 8. Iginla (Crosby, P. Martin), 31. Dupuis (Vitale, Niskanen), 55. P. Martin (Malkin), 68. Orpik (Kennedy, Malkin)

New York Islanders: Nabokov (Poulin) – Streit, Višňovský, Strait, Hamonic, Carkner, Martínek – Boyes, Tavares, Bailey – Okposo, Nielsen, Moulson – McDonald, Aucoin, Grabner – M. Martin, Cizikas, Nelson
    Pittsburgh Penguins: Vokoun (Fleury) – Letang, Orpik, Niskanen, Despres, Murray, P. Martin – Dupuis, Crosby, Kunitz – Iginla, Malkin, Neal – Cooke, Sutter, Morrow – Adams, Vitale, Kennedy

Rozhodca: McCauley, Rooney – Cameron, Sharrers

Diváci: 16,170