Columbus – Nashville 4:3 (kon.) | NJ Devils – NY Rangers 2:3 (kon.) | Carolina – Florida 1:4 (kon.)
NY Islanders – Ottawa 3:5 (kon.) | Montreal – Buffalo 2:3 (kon.) | Pittsburgh – Washington 2:1 (kon.)
Winnipeg – Boston 3:1 (kon.) | Vancouver – St. Louis 3:2 (kon.) | LA Kings – Arizona 3:2 (kon.)
Winnipeg Jets
3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Boston Bruins
cz Streda 20.03.2013, 01:00 • MTS Centre, Winnipeg, Manitoba • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Češi na ledě
    Za Winnipeg Jets nastupuje brankář Ondřej PAVELEC.
    V dresu Bostonu by měl nastoupit k dnešnímu utkání útočník David KREJČÍ.

Nejproduktivnějším hráčem Bruins je Patrice BERGERON, který nasbíral pětadvacet bodů za osm gólů a sedmnáct asistencí a v rámci celé NHL je na čtyřiatřicátém místě v kanadském bodování. Druhým nejproduktivnějším hráčem týmu je se čtyřiadvaceti body Čech David KREJČÍ s bilancí sedmi gólů a sedmnácti přihrávek, kterému patří devětatřicátá pozice v bodování NHL.

BOSTON BRUINS
    Boston je akutálně také na druhém místě své divize, když nasbíral zatím jedenačtyřicet bodů, což mu v rámci Severovýchodní divize stačí právě na druhé místo. V doposud odehraných sedmadvaceti utkáních Bruins devatenáctkrát vyhráli a třikrát prohráli v prodloužení. Pětkrát museli hráči Bostonu odejít z ledu bez bodu a na vedoucí Montréal ztrácí pouze bod. Náskok před třetím týmem divize, Ottawou, je ale již pětibodový. V rámci pořadí Východní konference je Boston na čtvrtém místě, hned za vedoucími týmy divizí.

Nejproduktivnějším hráčem Jets je Andrew LADD, který nasbíral devětadvacet bodů za čtrnáct gólů a patnáct asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená osmnácté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Jets je Blake WHEELER, který nasbíral čtyřiadvacet bodů s bilancí dvanácti gólů a dvanácti přihrávek.

WINNIPEG JETS
    Winnipeg je aktuálně na druhém místě Jihovýchodní divize, když z devětadvaceti odehraných utkání dokázal patnáctkrát vyhrát a dvakrát prohrát v prodloužení. Dvanáctkrát zatím hokejisté Jets odešli z ledu poraženi a bez bodu. Na druhém místě mají stejný počet bodů, jako první Carolina, která má však o zápas méně. Na třetí Tampu Bay má Winnipeg již pětibodový náskok. V pořadí Východní konference je zatím na místě sedmém, tedy předposledním, které zajišťuje účast ve Stanley Cupu.

Vítejte u on-line přenosu utkání zkrácené základní části NHL, v němž Winnipeg Jets přivítá na svém ledě Boston Bruins.

Winnipeg Jets: Pavelec (Pasquale) - Clitsome, Byfuglien, Hainsey, Bogosian, Stuart, Meech - Ladd, Little, Wheeler - Kane, O. Jokinen, Miettinen - Wright, Antropov, Wellwood - Tangradi, Burmistrov, Thorburn

Boston Bruins: Rask (Chudobin) - Chára, Boychuk, Hamilton, Seidenberg, A. Ference, McQuiad - Lucic, Spooner, Horton - Marchand, Bergeron, Seguin - Pandolfo, Peverley, Caron - S. Thornton, Campbell, Paille

Rozhodčí: Kimmerly, Peel - Cvik, Wheler.

00:01

00:57
    Puk za bránou Ondřeje Pavelce.

01:31
    Rask si poprvé "sáhl" na puk, ale pouze při rozehrávání.

02:16
    Antropov nevybojoval puk v útočném pásmu, hosté se vyhazují puk do středního pásma.

03:08
    McQuaid se těžce sbírá z ledu po zákroku Tangradiho, domácí útočník musel poté čelit dvěma "mstitelům", vše se obešlo bez dalších následků.

03:49
    Zdeno Chára nepřesně rozehrává, přímo na hůl Ladda, Rask musí zasahovat.

04:22
    Ofsajd Bostonu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

04:40
    Tyč zazvonila po střele Wheelera! Hned poté se do obrovské šance na druhé straně dostává Bergeron, ale Pavelec předvádí fantastický zákrok!

05:48
    Nebezpečná střela Lucice z levé strany, Pavelec kontroluje puk a vyráží.

06:04
    Antropov postupoval na Raska z levé strany, pokoušel se ho "vyšachovat", ale nakonec puk končí kdesi mezi betony!

06:42
    Hra v útočném pásmu Winnipegu, ale nakonec získává puk Hainsey, který rozehrává.

07:48
    Hosté kombinují, ale domácí dobře napadají jejich rozehrávku.

08:26
    Zdeno Chára čeká na prostřídání a již rozehrává.

09:18
    Ference zkouší pozornost Pavelce střelou z levé strany od modré, ale tato střela nemohla českého gólmana ohrozit.

09:29
    Poprvé se bude vylučovat, na trestnou lavici usedá James Wright, hosté si zahrají přesilovou hru.

10:09
    Boston nastěhován v útočném pásmu.

10:32
    Chára nedosáhl na puk, hosté ztrácí pásmo, domácí mohou prostřídat.

11:13
    Další vyhození Winnipegu, přesilová hra pomalu končí.

11:29

12:22
    Wheeler stahovačkou obchází obránce Bruins, střílí z levé strany, Rask vyráží.

13:22
    Hainsey ztrácí puk v útočném pásmu, hrát mohou hosté.

15:00
    Začíná poslední pětiminutovka první třetiny, na první gól stále čekáme.

16:15
    Hraje se převážně ve středním pásmu, s minimem šancí.

17:05
    Na trestnou lavici odchází opět hráč domácích Jets, tentokrát si odpyká dvouminutový trest Alex Burmistrov.

17:48
    Domácí vyhazují puk ze své třetiny, hosté to musí zkoušet znovu.

18:07
    Další vyhození, Bruins ještě nevystřelili na Pavelce.

18:36
    Až nyní se Boston dokázal "usadit" v útočné třetině.

19:00
    Začíná poslední minuta první třetiny.

19:05

19:28
    Hosté si nevytvořili žádnou šanci při přesilové hře, Jets výtečně brání.

20:00

Skončila první třetina, která byla velice zajímavá, sledovali jsme spoustu osobních soubojů, poměrně rychlý hokej, ovšem v němž zatím dominují obrany nad útoky. I proto je stav zatím bezbrankový a na první gól si tak musíme počkat do dalších částí.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU - 1. třetina:

Winnipeg: 9

Boston: 10

Sledujte i dál náš online přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 2:00 hodin.

20:01

20:08
    Bruins právě vstřelili branku!
    Pohotový BRAD MARCHAND a neskutečně ledabylá rozehrávka Bogosiana, který před najíždějící Marchandem jen "plácl" do puku směrem za vlastní branku, puk se od mantinelu odráží přímo na hůl soupeře a ten překonává Pavelce z bezprostřední blízkosti! Asistence: bez asistence.

21:28
    Lepší vstup do druhé třetiny si hosté přát nemohli.

22:15
    Winnipeg se nyní drží v útočném pásmu, ale bez střeleckých šancí.

23:10
    Boston skvěle brání, všechny útoky Jets končí v rozích, odkud se těžko dávají branky.

24:52
    Další útok Jets končí pouze u mantinelu, naopak Boston se dostává stále častěji do rychlých protiútoků.

25:50
    A. Ference nahazuje puk do útočného pásma, Bruins jsou nyní aktivnější.

26:48
    Hraje se dlouho bez přerušení, Peverley přenechává Pandolfovi, ten ale "neprocpal" puk lépe najíždějícímu spoluhráči, z tohoto protiútoku Bruins nic nebude.

27:10
    Antropov střílí z pravé strany, Rask ale puk vidí a chytá.

28:10
    Bergeron postupuje z levé strany do útočného pásma, ale Lucic mu odebírá puk, nejproduktivnější hráč domácích neuspěl.

28:59
    Horton zkouší střelou z pravé strany pozornost Pavelce, ten chytá. Bude se vhazovat po levici českého gólmana ve službách Jets.

29:43
    Peverley s pukem na hokejce za brankou Winnipegu, nakonec si vybruslil před branku, ale puk za záda Pavelce nedostal.

30:38
    S. Thornton se dostává ke střele z mezikruží, skvělý zákrok Pavelce.

31:23
    Dvakrát nyní zazvonila tyč za zády Ondřeje Pavelce! Neskutečný kolotoč roztočili Bruins v útočném pásmu, ale ani střela Marchanda a poté Bergerona neskončila v síti!

31:41
    O. Jokinen pronikl po pravém křídle až před Raska, toho ale bekhendovou střelou nepřekonal.

32:25
    Diváci v MTS Centre bučí, Bruins jsou nyní výrazně lepším týmem.

33:02
    A opět je to řada Bergerona, která "točí" domácí v jejich třetině.

33:20
    Výtečné střídání řady Marchand, Bergeron, Seguin, která si znovu dokázala vytvořit řadu střeleckých příležitostí, ale skvělý Pavelec drží naděje domácího týmu.

34:25
    Dva tvrdé zákroky na domácí hráče, rozhodčí nechávají hru plynout, diváci bučí, žádají si vyloučení.

35:23
    Nyní se ale již vylučuje, na trestnou lavici usedá Dougie Hamilton za podražení, přesilovou hru si zahrají domácí.

36:00
    Laddovi se nepodařilo zavézt puk do útočného pásma.

36:20
    Chara vyhazuje puk, ani nyní to domácím nevyšlo.

36:47
    Bránící čtveřice Bruins hodně riskuje, stahuje se klidně ve třech k hráči s pukem, ovšem zatím tato taktika slaví úspěch, Jets neohrozili Raska.

37:20
    A dokonce Seidenberg střílí na Pavelce z pravé strany od modré, český gólman chytá a bude se vhazovat po jeho levici.

37:24

38:03
    Zakázané uvolnění Bruins, hra se stěhuje před Raska.

39:00
    Začíná poslední minuta druhé třetiny.

39:42
    Wheeler se dostal do zakončení, nakonec je z toho pád pod nohy Raska, ten ale tuto ošemetnou situaci "ustál".

40:00

Ve druhé části jsme se konečně dočkali prvního gólu, který však padl hned v první minutě druhé části a od té dob opět na další gól čekáme. Hosté se zatím mohou, díky brance Marchanda, těšit z jednobrankového vedení a nutno podotknout, že zaslouženě. Jsou zatím lepším týmem a i díky skvělému výkonu Ondřeje Pavelce je zatím stav "pouze" 0:1 z pohledu Jets.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU - 2. třetina:

Winnipeg: 7

Boston: 9

Sledujte i dál náš online přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 2:51 hodin.

40:01

40:25
    Boston opět aktivní v úvodu třetiny, tentokrát se ale Pavelec nenechal zaskočit.

40:56
    O. Jokinen ještě udržel útočné pásmo pro spoluhráče, jeho řada již odešla střídat.

41:27
    A. Ference nastřeluje puk z půlky hřiště přímo do Pavelce, ten raději podržel kotouč, bude se vhazovat v obranné třetině Jets.

42:05
    Antropov neudržel pásmo, Bruins vyhazují puk, následně Jets nepřesně rozehrávají, zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Pavelce.

43:21
    Seidenberg střílí z pravé strany od modré, Pavelec nepříjemnou střelu nakonec vyráží.

44:08
    Bergeronova řada znovu působí neskutečný rozruch před Pavelcem a jen díky jeho skvělým zákrokům je to stále 0:1 v neprospěch Jets, mohlo být hůř!

45:12
    Lucic bekhendem nevyzrál na Pavelce, hlediště opět bučí, Jets pod drtivým tlakem!

46:02
    Již něco málo přes šest minut třetí třetiny se domácí hokejisté nemohou vymanit z tlaku soupeře.

47:02
    Až Tangradi zavezl puk do útočného pásma, Thorburn se dostává do zakončení, skvělý zákrok Raska!

47:13
    Ovšem na druhé straně hrozí rychlý brejk Bruins, který však zastavuje jen za cenu nedovoleného zákroku Clitsome, hosté si zahrají přesilovou hru.

47:45
    Boston až nyní v útočném pásmu.

48:05
    Skvělý zákrok Pavelce proti střele Cháry, který si sjel z levé strany až před branku! Český gólman se dokázal bleskově přemístit ke své pravé tyčce!

48:33
    Winnipeg se osvobozuje, puk míří k Raskovi.

49:13

50:00
    Začíná posledních deset minut třetí třetiny, domácí stále prohrávají o gól!

50:08
    Jordan Caron fauluje, přesilovou hru si nyní zahrají hokejisté Winnipegu.

50:35
    Winnipeg již v přesilovkovém rozestavení.

50:49
    Ale O. Jokinenovi utíká puk, domácí ztrácí pásmo.

51:44
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Tak nakonec se přece jenom domácí radují, pohotová střela z pravé strany si našla cestu do branky, nad lapačkou Raska a BLAKE WHEELER slaví třináctou branku sezóny! Asistence: Zach Bogosian, Dustin Byfuglien.

52:41
    Slabší chvilku Bruins trestá druhou brankou EVANDER KANE, který byl zcela nepokrytý u pravé tyče Raskovi brány a po přihrávce Clitsomeho dává vedoucí gól domácího týmu! Asistence: Grant Clitsome, Kyle Wellwood.

52:57
    Grant Clitsome fauluje a Bruins mají šanci při přesilové hře vyrovnat.

53:21
    Marchand střílí nadvakrát z mezikruží, Pavelec nyní drží "akcie" Jets!

53:50
    A puk za bouřlivého skandování míří ven ze třetiny Winnipegu.

54:16
    A znovu, Bruins se zatím při přesilové hře nedaří.

54:58

55:10
    Probíhá poslední pětiminutovka, v závěru přesilové hry odvedl dobrou práci A. Ference v rohu útočné třetiny, ale jeho spoluhráči se ke střele nedostali, hraje se v plném počtu.

55:50
    Nyní se již čas povážlivě krátí hostům, kteří díky dvěma brankám v rozmezí sedmapadesáti vteřin ztratili své vedení a nyní musí dotahovat jednobrankovou ztrátu.

56:56
    Lucic nahazuje puk na Pavelce, ten raději nerozehrává, bude se vhazovat v obranném pásmu Jets.

57:20
    Winnipeg se připravuje na závěrečný nápor soupeře!

58:00
    Ještě "dlouhé" dvě minuty musí domácí bránit jednobrankové vedení, zatím se jim to daří.

58:15
    Již mohlo být rozhodnuto, Ladd zachtil rozehrávku soupeře ve středním pásmu, postupoval z levé strany na Raska, ten ale jeho střelu vytěsnil nad bránu.

58:49
    Rask odjíždí z brány, hosté hrají v šesti!

58:58
    Nyní se však Rask musí vrátit, hra se přerušuje, bude se vhazovat ve středním pásmu. Oddechový čas si bere Boston.

59:00
    Začíná poslední minuta třetí třetiny.

59:08
    Ofsajd na modré čáře, rozhodčí vykazují Boston z útočného pásma, vhazování ve středním pásmu.

59:18
    A znovu, hra se nepříjemně kouskuje, vteřiny však "utíkají" nesmírně rychle pro Boston.

59:29
    Rask opět opouští branku.

59:53
    Je rozhodnuto, Zdeno Chára chyboval na útočné modré, domácí se dostali díky Laddovi do středního pásma a BLAKE WHEELER mohl pohodlně do prázdné brány pečetit vítězství domácího týmu. Asistence: Andrew Ladd, Bryan Little.

60:00

Domácí se nakonec radují z vítězství nad silným soupeře, když o všem rozhodl obrat ve dvaapadesáté minutě, kdy se v rozmezí necelé minuty Jets dvakrát prosadili a obrátili skóre z 0:1 na 2:1. Boston byl sice většinu času lepším týmem, nicméně jeho střelci často "končili" na skvěle chytajícím Pavelcovi, který má obrovskou zásluhu na vítězství Winnipegu.