Česko – Lotyšsko 7:0 (kon.) | Švajčiarsko – Slovensko 4:1 (kon.) | Švajčiarsko U18 – SR 18 4:1 (kon.)
Švajčiarsko
4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Slovensko
cz Piatok 19.04.2013, 17:00 • Śajba Arena, Soči/Adler, Rusko. Kapacita: 7 000 míst. • Majstrovstvá sveta U18

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vítejte u sledování druhého souboje skupiny B mistrovství světa hráčů do 18 let, které probíhá v ruském Soči. V Šajba Areně se střetne Švýcarsko proti Slovensku.

Švýcaři se na turnaji představí poprvé, při včerejším zahajovacím dni měli volno. To Slováci odehráli těžký duel s Kanadou. I když dlouho drželi nadějný výsledek, nakonec prohráli 1:4.

Švýcaři určitě pomýšlejí na postup do play-off. K tomu by ovšem potřebovali zvládnout právě duel proti Slovensku, které je společně s Německem pasováno do rolí papírových outsiderů. Do bojů o udržení nicméně padá jen jeden tým z každé skupiny, takže i Slováci jistě myslí na postup do vyřazovacích bojů.

Sami hráči Slovenska nebyli po včerejší porážce od Kanady až tak úplně nespokojeni. Jejich výkon na ledové ploše nebyl nikterak hrozný a nebýt dvaapadesáté minuty, ve které Slovensko dvakrát inkasovalo, kdo ví, jak by nakonec souboj s velkým favoritem dopadl.

Hráči obou týmů právě absolvují rozbruslení na ledové ploše Šajba arény. ta pojme až sedm tisíc diváků, ale už teď můžeme s jistotou prohlásit, že ochozy budou zaplněné jen střídmě.

Nicméně mnohem větší podporu tady určitě mají hráči Švýcarska. Na hlavní tribuně je vyvěšená víc než desítka vlajek.

Švýcarsko: Aeberhard (Waeber) – Baltisberger, Busser, Harlacher, Müller, Dufner, Rathgeb, Siegenthaler – Suter, Fazzini, Fuchs – Meier, Malgin, Hogger – Hugli, Hischier, Marchon – Brandli, Bandiera, Aeschlimann

Slovensko: Godla (Okoličány) – Rosandić, Černák, Bačik, Dubeň, Gula, Sloboda, Holenda, Boboš – Šille, Cehlárik, Šoltés – Horvát, Beták, Lantoši – Petráš, Žilka, Varga – Predajniansky, Rehák, Ambróz.

Rozhodčí: Brill (GER), Leppaalho (FIN) – Kosaka (JPN), Smura (POL).

00:01

00:18
    Utkání, ve kterém by Slováci potřebovali bodovat, začalo – a začalo spíše náporem Švýcarů, kteří se vrhli do útočného pásma.

00:59
    Hogger teď čekal sám u jedné z tyček na přihrávku od spoluhráče – kdyby ji dostal, byla by z toho nejspíš branka, gólman Slovenska byl totiž přesně na druhé straně.

01:46
    Švýcaři jsou tedy v úvodu zápasu rozhodně aktivnější, před jejich brankou se zatím odehrálo jen minimum hry, hraje se spíše v pásmu Slováků.

02:34
    Bandiera na Aeschlimanna a ten pálil jen těsně nad horní tyčku slovenské branky.

03:01
    Slovákům se zatím nedaří držet útočné pásmo – když už se do něj dostanou, Švýcaři je okamžitě odstaví od puku.

03:27
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Bleskový nástup a využití úvodního tlaku v podání Švýcarů. JASON FUCHS dostal přihrávku před branku a poslal ho okamžitě za záda slovenského gólmana. Asistence: Luca Fazzini.

04:53
    Slováci se teď po dlouhé době, ale opět jen na pár okamžiků dostali do pásma soupeře. ten ale vzápětí vyhazuje.

05:57
    Převahu Švýcarska potvrzuje střelou z téměř totožného místa jako u první branky PIUS SUTER. Asistence: Luca Fazzini

05:57
    Slováci si v témže čase vyžádali oddechový čas.

06:20
    Slovákům by teď mohlo pomoci vyloučení Malgina, který si odpyká dvě minuty za hrubost.

07:17
    Slováci dlouho drželi pásmo, pak ale Švýcaři vyhodili a teď se jim nedaří dostat zpátky do útočného pásma.

07:47
    Exkurz do útočné třetiny byl ze strany Slováků jen velmi kratičký.

08:21
    Švýcaři hrají v plném počtu, Slovákům se nepodařilo ani jednou výrazněji zahrozit.

09:01
    Na ledě je opět první švýcarská lajna, která zařídila zatím obě branky a zle Slovákům zatápí.

09:58
    Nejde to a nejde! Švýcaři stále důsledně vrací každý puk z jejich útočného pásma zpět do středního a Slováci nenacházejí recept na delší pobyt v pásmu.

11:05
    Rathgeb si teď říkal o přihrávku poklepem hokejky o modrou čáru, přihrávku sice dostal, ale puk mu utekl. Škoda pro Švýcary, protože měl volný palebný prostor.

11:49
    Včera drželo Slovensko krok s Kanadou, dnes se jim to ale nedaří. Švýcarsko stále kontroluje s přehledem hru.

12:17
    Z ojedinělé akce před gólmanem Švýcarska Slováci vytěžili alespoň dvouminutový trest pro Harlachera, který podrážel a odpyká si tak dvě minuty na trestné lavici.

12:40
    Slováci jsou ale opět mimo útočné pásmo a jen velmi těžce si budují palebné pozice.

13:05
    Puk za brankou Slováků, kteří se do zakládání útoku příliš nehrnou.

13:25
    A Slováci stále mimo útočné pásmo...

14:30
    Dubeň přihrával Lantošovi, ten ale promáchl před vyprázdněnou brankou naprázdno. Šlo o první nebezpečnější akci Slováků v zápase.

15:16
    Švýcaři teď zle dotírali na Godlu, rozhodčí nakonec hru vykázal do středního pásma.

16:00
    Slovákům se teď nedaří kvůli nepřesnostem dostat z pásma.

17:07
    Gólman Švýcarska te´d neudržel puk pod lapačkou a byla z toho šance pro Cehlárika, který dotíral. Nakonec ho ale odtavil jeden z obránců Švýcarska.

18:13
    Slováci teď přidali na důrazu v útočném pásmu, ještě pořád si ale nevytvářejí šance. Švýcaři jejich snahy likvidují hned v zárodku.

19:06
    Šoltés se probil do jednoho z kruhů, ale tam už na něj číhal obránce Švýcarska a vytlačil ho z úhlu.

20:00

Švýcaři vstoupili do utkání jednoznačně aktivněji, dravěji a výsledkem jejich snažení je dvoubrankové vedení. Slováci naopak zůstali po druhé brance jako zmražení a jen velmi pomalu hledali skulinky v obraně Švýcarska. Do větší šance se tak v první třetině zatím nedostali.

Další třetina začne ve zhruba 17:48.

20:01

20:16
    U puku jsou sice Švýcaři, ale Slováci hned v úvodu nepříjemně dotírají a tlačí je do obranného pásma. Uvidíme, zda jim jejich snažení vydrží.

21:26
    Varga přihrával Lantošimu, který ale přes obránce nedokázal vystřelit.

21:58
    Slovenský trenér zlehka promíchal složení jednotlivých pětek. A zatím se zdá, že se mu jeho tah vyplácí. Minimálně v tom, že jsou Slováci mnohem aktivnější než v první části.

22:12
    jenže je právě teď brzdí vyloučení. Dubeň krosčekoval a dostal za to dvě minuty.

22:47
    Slovákům se ale daří držet puk mimo své obranné pásmo a naopak soupeře atakují v jeho vlastním obranném pásmu.

23:40
    Švýcarský kapitán teď poslal dělovku, která měla parametry protrhnout síťku, nicméně pálil těsně nad.

24:20
    Slováci se celkem s přehledem ubránili. Předvádějí i v oslabení rozhodně lepší výkon než v první třetině.

24:48
    Rathgeb a jeho rána od modré, šla ale jen do betonů gólmana Godly.

25:49
    Slovenská obraná dvojice ted nechala v pásmu trestuhodně velké okno, které se pokusil využít Bandiera. Godla ale proti jeho střel včas sklapl betony.

26:13
    Střelu Guly od modré čáry ztlumil v chráničích ještě jeden z obránců, ke gólmanovi ani nedoletěla.

26:36
    Mantinely teď pořádně zaduněly. Fuchs si odsedí dvě minuty.

27:15
    Slovákům se ale přesilovka zatím nedaří, nedokážou se srovnat v útočném pásmu a zbytečně po zmatcích přicházejí o puk.

28:21
    Opět, slováci si přihrávají po rozích, snaží se vytvořit palebnou pozici, ale pak po chybě přicházejí o puk, i o pásmo.

29:31
    Nedůslednost slovenské obrany, která končí další brankou Švýcarů. PIUS SUTER byl sám před brankou a měl dost času, aby si vybral, kam puk pošle. Nakonec ho umístil do horního rohu. Asistence: Luca Fazzini.

30:51
    Škoda, Slováci se pomalu zvedali, nicméně další branka v jejich síti je opět poslala do defenzívního pojetí hry. Jsou zatažení, nikam se nehrnou.

31:40
    Rosandič kličkoval pásmem Švýcarů, až se vykličkoval ze střeleckého úhlu.

32:00
    A Slováci se budou bránit přesilovce Švýcarů. Ambróz se dopustil krosčeku, který rozhodčí bohužel pro něj nemohli přehlédnout.

32:30
    A Slováci se zatím jen brání. Švýcaři se navezli do pásma a drží se v něm – navíc ostřelují Godlu ze všech stran.

33:23
    Slováci se osvobodili a v dalším útoku zabránil Švýcarům ofsajd.

33:52
    Suter je při chuti, co se střílení týká. Teď pálil od modré. A jen kousek vedle Godlovy tyčky.

34:41
    Jeden ze Slováků nechal puk za sebou a byla z toho nepříjemná akce v podání Hischiera. Godla chytá do náruče.

34:50
    Lantoši poslal tvrdou dělovku do betonů švýcarského gólmana. jde o jednu z mála slovenských akcí v posledních minutách.

35:30
    Fazzini, který už má dneska na kontě tři asistence, posílá rychlou svižnou.. bohužel pro něj jen do lapačky Godly.

35:57
    Švýcaři v posledních minutách v zápase opět jasně dominují.

37:07
    Beták poslal tvrdou ránu do lapačky gólmana soupeře. Šance to byla minimální, nicméně vynutil si po delší době alespoň vhazování v pásmu Švýcarů.

37:41
    Slováci ale hned vzápětí opět vyklidili pozice.

38:39
    Fazzini teď dorážel vyraženou střelu, pálil ale těsně mimo.

39:28
    Další závar před brankou Slovák, tentokrát ho má na svědomí druhá švýcarská lajna.

39:56
    V závěru třetiny se dočkáme ještě dalšího vyloučení. Na trestnou lavici putuje Boboš. Za co, to se dozvíme z oficiálního zápisu, protože pořadatele přehlušila závěrečná siréna.

40:00

Zdálo se, že Slováci se ve druhé části zvednou a Švýcary minimálně potrápí, po inkasované brance se ale opět zatáhli a nedaří se jim vypracovat jedinou větší střeleckou šanci.

Další třetina začne zhruba v 18:34.

40:01

40:30
    Slováci začínají v oslabení a Švýcaři se okamžitě navezli do pásma.

41:15
    Ke kloudné střele se zatím ale nedostali, spíše kombinují a hledají ideální střeleckou pozici. Pospíchat nemusejí, mají tříbrankový náskok.

42:01
    Hischier vypálil jedovatou střelu a Godla si div nevykloubil rameno při jejím vytěsnění.

42:54
    Pokud se nepletu tak se právě teď Slováci poprvé podívali do útočného pásma, opět ale jen na pár chvil a bez jediné šance.

43:30
    Další vyloučení a opět na straně Slovenska. Šoltés míří na dvě minuty na trestnou lavici, protože se dopustil nedovoleného bránění.

43:57
    Švýcaři v útočném pásmu a opět hledající nejlepší střeleckou pozici.

44:25
    A pozor – Slováci jsou na minutu a šest vteřin do tří. na trestnou lavici se posadil Bačik.

45:17
    Kombinace střídá kombinaci. A na jejím konci je střela, která míří vysoko nad branku až do ochranné sítě.

45:33
    Slováci zvládli ubránit dvojnásobné oslabení. Jeden z hráčů už je na ledě.

45:37
    Hned ho ale střídá Boboš. Dopustl se nedovoleného bránění a Slováci budou hrát dalších 49 vteřin ve dvojnásobném oslabení.

46:11
    Slovákům se zatím daří bránit.

46:34
    Bačik se vrátil z trestné lavice a dostal se do samostatného nájezdu, nicméně se mu nepodařilo zakončit.

47:16
    Kapitán Švýcarů PHIL BALTISBERGER zvyšuje na 4:0, když se mu od modré čáry povedlo propálit úplně vše, včetně gólmana. Asistence: Patrick Bandiera

48:01
    Tohle už je stav, ze které se Slováci nejspíš nezvednou.

48:21
    Dvě minuty pro Aeschlimanna. Slováci hrají přesilovou hru.

49:00
    Švýcarům se ale podařilo vyhodit a drží puk mimo svojí třetinu.

49:36
    Slováci jsou stále zatažení na vlastní polovině a do útoku se příliš neženou.

49:58
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Ale pozor! Slováci vybojovali pásmo a KRISTIAN HORVÁT se prosadil střelou od modré. Asistence: Patrik Bačik, Robert Varga.

51:15
    Slovákům vlila vstřelená branka krev do žil a tak jako v celém utkání příliš neútočili, tak teď se do útoku vrhají téměř bezhlavě.

52:28
    Dlouhá křižná přihrávka na Suttera. Tomu se ale nepodařilo ji zachytit, jinak z toho mohl být nepříjemný únik.

53:12
    Slováci opět před brankou Švýcarů, kdyby podobně hráli v předchozích pětačtyřiceti minutách, zápas by byl jejich.

54:56
    Švýcaři už nechtějí připustit absolutně žádné drama a ted dotírají na gólmana Godlu.

55:51
    Hogger teď zaťal ukázkovou sekeru do zad jednoho ze Slováků, rozhodčí si ale jeho dřevorubeckého počínání nevšiml.

56:46
    Fazzini už po několikáté v dnešním zápase pálí do hrudníku gólmana Godly.

57:09
    Na ledě třetí útok Švýcarů, který Slovákům opět zatápí.

57:49
    Švýcaři drží puk na hokejkách, do konce zbývají dvě minuty, tohle už na slovenské zmrtvýchvstání nevypadá.

59:15
    Jedovatá střela z hole Silleho. Šla ale mimo. Slováci nicméně závěr zápasu nevypouští.

60:00

Slováci byli po většinu zápasu pasivnějším týmem – vliv na to měly i dvě branky hned v úvodu zápasu. Po nich se totiž tým Slovenska zatáhl a nebyl schopný vytvořit kloudnější útočnou akci. Slováci jsou tak po dvou zápasech bez bodu. O jejich postupu či nepostupu se tak bude rozhodovat v duelech se Švédskem a s Německem. (19:38:21)

Lucie Štěrbová

Góly a asistencie: 4. Fuchs (Fazzini), 6. Suter (Fazzini), 30. Suter (Fazzini), 48. Baltisberger (Bandiera) – 50. Horvát (Bačik, Varga)

Švajčiarsko: Aeberhard (Waeber) – Baltisberger, Busser, Harlacher, Müller, Dufner, Rathgeb, Siegenthaler – Suter, Fazzini, Fuchs – Meier, Malgin, Hogger – Hugli, Hischier, Marchon – Brandli, Bandiera, Aeschlimann

Rozhodca: Brill (GER), Leppaalho (FIN) – Kosaka (JPN), Smura (POL)