Fürth – Dortmund 1:6 (kon.) | Düsseldorf – Brémy 2:2 (kon.) | Mainz – Hamburger 1:2 (kon.)
Wolfsburg – Hoffenheim 2:2 (kon.) | Bayern – Norimberk 4:0 (kon.) | Schalke – Leverkusen 2:2 (kon.)
VfL Wolfsburg
2:2 (1:1)
TSG 1899 Hoffenheim
Sobota 13.04.2013, 15:30 • Volkswagen Arena • Nemecká Bundesliga

A je dobojované! Hlavný rozhodca Siebert ukončuje zápas, ktorý sa nakoniec končí nerozhodne 2:2. V druhom polčase najprv do vedenia poslal Hoffenheim Beck. Už sa zdalo, že hostia si jednogólové vedenie ustrážia, v 85. minúte však konečný výsledok stanovil hlavičkou Naldo.

Po dnešnom zápase sa v prípade, že Augsburg na trávniku Frankfurtu neprekvapí, Hoffenheim bodovo dotiahne práve na Augsburg. Prípadný posun v tabuľke Wolfsburgu bude ovplyvnený výsledkom zápasu medzi VfB Stuttgart a Borussie M'gladbach.

Odomňa je to pre dnes všetko, lúčim sa s Vami a niekedy nabudúce dovidenia. (17:26:38)

90+1
    Vo veľkej príležitosti sa v samom závere ocitol Olić, ktorý si ale pomohol faulom a tak by prípadný gól neplatil.

90
    Beží nám posledná minúta riadnej hracej doby, nadstavovať sa budú 2 minúty.

89
    V útoku sa teraz ocitli hostia, avšak ohroziť bránu sa im nedarí.

88
    Strelou z veľmi veľkej diaľky sa brankára Hoffenheimu snažil prekvapiť Rodriguez, jeho strela sa ale nevmestila medzi tri žrde.

87
    Obrana domácich si teraz počínala tak ako mala a bez väčších problémov sa oslobodzuje. Minúty do konca riadnej hracej doby sa nám krátia.

86
    Hostia zrejme chcú vybojovať jednogólové vedenie naspäť, okamžite dopredu vyštartoval Rudy, ktorý bol faulovaný Hasebeom. Štandardka pre Hoffenheim.

85
    VfL Wolfsburg dal gól! A pozrite sa, ako aj prvý gól aj tento prišiel úplne nečakane! Po Rohovom kope sa pred bránkou najlepšie zorientoval NALDO, ktorý hlavičkou vyrovnáva skóre! 2:2

84
    Ten teraz bude mať šancu odrieť po rohovom kope, ktorý získava vďaka Diegovi.

83
    Hostia teraz totálne zabetónovali priestor okolo šestnástky a nedovoľujú tak absolútne žiadny možný prienik pre súpera.

82
    Zatiaľ to na veľkú zmenu v štýle hry nevyzerá a ak bude priebeh zvyšného zápasu vyzerať takto, tak Hoffenheim získa veľmi cenné tri body.

80
    Do konca riadneho hracieho času zostáva približne 10 minút a domácim hráčom sa stále nedarí vypracovať si vážnejšiu príležitosť. Uvidíme ako bude prebiehať posledná desaťminútovka.

79
    Posledné striedanie v zápase prichádza v 79. minúte, z ihriska odíde Roberto Firmino, ktorého nahradí Ochs.

77
    Do ďalej príležitosti sa dostával Dost, avšak zakončoval z takmer 180°uhla a tak brankár loptu bez problémov chytá.

77
    Ten ale hráčom hostí vôbec nevyšiel, lopta končí mimo hracej plochy.

76
    Domáci hráči až zbytočne veľa kombinovali pred pokutovým územím svojho súpera, takmer na to doplatili po strate lopty a okamžitého protiútoku Hoffenheimu.

75
    Zmenu v hre možno prinesie posledné striedanie v zápase na strane Wolfsburgu, z ihriska odchádza Vieirinha, toho nahradí Helmes.

74
    Domácim sa aj naďalej nedarí prechod d útoku, zapríčinené je to aj zmenou stratégie hostí, tí sa rozhodli pre defenzívnu hru a až 8 hráčov je stiahnutých pred vlastnou šestnástkou.

72
    A tak sa hra znova spomalila, a aj keď majú loptu na svojich kopačkách prevažne domáci, brankári obidvoch tímov v posledných minútach veľa práce nemali.

71
    Na opačnej strane si chcel za obranu nabehnúť Roberto Firmino, ocitol sa však v ofsajde a tak sa príležitosť nekoná.

70
    Domáci hráči sa aj naďalej tlačia dopredu, väčšia príležitosť z toho ale stále nieje, teraz získavajú iba vhadzovanie.

69
    Strieda aj tím hostí, z hracej plochy odkráčal Salihović, ktorého vymení Rudy.

68
    Domáci hráči sa dostali k strele na ránu, Casteels je však pozorný a loptu chytá.

67
    Tréner Hecking sa situáciu pokúsi zmeniť ďalším striedaním, z ihriska odíde Arnold, na jeho miesto vybieha Dost.

66
    Zatiaľ to však tak nevyzerá, domáci hráči sa zatiaľ nedostávajú do takých príležitostí ako pred chvíľou.

65
    Vlci sa teda určite nebudú chcieť uspokojiť s takýmto výsledkom, môžeme očakávať postupné zvyšovanie tlaku na bránu Casteelsa.

64
    Hostia tak prvýkrát v zápase vedú, aj napriek tomu, že v posledných minútach bol jasne aktívnejší ich súper.

63
    Hoffenheim dal gól! Už sa zdalo, že sa domáci hráči ubránia, k lopte sa ale dostal ANDREAS BECK, ktorý pekne sám prešiel cez obrancu súpera a z veľkej diaľky krásnou strelou prekonáva Benaglia.

61
    Ten sa im ale nepodarilo zúžitkovať, kvôli nepresnosti sa sami vyháňajú ďaleko od brány domácich.

60
    Na opačnej strane sa po dlhšej dobe objavili hráči Hoffenheimu, jedného z nich fauloval striedajúci Madlung a hostia tak získavajú priamy kop.

59
    Domáci hráči aj naďalej pokračujú vo vysokom tempe, dobrú príležitosť mal Olić, ktorý ale v sklze nedokázal zakončiť a lopta tak letí mimo hracej plochy.

58
    Prvé striedanie na strane Hoffenheimu prichádza v 58. minúte. Zápas končí pre Schipplocka, ktorého nahradí Ludwig.

57
    Ďalšie ohrozenie brány hostí prišlo z ľavého krídla, lopta ale triafa iba bočnú sieť.

56
    Po priamom kope prišla hlavička Arnolda, tá ale tesne míňa žrď Casteelsovej brány.

55
    Tí budú mať ďalšiu príležitosť na strelenie gólu po faule na Rodrigueza, ktorý bude rozohrávať priamy kop.

54
    Hra sa znova presťahovala až do stredu hracej plochy, tam loptu ovládajú prevažne hráči v bielom.

53
    Ďalšiu príležitosť vypracoval Medojević, ktorý po pravom krídle loptu potiahol hlboko do územia Hoffenheimu, potom prihrával do šestnástky, brankár Hoffenheimu však výborne prečítal hru a loptu berie protihráčovi spod kopačiek.

52
    Táto akcia však pre postavenie mimo hry hráča Wolfsburgu predčasne končí.

52
    Do útoku chceli prejsť hostia, útočníka však perfektne zastavil Naldo a naopak poslal do útoku vlastných spoluhráčov.

51
    Domáci hráči sa nikam s rozohrávkou neponáhľajú, zatiaľ sa lopta nachádza iba na ich vlastnej polovici.

50
    Teraz sa im to ale nepodarilo, lopta končí u Benaglia, ten bude rozohrávať ďalšiu akciu svojho tímu.

49
    Hra sa trošku skľudnila, vhadzovať budú hostia, uvidíme či sa aj im podarí vypracovať si nejakú príležitosť.

48
    Rohový kop ž neznamenal také nebezpečenstvo pre bránu hostí, obrana sa oslobodzuje.

47
    Veľká príležitosť pre domáci tím! Po prihrávke prišlo zakončenie hlavou Diego, Casteels ale vytiahol pohotový zákrok a loptu vyráža na rohový kop.

46
    Domáci hráči okamžite začali aktívne, podarilo sa im aj vyslať strelu na brankára Casteelsa, jeho ľavú tyč ale míňa o centimetre.

46
    Počas prestávky prichádza prvé striedanie na domácej strane. Z ihriska odchádza Kjær, ktorého nahradí Madlung.

46
    Začal druhý polčas.

Hráči sú opäť na trávniku, o malú chvíľu pokračujeme.

V nadstavenom čase sme už nič zaujímavé nevideli, prvá polovica zápasu sa tak končí nerozhodne 1:1. Najprv sa v 13. minúte presadil po peknej strele Arnold, o pár minút neskôr z pokutového kopu vyrovnal Salihović. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začne zhruba o 16:32.

Prvý polčas skončil.

45
    Beží posledná minúta riadnej hracej doby, nadstavovať sa bude 1 minúta.

44
    Hlavný rozhodca sa akosi prestal s hráčmi maznať, vyťahuje ďalšiu žltú kartu, tentoraz pre hráča Hoffenheimu, konkrétne je to Roberto Firmino.

43
    Hostia túto ponúknutú príležitosť nedokázali pretaviť v gól, hneď na to prišiel faul Medojevića, ktorý rovnako ako jeho spoluhráč Arnold uvidí žltú kartu.

42
    Na ľavom krídle nedokázal protihráča čisto zastaviť Arnold, za čo uvidí prvú žltú kartu v zápase.

41
    Ani teraz hostia nepochodili, Vlci sa oslobodzujú a lopta končí u Casteelsa. Ten okamžite posielal svojich spoluhráčov dopredu.

40
    Ďalším faulujúcim hráčom je strelec gólu Arnold, hostia tak budú zahrávať štandardku z dobrej pozície.

39
    Tento trend pokračuje aj naďalej, po faule na Diega hráči Wolfsburgu stratili loptu, po nakopávanej lopte prichádza ďalší ofsajd na strane hostí.

37
    Hromadia sa nám nepresnosti na obidvoch stranách a taktiež nedovolené zákroky v strede ihriska, čas do konca prvého polčasu sa kráti.

36
    Tak uvidíme, aký účinok na priebeh zápasu bude mať tento vyrovnávajúci gól z kopačky tohto bosnianskeho hráča.

35
    Hoffenheim dal gól! Loptu si na značku postavil SEJAD SALIHOVIĆ a nedal brankárovi Benagliovi najmenšiu šancu! 1:1!

34
    Hostia získavajú pokutový kop! Po ďalšej nakopávanej lopte sa do šestnástky dostal Schipplock, ktorý bol tiesnený hráčom Wolfsburgu, ktorý si pomohol rukami a stiahol hráča Hoffenheimu k zemi!

33
    Hostia to skúšajú nakopávanými loptami, výsledok to ale zatiaľ neprináša.

32
    Ďalšiu rodiacu sa príležitosť Hoffenheimu prerušil Volland, ktorý hral pred šestnástkou súpera opäť veľmi tvrdo a nepekne zozadu fauloval Diega.

31
    Hra zase spadla do miernejšieho tempa, hrá sa v strede ihriska, brankári sa tak príliš nenarobili.

30
    V strede ihriska sa teraz v súboji ocitli Beck a Diego, ktorý Becka nepekne nakopol. Lopta teda pre Hoffenheim.

28
    Volland sa teraz čuduje rozhodnutiu hlavného rozhodcu, v šestnástke ho totiž zovrela dvojica spoluhráčov, Volland následne padol k zemi a okamžite žiadal pokutový kop. Hlavný rozhodca ale nepripúšťa žiadne diskusie.

27
    Hra nám pomaličky naberá na tempe, už vidíme aj pekné útočné akcie, v drvivej väčšine prípadov však nekončia strelou na bránu.

26
    Veľkú príležitosť teraz na opačnej strane nevyužil Weis! Po krásnej prihrávke za obranu od Vollanda sa Weis ocitol sám pred brankárom Benagliom, ten ale vytiahol výborný zákrok a zachránil svoj tím od nerozhodného skóre.

25
    Z ničoho nič sa ocitli dvaja hráči Wolfsburgu proti trom obrancom Hoffenheimu, tí však situáciu nevyriešili zrovna najšťastnejšie a o loptu prichádzajú.

24
    Tí si však loptu príliš dlho neudržali, dopredu tak postupovali hráči v modrom, z pravej strany však neprišla dobrá prihrávka a tak sa lopta presunula zas na opačnú stranu ihriska.

23
    V strede ihriska teraz fauloval Salihović, lopta teda pre Wolfsburg.

22
    Hostia hrajú v útoku veľmi tvrdo, čo sa im nevypláca, Roberto Firmino si teraz v útoku pomohol rukami, čo má za následok predčasný koniec tejto sľubnej príležitosti.

21
    Pekne teraz vystrelil z hranice pokutového územia Diego, jeho pokus bol však zablokovaný a lopta letí do bezpečia od brány Casteelsa.

20
    Ten bol ale zahraný veľmi zle a tak vpred postupuje domáci výber.

20
    O útok sa snažia aj hostia, podarilo sa im ale vybojovať iba rohový kop.

19
    Hráči Wolfsburgu začínajú byť aktívnejším mužstvom, usadili sa pred hranicou šestnástky Hoffenheimu, avšak pri zakončení sa domáci hráč ocitol v ofsajde a celá príležitosť sa končí.

17
    Volland sa teraz snažil napadnúť brankára domáceho tímu, svojim sklzom ho však trafil skôr ako loptu a tak bude môcť Benaglio rozohrávať v kľude.

16
    Zdá sa, že hostia sa budú snažiť čím skôr o odpoveď v podobe gólu, napádajú svojho súpera už pri rozohrávke, do útoku sa im ale nedarí dostať.

15
    Zdá sa, že to tak aj bude, síce sa stále hrá prevažne v strednej časti hracej plochy, pohyb hráčov sa aspoň trošku zrýchlil.

14
    Tak uvidíme, či strelený gól prinesie do hry pohyb, pretože obrana Hoffenheimu tentokrát zaváhala a nechala v šestnástke úplne voľného Arnolda.

13
    VfL Wolfsburg dal gól! Z ničoho nič prichádza prvý gól stretnutia! Z prvej možnej príležitosti domáci tím strieľa gól! z ľavého krídla Rodriguez poslal loptu do šestnástky, kde si ju spracoval MAXIMILIAN ARNOLD, ktorý pekne zavesil a brankárovi hostí nedal najmenšiu šancu.

12
    Hostia sa po pár sekundách ocitli v ďalšom postavení mimo hry. Zatiaľ teda príliš vábivý futbal nesledujeme.

12
    Ďalším postavením mimo hry sa previnil Schipplock.

11
    Hra sa znova presunula do stredu ihriska, takže v doterajších desiatich minútach brankári obidvoch tímov príliš veľa práce nemali.

10
    Obrana domácich sa bez väčších problémov ubránila, naopak domáci prechádzali vpred, hráči v modrom ale rodiaci sa protiútok zastavili veľmi skoro.

9
    Konečne sme videli plynulejší prechod do útoku, Hoffenheimu to však stačilo iba na prvý rohový kop v zápase.

8
    Zmeniť to chceli hráči Wolfsburgu, tým sa ale nepodarilo prihrať pred brankára Casteelsa a tak vpred môžu postupovať hostia.

7
    Po tejto príležitosti, ktorá bola počas úvodným minút jediným vzrušením sa hra vrátila k k tempu z predchádzajúcich minút.

6
    Prvú veľkú príležitosť v zápase mal Volland, ktorý prekonal obranu domáceho tímu, avšak pri postupe vpred fauloval brániaceho protihráča a tak sa po zakončení do siete radovať nemôže.

5
    Hrá sa stále okolo stredového kruhu, nedovoleného zákroku sa teraz dopustil Naldo, šancu na prvý útok budú mať hostia.

4
    Zatiaľ sledujeme opatrný futbal na obidvoch stranách, hráči sa viac menej oťukávajú a nepúšťajú sa do väčšieho útoku.

3
    Podobná situácia teraz nastala pri postrannej čiare, tentokrát fauloval Volland.

2
    Po opatrnej hre v strede ihriska prišiel faul Hoffenheimu, domáci Vlci tak zostanú pri lopte

2
    Prvý ofsajd v zápase vidíme už v 2. minúte, previnili sa domáci hráči.

1
    Hoffenheim tak získal vhadzovanie a súperovej polovici, to sa im ale nepodarilo zúžitkovať a tak lopta končí až pri brankárovi Casteelsovi.

1
    Úvodnej rozohrávky sa zhostili domáci hráči, po malej chvíli ale prichádzajú o loptu.

1
    Stretnutie práve začalo.

Hráči, aj rozhodcovia sú na svojich pozíciach, o malú chvíľu začíname!

Hráči obidvoch tímov vychádzajú zo šatní, domáci tím dnes bude hrať v bielo-zelenej kombinácii, zatiaľ čo hráči Hoffenheimu nastúpia v modrých dresoch.

VfL Wolfsburg: Benaglio – Rodriguez, Kjær, Naldo, Hasebe – Polák, Medojević – Arnold, Diego, Vieirinha – Olić

TSG 1899 Hoffenheim: Casteels – Johnson, Vestergaard, Delpierre, Beck, – Salihović, Polanski, Weis – Volland, Roberto Firmino – Schipplock

Rozhodca: Siebert – Petersen, Seidel.

Čo sa týka posledných piatich vzájomných súbojov, táto štatistika je takmer dokonale vyrovnaná. Posledných päť súbojov sa skončilo 2x víťazstvom Hoffenhemiu, 2x víťazstvom Wolfsburgu a raz remízou. V počet strelených si o trošku lepšie viedol Wolfsburg, ktorý strelil 10 gólov, zatiaľ čo Hoffenheim 9.

Vyrovnaný súboj dnes očakávajú aj stávkové kancelárie, tie však o trošku viac veria domácemu tímu. Kurz na víťazstvo Wolfsburgu sa pohybuje okolo hodnoty 2,2, na remízu 3,3 a na víťazstvo hostí 3,4.

Pekné sobotňajšie popoludnie Vám prajem a vítam Vás pri zápase 29. kola najvyššej nemeckej Bundesligy. V dnešnom stretnutí na seba narazia VfL Wolfsburg a TSG 1899 Hoffenheim.

Domáci hráči v doterajšom priebehu sezóny dokázali v 28 zápasoch získať 33 bodov, čo zatiaľ tímu z Wolfsburgu stačí na 12. miesto v tabuľke. Na chrbát mu dýcha s rovnakým počtom bodov VfB Stuttgart a 14. Werder Brémy s dvojbodovou stratou. Naopak bodový rozdiel medzi Wolfsburgom a Hamburgerom SV je až 5 bodov.

V posledných piatich zápasoch hráči Wolfsburgu príliš neoslnili, vyhrali iba jeden – proti Freiburgu, jeden prehrali a v troch prípadoch sa výsledok skončil remízou. Psychicky im môže pomôcť dobrý výsledok z posledného zápasu, keď na ihrisku Bayeru Leverkusen získali cenný bod za remízu 1:1.

Hostia sú na tom v postavení v tabuľke o niečo horšie, aj keď vďaka poslednému víťazstvo proti Fortune Düsseldorf stráca na 16. Augsburg iba bod.

Posledných 5 zápasov od hráčov Hoffenheimu tiež nebola žiadna sláva, zvíťaziť dokázali len dvakrát a aj to len proti beznádejne poslednému Greuther Fürth a už spomínanému Düsseldorfu.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 15:30.