Česko – Lotyšsko 7:0 (kon.) | Švajčiarsko – Slovensko 4:1 (kon.) | Švajčiarsko U18 – SR 18 4:1 (kon.)
Švajčiarsko
4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Slovensko
cz Piatok 19.04.2013, 17:00 • Śajba Arena, Soči/Adler, Rusko. Kapacita: 7 000 míst. • Majstrovstvá sveta U18

Slováci byli po většinu zápasu pasivnějším týmem – vliv na to měly i dvě branky hned v úvodu zápasu. Po nich se totiž tým Slovenska zatáhl a nebyl schopný vytvořit kloudnější útočnou akci. Slováci jsou tak po dvou zápasech bez bodu. O jejich postupu či nepostupu se tak bude rozhodovat v duelech se Švédskem a s Německem. (19:38:21)

60:00

59:15
    Jedovatá střela z hole Silleho. Šla ale mimo. Slováci nicméně závěr zápasu nevypouští.

57:49
    Švýcaři drží puk na hokejkách, do konce zbývají dvě minuty, tohle už na slovenské zmrtvýchvstání nevypadá.

57:09
    Na ledě třetí útok Švýcarů, který Slovákům opět zatápí.

56:46
    Fazzini už po několikáté v dnešním zápase pálí do hrudníku gólmana Godly.

55:51
    Hogger teď zaťal ukázkovou sekeru do zad jednoho ze Slováků, rozhodčí si ale jeho dřevorubeckého počínání nevšiml.

54:56
    Švýcaři už nechtějí připustit absolutně žádné drama a ted dotírají na gólmana Godlu.

53:12
    Slováci opět před brankou Švýcarů, kdyby podobně hráli v předchozích pětačtyřiceti minutách, zápas by byl jejich.

52:28
    Dlouhá křižná přihrávka na Suttera. Tomu se ale nepodařilo ji zachytit, jinak z toho mohl být nepříjemný únik.

51:15
    Slovákům vlila vstřelená branka krev do žil a tak jako v celém utkání příliš neútočili, tak teď se do útoku vrhají téměř bezhlavě.

49:58
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Ale pozor! Slováci vybojovali pásmo a KRISTIAN HORVÁT se prosadil střelou od modré. Asistence: Patrik Bačik, Robert Varga.

49:36
    Slováci jsou stále zatažení na vlastní polovině a do útoku se příliš neženou.

49:00
    Švýcarům se ale podařilo vyhodit a drží puk mimo svojí třetinu.

48:21
    Dvě minuty pro Aeschlimanna. Slováci hrají přesilovou hru.

48:01
    Tohle už je stav, ze které se Slováci nejspíš nezvednou.

47:16
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Kapitán Švýcarů PHIL BALTISBERGER zvyšuje na 4:0, když se mu od modré čáry povedlo propálit úplně vše, včetně gólmana. Asistence: Patrick Bandiera

46:34
    Bačik se vrátil z trestné lavice a dostal se do samostatného nájezdu, nicméně se mu nepodařilo zakončit.

46:11
    Slovákům se zatím daří bránit.

45:37
    Hned ho ale střídá Boboš. Dopustl se nedovoleného bránění a Slováci budou hrát dalších 49 vteřin ve dvojnásobném oslabení.

45:33
    Slováci zvládli ubránit dvojnásobné oslabení. Jeden z hráčů už je na ledě.

45:17
    Kombinace střídá kombinaci. A na jejím konci je střela, která míří vysoko nad branku až do ochranné sítě.

44:25
    A pozor – Slováci jsou na minutu a šest vteřin do tří. na trestnou lavici se posadil Bačik.

43:57
    Švýcaři v útočném pásmu a opět hledající nejlepší střeleckou pozici.

43:30
    Další vyloučení a opět na straně Slovenska. Šoltés míří na dvě minuty na trestnou lavici, protože se dopustil nedovoleného bránění.

42:54
    Pokud se nepletu tak se právě teď Slováci poprvé podívali do útočného pásma, opět ale jen na pár chvil a bez jediné šance.

42:01
    Hischier vypálil jedovatou střelu a Godla si div nevykloubil rameno při jejím vytěsnění.

41:15
    Ke kloudné střele se zatím ale nedostali, spíše kombinují a hledají ideální střeleckou pozici. Pospíchat nemusejí, mají tříbrankový náskok.

40:30
    Slováci začínají v oslabení a Švýcaři se okamžitě navezli do pásma.

40:01

Další třetina začne zhruba v 18:34.

Zdálo se, že Slováci se ve druhé části zvednou a Švýcary minimálně potrápí, po inkasované brance se ale opět zatáhli a nedaří se jim vypracovat jedinou větší střeleckou šanci.

40:00

39:56
    V závěru třetiny se dočkáme ještě dalšího vyloučení. Na trestnou lavici putuje Boboš. Za co, to se dozvíme z oficiálního zápisu, protože pořadatele přehlušila závěrečná siréna.

39:28
    Další závar před brankou Slovák, tentokrát ho má na svědomí druhá švýcarská lajna.

38:39
    Fazzini teď dorážel vyraženou střelu, pálil ale těsně mimo.

37:41
    Slováci ale hned vzápětí opět vyklidili pozice.

37:07
    Beták poslal tvrdou ránu do lapačky gólmana soupeře. Šance to byla minimální, nicméně vynutil si po delší době alespoň vhazování v pásmu Švýcarů.

35:57
    Švýcaři v posledních minutách v zápase opět jasně dominují.

35:30
    Fazzini, který už má dneska na kontě tři asistence, posílá rychlou svižnou.. bohužel pro něj jen do lapačky Godly.

34:50
    Lantoši poslal tvrdou dělovku do betonů švýcarského gólmana. jde o jednu z mála slovenských akcí v posledních minutách.

34:41
    Jeden ze Slováků nechal puk za sebou a byla z toho nepříjemná akce v podání Hischiera. Godla chytá do náruče.

33:52
    Suter je při chuti, co se střílení týká. Teď pálil od modré. A jen kousek vedle Godlovy tyčky.

33:23
    Slováci se osvobodili a v dalším útoku zabránil Švýcarům ofsajd.

32:30
    A Slováci se zatím jen brání. Švýcaři se navezli do pásma a drží se v něm – navíc ostřelují Godlu ze všech stran.

32:00
    A Slováci se budou bránit přesilovce Švýcarů. Ambróz se dopustil krosčeku, který rozhodčí bohužel pro něj nemohli přehlédnout.

31:40
    Rosandič kličkoval pásmem Švýcarů, až se vykličkoval ze střeleckého úhlu.

30:51
    Škoda, Slováci se pomalu zvedali, nicméně další branka v jejich síti je opět poslala do defenzívního pojetí hry. Jsou zatažení, nikam se nehrnou.

29:31
    Nedůslednost slovenské obrany, která končí další brankou Švýcarů. PIUS SUTER byl sám před brankou a měl dost času, aby si vybral, kam puk pošle. Nakonec ho umístil do horního rohu. Asistence: Luca Fazzini.

28:21
    Opět, slováci si přihrávají po rozích, snaží se vytvořit palebnou pozici, ale pak po chybě přicházejí o puk, i o pásmo.

27:15
    Slovákům se ale přesilovka zatím nedaří, nedokážou se srovnat v útočném pásmu a zbytečně po zmatcích přicházejí o puk.

26:36
    Mantinely teď pořádně zaduněly. Fuchs si odsedí dvě minuty.

26:13
    Střelu Guly od modré čáry ztlumil v chráničích ještě jeden z obránců, ke gólmanovi ani nedoletěla.

25:49
    Slovenská obraná dvojice ted nechala v pásmu trestuhodně velké okno, které se pokusil využít Bandiera. Godla ale proti jeho střel včas sklapl betony.

24:48
    Rathgeb a jeho rána od modré, šla ale jen do betonů gólmana Godly.

24:20
    Slováci se celkem s přehledem ubránili. Předvádějí i v oslabení rozhodně lepší výkon než v první třetině.

23:40
    Švýcarský kapitán teď poslal dělovku, která měla parametry protrhnout síťku, nicméně pálil těsně nad.

22:47
    Slovákům se ale daří držet puk mimo své obranné pásmo a naopak soupeře atakují v jeho vlastním obranném pásmu.

22:12
    jenže je právě teď brzdí vyloučení. Dubeň krosčekoval a dostal za to dvě minuty.

21:58
    Slovenský trenér zlehka promíchal složení jednotlivých pětek. A zatím se zdá, že se mu jeho tah vyplácí. Minimálně v tom, že jsou Slováci mnohem aktivnější než v první části.

21:26
    Varga přihrával Lantošimu, který ale přes obránce nedokázal vystřelit.

20:16
    U puku jsou sice Švýcaři, ale Slováci hned v úvodu nepříjemně dotírají a tlačí je do obranného pásma. Uvidíme, zda jim jejich snažení vydrží.

20:01

Další třetina začne ve zhruba 17:48.

Švýcaři vstoupili do utkání jednoznačně aktivněji, dravěji a výsledkem jejich snažení je dvoubrankové vedení. Slováci naopak zůstali po druhé brance jako zmražení a jen velmi pomalu hledali skulinky v obraně Švýcarska. Do větší šance se tak v první třetině zatím nedostali.

20:00

19:06
    Šoltés se probil do jednoho z kruhů, ale tam už na něj číhal obránce Švýcarska a vytlačil ho z úhlu.

18:13
    Slováci teď přidali na důrazu v útočném pásmu, ještě pořád si ale nevytvářejí šance. Švýcaři jejich snahy likvidují hned v zárodku.

17:07
    Gólman Švýcarska te´d neudržel puk pod lapačkou a byla z toho šance pro Cehlárika, který dotíral. Nakonec ho ale odtavil jeden z obránců Švýcarska.

16:00
    Slovákům se teď nedaří kvůli nepřesnostem dostat z pásma.

15:16
    Švýcaři teď zle dotírali na Godlu, rozhodčí nakonec hru vykázal do středního pásma.

14:30
    Dubeň přihrával Lantošovi, ten ale promáchl před vyprázdněnou brankou naprázdno. Šlo o první nebezpečnější akci Slováků v zápase.

13:25
    A Slováci stále mimo útočné pásmo...

13:05
    Puk za brankou Slováků, kteří se do zakládání útoku příliš nehrnou.

12:40
    Slováci jsou ale opět mimo útočné pásmo a jen velmi těžce si budují palebné pozice.

12:17
    Z ojedinělé akce před gólmanem Švýcarska Slováci vytěžili alespoň dvouminutový trest pro Harlachera, který podrážel a odpyká si tak dvě minuty na trestné lavici.

11:49
    Včera drželo Slovensko krok s Kanadou, dnes se jim to ale nedaří. Švýcarsko stále kontroluje s přehledem hru.

11:05
    Rathgeb si teď říkal o přihrávku poklepem hokejky o modrou čáru, přihrávku sice dostal, ale puk mu utekl. Škoda pro Švýcary, protože měl volný palebný prostor.

09:58
    Nejde to a nejde! Švýcaři stále důsledně vrací každý puk z jejich útočného pásma zpět do středního a Slováci nenacházejí recept na delší pobyt v pásmu.

09:01
    Na ledě je opět první švýcarská lajna, která zařídila zatím obě branky a zle Slovákům zatápí.

08:21
    Švýcaři hrají v plném počtu, Slovákům se nepodařilo ani jednou výrazněji zahrozit.

07:47
    Exkurz do útočné třetiny byl ze strany Slováků jen velmi kratičký.

07:17
    Slováci dlouho drželi pásmo, pak ale Švýcaři vyhodili a teď se jim nedaří dostat zpátky do útočného pásma.

06:20
    Slovákům by teď mohlo pomoci vyloučení Malgina, který si odpyká dvě minuty za hrubost.

05:57
    Slováci si v témže čase vyžádali oddechový čas.

05:57
    Převahu Švýcarska potvrzuje střelou z téměř totožného místa jako u první branky PIUS SUTER. Asistence: Luca Fazzini

04:53
    Slováci se teď po dlouhé době, ale opět jen na pár okamžiků dostali do pásma soupeře. ten ale vzápětí vyhazuje.

03:27
    Bleskový nástup a využití úvodního tlaku v podání Švýcarů. JASON FUCHS dostal přihrávku před branku a poslal ho okamžitě za záda slovenského gólmana. Asistence: Luca Fazzini.

03:01
    Slovákům se zatím nedaří držet útočné pásmo – když už se do něj dostanou, Švýcaři je okamžitě odstaví od puku.

02:34
    Bandiera na Aeschlimanna a ten pálil jen těsně nad horní tyčku slovenské branky.

01:46
    Švýcaři jsou tedy v úvodu zápasu rozhodně aktivnější, před jejich brankou se zatím odehrálo jen minimum hry, hraje se spíše v pásmu Slováků.

00:59
    Hogger teď čekal sám u jedné z tyček na přihrávku od spoluhráče – kdyby ji dostal, byla by z toho nejspíš branka, gólman Slovenska byl totiž přesně na druhé straně.

00:18
    Utkání, ve kterém by Slováci potřebovali bodovat, začalo – a začalo spíše náporem Švýcarů, kteří se vrhli do útočného pásma.

00:01

Švýcarsko: Aeberhard (Waeber) – Baltisberger, Busser, Harlacher, Müller, Dufner, Rathgeb, Siegenthaler – Suter, Fazzini, Fuchs – Meier, Malgin, Hogger – Hugli, Hischier, Marchon – Brandli, Bandiera, Aeschlimann

Slovensko: Godla (Okoličány) – Rosandić, Černák, Bačik, Dubeň, Gula, Sloboda, Holenda, Boboš – Šille, Cehlárik, Šoltés – Horvát, Beták, Lantoši – Petráš, Žilka, Varga – Predajniansky, Rehák, Ambróz.

Rozhodčí: Brill (GER), Leppaalho (FIN) – Kosaka (JPN), Smura (POL).

Nicméně mnohem větší podporu tady určitě mají hráči Švýcarska. Na hlavní tribuně je vyvěšená víc než desítka vlajek.

Hráči obou týmů právě absolvují rozbruslení na ledové ploše Šajba arény. ta pojme až sedm tisíc diváků, ale už teď můžeme s jistotou prohlásit, že ochozy budou zaplněné jen střídmě.

Švýcaři určitě pomýšlejí na postup do play-off. K tomu by ovšem potřebovali zvládnout právě duel proti Slovensku, které je společně s Německem pasováno do rolí papírových outsiderů. Do bojů o udržení nicméně padá jen jeden tým z každé skupiny, takže i Slováci jistě myslí na postup do vyřazovacích bojů.

Sami hráči Slovenska nebyli po včerejší porážce od Kanady až tak úplně nespokojeni. Jejich výkon na ledové ploše nebyl nikterak hrozný a nebýt dvaapadesáté minuty, ve které Slovensko dvakrát inkasovalo, kdo ví, jak by nakonec souboj s velkým favoritem dopadl.

Vítejte u sledování druhého souboje skupiny B mistrovství světa hráčů do 18 let, které probíhá v ruském Soči. V Šajba Areně se střetne Švýcarsko proti Slovensku.

Švýcaři se na turnaji představí poprvé, při včerejším zahajovacím dni měli volno. To Slováci odehráli těžký duel s Kanadou. I když dlouho drželi nadějný výsledek, nakonec prohráli 1:4.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Lucie Štěrbová

Góly a asistencie: 4. Fuchs (Fazzini), 6. Suter (Fazzini), 30. Suter (Fazzini), 48. Baltisberger (Bandiera) – 50. Horvát (Bačik, Varga)

Švajčiarsko: Aeberhard (Waeber) – Baltisberger, Busser, Harlacher, Müller, Dufner, Rathgeb, Siegenthaler – Suter, Fazzini, Fuchs – Meier, Malgin, Hogger – Hugli, Hischier, Marchon – Brandli, Bandiera, Aeschlimann

Rozhodca: Brill (GER), Leppaalho (FIN) – Kosaka (JPN), Smura (POL)