Fürth – Dortmund 1:6 (kon.) | Düsseldorf – Brémy 2:2 (kon.) | Mainz – Hamburger 1:2 (kon.)
Wolfsburg – Hoffenheim 2:2 (kon.) | Bayern – Norimberk 4:0 (kon.) | Schalke – Leverkusen 2:2 (kon.)
Greuther Fürth
1:6 (0:5)
Borussia Dortmund
Sobota 13.04.2013, 15:30 • Trolli ARENA (Fürth) • Nemecká Bundesliga

Zápas práve ukončil rozhodca Fritz záverečným hvizdom. Konečný výsledok je 1:6 pre Dortmund. hostia si najmä v prvom polčase schuti zastrieľali. V tom druhom sa už tak do útoku neponáhľali a dovolili dať domácim čestný zásah. Potom ešte stihol rozvlniť sieť Lewandovski a stanovil tak konečný výsledok. Ďakujem za pozornosť, Dovidenia. (17:19:44)

88
    Dlhý pas do behu dostal Djurdjič. Obrana hostí si napokon poradiť dokázala.

87
    Do konca zápasu nám ostáva iba pár minútiek.

86
    Hummels hľadal dlhým nákopom vpredu svojich spoluhráčov. Obrana domácich bola pozorná.

85
    Ak som spomínal, pred pár minútami, že zápas sa iba dohráva, teraz to platí už stopercentne.

83
    Prvý dotyk Azemiho s loptou nebol vôbec zlý. Natihol k strele a a len tak tak, že minul bránu hostí.

82
    Ihrisko opúšťa Sarer, ktorého do záveru zápasu nahradil Azemi.

81
    Dortmund dal gól! Blaszczykowski potiahol loptu, prihral ju pred opustenú bránu ROBERTOVI LEWANDOVSKEMU a ten už bez problémov zakončil.

79
    S následným centrom z priameho kopu si domáca obrana poradila, vyhlavičkovala ho do bezpečia.

78
    Grosskreutz dokázal vybojovať na ľavom krídle faul na svoju osobu. Pri lopte tak budú na polovici súpera hostia.

76
    Vôbec prvú kartu celého zápasu pripisujeme na konto stopéra hostí Santanu.

76
    Hostia v druhom polčase úplne vypli, do šancí sa už nedostávajú vôbec a vyčkávajú na koniec stretnutia. Nieť sa však, čo diviť, viedli 5:0 a už onedlho ich čaká súboj Ligy Majstrov s Realom Madrid. Bolo by pre to od nich hlúpe, ak by v druhom polčase hrali na plno a v závere ročníka zbytočne plytvali silami.

74
    Po získaní lopty sa do rýchleho brejku tlačil Prib, no stopku mu vystavil dobrým defenzívnym zákrokom Hummels.

73
    Domáci po čestnom úspechu ožili. Ďalší center do pokutového územia BVB šancu nepriniesol.

71
    Greuther Fürth dal gól! Domáci sa napokon predsa len dočkali presného zásahu ! Peknú akciu nám predviedol PRIB, ktorý vnikol až do šestnástky a ľavačkou pokazil Weidenfellerovi čisté konto.

70
    ...na roh si naskočil Santana, no hlavou míňa bránu domáceho celku.

69
    Bittencourt bol faulovaný v podobnej pozícii, ako pred pár minútami Piszczek. Taký skrátený roh pre hostí...

Michal Bakoš

Góly: 71. Prib – 12. Gotze, 15. Gundogan, 28. Blaszczykowski, 33. Gundogan, 45. Gotze, 81. Lewandovski

Karty:   76. Santana (DOR)

Greuther Fürth: Hesl – Varga, Sobieh, Kleine, Rahman, Klaus, Furstner, Petsos, Prib, Djurdjič, Sararer
    Borussia Dortmund: Weindenfeller – Piszczek. Sanrana, Hummels, Grosskreutz, Blaszczykowski, Kehl, Sahin, Gundoga, Gotze, Lewandovski

Rozhodca: Fritz – Wezel, Kempter