NY Islanders – Pittsburgh 3:4 (po pr.) | NY Rangers – Washington 1:0 (kon.)
cz Nedeľa 12.05.2013, 22:30 • Madison Square Garden, New York • Play-off NHL

Tři hvězdy utkání:
    1. Henrik Lundqvist (NYR) 27 zák., 0 gólů, 100%
    2. Derick Brassard (NYR) 1+0
    3. Derek Dorsett (NYR) 0+0

Je konec! Domácí přeci jen vybojovali nejtěsnější možný výsledek a zasloužili si tak prodloužení série na sedm zápasů! Capitals dnes nedokázali překonat vynikajícího Lundqvista, jehož zásluhou a také Brassardovou trefou ze 30. minuty, Rangers srovnávají stav série na 3:3. Nezbývá nám nic jiného než se těšit na úterní duel ve kterém se rozhodne na ledě Washingtonu.

Střely na branku za zápas: 29:27

Washington nezvládl udržet nervy na uzdě a ihned po skončení utkání dochází k hromadné šarvátce.

60:00

59:54
    Lundqvist nádherně vyrazil Carlsonovu střelu.

59:28
    Carlsonova dělovka od modré zablokována Boylem.

59:12
    Ovečkin dorážel z bezprostřední blízkosti. Lundqvist je zatím stále stoprocentní. Madison Square Garden na nohou.

58:39
    Capitals to zkouší v šesti!

58:10
    Washington v křeči. Kombinace se jim příliš nedaří.

57:36
    Rangers vyvezli kotouč až před Holtbyho.

57:18
    Riberiro nahrával na modrou Hillenovi, ten vyslal dělovku pouze vedle branky Lundqvista.

56:34
    Capitals zavřeli svého soupeře v obranném pásmu. Jsou nyní hodně nebezpeční.

56:00
    Nyní vynikající zákroky na obou stranách. Nejprve na jedné straně zasáhl výborně Holtby proti Zuccarellově střele, poté zasahoval Lundqvist po střele Brouwera. Oba úspěšní.