San Jose – Colorado 4:0 (kon.) | NY Rangers – Toronto 5:2 (kon.) | Columbus – Chicago 2:3 (kon.)
Florida – Philadelphia 1:7 (kon.) | Arizona – LA Kings 2:4 (kon.) | Dallas – St. Louis 3:4 (kon.)
Calgary – Edmonton 4:3 (kon.) | Anaheim – Nashville 3:2 (po s.n.) | Washington – Buffalo 3:2 (kon.)
Ottawa – Pittsburgh 1:2 (po s.n.)
Washington Capitals
3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Buffalo Sabres
cz Nedeľa 27.01.2013, 21:10 • Verizon Center, Washington D. C. • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:10.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého ledního hokeje, NHL včera vstoupila do svého druhého týdne nové sezóny, dnes ve velmi přívětivém čase pro evropské fanoušky změří síly Washington Capitals a Buffalo Sabres.

Capitals nevstoupili do zkráceného ročníku zrovna nejlépe, vlastně ze všech týmů ve Východní konferenci nejhůře. Washington v úvodních čtyřech zápasech ani jednou nevyhrál a připsal si pouze jediný bod za prohru v prodloužení s Ďábly z New Jersey. Nový kouč Adam Oates, pro kterého je to vůbec první sezóna v NHL, tak má nad čím přemýšlet. Zlomit by to chtěli Caps určitě už v dnešním zápase proti Buffalu.

Sabres na rozdíl od svého soupeře vstoupili do sezóny dobře, a to dvěma výhrami nad Philadelphií a Torontem, poté ale přišel dvojzápas s Carolinou, ve kterém Buffalo nevybojovalo ani bod. V hodně vyrovnané tabulce Východní konference tak Šavlím patří devátá, tedy první nepostupová příčka.

Nejproduktivnějším hráčem Capitals je se 4 nasbíranými body za jednu branku a 3 asistence novic v sestavě Mike Ribeiro. Alexander Ovečkin má na svém kontě pouze jednu asistenci! Co se týče Buffala, tam vládne první útok ve složení Vanek-Hodgson-Pominville. Právě rakouský forvard Thomas Vanek posbíral už 9 bodů (3+6), o jednu asistenci méně má Jason Pominville (3+5).

Domácím bude v dnešním zápase chybět Brooks Laich (tříslo) a Jack Hillen (horní část těla), Šavle se budou muset obejít bez Villeho Leina (kyčel) a Codyho McCormicka (prst). Nejistý je také start Thomase Vanka, který vynechal páteční trénink. Rakušan má blíže nespecifikované problémy v dolní části těla.

V dnešním zápase se představí celkem 3 Češi, všichni na straně Washingtonu a oba by měli nastupovat dokonce v jedné obranné dvojici, jedná se o zkušeného veterána Romana Hamrlíka a mladého Tomáše Kundrátka. Branku Capitals samozřejmě bude hájit Michal Neuvirth. Zástupce našich sousedů ze Slovenska Andrej Sekera by měl nastupovat ve třetí obranné řadě Sabres. Start Romana Hamrlíka je ovšem nejistý.

Washington Capitals: Neuvirth (Holtby) - Alzner, Carlson, Schultz, Green, Erskine, Kundrátek - Wolski, Bäckström, Ovečkin - Hendricks, Ribeiro, Brouwer - Chimera, Beagle, Ward - Johansson, Perreault, Crabb

Buffalo Sabres: Miller (Enroth) - Regehr, Myers, Ehrhoff, Sulzer, Leopold, Sekera - Vanek, Hodgson, Pominville - Gerbe, Ennis, Stafford - Ellis, Grigorenko, Ott - Scott, Hecht, Kaleta

Rozhodčí: Hebert, Walkom - Amell, Kovachik.

00:01

00:30
    První lajna Sabres hned při svém prvním střídání zatápěla domácím obráncům.

00:51
    Uvidíme první přesilovku, Steve Ott míří na trestnou lavici za vražení na hrazení.

01:15
    Ovečkin pálil z levé strany, Miller se rychle přesunul.

01:52
    Rozvážná rozehra domácích skončila tvrdou ranou Mika Greena od modré, se kterou si s menšími problémy poradil Miller.

02:20
    Hosté se osvobozují.

02:33
    Hráči Capitals se dostali do ofsajdu.

02:51
    Ott je na ledě, Sabres hrají v plném počtu.

03:30
    Neuvirth likviduje Grigorenkův pokus.

03:50
    Perreault se dostal ke střele, Miller byl dobře připraven.

04:29
    Icing hostů.

05:05
    Druhá lajna Buffala se dostala do menšího tlaku, obrana Capitals v čele s Neuvirthem všechno ustála.

05:37
    Ehrhoffova střela skončila na zadním mantinelu.

06:25
    Ovečkin potěšil domácí diváky povedeným hitem na Myerse.

06:45
    Obrovská chyba v domácí obraně a Hecht se ocitl osamocen před Neuvirthem, německý útočník Buffala ale netrefil vůbec branku!

07:40
    Grigorenko se cpal ke střele, jeho bekhend byl ale příliš slabý.

08:22
    Ennisův bekhend sražený za branku.

08:35
    Další střela Otta končí za brankou, domácí jsou pod tlakem.

08:59
    Puk v ochranné síti, vhazovat se bude před Neuvirthem.

09:34
    Sabres právě vstřelili branku!
    Hosté jdou do vedení, po rychlém kontru, který započal Stafford se přes Otta dostal puk k TYLERU ENNISOVI, který se uvolnil a bekhendovým blafákem překonal Neuvirtha! Asistence: Steve Ott a Drew Stafford.

10:07
    Zakázané uvolnění domácích.

10:30
    Grigorenkova bomba z mezikruží minula tři tyče.

10:55
    Hráči Sabres vesele pokračují v dobývání Neuvirthovy branky.

11:20
    Další Grigorenkův pokus viděl Neuvirth až na poslední chvílí, dokázal ovšem zakročit.

12:35
    Domácím hráčům se zatím vůbec nedaří.

13:00
    Zakázané uvolnění opět stěhuje hru před Neuvirthovu branku.

13:45
    Nicklas Bäckström dlouho se svou střelou váhal, poté nastřelil tyč!

14:28
    Ovečkin nabral rychlost, zavezl kotouč do útočné třetiny, tam o něj ale rychle přišel.

15:13
    Další icing v podání hráčů Capitals.

16:02
    Washington právě vstřelil branku!
    Ačkoliv domácí nehrají dobře, dočkali se vyrovnání. Chimera nahazoval puk na Millerovu branku, od vnější tyče se puk odrazil před branku, kde stál pohotový JOEL WARD, který srovnává na 1:1! Asistence: Jason Chimera a Mike Ribeiro.

17:00
    Domácí vstřelená branka vydatně posilnila, první útok nyní kombinuje před Millerem.

17:21
    Miller udržel puk na svých chráničích po střele Schultze od modré.

18:05
    Wolski se obtočil kolem branky, poté nabízel přihrávku před branku, Bäckström byl ale dobře bráněn.

18:50
    Ovečkin se dostal k odraženému puku, jeho střelu ale Miller dokázal zázračně zastavit!

19:28
    Za podražení si míří sednout John Erskine.

19:45
    Domácí vyhazují, do konce první třetiny se už ubrání.

20:00

V první třetině jsme viděli dvě branky, po jedné na každé straně. Do vedení šli po rychlém kontru v desáté minutě hosté, když se trefil Tyler Ennis. Capitals vyrovnali v 17. minutě zásluhou Joela Warda. K vidění bylo také mnoho příležitostí, z nichž v té největší trefil Bäckström tyčku. Na druhé straně Hecht sám před Neuvirthem netrefil branku. Sedmdesát vteřin před koncem třetiny střílel z blízkosti Ovečkin, Miller ale zázračně jeho pokus lapil.

20:45
    Ehrhoffovi nesedla střela, domácí vyhazují až k Millerovi.

21:14
    Neuvirth pouze vyrazil Leopoldovu střelu od modré, poté ale shrábl kotouč pod sebe.

21:28
    Erskine je na ledě, Capitals hrají v plném počtu.

21:55
    Hosté se i po skončení přesilovky drží v útočné třetině.

22:48
    Green nenasměroval svou střelu na branku.

23:10
    Chimera se pokusil překvapit Millera střelou z úhlu.

23:18
    Hodně nenápadná střela, nebo spíše nahození od modré čáry v podání JOHNA ERSKINE končí za Millerovými zády a Capitals se ujímají vedení! Puk skončil v brance za přispění teče Codyho Hodgsona. Asistence: Joel Ward a Jason Chimera.

24:20
    Domácí zůstávají v tlaku.

26:10
    Postavení mimo hru a v něm Troy Brouwer.

26:30
    Ovečkinovu střelu Miller s problémy vyráží.

26:32
    Andrej Sekera míří na trestnou lavici za podražení.

26:45
    Hendricks v pádu dorážel, Miller bravurním zákrokem drží svůj tým.

27:40
    Ovečkin se neprosadil s průnikem do útočné třetiny, hosté vyhazují až k Neuvirthovi.

28:04
    I Tomáš Kundrátek se dostal na přesilovku a dokonce i ke střele, která ale skončila na zadním mantinelu.

28:32
    Sekera je na ledě, Šavle hrají v plném počtu.

30:00
    Myersova střela nepříjemně proletěla kolem branky Neuvirtha.

30:26
    Ke střele se dostal i hostující bitkař Scott, Neuvirth kryje i jeho pokus.

31:17
    Mike Ribeiro z úhlu napálil spojnici branky!

32:00
    Neuvirth několikrát musel vypomoci svým spoluhráčům s rozehrávkou.

32:14
    Miller kryje střelu Brouwera.

32:40
    Nyní se Neuvirth pouze otáčel za pukem, který putoval rychle z hokejky na hokejku mezi Ennisem a Ottem.

33:30
    Scott byl u puku jako první, píská se tak zakázané uvolnění.

33:51
    Icing také na druhé straně, hra se stěhuje před Millera.

34:40
    Sekerovi utekl kotouč do středního pásma.

34:59
    Puk se zpoza branky odrazil před Neuvirtha, jako první u něj byl Pominville, český brankář hájící barvy Capitals ale bravurně zasáhl proti střele hostujícího kapitána.

35:31
    Neuvirth likviduje střelu Stafforda.

35:54
    Grigorenko uvolnil Regehra, jehož střela skončila vedle branky.

36:40
    Bäckström se neprosadil, dopředu tak míří hosté.

37:18
    Neuvirth kryje i střelu Leopolda od modré, český brankář dnes chytá v slušné pohodě.

38:10
    Schultz teď může být hodně rád, že za zákrok v rohu kluziště nebude vyloučen.

38:35
    Ennis sám před Neuvirthem nedokázal zvednout kotouč nahoru.

39:45
    Ovečkin už pouze nahazuje do útočné třetiny.

40:00

Druhá třetina s sebou přinesla jednu branku, kterou zaznamenal ve 24. minutě obránce John Erskine, jehož nahození od modré si za Millerova záda srazil Cody Hodgson. Mike Ribeiro poté ve 32. minutě nastřelil spojnici, na druhé straně spálil obrovskou šanci Jason Pominville, ke kterému se odrazil puk od zadního hrazení.

41:20
    Aktivní Ennis motá hlavy domácím hráčům.

41:52
    V obrovské šanci se ocitl Grigorenko, Neuvirth jeho šanci bravurně likviduje pravým betonem!

42:29
    Icing domácích, hra se opět stěhuje před Neuvirtha.

42:29
    Domácí trenér Adam Oates si bere oddechový čas, aby si jeho hráči mohli odpočinout, protože po zakázaném uvolnění nemůžou střídat.

43:05
    Crabb pálil, Miller pozorný.

43:34
    Beagle vypálil mimo tři tyče.

44:28
    Domácí si zahrají přesilovku, Sulzer je vyloučen za vyhození puku mimo hrací plochu.

45:11
    Je to tady, první branka ALEXANDRA OVEČKINA v letošní sezóně. K ruskému carovi se puk dostal z pravé strany a Ovečkin se nemýlil! Asistence: Mike Green a Mike Ribeiro.

46:20
    Dvoubrankový náskok, zdá se, uklidnil domácí fanoušky, kteří ženou svůj tým opět dopředu.

46:48
    Hendricks mohl zvýšit náskok Caps, Miller ale dobře zasáhl.

46:58
    Hosté v ofsajdu, na trestnou lavici ale míří Joey Crabb.

47:11
    Carlson vyhazuje.

47:55
    Hosté musí opět začít až od Millera.

48:13
    Stafford nevyzrál na Neuvirtha ani s několikerými dorážkami.

48:40
    Erskine opět vyhazuje.

48:58
    Crabb je na ledě, domácí přestáli přesilovku Sabres.

49:51
    Chimera se procpal až do zakončení, Miller měl s jeho střelou menší problémy, vše ale zvládl.

50:00
    Před námi je posledních 10 minut třetí třetiny, hosté se snaží, Washington ale stále drží dvoubrankový náskok.

50:13
    Šavle se ale jen tak nedají, Sekerovo nahození Neuvirth vyrazil pouze před sebe, kde na dorážku stál připravený MARCUS FOLIGNO, který snižuje na 3:2. Asistence: Patrick Kaleta a Andrej Sekera.

50:55
    Nenasytní hráči Sabres znovu v kombinují v útočné třetině.

51:22
    Při dojíždění zakázaného uvolnění spadl nepříjemně na hrazení Karl Alzner, po chvíli se ale sám zvedá z ledu.

51:50
    Miller likviduje Beaglovu střelu i následnou Wardovu dorážku.

52:15
    Hráči Buffala opět s pukem před Neuvirthem.

52:40
    Wolski bojuje v rohu kluziště o puk.

53:00
    Hraje se nahoru-dolů, dopředu nyní míří hosté.

53:27
    Chimera byl při svém pokusu o střelu zablokován.

53:41
    Neuvirth si pokryl přední tyč před Hechtovou střelou.

54:00
    Chimera střílel z úhlu, Miller si první tyč pohlídal.

54:42
    Ennis se snažil zvednout puk nad Neuvirtha, ten byl u puku dřív.

55:14
    Odpískána přihrávka rukou Sekery, vhazovat se bude ve středním pásmu.

55:24
    Miller raději pokryje kotouč pod svou lapačkou před dotírajícím Chimerou.

56:00
    První útok Capitals se dlouho v útočném pásmu nezdržel.

56:45
    Wolski si ještě protáhl střídání a drží kotouč v útočné třetině.

57:20
    Buffalu utíká čas hodně rychle, hlavně v posledních momentech hry nemají příliš puk ve své moci.

57:59

58:30
    Hecht zkusil zakončit zpoza branky, Neuvirth si pohlídal prostor u tyčky.

58:55
    Puk sice vyletěl mimo hrací plochu, vylučovat se ale nebude, Lindy Ruff si bere oddechový čas.

58:55
    Miller zůstává na střídačce, hosté to zkusí v šesti!

59:15
    Ehrhoffova dělovka k Millerovi nedošla.

59:27
    Ovečkin střílel na prázdnou branku, trefil ale pouze tyč!

59:49
    Marcus Foligno to zkusil individuálně, dostal se až před Neuvirtha, následná střela ale nebyla dostatečně razantní.

59:58
    Ještě se píská icing domácích, s výsledkem se už ale nic nezmění, Washington vyhraje.

60:00

Konečně se Washington dočkal první výhry v sezóně, jako poslední tým se výhry dočkal až devátý den nové sezóny. Utkání se ale od začátku nevyvíjelo podle představ hráčů Capitals, už v desáté minutě poslal Šavle do vedení Tyler Ennis, za pár minut ale srovnal důrazný Joel Ward. Ve druhé třetině poslal domácí poprvé do vedení John Erskine. V úvodu třetí periody měli Caps výhodu přesilové hry, kterou využil svým prvním gólem v sezóně Alexander Ovečkin a bylo to 3:1. V 51. minutě snížil Marcus Foligno na rozdíl jedné branky, více už ale hosté nestihli a Washington tak vítězí 3:2!

Zblokované střely: 18:9

Branky a nahrávky: 17. Ward (Chimera, Ribeiro), 24. Erskine (Ward, Chimera), 46. Ovečkin (Green, Ribeiro) - 10. Ennis (Ott, Stafford), 51. Foligno (Kaleta, Sekera). Rozhodčí: Hebert, Walkom - Amell, Kovachik.

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám dobrou noc, pokud právě jdete spát, a dobrý vstup do nového týdne, u dalších online přenosů na počtenou! (23:38:15)

Adam Lacek

Góly a asistencie: 17. Ward (Chimera, Ribeiro), 24. Erskine (Ward, Chimera), 46. Ovečkin (Green, Ribeiro) - 10. Ennis (Ott, Stafford), 51. Foligno (Kaleta, Sekera)

Rozhodca: Hebert, Walkom - Amell, Kovachik