Montreal – Ottawa 3:1 (kon.) | Pittsburgh – NY Islanders 3:4 (kon.) | Chicago – Minnesota 5:2 (kon.)
Vancouver – San Jose 2:3 (po pr.) | Washington – NY Rangers 1:0 (po pr.)
Vancouver Canucks
2:3 (0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)
San Jose Sharks
cz Sobota 04.05.2013, 04:05 • Rogers Arena, Vancouver, Britská Kolumbie (kapacita 18910 míst) • Play-off NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám dobrou noc, pokud po probdělé noci strávené u NHL právě jdete spát, nebo dobré ráno, pokud právě vstáváte. S dalšími online přenosy se s vámi loučím na počtenou! (07:20:33)

Hvězdy utkání:

1. Ryan KESLER (VAN) 2+0, 5 střel, čas na ledě 23:16
    2. Raffi TORRES (SJS) 1+0, 4 střely, čas na ledě 20:07, vítězný gól v prodloužení
    3. Patrick MARLEAU (SJS) 1+0, 3 střely, čas na ledě 24:07, vyrovnávací gól v poslední minutě základní hrací doby

Nejvíce času na ledě:Alexander Edler 28:17 – Dan Boyle 24:22

Branky a nahrávky: 41. Kesler (H. Sedin, D. Sedin), 48. Kesler – 14. Thornton (Stuart, Burns), 60. Marleau (Boyle, Pavelski), 66. Torres (Burns). Rozhodčí: Kowal, Watson – Miller, Wheler. Diváci: 18910 (vyprodáno)

Nejenže si Canucks nechali už skoro vyhraný zápas vyrovnat 55 vteřin před koncem, nakonec hráči Vancouveru nezvládli ani následné prodloužení, které v čase 65:31 rozhodl Raffi Torres.

Do utkání vstoupili lépe právě hráči Sharks, kteří se ve 14. minutě ujali vedení zásluhou důrazu Joe Thorntona, který dorazil za Luongova záda puk po střele Stuarta od modré čáry. Domácí dlouho dobývali Niemiho svatyni až konečně smůlu protrhl na začátku třetí třetiny v přesilové hře dělovou ranou od modré čáry Ryan Kesler. Stejný hráč byl i u další branky, kterou podobným způsobem ve 48. minutě dal výsledku podobu 2:1. Canucks ale vedení neudrželi, 55 vteřin před závěrečnou sirénou se prosadil Patrick Marleau a šlo se do prodloužení, které jak už je psáno výše rozhodl v 66. minutě Raffi Torres.

Sharks tak navázali na svůj středeční úspěch z prvního zápasu a po utkáních na ledě Vancouveru se ujímají vedení v sérii 2:0, další zápasy se hrají v Kalifornii v HP Pavilion na ledě San Jose. Nejdříve se hraje v neděli, poté v úterý. Do Vancouveru se v případě výhry Canucks alespoň v jednom ze zápasů vrátí série ve čtvrtek.

San Jose právě vstřelilo branku!
    Další těžká pilulka, kterou musí snést jak domácí hráči, tak i fanoušci! Hosté ujeli do přečíslení dva ne jednoho, Burns skvěle načasoval přihrávku na RAFFIHO TORRESE, který nedal Luongovi vůbec žádnou šanci! Asistence: Brent Burns.

64:54
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění, hráči, co jsou na ledě v dresu Sharks toho mají opravdu dost. Také proto si hostující kouč bere oddechový čas.

64:45
    Hosté jsou pod tlakem, Edlerova střela byla tečovaná, puk skončil ale těsně vedle branky.

64:15
    Niemi se štěstím zkrotil nahození Garrisona.

63:20
    Luongo předvedl několik skvělých zákroků! Na zkušeného brankáře domácího týmu nevyzrál ani Pavelski, ani Wingels s Desjardinsem.

62:31
    Zakázané uvolnění Sharks, hra je na začátku prodloužení hodně kouskovaná, je znát, že ani jeden z týmů nechce udělat žádnou chybu.

62:03
    Lapierrova střela sražena do rohu, Kosatky nicméně pokračují v tlaku.

61:37
    Luongo měl nyní obrovské štěstí, že mu puk po Burnsově skryté střele zůstal mezi betony.

61:11
    Za Niemim zvonilo břevno! Po nahození z levé strany se ozvala konstrukce branky.

60:51
    Marleau se neprosadil přes Edlera.

60:26
    Icing domácích.

60:14
    Úmyslný ofsajd domácích, hra se přesouvá až před Luonga.

60:01

První prodloužení začne přibližně v 6:56.

Adam Lacek

Góly a asistencie: 41. Kesler (H. Sedin, D. Sedin), 48. Kesler – 14. Thornton (Stuart, Burns), 60. Marleau (Boyle, Pavelski), 66. Torres (Burns)

Vancouver Canucks: Luongo (Cannata) – Bieksa, Edler, Garrison, Hamhuis, Corrado, Alberts – Burrows, H. Sedin, D. Sedin – Kesler, Roy, Higgins – Hansen, Lapierre, Raymond – Kassian, Ebbett, Weise
    San Jose Sharks: Niemi (Greiss) – Boyle, Irwin, Braun, Vlasic, Hannan, Stuart – Kennedy, Couture, Marleau – Burns, Thornton, Galiardi – Wingels, Pavelski, Torres – Burish, Sheppard, Desjardins

Rozhodca: Kowal, Watson – Miller, Wheler

Diváci: 18910 (vyprodáno)