Zenit – Liverpool 2:0 (kon.) | Sparta Praha – Chelsea 0:1 (kon.) | Neapol – Plzeň 0:3 (kon.)
Inter – Kluž 2:0 (kon.)
SSC Neapol
0:3 (0:1)
FC Viktoria Plzeň
Štvrtok 14.02.2013, 19:00 • Stadio San Paolo • Európska liga

Senzácia je na svete. Viktoria Plzeň si odváža domov výhru 3:0 z ihriska Neapolu. Neuveriteľné. Neapol vybehol na hostí do druhého polčasu ako iné mužstvo. Ale trvalo to iba nejakých 15. minút a potom akoby domácim došli sily. Hostí podržal hlavne brankár Kozáčik, ktorý zlikvidoval zopár góloviek domácich hráčov. V druhom polčase sa gólovo presadili striedajúci Rajtoral a o pár minút po ňom aj Tecl.
    Určite sa môžme tešiť na odvetu. Ja Vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. Dovidenia (20:56:01)

90+4
    V závere žltá karta pre Hejdu.

90+3
    Neapol sa snaží aspoň o čestný gól ale hostia im nedovolia sa dostať na dostrel svojej brány.

90+1
    Hlavný rozhodca nastavuje 4 minúty.

89
    Viktoria Plzeň dala gól! Gól strelil TECL.
    Plzeň ešte v závere zápasu zvyšuje svoj náskok už na 3:0. Šťastným strelcom je TECL, ktorému pekne nahral loptu striedajúci Fillo.

89
    Domáci sa ubránili a môžu ísť do útoku.

88
    Plzeň bude zahrávať roh. K lopte sa postaví kapitán Horváth.

86
    Spoza šestnástky sa pokúsil strelou ohroziť Kozáčika Hamšík ale jeho strela skončila niekde na tribúne.

85
    Pavel Vrba vystriedal. Na ihrisko poslal Filla a dolu šiel strelec druhého gólu Rajtoral.

85
    Džemaili opäť strieľal na bránu Kozáčika ale jeho pokus zblokoval Procházka.

83
    Pandev vybojoval pre svoje mužstvo rohový kop. Lopta letí ale cez celú šestnástku. Ešte strela Džemailiho ale ani z toho nezapršalo.

79
    Viktoria Plzeň dala gól! Gól strelil RAJTORAL.
    RAJTORAL sa konečne dočkal. Pred pár minútami mu rozhodcovia odopreli gól pre ofsajd ale tento už platí. Do šestnástky poslal loptu z ľavej strany Kovařík práve na RAJTORALA a ten prekonal vybiehajúceho De Sanctisa. Domáci ešte protestovali lebo Rajtoral si pred gólom rukou odstrčil Zunigu ale nebolo im to nič platné. Gól platí a Plzeň je už iba kúsok od senzácie.

78
    Faulovaný Tecl. Hostia ostanú pri lopte na polovici domácich.

75
    Hamšík sa v šestnástke snažil zbaviť obrancov fintou ala Zinedine Zidane ale hráči hostí mu na to neskočili a o loptu ho pripravili.

73
    Hamšík prihrával na Džemailiho, ktorý sa snažil efektnou pätičkou nájsť spoluhráča v šestnástke ale loptu vôbec netrafil.

72
    Posledné striedanie Mazzariho. Donadela vystriedal na ihrisku Inler.

70
    Hamšík zahodil teraz nemožné. So šťastím sa dostal k odrazenej lopte ale z rohu päťky poslal loptu mimo bránu. Už mohlo byť vyrovnané. Neapolu ostáva ešte 20 minút na prípadný zvrat v zápase.