Jan Mertl
1
7 0 68
cz Pondelok 15.04.2013, 11:00Challenger Rím 2 (antuka)

Je tu konec zápasu, který přinesl několik zajímavých momentů a situací. Po prvním vyrovnaném setu se v tom druhém prosazoval jen rakouský hráč, který tak vyrovnal na 1:1. rozhodnutí ve třetím setu muselo přijít až v dlouhém tiebreaku, který nakonec na svoji stranu urval rakouský tenista a poráží tak českého Jana Mertla 2:1 na sety. (13:50:52)

Konec zápasu

7:6
    Mertl svůj forhendový úder napálil příliš daleko za zadní čáru soupeřovy poloviny a nakonec v zápase prohrává. Fischer se raduje.

9-8
    Fischer přidává další bodík.

8-8
    Dlouhá výměna končí lépe pro Fischera, Mertl znovu nevynuceně chybuje. Je na sebe znovu velmi nahněvaný.

7-8
    Aut Fischera. Výhoda je teď na straně českého tenisty.

7-7
    Mertl přežil klinickou smrt a přesným křižným úderem srovnává.

7-6
    Další Mertlův aut, situace je teď velmi kritická pro českého hráče.

6-6
    Fischer přečkal kritické momenty a po dalším Mertlově autu je tiebreak srovnán po šesti.

5-6
    Nevynucená chyba Mertla, míček končí na síťce a český hráč si znovu situaci zbytečně komplikuje.

4-6
    Fischer ještě ale neskládá zbraně. Mertl odpaluje do autu.

3-6
    I tentokrát poslal Fischer míček za zadní čáru Mertlovy poloviny. Mertl bude podávat a zápas může ukončit.

3-5
    Aut Fischera, Mertl má další bod.

3-4
    Pěkná výměna, kdy oba hráči lítali po svých polovinách jako blesky. Nakonec ovšem končí autem Fischera, Mertl se dostává do vedení.