San Jose – Colorado 4:0 (kon.) | NY Rangers – Toronto 5:2 (kon.) | Columbus – Chicago 2:3 (kon.)
Florida – Philadelphia 1:7 (kon.) | Arizona – LA Kings 2:4 (kon.) | Dallas – St. Louis 3:4 (kon.)
Calgary – Edmonton 4:3 (kon.) | Anaheim – Nashville 3:2 (po s.n.) | Washington – Buffalo 3:2 (kon.)
Ottawa – Pittsburgh 1:2 (po s.n.)
Dallas Stars
3:4 (2:1, 0:3, 1:0)
St. Louis Blues
cz Nedeľa 27.01.2013, 02:00 • American Airlines Center, Dallas, TX • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého ledního hokeje, NHL dneškem začíná svůj druhý týden letošní sezóny, sobotní večer a noc klasicky přinese velkou řadu zápasů, dallaské Hvězdy přivítají na svém stadion Bluesmany ze St. Louis.

Dallas Stars: Nihlstorp (Lehtonen) - Goligoski, Robidas, Jor. Benn, Daley, Larsen, Rome - Jam. Benn, Roy, Eriksson - Whitney, Eakin, Ryder - Morrow, FIddler, Nystrom - Garbutt, Wandell, Vincour

St. Louis Blues: Halák (Elliott) - Redden, Pietrangelo, Jackman, Shattenkirk, Russell, Polák - Perron, Backes, Oshie - McDonald, Steen, Tarasenko - Schwartz, Berglund, Stweart - Sobotka, Nichol, Reaves

00:01

00:20
    Nihlstorp si připisuje první zákrok proti střele Pietrangela.

01:05
    Nihlstorp si pohlídal první tyč, Bluesmani v samotném úvodu utkání aktivnější.

01:24
    A další zákrok mladého švédského brankáře hájícího barvy Dallasu, tentokrát proti střele Chrise Stewarta.

02:01
    Zakázané uvolnění hostů.

02:50
    Backes svým hitem odstartoval řadu tvrdých soubojů ve středním pásmu.

04:10
    Se svými střeleckými pokusy neuspěli ani Ryder, ani na druhé straně Berglund.

05:07
    Halák vyrazil Erikssonovu střelu před sebe, kde dojížděl Dalye, který se ale netrefil do puku.

05:31
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Skóre otevírají hosté, Sobotka popotáhl kotouč zpoza branky, nabídl ho na modrou čáru Pietrangelovi, který ještě vylepšil pozici pro WADA REDDENA, který propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Alex Pietrangelo a Vladimír Sobotka.

05:57
    Dallas právě vstřelil branku!
    Tomu se říká odpověď jako řemen! Téměř totožná akce ale na druhé straně přináší brzké vyrovnání, Fiddler našel před brankou volného TOMÁŠE VINCOURA, který ve svém prvním zápase v letošní sezóně dává také svůj první gól! Asistence: Vernon Fiddler a Erik Nystrom.

06:23
    Zakázané uvolnění Dallasu.

07:03
    Ofsajd Bluesmanů.

08:35
    Hra je hodně rozháraná, vhazovat se bude po Nihlstorpově levici.

09:30
    Hráči Blues se drží v útočné třetině.

10:09
    Ofsajd hostů.

10:27
    Daley si nerozuměl s najíždějícími spoluhráči a Dallas se tak provinil zakázaným uvolněním.

11:20
    Halák nemusel zasahovatp roti bekhendovému pokusu Wandella.

11:30
    Domácí si zahrají přesilovku, za podražení je vyloučen Vladimir Tarasenko.

12:13
    Goligoski našel přesně hokejku Michaela Rydera, který zamířil do tyče!

12:40
    Domácí nakonec přesilovou hru přeci jen využívají! Goligoskiho nahození se odrazilo před branku, kde byl nejpohotovější MICHAEL RYDER, který posílá Hvězdy do vedení! Asistence: Alex Goligoski.

13:02
    Ofsajd domácích.

14:10
    Whitney překazil kombinaci druhého útoku Blues, puk směřuje k Halákovi.

14:48
    Přesilovku si zkusí také hosté, na trestnou lavici je poslán Reilly Smith.

16:03
    Hosté se dlouho nemohli usadit v útočné třetině až přišla střela Stewarta, se kterou si Nihlstorp hravě poradil

16:48
    SKvělá práce Eakina na modré čáře, Smith je na ledě a ihned mohl jet dopředu, neměl ale rychlost.

17:25
    Garbuttovu střelu z úhlu kryje Halák.

17:34
    Opět se bude vylučovat, za sekání si půjde sednout Cody Eakin.

17:55
    McDonald se snažil dorážet Steenovo nahození, domácí vyhazují.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny, hosté musí rozjíždět akci až od Haláka.

19:34

19:43
    A další vyloučení, za podražení si jde sednout Vladimír Sobotka.

20:00

První třetina nabídla divákům celkem tři branky. Do vedení se dostali v 6. minutě hosté zásluhou rány Wada Reddena, asistenci si na jeho brance připsal i Vladimír Sobotka. Domácí ale rázem vyrovnali, když se ve svém prvním startu v sezóně prosadil Tomáš Vincour, který dnes nahradil v sestavě zraněného Jaromíra Jágra. V 13. minutě poslal domácí do vedení v přesilové hře Michael Ryder, který chvíli předtím nastřelil tyč.

Druhá třetina začne přibližně v 03:03.

20:01

21:00
    Polák vyhazuje.

21:43

23:00
    Berglund se snažil z úhlu překvapit Nihlstorpa, ten byl připraven.

23:55
    Eriksson měl dobrou šanci, Halák se stačil přesunout.

24:30
    Hosté usazeni v útočn étřetině a motají domácím hráčům hlavy.

25:20
    Neustále se hraje v obranné třetině Dallasu, domácí hráči se nedokáží dostat ven ze třetiny.

26:05
    Konečně se domácí vymanili z tlaku Blues.

26:37
    David Perron nastřelil z velkého úhlu levou tyč Nihlstorpovy branky!

26:42
    St. Louis si zahraje přesilovku, Vernon Fiddler poslán na trestnou lavici za hákování.

27:15
    Hosté musí začínat opět až od Haláka.

27:40
    Nihlstorp likviduje Steenovu šanci.

28:05
    Domácí nedokázali vyhodit, Perron totiž dobře zasáhl na modré čáře.

28:22
    Až nyní se domácím podařilo dostat puk z obranného pásma.

28:42
    Fiddler je na ledě, domácí hrají v plném počtu.

29:08
    McDonalda v nadějné pozici zastavila píšťalka rozhodčího, odpískána byla přihrávka rukou.

30:05
    Garbutt se prohnal po pravé straně podél mantinelu až před Haláka, nakonec ale nedokázal zakončit.

30:51
    Tak to byla one man show v podání DAVIDA PERRONA, který si obkroužil celou třetinu, připravil si mezi kruhy kotouč na střelu a přesnou ranou srovnává skóre na 2:2! Asistence: Kevin Shattenkirk.

31:59
    Halák vyráží Vincourovu střelu do ochranné sítě, vhazovat se bude před slovenským brankářem hájící barvy St. Louis.

32:40
    Ryder se pokusil vypálit z velké dálky, minul branku.

33:45
    Wandell se snažil překvapit Haláka střelou na přední tyč, slovenský brankář se nenechal.

34:10
    Na druhé straně zaútočil Chris Stewart, po jehož výpadu zazvonila tyč!

34:25
    Nihlstorp musí likvidovat další pokus Berglunda.

35:00
    Domácí hráči kombinují v útočné třetině.

36:18
    Eriksson byl u puku dříve než Shattenkirk, icing se tak nepíská.

36:32
    Berglund vybojoval puk u levého mantinelu, poté ho přesně poslal na druhou stranu, kde byl připravený CHRIS STEWART, pro kterého už bylo lehké zasunout kotouč do poloprázdné branky. Asistence: Patrik Berglund a David Perron.

38:00
    V mírném tlaku opět domácí hráči.

38:21
    Erikssonův pokus sražen do ochranné sítě.

39:10
    Halák vyráží Nystromovo nahození do rohu.

39:25
    Perron se prokličkoval až ke střele, kterou ale zablokovali domácí obránci.

39:45
    Z ničeho nic hosté opět udeřili! Gól do šatny zasazuje domácím DAVID PERRON, který využil dobré práce Tarasenka, který zachytil kotouč na modré čáře. Asistence: Vladimir Tarasenko.

40:00

V druhé třetině jsme mohli vidět stejně jako v první části celkem 3 branky, tentokrát ale všechny padly za záda domácího brankáře Nihlstorpa. Nejdříve se v 31. minutě po nádherné individuální akci prosadil David Perron, v 37. minutě na něj navázal Chris Stewart a 15 vteřin před koncem druhé periody poslal hosty do dvoubrankového vedení opět Perron.

Třetí třetina začne přibližně v 03:55.

40:01

41:45
    Domácí vstoupili do třetí třetiny přeci jen aktivněji.

42:10
    Robidas srazil Perronovu střelu do ochranné sítě.

42:24
    Rychlá akce přináší domácím snížení! Brenden Morrow zabojoval za brankou, odkud poté nezištnou zadovkou našel před brankou volného RYANA GARBUTTA, který se nemýlil! Asistence: Brenden Morrow a Colton Sceviour.

43:30
    McDonald v obrovské šanci, Nihlstorp se mu ale vrhl pod nohy!

43:38
    Whitney pálil z levého kruhu, puk skončil mimo branku.

44:20
    Smith se tlačil do střely, Berglund ho ale nepustil.

44:32
    Puk po Pietrangelově ráně skončil v Nihlstorpově lapačce.

45:07

45:20
    Perron útočil na hattrick, když se snažil obtočit kolem branky a zasunout puk za přední tyč, Nihlstorp tam byl se svým betonem ovšem dřív.

45:47
    Bluesmani v ofsajdu.

46:15
    Halák neudržel tvrdou Ryderovu ránu a mohl být jen rád, že k puku se jako první dostal Pietrangelo a ne nikdo z domácích hráčů.

47:01
    Také Nihlstorp měl velké problémy s udržením puku po střele Stewarta.

47:30
    Halák likviduje střelecký pokus Nystroma.

48:05
    Jordie Benn uklidňuje hru za vlastní brankou, domácí střídají.

48:32
    Icing hráčů Stars.

49:39
    Robidas sundal Sobotku ostrým hitem, český útočník se ale po něm ohnal a půjde si sednout na trestnou lavici.

50:17
    McDonald vyváží kotouč.

50:40
    Perron už jel skoro sám na Nihlstorpa, ten ale skvěle proti jeho nájezdu zakročil.

51:00
    Ryder pálí, Halák chytá.

51:39
    Sobotka je na ledě, Blues hrají v plném počtu.

52:19
    Zakázané uvolnění hostů, hra se stěhuje před Haláka.

52:19
    Hostující trenér Ken Hitchcock si bere oddechový čas, aby si jeho hráči mohli odpočinout, jelikož po icingu nemůžou vystřídat.

52:19
    A v domácí brance dochází ke střídání, místo Nihlstorpa nastupuje Kari Lehtonen!

53:10
    Perron uvolnil Backese, který ale tváří tvář na Lehtonena nevyzrál, s dorážkou neuspěl ani T. J. Oshie.

54:02
    Roman Polák obětavě srazil střelu do ochranné sítě.

54:23
    S nahozením Shattenkirka Lehtonen žádný problém neměl.

54:44
    Icing domácích.

55:05
    Perron se opět snaží něco vymyslet za brankou Dallasu.

55:50
    Sobotka mohl jet se Stewartem do přečíslení dva na jednoho, odchovanec Slavie si ale špatně převzal kotouč.

56:25
    Bluesmani hrají dobře, puk drží co nejdále od Halákovy branky.

56:30
    Tarasenko se sám dostal do ofsajdu.

57:10
    Puk opět v obranné třetině Stars.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny, Daley rozjíždí nový útok.

58:15
    Daley hledal před brankou Erikssona, tomu střela nesedla§

58:22
    Další Daleyho pokus kryje Halák.

58:22
    Oddechový čas si bere Glen Gulutzan, trenér Stars.

58:22
    Lehtonen zůstává na střídačce, domácí to zkusí v šesti!

58:35
    Ryder několikrát tlačil puk pod Haláka, ten všem jeho střelám odolal.

58:55
    Whitney se dostal za obránce Blues a nastřelil tyčku!

59:20
    Domácí pokračují v tlaku.

59:32
    Pietrangelo zahrál na zakázané uvolnění.

59:46
    Ještě se bude vylučovat, na trestnou lavici putuje za podražení Barrett Jackman.

59:52
    Goligoskiho střelu srazil McDonald do ochranné sítě.

60:00

V dnešním utkání se dvou bodů dočkali hosté ze St. Louis, kteří se o výhru postarali především ve druhé třetině, kterou vyhráli 3:0. Branky Blues stříleli dvakrát David Perron a po jedné Wade Redden a Chris Stewart. Za domácí se prosadili Tomáš Vincour, který dnes nahradil v sestavě zraněného Jaromír Jágra, Michael Ryder a Ryan Garbutt.

Zblokované střely:10:14

Branky a nahrávky: 6. Vincour (Fiddler, Nystrom), 13. Ryder (Goligoski), 43. Garbutt (Morrow, Sceviour) - 6. Redden (Pietrangelo, Sobotka), 31. Perron (Shattenkirk), 37. Stewart (Berglund, Perron), 40. Perron (Tarasenko). Rozhodčí: Devorski, Vanmassenhoven - Miller, Murray.

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek víkendu a u dalších online přenosů na počtenou! (04:42:33)

Adam Lacek

Góly a asistencie: 6. Vincour (Fiddler, Nystrom), 13. Ryder (Goligoski), 43. Garbutt (Morrow, Sceviour) - 6. Redden (Pietrangelo, Sobotka), 31. Perron (Shattenkirk), 37. Stewart (Berglund, Perron), 40. Perron (Tarasenko)

Dallas Stars: Nihlstorp (od 53. Lehtonen) - Goligoski, Robidas, Jor. Benn, Daley, Sceviour, Rome - Smith, Roy, Eriksson - Whitney, Eakin, Ryder - Morrow, Fiddler, Nystrom - Garbutt, Wandell, Vincour

Rozhodca: Devorski, Vanmassenhoven - Miller, Murray