Bulldogs – Vítkovice 4:5 (po pr.) | Havířov – Chodov 5:10 (kon.) | Bonusia Ostrava – Mladá Boleslav 7:8 (po pr.)
Bohemians – Tatran 7:6 (kon.)
FBC ČPP Bonusia Ostrava
7:8 (2:3, 3:3, 2:1 - 0:1)
Předvýběr.CZ Florbal MB
cz Nedeľa 27.01.2013, 17:00 • SH Sareza, Ostrava • Livesport Superliga (CZ)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý den u florbalové AutoCont Extraligy a utkání mezi FBC ČPP Remedicum Ostrava a BILLY BOY Mladá Boleslav. V hale Sarezy Ostrava tak uvidíme zápas mezi osmým a čtvrtým celkem tabulky.

Remedicum v minulém kole konečně zabralo a po třech prohrách si připsalo výhru a to v Otrokovicích. Sice ne za plné body, ale i ta v prodloužení se počítá.

BILLY BOY se drží v první čtyřce, má na svém kontě 36 bodů, ale poslední dobou se Mladé Boleslavi moc nedaří. Po prohře v Brně totiž přišla i porážka na hřišti Bohemians Praha.

Teď se navíc postaví soupeři, na kterého se ji moc nedaří, protože když se hraje v Ostravě, vítězí většinou domácí celek. Povzbuzením pro Mladou Boleslav může být první letošní vzájemný zápas, který na své půdě vyhrála 7:5. O tom, jak to dopadne tentokrát, se budeme moct přesvědčit od 17 hodin, kdy se v hale Sarezy Ostrava začne hrát. Rozhodcovské duo budou tvořit Kamil a Tomáš Sojkovi. Ke sledování tohoto určitě zajímavého střetnutí jste srdečně zváni.

Oba týmy nastupují na palubovku, utkání se nám tak velice rychle blíží.

FBC ČPP Remedicum Ostrava: Schulmeister (Chrást) - Plíhal, Barabáš, Hanic, Dziurdzik, Skácel, Šešulka, Curney, Šimíček, Krzyžanek, Daniš, Svačinka, Klimscha, Kašpar, Peřka, Mayer.

BILLY BOY Mladá Boleslav: Koráb (Bauer) - Uglanov, Novák, Bouška, Novotný, Ekl, Salát, Štěpánek, Bouška, Rožnovják, Gwuźdź, Kadlec, Pluhař, Hněvkovský, Křenek, Fojta, Studený.

Rozhodčí: Kamil Sojka, Tomáš Sojka.

00:01

00:31
    Zahajovací pětice hostujícího týmu se natlačila před Schulmeistera, ale míček nakonec končí mimo hrací plochu.

00:42
    Bouška od mantinelu pálí a byl blízko gólu - trefil tyč!

02:29
    Pěkná akce domácího celku, téměř z půlky přišla přihrávka před branku, ale zadovka nemohla Korába ohrozit.

03:18
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Poměrně nenápadná akce hostů končí gólem. Od levého mantinelu vystřelil JAROMÍR EKL a míček zapadl za Schulmeistera. Asistence: Jiří Bouška.

04:34
    A jak vidno, hosty gól značně povzbudil a jsou zase u branky Ostravy. Od levého mantinelu si najel Novotný, je z toho další provinění Ostravy.

04:46
    No tak to je rychlý nástup Mladé Boleslavi! Novotný poslal přihrávku do druhé vlny, odkud vypálil JOSEF PLUHAŘ a jeho tvrdá rána skončila v horním rohu Schulmeisterovy branky. Asistence: Petr Novotný.

05:48
    Skácel vysunoval Curneyho, jeho pokus o bekhendový blafák však nebyl dotažen do zdárného konce.

06:47
    Ostrava právě vstřelila branku!
    Ze začátku to nevvypadalo nijak nebezpečně, ba naopak jako nepovedená akce, ale zničehonic přišla z levého rohu přihrávka a TOMÁŠ SVAČINKA se před brankou skvěle zorientoval a zavěsil. Asistence: Dominik Hanic.

07:34
    Střela na branku Remedica z velké dálky, Schulmeister sbírá míček odražený od zadního mantinelu.

07:50
    Na druhé straně se kličkou na střed uvolnil Hanic, ale jeho bekhendová střela minula branku.

09:12
    Ekl pospíchal za dlouhou přihrávkou, snažil se vrátit svým spoluhráčům do druhé vlny, tam ale stáli domácí a odrazili na polovinu.

10:35
    Svačinka v útoku, pokus o nahození na Korába - neúspěšný.

10:52
    Klimschova tvrdá rána sice vypadala hezky, ale zcela minula branku. Potlesk tribun si však domácí hráč vysloužil.

11:35
    Rychlá kombinace domácího celku po ose Svačinka - Curney a zakončující Hanic. Jeho rána byla ale zablokovaná hostujícím obráncem.

12:34
    Tak teď měli domácí štěstí a Schulmeister předvedl skvělý zákrok. Hostující Fojta totiž dostal ideální přihrávku na střelu z první, jenže narazil na strážce domácí branky

13:12
    Málem bylo vyrovnáno - Daniš totiž křížnou ranou trefil tyčku.

14:50
    Střela Kezyzaneka málem dostala hosty do brejku, domácí plejer ale svoje zaváhání napravil a celou akci ukončil.

15:00
    Gvuzdz se dostal do velice dobré pozice, jenže jako jsme už dnes viděli několikrát - míček šel vedle.

15:51
    Chyba ve střídání hostů málem přinesla Ostravě vyrovnávající branku. Kašpar mohl pálit ze středu, ale Koráb ukázal své kvality a chytil

17:38
    Teď už ale vyrovnáno je, když se po ideální křížné přihrávce prosadil PETR SKÁCEL, trefil horní růžek a začínáme opět od nuly! Asistence: Petr Krzyžanek.

18:20
    A najednou jsou hosté pod velkým tlakem a neví, kam dřív skočit.

18:59
    Na Korába létá jedna rána za druhou, má se opravdu co ohánět! Korábovu střelu vyrazil jen tak tak.

19:18
    Jenže v době největšího tlaku přichází úder hostů a ti opět vedou. Autorem třetí branky se stal PAVEL BOUŠKA, který se z dálky trefil přesně k tyči. Asistence: Ondřej Folta.

19:45
    Je tu snaha domácích o vyrovnání ještě před pauzou, nedaří se však střelecky.

20:00

Po první třetině jsou o trochu spokojenější hosté, kteří po dvaceti minutách vedou 3:2. Ztratili sice náskok 2:0, když na góly Ekla a Pluhaře zareagovali Svačinka se Skácelem, ale chvíli před koncem se v době ostravského tlaku prosadil Bouška. Po krátké pauze budeme pokračovat druhou třetinou.

20:01

20:31
    Úvod pojímají domácí opatrným stylem a rozvážnými přihrávkami.

21:33
    Ani dva pokusy hostujícího Fojty nestačil na překonání pozorného Schulmeistera. Zejména druhý pokus už mířil do poloodkryté branky.

22:41
    Tak tohle byla škoda, co chybělo, aby bylo vyrovnáno. První formace Remedica se dostal před Korába, ten si ale z několika pokusy zblízka dokázal poradit. Zejména Peřka musí kroutit hlavou ještě teď, co zahodil.

23:36
    Domácí si zahrají přesilovku, za sekání je totiž vyloučen Josef Pluhař.

24:50
    Domácí uzamkli bránící čtveřici, ale kromě jedné střely Dziurdzika je to hodně pasivní.

25:30
    Tak nakonec se dobrá věc podařila a přesilovka je využitá. Po rychlé kombinaci střílel JAN DANIŠ a překonal bezmocného Korába. Asistence: Jiří Curney.

25:43
    Tak to byl bleskurychlý obrat! Během třinácti sekund jsou domácí ve vedení, když se přesnou ranou prosadil MIROSLAV MAYER. Asistence: Petr Kašpar.

25:50
    Hosté jsou jako opaření, ale nemám obavy, že by je tento moment položil.

26:55
    A také, že ne. Zpoza branky přišla přihrávka na ONDŘEJE FOJTU a ten pohotovou střelou srovnává na 4:4. Asistence: Petr Salát.

27:27
    Druhá přesilovka Ostravy. Za špatné střídání dostal dvě minuty Marek Štěpánek.

28:23
    První minuta přesilovky je velice aktivní, bránící čtveřice má co dělat, Curney napálil Boušku, Krzyžanek zase prověřil Korába, který pouze vyrazil.

29:27
    Druhá minuta už tak slavná nebyla a hosté jsou v plném počtu.

30:25
    Hosté jdou opět do vedení, když závar před Schulmeisterem nejlépe využil JIŘÍ BOUŠKA a dotlačil puk do branky. Bez asistence:

31:48
    A mohlo být ještě hůře, neboť se do sóla dostal Fojta, pokusil se o blafák, ale gólmana Ostravy nepřekonal.

32:47
    Koráb teď nevěděl, kam se má dříve otočit, neboť u obou tyček stál hráč Ostravy, ale společně se svou obranou to nakonec vyřešil

33:29
    Ostravští se teď dlouho nemohou dostat z vlastní poloviny, veškerá jejich útočná snaha končí daleko od branky.

34:19
    Rožnovják střílel z dálky, ale vysoko přestřelil.

35:09
    Křenek přihrával na pravé křídlo, ale následnou střelu z ostrého úhlu si domácí brankář pohlídal a vyrazil.

36:20
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, ovšem bez nějakého výrazného vzruchu. Je to spíše boj.

37:45
    Jakoby má slova chtěli hosté vyvrátit, padá jejich šestá branka. Když už to vypadalo, že se domácí ubrání, přišla zničehonic střela JIŘÍHO BOUŠKY z levé strany a Mladá Boleslav tak vede o dvě branky. Asistence: Petr Novotný.

38:40
    Na domácích je vidět, že neví, kudy kam a jejich hra je teď docela na náhodu.

39:20
    Snad teď, rozjíždí se zajímavá a rychlá akce.

39:34
    A skutečně, domácí se dostali na dostřel. Z dálky nahodil Skácel a JIŘÍ CURNEY usměrnil míček za Korábova záda. Asistence: Petr Skácel.

40:00

I po dvou třetinách drží hosté jednobrankový náskok, ale museli o něj bojovat, neboť do vedení se dostala i Ostrava a to během třináctisekundového obratu, kdy se trefili Daniš a Mayer. Tohle vedení ale domácímu týmu dlouho nevydrželo, neboť přišla třígólová série Mladé Boleslavi v podání Fojty, a dvěma trefám Boušky. V Závěru třetiny snížil Curney. Výsledek je tak otevřen i do poslední třetiny.

40:01

41:11
    Co chybělo a mohlo být opět vyrovnáno! Skácel přihrál před branku Krzyžankovi, který se natahoval po míčku a jen o kousíček nedosáhl!

42:30
    Hráči Mladé Boleslavi drží míček na svých hokejkách, snaží se nalákat své soupeře, aby pak vyrazili do rozhozené obrany.

44:00
    Curney se Skácelem opět vyrazili kupředu, jenže jejich snaha neměla dlouhého trvání.

45:09
    A tak přichází trest. Hosté se dostali do rychlého kontru, který zakončil střelou k pravé tyči ONDŘEJ FOJTA. Asistence: Petr Salát.

45:56
    Mladá Boleslav chce definitivně rozhodnout a domácí tým se opět pouze brání.

46:12
    Ostrava se snaží o napadání, jenže je všude o vteřinu později.

47:50
    Hosté jsou si vědomi, že dvoubrankový náskok je poměrně slušný a proto nikam nespěchají a drží míček za svou brankou.

49:00
    Máme tu údaj o počtu diváků, takže vězte, že do haly si našlo cestu 183 fanoušků.

51:09
    Za vzájemnou potyčku si jdou odpočinout domácí Daniel Šešulka a hostující Pavel Bouška, oba za hrubost.

51:27
    Po pravé straně unikl Skácel, snažil se skrýt svou střelu za obránce, ale o kousek minul branku.

52:50
    Zpoza branky se pokoušel vyběhnout Mayer, ale v poslední chvíli mu sklouzl míček z hole.

53:09
    Oba týmy jsou v plném počtu.

53:29
    Na druhý pokus se už však MIROSLAV MAYER může radovat z gólu. Dokonale využil Hanicovu přihrávku a snižuje na jednobrankový rozdíl. Asistence: Dominik Hanic.

54:00
    Domácí cítí šanci na vyrovnání a přitlačili soupeře k brance.

54:38
    Fojta čekal před Schulmeisterem na teč, gólman Ostravy si ale dává opravdu velký pozor.

54:59
    Mayer s Hanicem si teď vyměnili úlohy a utěšená střela DOMINIKA HANICE končí v brance! Asistence: Miroslav Mayer.

56:24
    Tak tohle bylo těsné, hostující Salát trefil tyč!

57:08
    Blíží se závěr třetí třetiny, probudilo se publikum a žene svůj tým za rozhodující brankou ještě v základní hrací době.

57:50
    Střela Hanice od pravého mantinelu končí na mladoboleslavském obránci.

58:10
    Domácí šli do brejku tří na dva, ale měli to na dlouhé hokejky.

58:48
    Bouška si našel dobrou pozici na střelu, ale Schulmeister jeho pokus vytěsnil helmou!

60:00

Šedesát minut nerozhodlo, neboť Ostrava předvedla velice dobrý finiš a brankami Mayera a Hanice si vynutila prodloužení.

60:01

60:55
    Ani jeden tým nechce udělat chybu, která by znamenala porážku, proto se hraje docela opatrně.

61:34
    Domácí reklamují faul na polovině hřiště, hraje se však dále.

62:15
    Od levého mantinelu pálil Fojta, netrefil však míček podle svých představ a podle toho také vypadal výsledek.

62:48
    Rozhodnutí měl na hokejce Ekl, postupoval sám na Schulmeistera z levé strany, ale přestřelil.

64:01
    Domácímu týmu se na chvíli naskytla příležitost rychlého brejku, jenže hosté se dokázali zkonsolidovat a svého soupeře do ničeho nepustili.

64:41
    Do konce prodloužení a začátku samostatných nájezdů scházelo 19 vteřin, když se míčku zmocnil ONDŘEJ FOJTA a nechytatelnou ranou rozvlnil síťku za Schulmeisterem. Bez asistence:

65:00

Skončilo nám utkání 17. kola florbalové AutoCont Extraligy, ve kterém Mladá Boleslav porazila Remedicum Ostrava 8:7 po prodloužení. To patřilo zcela hostům, kteří Ostravu vůbec nepustili ke střele a jednu ze svých šesti proměnili díky Fojtovi v rozhodující gól.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni Jiří Curney (OVA) a Ondřej Fojta (MBL).

Nejvíce bodů v dnešním utkání posbíral Ondřej Fojta, celkem čtyři za hatrrick a jednu přihrávku. Po třech bodech získali hostující Jiří Bouška (2+1) a domácí Jiří Curney (2+1), Miroslav Mayer (2+1) a Dominik Hanic (1+2).

Tímto se s Vámi loučím, vy si vychutnejte zbytek neděle a u dalších onlajn přenosů se budu těšit na shledanou. (19:19:10)

Aleš Pur

Góly a asistencie: 7. Svačinka (Hanic), 18. Skácel (Krzyžanek), 26. Daniš (Curney), 26. Mayer (Kašpar), 40. Curney (Skácel), 54. Mayer (Hanic), 55. Hanic (Mayer) - 4. Ekl (Bouška), 5. Pluhař (Novotný), 20. Bouška (Fojta), 27. Fojta (Salát), 31. Bouška, 38. Bouška (Novotný), 46. Fojta (Salát), 65. Fojta

FBC ČPP Bonusia Ostrava: Schulmeister (Chrást) - Plíhal, Barabáš, Hanic, Dziurdzik, Skácel, Šešulka, Curney, Šimíček, Krzyžanek, Daniš, Svačinka, Klimscha, Kašpar, Peřka, Mayer.
    Předvýběr.CZ Florbal MB: Koráb (Bauer) - Uglanov, Novák, Bouška, Novotný, Ekl, Salát, Štěpánek, Bouška, Rožnovják, Gwuźdź, Kadlec, Pluhař, Hněvkovský, Křenek, Fojta, Studený.

Rozhodca: Kamil Sojka, Tomáš Sojka