Fürth – Dortmund 1:6 (kon.) | Düsseldorf – Brémy 2:2 (kon.) | Mainz – Hamburger 1:2 (kon.)
Wolfsburg – Hoffenheim 2:2 (kon.) | Bayern – Norimberk 4:0 (kon.) | Schalke – Leverkusen 2:2 (kon.)
VfL Wolfsburg
2:2 (1:1)
TSG 1899 Hoffenheim
Sobota 13.04.2013, 15:30 • Volkswagen Arena • Nemecká Bundesliga

A je dobojované! Hlavný rozhodca Siebert ukončuje zápas, ktorý sa nakoniec končí nerozhodne 2:2. V druhom polčase najprv do vedenia poslal Hoffenheim Beck. Už sa zdalo, že hostia si jednogólové vedenie ustrážia, v 85. minúte však konečný výsledok stanovil hlavičkou Naldo.

Po dnešnom zápase sa v prípade, že Augsburg na trávniku Frankfurtu neprekvapí, Hoffenheim bodovo dotiahne práve na Augsburg. Prípadný posun v tabuľke Wolfsburgu bude ovplyvnený výsledkom zápasu medzi VfB Stuttgart a Borussie M'gladbach.

Odomňa je to pre dnes všetko, lúčim sa s Vami a niekedy nabudúce dovidenia. (17:26:38)

90+1
    Vo veľkej príležitosti sa v samom závere ocitol Olić, ktorý si ale pomohol faulom a tak by prípadný gól neplatil.

90
    Beží nám posledná minúta riadnej hracej doby, nadstavovať sa budú 2 minúty.

89
    V útoku sa teraz ocitli hostia, avšak ohroziť bránu sa im nedarí.

88
    Strelou z veľmi veľkej diaľky sa brankára Hoffenheimu snažil prekvapiť Rodriguez, jeho strela sa ale nevmestila medzi tri žrde.

87
    Obrana domácich si teraz počínala tak ako mala a bez väčších problémov sa oslobodzuje. Minúty do konca riadnej hracej doby sa nám krátia.

86
    Hostia zrejme chcú vybojovať jednogólové vedenie naspäť, okamžite dopredu vyštartoval Rudy, ktorý bol faulovaný Hasebeom. Štandardka pre Hoffenheim.

85
    VfL Wolfsburg dal gól! A pozrite sa, ako aj prvý gól aj tento prišiel úplne nečakane! Po Rohovom kope sa pred bránkou najlepšie zorientoval NALDO, ktorý hlavičkou vyrovnáva skóre! 2:2

84
    Ten teraz bude mať šancu odrieť po rohovom kope, ktorý získava vďaka Diegovi.

83
    Hostia teraz totálne zabetónovali priestor okolo šestnástky a nedovoľujú tak absolútne žiadny možný prienik pre súpera.

82
    Zatiaľ to na veľkú zmenu v štýle hry nevyzerá a ak bude priebeh zvyšného zápasu vyzerať takto, tak Hoffenheim získa veľmi cenné tri body.

80
    Do konca riadneho hracieho času zostáva približne 10 minút a domácim hráčom sa stále nedarí vypracovať si vážnejšiu príležitosť. Uvidíme ako bude prebiehať posledná desaťminútovka.

79
    Posledné striedanie v zápase prichádza v 79. minúte, z ihriska odíde Roberto Firmino, ktorého nahradí Ochs.

77
    Do ďalej príležitosti sa dostával Dost, avšak zakončoval z takmer 180°uhla a tak brankár loptu bez problémov chytá.

77
    Ten ale hráčom hostí vôbec nevyšiel, lopta končí mimo hracej plochy.

76
    Domáci hráči až zbytočne veľa kombinovali pred pokutovým územím svojho súpera, takmer na to doplatili po strate lopty a okamžitého protiútoku Hoffenheimu.

75
    Zmenu v hre možno prinesie posledné striedanie v zápase na strane Wolfsburgu, z ihriska odchádza Vieirinha, toho nahradí Helmes.

74
    Domácim sa aj naďalej nedarí prechod d útoku, zapríčinené je to aj zmenou stratégie hostí, tí sa rozhodli pre defenzívnu hru a až 8 hráčov je stiahnutých pred vlastnou šestnástkou.