Most – Písek 29:21 (kon.) | Šaľa – Jindř. Hradec 36:17 (kon.)
HK Slovan Duslo Šaľa
36:17 (17:12)
Házená Jindřichův Hradec
cz Sobota 09.02.2013, 18:00Hádzanárska interliga ženy

Spočiatku to vyzeralo na drámu, vylúčením brankárky Zimovej sa však zápas zlomil a v druhom polčase už nenechalo Duslo nikoho na pochybách o dnešnom víťazovi. Odomňa je to všetko, prajem krásny večer. (19:26:05)

60
    Konec zápasu. (36:17)

60
    Na záver ešte úspešná Tulipánová, to je však už pravdepodobne všetko. (36:17) (36:17)

60
    Predsa ešte 5.gól Hradca v druhom polčase, postarala sa o neho Eliášová. (35:17) (35:17)

59
    Novic v drese Dusla skóruje aj druhý krát, myslím že vydarená premiéra. (35:16) (34:16)

59
    Sláviková naznačila strelu, no napokon prihrávala, ono to nebol zlý nápad, len to nečakal snáď nikto v športovej hale. (34:16) (34:16)

57
    Túrociová skvele zasiahla a ešte krajšie našla cez celé ihrisko Bízikovú, jej strelu výborne vyrazila Lavická. (34:16) (34:16)

56
    Tulipánová a Bíziková sú v zakončení omnoho šikovnejšie, druhý polčas sa nesie v znamení dominancie Dusla. (34:16) (34:16)

55
    Jonovej zakončenia skutočne dnes za moc nestoja, Túrociová nemala s jej strelou takmer žiadny problém. (32:16) (32:16)

54
    Novými strelkyňami sa to teraz hemží, svoj zápis si strelou z krídla zabezpečila Pócsiková. (32:16) (32:16)

54
    Jonová páli pred Túrociovou do zeme, lopta sa odráža vysoko nad. (31:16) (31:16)

53
    Fanklub si pýta 40, to však príliš reálne nevidím. (31:16) (31:16)

53
    Tvrdá strela Demajovej otvára štvrtú desiatku gólov Šale. (31:16) (31:16)

52
    Martyšková mala pred sebou voľnú cestu, dieru v obrane využila naplno. (30:16) (30:16)

51
    Priestor už naozaj dostáva množstvo hráčok z lavičky, do štatistík sa zapísala Tulipánová a hneď po tom vsietila svoj prvý gól v drese Dusla Martina Sláviková. (30:15) (30:15)

50
    Do štatistík sa nám zapíše aj Zahradníková, s tou to budú mať útle brániace hráčky ťažké. (28:15) (28:15)

49
    Zachytená prihrávka a Bíziková presne poslala do protiútoku Súkenníkovú. Ta sa už baví, vtipné zakončenie po zemi Lavická nečakala. (28:14) (28:14)

48
    Takto poznáme Porubskú, chytila prihrávku, obišla brániacu hráčku a presne zakončila. (27:14) (27:14)

48
    Presilovka pre Duslo ,na trestnej lavici Jonová. (26:14) (26:14)

47
    Až do 17.minúty druhého polčasu sme museli čakať na druhý gól Hradca v druhom polčase, Túrociovú prekonala Kohoutová. (26:14) (26:14)

46
    Tentokrát už bola prihrávka na Bízikovú presnejšia, domáca hráčka s prehľadom skóruje. (26:13) (26:13)

45
    Porubská má za sebou slabšie minútky, tentokrát veľmi nepresne hľadala Bízikovú. (25:13) (25:13)

44
    Premiérovo sa publiku v domácom drese predstaví nová posila z Nitry, mladučká Martina Sláviková. (25:13) (25:13)

43
    Porubskej však lopta vypadla z rúk, presilovku teda Duslo dobre nezačalo. To však domáce hráčky určite mrzieť nemusí. (25:13) (25:13)

43
    Zbožínková zastavila Súkenníkovú rukou v tvári, odchádza si sadnúť na 2 minúty. (25:13) (25:13)

43
    Szarková naopak je súčasťou základnej zostavy a svoju kvalitu v ďalšom z mnoha protiútokov preukázala presným zakončením. (25:13) (25:13)

42
    Zdá sa, že oddychový čas Hradcu príliš neprospel, stále je to tá istá slabučká hra. Vzhľadom na to asi dostanú príležitosť aj iné hráčky, svoj gólový účet otvorila Bíziková. (24:13) (24:13)

Budem úprimný, zápas ako taký je dosť nezáživný. To dokumentuje aj spiaci fanúšik. Aj keď v jeho prípade zrejme svoju úlohu zohrali aj iné okolnosti :) (23:13) (23:13)

Oddechový čas pro hosty. (23:13) (23:13)

41
    Lavickej rozhodne nezávidím, teraz sa na ňu rúti jeden protiútok za druhým, tentokrát Bérešovú vystriedala v skórovaní Súkenníková. (23:13) (23:13)

40
    A situácia ako cez kopírku, Bérešová zachytila prihrávku a cez celé ihrisko šprintovala sama na bránku, kde sa nepomýlila. (22:13) (22:13)

39
    Hradec v útoku neistý, trestá to rýchlym protiútokom Bérešová. (21:13) (21:13)

39
    Szarková napriahla svojim typickým spôsobom a Lavická nemala šancu. (20:13) (20:13)

38
    Útok Hradca neúspešný, slabú strelu Grandtnerová bez problémov kryje. Hráčky v čiernom môže tešiť aspoň fakt, že na trestnú lavicu odchádza Súkenníková. (19:13) (19:13)

37
    Súkenníková dostala výbornú prihrávku cez celé ihrisko a zoči voči brankárke sa nemýlila. (19:13) (19:13)

37
    Bérešová dostala loptu a rozhodla sa ísť sama, z ťažkého uhľa tesne míňa tyč. (18:13) (18:13)

36
    Tú premieňa Súkenníková, Šaľa otvára svoje skóre v druhom polčase. (18:13) (18:13)

35
    Rozhodcovia naznačili pasívnu hru, tak sa situácie chopila Porubská a vybojovala sedmičku. (17:13) (17:13)

35
    Medzitým oba tímy v plnom počte, do útoku ide Šaľa. (17:13) (17:13)

34
    Toľko priestoru pre hru a žiadne góly, tentokrát Szarková nastrelila len tyč. (17:13) (17:13)

34
    Štvorica hráčok Hradca tiež nič svetoborné nevymyslela, Zbožínková páli vedľa. (17:13) (17:13)

33
    Jej úvod však pre domáce hráčky nebol úspešný, Bérešová Lavickú neprestrelila. (17:13) (17:13)

33
    108 sekúnd budeme svedkami zaujímavej situácie, na trestnú lavicu ide aj Kohoutová a tak si Šaľa zahrá presilovku 5 proti 4. (17:13) (17:13)

32
    Vzájomné vylúčenie, na 2 minúty sa posadia Trochtová a Markesová. (17:13) (17:13)

32
    A Kohoutová ju aj využíva, čím otvára skóre druhého polčasu. Šaľa v útoku s chybou a tak môže ísť Hradec opätovne do útoku. (17:13) (17:13)

31
    Prvý útok druhého polčasu Šali nevyšiel, túto príležitosť tak dostane Hradec. (17:12) (17:12)

31
    Začal druhý poločas. (17:12)

Hradec dlho držal krok s favoritom, zlom nastal pri vylúčení brankárky Zimovej. Od toho momentu Duslo má zápas pod kontrolou a do druhého polčasu si berie 5-gólový náskok.

30
    První poločas skončil. (17:12)

30
    Záverečné sekundy už Duslo na zveladenie náskoku nevyužilo, Porubskej strelu skrotila pozorná Lavická. (17:12) (17:12)

30
    Matoušková s pomocou lekárov odchádza, drží sa v oblasti hrtana. (17:12) (17:12)

30
    Matoušková doslova zbúrala Veselkovú, obe hráčky zostávajú na palubovke. S Matouškovou to však vyzerá horšie. (17:12) (17:12)

29
    Do štatistík to my nezaevidujeme, ale domáci tréner Kuťka vidí žltú kartu za protesty. (17:12) (17:12)

29
    Do brány sa medzičasom postavila Túrociová, ani tá však nedokázala vyzrieť na Krupicovej sedmičky. (17:12) (17:12)

28
    Prestávku si predĺži Trochtová, odchádza na trestnú lavicu. (17:11) (17:11)

28
    Simona Szarková sa v zakončení nezvykne mýliť a tento útok nebol výnimkou. (17:11) (17:11)

28
    Po dlhšej dobe sa presadil aj Hradec, úspešnou exetúkorkou Eliášová. (16:11) (16:11)

27
    Ďalší protiútok, Súkenníková obehla brániacu hráčku a z ťažkej pozície zakončuje presne! (16:10) (16:10)

26
    Zbožínková zakončovala zbrklo nad a Duslo sa okamžite na to zásluhou Porubskej dostáva do 5-gólového vedenia. Zápas sa nám v týchto okamihoch láme! (15:10) (15:10)

25
    Neistú prihrávku zachytila Demajová a Bérešová v protiútoku úspešná. (14:10) (14:10)

Oddechový čas pro hosty. (13:10) (13:10)

25
    Do brány sa teda postavila Lavická, na Porubskú pri 7m hode nevyzrela. (13:10) (13:10)

24
    Brankárka Zimová si dnes už nezahrá, Súkenníková nabiehala na prihrávku a brankárka v snahe o zachytenie dlhej lopty podkopla domácu hráčku! (12:10) (12:10)

24
    To sa im nepodarilo, naopak, v protiútoku takou "puťa" strelou prekonáva Zimovú Demajová. (12:10) (12:10)

23
    Šaľa sa previnila útočným faulom, Hradec môže opäť vyrovnať. (11:10) (11:10)

23
    Zbožínková bola pred brankárkou úplne sama a keď dostala presnú prihrávku, nemala problém zakončiť. (11:10) (11:10)

22
    Výborný zákrok Grandtnerovej a z protiútoku presne zakončuje Szarková! (11:9) (11:9)

21
    Navyše, Súkenníková nariadenú sedmičku s prehľadom premieňa. (10:9) (10:9)

21
    Práve Markesová odchádza na 2 minúty na trestnú lavicu. (9:9) (9:9)

20
    Na kraji palubovky sa objavila Markesová a jej krásny lob znamená vyrovnanie. (9:9) (9:9)

20
    Szarkovej to tentokrát nevyšlo, páli vysoko nad. (9:8) (9:8)

19
    Markesová bola tiesnená, napriek tomu sa dokázala šikovne presadiť. (9:8) (9:8)

18
    Szarková výborne zastavila rodiaci sa protiútok a cez Bérešovú sa lopta dostala k Porubskej, ktorá sa nemýli. (9:7) (9:7)

17
    Avizovaná pasívna hra Hradec nezastavila, Zbožínková napálila loptu presne pod brvno. (8:7) (8:7)

16
    A je to práve Simona Szarková, ktorá posiela Duslo po prvý krát do dvojgólového vedenia. (8:6) (8:6)

15
    Matoušková sa so snahou o vyrovnanie príliš ponáhľala a previnila sa prerážaním. Szarková už na palubovke. (7:6) (7:6)

15
    Následne práve Bérešová z ťažkého uhľa prestrelila Zimovú a Duslo vedie. (7:6) (7:6)

14
    Horečková si počínala v súboji s Bérešovou nedovolene a vidí žltú kartu. (6:6) (6:6)

13
    Kohoutová rýchlo vyrovnáva, bola aj faulovaná a Szarková si ide na 2 minúty posedieť na trestnú lavicu. (6:6) (6:6)

13
    Domáce hráčky konečne ožili, získali v obrane loptu a Bérešová následnú dlhú loptu nemala problém zúžitkovať na vsietenie gólu. (6:5) (6:5)

12
    A po futbalovom zákroku Grandtnerovej vyrovnáva na druhej strane Demajová. (5:5) (5:5)

11
    Tá istá hráčka vidí za faul žltú kartu a Lucka Súkenníková znižuje na rozdiel jediného gólu. (4:5) (4:5)

11
    Krupicovej strelu z diaľky s prehľadom Grandtnerová chytá. (3:5) (3:5)

10
    Domáce hráčky opäť príliš dlho váhali a po naznačenej pasívnej hre strieľa Porubská len do bloku. (3:5) (3:5)

9
    Hráme ďalej. (3:5) (3:5)

Očakávaný time-out, domáce hráčky sa zatiaľ trápia. (3:5) (3:5)

Oddechový čas pro domácí. (3:5) (3:5)

9
    Grandnerová opäť sedmičku vystihla, Krupicová však mala dávku šťastia a lopta končí v sieti. Následne Šaľa vpredu zazmätkovala a Hradec z protiútoku opätovne skóruje! (3:5) (3:5)

9
    Žltá karta pre Súkenníkovú a ďalšia možnosť 7m hodu pre Krupicovú. (3:3) (3:3)

8
    Szarková poriadne vyskočila a ponad trojblok zakončuje presne. (3:3) (3:3)

7
    K prvej sedmičke v zápase sa postavila Krupicová a hoci jej Grandtnerová úmysel vystihla, gólu zabrániť nedokázala. (2:3) (2:3)

6
    Szarková sa prešmykla pomedzi 2 hráčky a vyrovnáva stav na 2:2. Navyše bola faulovaná, za tento zákrok vidí žltú kartu Kohoutová. (2:2) (2:2)

5
    A Hradec prvý krát vo vedení, Zbožínkovej strela sa od zeme odráža presne do siete. (1:2) (1:2)

5
    Hráčky v čiernom sa dopustili technickej chyby, Porubská to však nepotrestala. (1:1) (1:1)

4
    Szarková mierila dobre k tyči, Zimovej noha však bola proti a J.Hradec ide do útoku. (1:1) (1:1)

4
    Je vyrovnané, presnou strelou sa o to postarala Zbožínková. (1:1) (1:1)

3
    Hosťujúce hráčky kvôli naznačenej pasívnej hre museli rýchlo zakončovať a nepripravená akcia podľa očakávania neslávila úspech. Šaliankam nanešťastie protiútok nevyšiel. (1:0) (1:0)

2
    Tentokrát už rozhodca akciu Šale nezastavil a Bérešová pohodlne otvára skóre duelu. (1:0) (1:0)

1
    Demajová márne vybiehala do protiútoku, predtým sa pískal faul. Trochtová vidí navyše aj žltú kartu. (0:0) (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Rozohrávky sa ujmú hráčky hostí. Tie nastúpia v čiernej kombinácií, Šaľa tradične červená.

J.Hradec tri kolá dozadu nedal Mostu ani 10 gólov, následne však dokázal potrápiť aj silnú Porubu. Ktorý scenár sa naplní dnes? Budeme svedkami dramatického duelu alebo bude Šaľa dominovať? Na to dá odpoveď najbližších 60 minút.

HK Slovan Duslo Šaľa: Grandtnerová, Bíziková, Trochtová, Porubská, Krokavecová, Bérešová, Pócsiková, Demajová, Darászová, Túrociová, Tulipánová, Veselková, Szarková, Súkenníková, Sláviková, Rácková

Házená Jindřichův Hradec: Zimová, Stará, Horečková, Kohoutová, Matoušková, Eliášová, Zbožínková, Markesová, Desjardins, Jonová, Lavická, Krupicová, Maryšková, Zahradniková.

Rozhodčí: Oťapka - Sivák.

Zverenkyne Karla Petrželu, ktorý v priebehu sezóny nahradil dlhoročného trénera Reného Kumpána, sú tradične ligovým outsiderom a táto sezóna nieje výnimkou. V posledných 2 sezónach získali hráčky z mesta na rieke Nežárka dohromady slabých 9 bodov a striedavo skončili na posledných 2 priečkach tabuľky. 6 bodov v priebehu tohoto ročníka teda možno s nadhľadom označiť za úspech, všetky 3 víťazstvá však prišli s tabuľkovými susedmi a všetky spomínané zápasy rozhodol jediný gól.

O góly hostí by sa mala postarať Lucie Zbožínková, ktorá je so 66 gólmi najlepšou streľkyňou nášho sobotňajšieho súpera. S 51, resp.s 50 gólmi jej sekundujú Kateřina Krupicová, Zuzana Kohoutová a Barbora Eliášová. Prvá menovaná nazbierala až 30 gólov zo sedemmetrových hodov, čo ju spolu s najlepšou streľkyňou WHIL, Klaudiou Michnovou, radí v tejto štatistike na prvé miesto v celej lige!
    Hádzanárky J.Hradca kralujú aj ďalšej štatistike, Jana Markesová je s 28 trestnými minútami a 2 červenými kartami najtrestanejšou hráčkou celej súťaže.
    Pri štatistikách ešte zostaneme, J.Hradec v tejto sezóne vystriedal v bráne už 4 brankárky, ani jedna však nedokázala prekročiť 32% úspešnosť zákrokou, čo je veľmi slabé číslo. Pre zaujímavosť, štatistiku celej ligy vedie s 56,25% tretia brankárka domácich, Zuzana Haládiková!

Šaľa po nevydarenom zápase v Senci opäť našla svoju fazónu v neuveriteľnom zápase s Porubou, následne nestačili hráčky Dusla na horúcej palubovke v Prahe domácej Slávií. V 18.kole sa očakáva návrat Šale na víťaznú vlnu, na ktorú by ju mali dostať Simona Szarková(90 gólov), Lucia Bérešová(79 gólov/37 gólov z protiútokov – 1.miesto v celej lige) a Lucia Súkenníková(73 gólov).
    Šalskou dvojičkou v play-off už síce bude s najväčšou pravdepodobnosťou Partizánske, ak chcú však mať zverenkyne Tomáša Kuťku výhodu domácej palubovky, musia bodovať čo najčastejšie. Víťazstvo s J.Hradcom by teda malo byť úplnou samozrejmosťou a ak sa nezopakuje zlyhanie zo Senca, súper z chvosta tabuľky by mladému tímu nemal pripraviť väčšie starosti. Zo Šale sa body nenosia a zajtrajšok by nemal byť výnimkou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.