Nacional – Guimarães 2:1 (kon.) | Braga – Lisabon 2:3 (kon.)
2:1 (1:1)
Vitoria Guimarães
cz Pondelok 01.04.2013, 19:15 • Estádio da Madeira, Funchal • Primeira Liga

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (21:08:08)

Dnešní zápas je u konce, nakonec se ze tří bodů radují domácí fotbalisté, kteří o svém vítězství rozhodli parádní brankou z devadesáté minuty, čímž dokonali obrat v utkání, když hosté vedli ze sedmnácté minuty 1:0 a nakonec utkání ztratili a nezískali ani bod.

90+5
    Běží již poslední minuta nastaveného času a zatím mají míč na svých kopačkách domácí hráči.

90+3
    Centr z pravé strany letí do pokutového území Nacionalu, domácí obrana odvrací.

90+2
    Tak to je zajímavý závěr. Nic ale ještě není rozhodnuté, rozhodčí nastaví pět minut nad rámec základní hrací doby!

90
    Nacional právě vstřelil branku!
    No vida! V poslední minutě řádné hrací doby se trefuje MATEUS, který se parádně trefil z hranice pokutového území přímo z voleje!

88
    Ale hosté zahrávají pouze zpět, zřejmě jim jde více o šetření času, než o pokus ohrozit bránu soupeře.

87
    Ladji Keita fauluje na své polovině, na levé straně, João Ribeira, hosté budou moci rozehrát volný kop.

86
    S ovázanou hlavou je za postranní čárou domácí Miguel Rodrigues, který se srazil v hlavičkovém souboji před vlastní bránou s Baldém.

85
    Poslední pětiminutovka utkání, povede se některému z týmů strhnout vedení na svou stranu a tím rozhodnout o zisku tří bodů?

84
    Další žlutá karta, potrestaným je domácí Ali Ghazal, který drsným skluzem na polovině zastavuje João Ribeira, to byl zákrok přímo na červenou kartu!

83
    Pro míč si došel gólman Douglas Jesus.

82
    Rohový kop pro Nacional z pravé strany.

81
    Alex fauluje Mateuse, dostává za to žlutou kartu.

80
    Začíná poslední desetiminutovka dnešního utkání.

78
    Hosté podruhé střídají, odchází Arbi Soudani, kterého nahradí João Ribeiro.

75
    Opět množství drobných faulů, loktů do obličeje atp., které nepříjemně kouskují hru.

74
    Drobný faul Soudaniho končí útočnou akci hostů, od svého pokutového území rozehrávají domácí.

73
    Rychlý protiútok domácích po levé straně, ale skvělý obranný zákrok jednoho z obránců!

72
    Baldé je sice výtečný hlavičkář, ovšem hra po zemi, to není jeho silná stránka.

70
    Poslední střídání v sestavě Nacionalu, ze hřiště odchází David Crespo, nahradí ho Nuno Campos.

69
    Obrana Nacionalu neměla s tímto kopem problémy.

68
    Rondon nedovoleně zastavuje Luíse Rochu, další volný kop pro Guimarães, z levé strany, ze vzdálenosti zhruba sedmadvaceti metrů.

67
    A kdo jiný, než Baldé, hlavičkuje, ale míč letí vedle brány.

66
    Aurélio zahrál rukou při "zkrocení" centru soupeře, volný kop z velké dálky budou zahrávat hosté.

64
    Domácí podruhé střídají, hřiště opouští Jota, nahradí ho Jose Andrade Edgar Costa.

63
    Domácí musí rychle kombinovat, hosté dobře napadají jejich rozehrávku.

62
    Hosté střídají, hriště opouští Filipe Sousa Nobrega Rodrigues Tiago, nahradí ho Rafael Schüler Crivellaro.

60
    Je za námi hodina hry, před námi poslední půlhodina a stav je stále nerozhodný.

59
    Ali Ghazal doslova "zboural" na polovině hřiště pronikajícího Baldého, ten se drží za levé koleno, nepříjemný střet!

59
    Jota si to vydal směrem k bráně soupeře, ale proti přesile bránících hráčů soupeře neměl šanci.

57
    Alex střílí ze vzdálenosti zhruba pětadvaceti metrů, míč letí těsně vedle pravé tyče!

56
    Na hřišti se přiostřuje, série nepříjemných faulů v krátké době po sobě, sudí nechává karty zatím v kapsičce.

54
    Claudemir zahrává přímý kop z levé strany a míč jen těsně míjí branku hostí!

53
    Issam El Adoua zastavuje průnik Mexera nedovoleným faulem, dostává za to žlutou kartu.

52
    Nepřesný nákop hostů, míč mají domácí fotbalisté, kteří okamžitě spěchají do rychlého protiútoku.

51
    První střídání v utkání, domácí stahují ze hřiště Moreiru, nahradí ho Keita.

49
    Výtečná klička Olimpia ve středovém kruhu, ale Claudemir ho zastavil ukázkovým šlapákem.

47
    Guimarães od úvodních vteřin na polovině domácího týmu, ale jejich kombinace končí po dalším z mnoha faulů Baldého.

46

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně ve 20:17 hodin.

V prvním poločase jsme zaznamenali dvě branky, po jedné na každé straně a nutno dodat, že mírně lepším jsou zatím hosté, kteří také šli, díky brance Baldého v 17.minutě, do vedení. Domácí vyrovnali ve dvaatřicáté minutě, a to zásluhou proměněné penalty Claudemira.

45
    Probíhá poslední minuta prvního poločasu.

43
    Nacional v závěru poločasu přebírá aktivitu.

41
    Guimarães mělo k dispozici rohový kop, ale Mexer odvrací míč.

40
    Začíná poslední pětiminutovka prvního poločasu, stav je nerozhodný.

38
    Vzápětí Baldé tvrdý skluzem zastavuje kombinaci domácích, to byl zákrok na kartu!

37
    Aktivní Baldé svádí souboj u pravého rohového praporku s obráncem Auréliem, ale je z toho pouze odkop od brány Nacionalu.

36
    Domácí po vyrovnání poněkud zmírnili svou aktivitu a na polovině hřiště sledují kombinaci soupeře.

34
    Hosté kombinují na polovině Nacionalu.

32
    Domácí CLAUDEMIR přesnou trefou pod břevno nedává z penalty Douglasovi šanci a je vyrovnáno.

31
    Brankář de Jesus Douglas dostává za tento zákrok žlutou kartu.

31
    Pozor, brankář Guimarães Renato de Jesus Douglas fauluje v pokutovém území a rozhodčí píská pokutový kop pro Nacional!

30
    Po první půlhodině hry vedou hosté brankou Baldého, který se hlavičkou trefil do branky v sedmnácté minutě. Domácím se přestalo dařit.

29
    Moreira v ofsajdu, hrát budou hosté.

28
    Vytáhlý Baldé opět hlavičkuje, tentokrát po centru z levé strany, další nebezpečná situace před domácí bránou!

27
    Postup domácích fotbalistů ale zastavuje na polovině soupeře Bras André, přesto se domácí zpět k míči dostávají.

26
    Míč u Gottardiho, který rozehrává na Ghazala.

24
    Nepřesný pas na Moreiru, hrát mohou hosté.

22
    Luís Rocha ale posílá míč opět vysoko nad bránu Nacionalu.

21
    Leonel Olimpio padá po zákroku Claudemira, další standartní situace pro Guimarães.

20
    Nepřesnost v rozehrávce Nacionalu, hosté se dostávají k míči, autové vhazování na polovině hřiště v podání Alexe.

19
    Ale obrana Guimarãese odvrací.

18
    Nacional vybojoval rohový kop z pravé strany.

17
    Guimarães právě vstřelilo branku!
    Tentokrát hosté rozehrávají mnohem lépe, centr z pravé strany dopadá přesně na hlavu AMIDO BALDÉHO, který zmátl tři obránce Nacionalu svým pohybem, kdy se dokázal skvěle uvolnit a dává první branku utkání!

16
    Další faul domácích v blízkosti vlastního pokutového území.

15
    Máme za sebou první čtvrthodinu dnešního utkání, domácí jsou zatím lepším týmem, ale horší to je s vypracováním si šancí. Naopak hosté se soustředí hlavně na rychlé protiútoky, které jim šance přináší.

13
    Luís Rocha zahrává přímý kop, ale hodně nepovedený kop, míč končí vysoko nad bránou Nacionalu.

12
    El Arbi Soudani si "došel" pro faul v těsné blízkosti pokutového území Nacionalu, fauluje David Crespo.

11
    Další obranný odkop obrany Guimarãese, domácí jsou výrazně aktivnější.

9
    Mário Rondon odvrací na pravé straně do autu, domácí budou vhazovat na polovině Guimarães.

8
    Domácí jsou před pokutovým územím soupeře, ale bez střeleckých příležitostí.

7
    Těsně vedle tyče střílí z pravé strany El Arbi Soudani! Skvělá střela.

5
    Nepřesný nákop Crespa, míč získávají hosté.

4
    Obrana Vitórie odvrací, ale domácí jsou v úvodu utkání aktivnější.

3
    Rohový kop pro Nacional.

2
    Baldé fauluje na polovině soupeře Mexera, domácí rozehrávají.

1

CD Nacional: Gottardi – Aurélio, M. Rodrigues, Sitoe Mexer, Crespo – Ghazal, da Silva Claudemir, Jota – Rondon, Moreira, Mateus

Vitória SC Guimarães: Douglas Jesus – da Costa Alex, El Adoua, Oliveira, Rocha – Olimpio, Bras André, T. Rodrigues Tiago, Ricardo Pereira – Baldé, El Arbi Soudani

Rozhodčí: Ferreira – António, Ramos.

Vítejte u onlajn přenosu utkání pětadvacátého kola portugalské Primeira Ligy, v němž domácí CD Nacional přivítá Vitória SC Guimarães.

CD Nacional
    Domácí vstupují do dnešního utkání z pozice devátého týmu portugalské Primeira Ligy, když ve čtyřiadvaceti odehraných utkáních nasbírali osmadvacet bodů, za sedm výher a sedm remíz. Devětkrát odešli hráči CD Nacional ze hřiště poraženi. Na devátém místě má Nacional jednobodový náskok před desátým Sportingem Lisabon. Na sestupové patnácté místo pak devítibodový náskok, což již v podstatě zajišťuje jistou záchranu v soutěži.

Vitória SC Guimarães
    Hosté jsou na tom v tabulce Primeira Ligy o příčku lépe, než jejich hostitel, když v doposud odehraných třiadvaceti zápasech osmkrát vyhráli a šestkrát remizovali. V devíti zápasech odešli poraženi a celkem nasbírali třicet bodů, tedy o dva body více, než CD Nacional. Na osmém místě má Vitórie stejný počet bodů, jako sedmé Rio Ave, které mý ale lepší skóre. Na páté místo, které ještě zajišťuje účast v pohárové Evropě, ztrácí Guimarães pouhé tři body.

17.02.2013 19. kolo Guimarães – Moreirense FC 1:0
    23.02.2013 20. kolo SC Braga – Guimarães 3:2
    04.03.2013 21. kolo Guimarães – Coimbra 2:0
    11.03.2013 22. kolo Vitória Setúbal – Guimarães 2:3
    17.03.2013 23. kolo Guimarães – SL Benfica 0:4