1
7 0 68
cz Pondelok 15.04.2013, 11:00Challenger Rím 2 (antuka)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:50.

Pěkný den při sledování online přenosu z utkání prvního kola turnaje Challenger v Římě. Síly v námi sledovaném duelu změří Čech Jan Mertl s Rakušanem Martinem Fischerem. Začátek je naplánován na 10:50.

Podle žebříčku ATP je favoritem dnešního duelu český hráč Mertl, kterému aktuálně náleží přesně 200. místo. Jeho rakouský soupeř je až 250.

Zatímco Fischer se musel do turnaje kvalifikovat, Mertl do Říma přicestuje z Mersinu, kde vypadl v osmifinále. Pro oba hráče to navíc bude první vzájemný zápas.

Oba hráči jsou již na kurtu a rozehřívají se. Začátek zápasu bude mít drobné zpoždění.

Servírovat začne Martin Fischer.

0:0

0-15
    Fischerovi se jeho return nevyvedl, první fiftýn pro Mertla.

15-15
    I českého hráče ovšem při jeho returnu brzdí síťka. Patnáct oba.

15-30
    Další míček se Fischerovi nepodařilo vměstnat do kurtu.

15-40
    Mertl na síti úspěšnější a donutil Fischer k chybě. Jeho míček tak končí v autu. Mertl má dva brejkboly hned v prvním gemu.

30-40
    FIscher ale bojuje a drží se v gemu.

0:1
    Mertl si rozběhal svého soupeře a nakonec mu křižným volejem nedal šanci. V prvním gemu tedy hned Mertl bere svému soupeři podání a ujímá se vedení 1:0. Navíc půjde podávat.

15-0
    Dlouhou výměnu zakončuje Mert bekhendovým úderem, který končí na síti.

15-15
    Milimetrový míček a Mert vyrovnává.

30-15
    Fischer však křižným returnem zaskočil Mertla a znovu vede.

30-30
    Další rychlý úder od Mertla, který skončil těsně v rohu dvorce. Fischer na něj byl krátký. Třicet oba.

30-40
    Mertl úspěšný ve hře na síti, Fischer již míček nedoběhl. Gembol pro českého tenistu.

0:2
    A ten hned z podání pěkným esem zakončuje druhý gem. V prvním setu tak český hráč vede již 2:0. Podávat bude Fischer.

15-0
    Třetí gem začíná fiftýnem servírující Fischer. Mertlův return letěl daleko za.

15-15
    Stejnou chybou se ale hned prezentoval i Fischer. Oba patnáct.

15-30
    Mertlovy returny jsou rychlé, svižné a přesné, Fischer s nimi má hodně problémů. Teď se mu nepodařilo přesně vybrat další z nich.

30-30
    Fischer vystihl špatný náběh Mertla a poslal mu míček do vzdálenější části dvorce.

30-40
    Bekhendový úder Fischera končí na síti. Brejkbol pro Metrla.

40-40
    Fischer se drží. Mertlův bekhend končí na síti, oba čtyřicet.

A-40
    Fischer zahrál kraťase, na kterého již od sítě vracející se pryč Mert nedokázal zareagovat. Výhoda pro Rakušana.

1:2
    Další míček odvrací Mertl jen do síťky. První gem pro Martina Fischera.

0-15
    Velmi prudký servis Mertla, který nedokázal Fischer returnovat zpět do dvorce .

15-15
    Další Fischerův kraťas, patnáct oba.

15-30
    Opět Fischer dokázal returnovat jen mimo dvorce. Mertlovy voleje jsou dnes velmi rychlé.

15-40
    Kraťasem se prezentoval úspěšně i český hráč. K dispozici má hned dva gemboly.

1:3
    A hned ten první využívá. Opět prudké podání, Fischer byl bez šance. Mertl tak v prvním setu vede již 3:1.

15-0
    Nepřesný odpal Mertla končí těsně v autu.

30-0
    I další return českého hráče byl příliš dlouhý a nevměstnal se do dvorce.

40-0
    Tak to byl velmi těsný míček, nakonec však po kontrole sudí se ukázalo, že bude pro Fischera. V autu tedy nebyl.

2:3
    Čistá hra Martina Fischera, ze servisu již gem hladce dokončil a stahuje Mertlův náskok.

15-0
    Šestý gem zahajuje Mertl dvouchybou při servisu.

15-15
    Fischer další podání returnuje mimo dvorec. Patnáct oba.

15-30
    Mertl se dnes o podání může opřít. Jeho další servis opět odvrací Fischer velmi nepřesně.

15-40
    Ani tentokrát se Rakušanovi nepodařilo vměstnat svůj míček do pole. Mert má k dispozici dva gemboly.

30-40
    Fischer snižuje.

40-40
    Opět dokázal Fischer nachytat Mertla a poslal mu míček do protipohybu. Čtyřicet oba.

40-A
    Výhoda pro Mertla.

40-40
    Ten však svým následným nepřesným odpalem se výhody zbavuje.

40-A
    Mertl si bere výhodu zpět, uběhal svého soupeře a míček mu poslal do volné části dvorce.

2:4
    Fischerovi se po delší výměně nepodařil kraťas, ten tak skončil na síťce. Rakušan se na sebe hodně zlobí, byl blízko, aby svému soupeři sebral gem. Ten si však český hráč udržel.

0-15
    Fischerův míček opět končí na síťce. Fiftýn pro Mertla.

15-15
    Do síťky nasměroval svůj return ale i Mertl.

30-15
    Hra na síti pro Rakušana.

40-15
    Dlouhou výměnu zakončuje přesným křižným pasem Fischer. Dva gemboly pro Rakušana.

40-30
    Mertl se ovšem nezdává a bojuje. Fischer opět narazil na síťku.

3:4
    Další gembol již ale Fischer využívá a snižuje stav setu na 3:4.

0-15
    Mertl začíná další gem přesným returnem k čáře, na který Fischer nedosáhl.

0-30
    Fischer returnuje mimo dvorec.

15-30
    Tentokrát se Mertlovi nepodařilo bekhendovým úderem vrátit míček do pole soupeře. Fischer tak snižuje.

15-40
    Dva gemboly pro Mertla. Fischer měl opět problémy s jeho podáním.

3:5
    Rychlý gem pro českého hráče, který z podání nedal svému soupeři příliš šancí.

15-0
    Další gem začíná Fischer esem.

30-0
    Křižný return se Mertlovi příliš nevydařil, skončil za postranní čárou.

30-15
    Aut zahrál i rakouský hráč, Mertl má první fiftýn v gemu.

40-15
    Mert byl zcela rozhozen, proto Fischer pěkným úderem na síti nedal českému hráči šanci.

4:5
    Gem pro Fischera, který ho tak zakončil pěkným a svižným podáním. Servírovat bude Mertl a může tak první set uzavřít.

0-15
    Fischer returnuje po delší výměně do autu. Mertl začíná fiftýnem.

0-30
    Fischer se rozhodl jít na síť, což se mu stalo osudným. Mertl totiž těsně kolem něj propálil svůj úder, Fischer nestihl reagovat.

15-30
    Aut Mertla, Fischer snižuje.

15-40
    Druhé podání se již Mertlovi podařilo. Opět do něj dal všechno a má k dispozici dva setboly!

30-40
    První setbol Fischer odvrací, Mertl chyboval a míček poslal bekhendem do síťky.

40-40
    Mertl returnuje opět jen do sítě. Čtyřicet oba.

40-A
    Return Fischera mířil do autu. Výhoda k uzavření setu na straně českého hráče.

40-40
    Dlouhá výměna končí nevynucenou chybou českého hráče, který míček poslal jen do sítě. Oba čtyřicet.

A-40
    Následně Mertl returnuje do autu. Výhodu si na svoji stranu bere Fischer.

40-40
    Mertl se ale nevzdává. Hrou na síti dokázal poslat míček do volné části kurtu. Oba dva tak mají opět čtyřicet.

A-40
    Dvojchyba Mertla při podání.

5:5
    Mertl returnuje do autu a gem získává Fischer, který tak poprvé v zápase bere Mertlovi podání. Set tak ještě nekončí, budeme pokračovat dále. Stav je 5:5, servírovat bude Fischer.

0-15
    Mertl si rozběhal Fischera a připisuje si první fiftýn v gemu.

15-15
    Mertla již poněkolikáté v dnešním zápase zradila síťka, do které míček nepochopitelně poslal. Patnáct oba.

15-30
    Pěkná výměna pro českého hráče, který donutil Fischera k chybě.

15-40
    Opět Fischer posílá míček jen do autu. Mertl má dva brejkboly.

5:6
    Fischer returnuje daleko za zadní čáru, v gemu tak vítězí Mertl, který podruhé v zápase krade svému soupeři podání. Za stavu 6:5 půjde servírovat český hráč a může na druhý pokus první set ukončit. V opačném případě nás bude čekat tiebreak.

15-0
    Return Mertla mířil jen do síťky. Fischer začíná gem lépe.

15-15
    Mertl z podání vyrovnává.

15-30
    I další podání pro českého hráče, ten ví o co se ve vypjatých situacích opřít.

15-40
    Fischer poslal míček do autu, Mertl má tak dva setboly.

5:7
    Pěkným křižným pasem uklidil Mertl míček do volné části dvorce a zakončuje tak první set, který trval něco málo přes jednu hodinu.

0:0
    Následuje přestávka a výměna stran.

0:0
    Konec přestávky, podávat bude Martin Fischer.

15-0
    Druhý set začíná Mertl autem.

15-15
    Autu se dopustil ale i Fischer. patnáct oba.

30-15
    Fischer poslal míček do protipohybu Mertla.

40-15
    Dva gemboly pro Fischera.

40-30
    Mertl se ale nevzdává a bojuje. Fischerovi se totiž nepodařilo umístit míček do dvorce.

1:0
    Opět chyba Mertla při odpalu, míček letěl příliš daleko. První gem druhého setu tak drží Fischer.

0-15
    Fischer při vrácení míčku na druhou stranu trefil jen síťku.

0-30
    A opět. Stejná chyba stejného hráče. Mertl si připisuje druhý fiftýn.

15-30
    Fischer svým returnem zaskočil Mertla, který odpaluje míček jen do autu.

15-40
    Fischer ovšem další míček posílá do autu, přestřelil dvorec.

30-40
    Fischer gem ještě nevzdává a z voleje umístil míček přesně k levé postranní čáře.

40-40
    Mertl svůj forhendový úder přehnal, míček končí v autu.

A-40
    Další aut českého hráče, brejkbol pro Fischera.

2:0
    Mertl bekhendem poslal míček jen do síťky a komplikuje si tak začátek druhého setu. V něm vede jeho rakouský soupeř již 2:0, navíc půjde servírovat.

15-0
    První fiftýn z podání pro Fischera.

30-0
    I další podání nedokázal Mertl returnovat přesně.

40-0
    Mertl posílá míček do autu, Fischer má k dispozici tři gemboly.

3:0
    A využívá hned ten první. Čistou hrou tak rakouský tenista navyšuje svůj náskok již na 3:0 ve druhém setu. Čtvrtý gem bude servírovat Jan Mertl.

15-0
    Dvě chyby Mertla při servisu. První fiftýn gemu tak pro rakouského hráče.

30-0
    Bekhend Mertla skončil na síťce, Fischer navyšuje svůj náskok.

30-15
    První fiftýn po dlouhé době pro českého hráče. Fischer poslal míček do autu.

40-15
    Mertl posílá míček těsně do autu, Fischer bude mít dva brejkboly.

40-30
    Mertl se ale nevzdává a od sítě smečuje do volné části dvorce.

4:0
    Mertl opět poslal míček mimo dvorec, s českým tenistou to v tomhle setu začíná být vážné. Fischer svému protihráči podruhé bere servis a za stavu 4:0 jde na podání.

15-0
    Mertlův aut, fiftýn pro Fischera.

15-15
    Ovšem Mertl v pravou chvíli dobře returnuje a vyrovnává.

30-15
    Eso z podání.

40-15
    Dva gemboly pro Fischera, Mertl poslal míček do autu.

5:0
    Pátý gem druhého setu je rychle za námi, Fischer si tak svoje podání udržel a je jeden vítězný set od vyrovnání zápasu. Mertl má během krátké přestávky o čem přemýšlet.

0-15
    Fiftýn pro Mertla, který uspěl při servisu.

15-15
    Fischer z returnu vyrovnává, Mert míček následně poslal jen do autu.

30-15
    Aut Mertla po delší výměně.

30-30
    Pěkný servis českého hráče, který musel Fischer returnovat jen do síťky.

40-30
    Mertla opět brzdí aut, míček poslal příliš daleko. Fischer může ukončit set.

40-40
    Mert avšak bojuje a pěkným úderem kolem postranní čáry vyrovnává.

A-40
    Po Fischerově kraťasu odpaluje Mertl míček do autu. Výhoda pro Rakušana k uzavření setu.

6:0
    Mertl poslal míček opět mimo dvorec a Fischer tak ukončuje set, ve kterém nenechal svého soupeře vyhrát jediný gem. Za stavu 1:1 nás tak bude čekat ještě jeden set, psychická výhoda je teď jistojistě na straně rakouského tenisty.

0:0

0:0

15-0
    Mertl poslal míček jen do síťky, třetí set tak začíná fiftýnem Fischer.

15-15
    Mertl svého soupeře na zadní čáře pořádně uběhal a vyrovnává.

30-15
    Následný forhendový odpal Mertla končí na síti.

40-15
    Pěkná a dlouhá výměna nakonec končí úspěšně pro Fischera, který svého vyběhnutého protihráče přeloboval a umístil míček do dvorce za ním.

40-30
    Mertl následně snižuje.

40-40
    Milimetrový odpal Mertla nedokázal Fischer vybrat, míček brzdí až síťka. Čtyřicet oba.

40-A
    Aut Fischera, Mertl má výhodu.

0:1
    Výborně. Mertl se oklepal z nepovedeného druhého setu a hned v prvním gemu setu třetího bere po vyrovnaném boji svému soupeři podání.

0-15
    Důrazný Mertl na síti si připisuje první fyftým ve druhém gemu.

15-15
    Fischer ale dobře returnuje a vyrovnává.

15-30
    Mertlovo eso z podání.

15-40
    Fischer posílá míček jen do autu, dva gemboly pro Mertla.

0:2
    Mertl si poměrně hladce udržel své podání a ve třetím setu již vede 2:0. Děkovat může opět svému silnému podání. Servírovat bude Fischer.

15-0
    Mertl posílá míček do autu, fiftýn pro Rakušana.

30-0
    Ani tentokrát se Mertlovi nepodařilo umístit míček přesně na polovinu soupeře.

40-0
    Fischer si Mertla rozběhal a zasadil mu třetí úder v tomhle gemu.

1:2
    Čistá hra Rakušana, který si udržel svůj servis a nedal Mertlovi šanci.

15-0
    Mertl po dlouhé výměně posílá míček za postranní čáru do autu.

15-15
    Mertlova smeč na síti, Fischer byl bez šance s touhle ránou cokoliv udělat. Patnáct oba.

30-15
    Mertl odpaluje další míček jen do autu.

40-15
    Další aut českého tenisty. Mertl začíná být nervózní.

2:2
    Fischer také poměrně jednoduše krade svému protivníkovi podání a vyrovnává na 2:2. Navíc půjde rakouský tenista servírovat.

0-15
    Mertl si svého protihráče rozběhal a zasadil mu ránu do protipohybu. Fiftýn pro Mertla.

0-30
    Český hráč navíc přesně returnuje. Fischer jeho pokus odpaluje do autu.

0-40
    Další nepřesný odpal Fischera. Tři brejboly pro Mertla.

15-40
    Tomu prvnímu Fischer odolává.

30-40
    I tomu druhému, Mertl nevynuceně chybuje a posílá míček jen do pásky.

2:3
    Ten třetí se ale již Mertlovi daří proměnit. Po delší výměně se přemístil na síť, odkud nadvakrát uspěl. Mertl tak také bere svému protihráči opět podání a bude v šestém gemu třetího setu servírovat. To vše za stavu 3:2 pro českého tenistu.

15-0
    Dvě chyby Mertla při podání.

15-15
    Mertl se opět přemístil postupně během výměny na síť, odkud tvrdou ránou do protipohybu nedal svému soupeři šanci.

30-15
    Aut Mertla, fiftýn pro Fischera.

30-30
    Mertl vyrovnává, Fischer se po jeho voleji natahoval marně.

30-40
    Přesný míček Mertla přesně do pravého zadního rohu. Fischer byl opět na něj krátký.

40-40
    Čtyřicet oba, Mertl svůj odpal přepálil za zadní čáru poloviny soupeře.

A-40
    Dlouhá výměna končí autem Mertla, který přepálil zadní čáru. Výhoda je tak na straně jeho soupeře z Rakouska.

3:3
    Fischer zahrál na milimetry přesný míček k nohám Mertla, který na něj nereagoval. V autu ovšem míček nebyl, v gemu tak vítězí Fischer.

15-0
    Aut Mertla, opět poslal svůj odpal až za zadní čáru dvorce.

30-0
    Eso Fischera z podání, Mertl začíná být nejistý.

40-0
    Opět stejná chyba Mertla jako několikrát před tím. Svůj odpal nasměroval až za zadní čáru.

40-15
    Čistá hra pro Rakušana to ale nebude, Mertl snižuje.

4:3
    Z dalšího servisu ale Fischer zasazuje Mertlovi eso a vítězí i v tomto gemu. Za stavu 4:3 pro Fischera půjde podávat Mertl. Možná rozhodující gem celého zápasu je tak před námi.

15-0
    Fischer v těžké situaci dokázal bekhendem odpálit míček za síť, kde Mertl nevynuceně chybuje.

15-15
    Z dalšího servisu Mertl srovnává na patnáct patnáct.

15-30
    Fischerův aut, fiftýn pro Mertla.

15-40
    Eso Mertla.

30-40
    Přesný pas Fischera k postranní čáře, Mertl byl mimo.

40-40
    Čtyřicet oba, dvě chyby Mertla při servisu.

40-A
    Fischer bekhendem nedokázal odpálit míček za síťku, výhoda pro Mertla.

40-40
    Mertl poslal míček jen do síťky, opět čtyřicet oba.

A-40
    Nevynucená chyba Mertla, kterého opět zastavila až síťka. Výhoda je tak na straně Rakušana.

40-40
    Eso Mertla, čtyřicet oba.

40-A
    Fischer poslal míček do autu, výhoda je opět u Mertla.

4:4
    Mertl ukončuje gem a vyrovnává set na 4:4.