Kanada U20 – Rusko U20 5:6 (po pr.) | Švédsko U20 – USA U20 1:3 (kon.)
5:6 (2:3, 2:1, 1:1 - 0:1)
Rusko U20
Sobota 05.01.2013, 10:05 • UFA Aréna • Majstrovstvá sveta do 20 rokov

Celkovo najlepšími hráčmi Kanady je vyhlásená trojica Scott HARRINGTON, Ryan NUGENT-HOPKINS a Mark SCHEIFELE.

Najlepšou ruskou trojicou na turnaji Nikita NESTEROV, Michail GRIGORENKO a Andrej VASILEVSKIJ.

Pri odovzdávaní bronzových medailí ruskému tímu už ďakujeme za pozornosť, s majstrovstvami juniorov sa rozlúčime vo finálovom zápase, ktorý začne krátko po druhej hodine nášho času, dovtedy do videnia a dobrú chuť k prípadnému obedu. (12:32:14)

Rusko teda v predĺžení dokázalo streliť rozhodujúci gól, o ktorý sa postaral svojim prvým gólom na turnaji (dosiaľ mal len jednu prihrávku) Ničuškin.
    Strely na bránu v predĺžení 3:2, celkovo prevaha Kanady 45:25.
    Najlepšími hráčmi zápasu sa stali Ryan NUGENT-HOPKINS a Nail JAKUPOV.

61:35
    Rusko dalo gól!
    VALERIJ NIČUŠKIN sa pretlačil cez Murphyho na pravej strane popri mantineli, zatiahol pred bránu a cez Subbanov betón natiahnutý k ľavej žrdi našiel skutočne milimetrovú medzeru a prestrčil puk do brány! Obrovská radosť Rusov. Asistencie: Vladimir Tkačjov a Arťom Sergejev.

61:22
    Hamilton v šanci! V medzikruží sa dostal k odrazenému puku, ale prepálil ho. Pravdepodobne by však ani neplatil, pretože Danault prepadol cez Makarova a ten nebol veľmi schopný zásahu.

60:26
    Jakupov si priťukol puk s Nesterovom na modrej, strelu ale blokujú hráči medzi kruhmi. Rusko má už v nohách predĺženie a nájazdy zo štvrťfinále aj semifinále.

60:01
    Začalo predĺženie.

V tretej tretine sa najprv Rusko rýchlo odpútalo opäť na rozdiel jedného gólu, ale Kanada toto vedenie dokázala zmazať. Budeme teda svedkami predĺženia. V tretej tretine na strely 13:5, celkovo 42:23.

60:00
    Tretia tretina skončila.

59:52
    Makarov vyrazil lapačkou proti strele z ľavého kruhu.

59:37
    Kanada skôr vyčkáva na svojej polovici, ale teraz opäť puk z ruských hokejok na icing.

59:16
    Nesterov sa postaral o veľmi nepresnú prihrávku, zakázané uvoľnenie.

58:00
    Chochlačjov sa pustil sám do pásma, bráni ho len Murphy, spoza ktorého strieľa.

57:21
    Hromadné padanie pred Makarovom, rozhodca pozorne sleduje situáciu.

56:17
    Kanada naďalej vysiela smerom k bráne Ruska nepríjemné strely, celkovo na pokusy vedie 12:5 v tejto tretine.

55:43
    Chybička Murphyho pustila Rusov do pásma, no nie do šance.

54:03
    A hneď na druhej strane šanca, Grigorenko dostal puk do jazdy ale puk minul bránu po bloku obrancu!

53:51
    Strela od modrej Makarovi vypadla z lapačky.

53:25
    Danault sa snaží poslať Kanadu do vedenia, natlačil sa s pukom spoza brány popri žrdi.

52:40
    Slepyšev zahrozil po dobrom prieniku do pásma, ale Subban sa nenechal touto sterlou vystrašiť.

50:46
    Kanada dala gól!
    Nastrelenie Danaulta na bránu sa snažil do nej dopraviť už Harrington, podarilo sa to ale až BRETTOVI RITCHIEMU! Asistencie: Scott Harrington a Philip Danault.

49:15
    Tesné vedenie neprekáža domácim fanúšikom, bavia sa mexickými vlnami.

48:49
    Subban odpratáva z bránkoviska spadnutého súpera.

48:19
    Táto presilovka Rusov veľmi výrazne nevyzerá. Kanada sa teraz uvoľnila.

47:02
    Vylúčenie Kanada - Ryan Murphy - dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

46:25
    Drouin sa uvoľnil stredom a puk poslal bližšie k bráne na Stromea.

45:46
    Grigorenkov pokus z ostrého uhla smerom na bránu neuspel.

45:00
    Huberdeau teraz predvádzal pred Makarovom myšky - miešal puk každú chvíľu iným smerom - strela sa mu odrazila od Rattieho a puk sa odrazil už mimo jeho dosah.

44:32
    Opäť Makarov vyráža puk, tentokrát po strele Huberdeaua.

43:48
    Danault napriahol z ľavej strany, Makarov puk vyblokoval do hluchého priestoru.

42:34
    Subban už sa chystal na dorážky, ale spomedzi kruhov jeho spoluhráči puk berú na opačnú stranu.

41:47
    Puk nahodený do pásma prevzal Murphy a spoza vlastnej brány bude rozohrávať do útoku.

41:00
    Kapustin výborne pred bránou na pravej strane na seba naviazal Subbanovu pozornosť a puk prenechal NAILOVI JAKUPOVOVI, ktorý tak mal uľahčenú prácu a znova Rusov posiela do vedenia. Asistencia: Kirill Kapustin.

40:42
    Diakov musí dokorčuľovať puk za bránu, Kanada sa tomuto oslabeniu spočiatku dobre bráni.

40:01
    Začala tretia tretina.

V druhej tretine sa Kanade podarilo vyrovnať na 4:4, všetky jej góly padli v presilovkách. Po vyrovnaní sa hra trochu ustálila a upokojila. Strely na bránu v tejto tretine 19:9, celkovo priebežne 29:18. Tretia tretina začne približne o 11:47.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:42
    Vylúčenie Kanada - Ryan Strome - dve minúty za hákovanie.

39:21
    Na druhej strane Ritchieho snaha pred Makarovom.

39:01
    Jakupov si nenechal vziať puk, prešiel až do pásma a tam oň Rusi po prihrávke prišli.

38:29
    Ďalší zákrok Makarova proti strele od modrej čiary krátko po vhadzovaní.

38:24
    Makarov zasahuje aj proti Riellyho strele. Hra sa trochu upokojila, častejšie sa prerušuje.

37:54
    Kanada sa vystavila icingu, po vhadzovaní to už-už vyzeralo na šancu domáceho tímu.

36:59
    Spoza kruhov od modrej čiary Makarov kryje strelu, Huberdeau nemá šancu na dorážku.

35:46
    Ritchie preveril Makarova, ktorý ale ostáva v strehu.

34:32
    Ďalší skvelý zákrok, Subban sa vymrštil proti Jakupovovej strele a nádherným semaforom jej dal červenú!

34:01
    Scheifele si nenechal vziať puk na zadnom mantineli, poslal ho na ľavý kruh, odkiaľ strelu rieši Makarov.

32:53
    A máme vyrovnané! Opäť kanadský gól z presilovky, RYAN MURPHY od modrej prestrelil z prvej čo mu stálo v ceste! Asistencie: Jonathan Huberdeau a Ryan Nugent-Hopkins.

32:42
    Makarov už sa doslova váľa v bránkovisku, no odoláva strelám od modrej i zblízka.

32:13
    Vylúčenie Rusko - Albert Jarullin - dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

32:12
    Murphy sa od modrej dostal až hlboko do pásma, ale neuspel.

31:48
    Strome zatiahol po pravej strane do pásma, Camara jeho prihrávku posiela rýchlo na bránu.

30:59
    Camarovi ušla prihrávka do pásma, musí sa za pukom hnať do rohu klziska.

30:14
    Krásny zákrok Subbana lapačkou proti Grigorenkovej strele z ľavého kruhu.

29:31
    Teraz Kanada v troch do pásma, Strome prenechal puk do ľavej strany, odkiaľ strela nedvíha zo sedačiek.

28:50
    Mozer sa okamžite chopil puku, ktorý si v obrannom pásme traja Kanaďania ponúkali.

27:27
    Rusko sa ťažko dostáva do pásma, Kanada sa tejto oslabovke veľmi dobre bráni.

26:13
    Vylúčenie Kanada - Brett Ritchie - dve minúty za napadnutie.

24:23
    Už si pripadám, akoby som robila len zmeny stavu. Akcia smerujúca na Subbana, z pravej strany uspel strelou JEVGENIJ MOZER! Asistencia: Maxim Šalunov.

23:16
    Hamilton poslal puk na dvorného prihrávača Nugent-Hopkinsa, ktorý si našiel pred bránou MARKA SCHEIFELA a ten vyrovnáva skóre! Asistencie: Ryan Nugent-Hopkins a Dougie Hamilton.

23:00
    Vylúčenie Rusko - Jaroslav Kosov - dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

22:22
    Teraz už ale Kanada v pásme, Strome s pukom operuje pri bráne.

21:40
    Jarullin rozbieha ďalšiu útočnú vlnu smerom na Subbana, zo stredného pásma krížom poslal puk na modrú čiaru.

20:51
    Rusi rozkrútili pred Subbanom kolotoč, teraz sa Kanada oslobodzuje.

20:01
    Začala druhá tretina.

Už v prvej tretine sme videli hokej bohatý na šance a góly. V ôsmej minúte po tretej trefe Rusov v bráne Binningtona nahradil Malcolm Subban. Kanada sa na Rusko stále len doťahuje a aktuálne prehráva o gól. Na strely vedie tesne 10:9. Druhá tretina sa začne približne o 10:56.

20:00
    Prvá tretina skončila.

18:37
    Kučerov v šanci, keď si obišiel Riellyho! Subban ale opäť podržal svoj tím.

18:25
    Grigorenko dostal nabité za pravý kruh, v "telemarku" vystrelil a okamžite pred Subbanom chaos, hráči v bielych dresoch sa snažia ho prekonať a tí v červených naopak dostať puk čo najskôr preč.

17:33
    Chvíľu trvalo, kým sa Rusi dostali do pásma, teraz už ale rozostavení v lichobežníku. Chochlačjov to skúsil od mantinelu z ťažkej pozície, od súpera sa mu puk odrazil späť.

16:30
    Vylúčenie Kanada - Xavier Ouellet - dve minúty za podrazenie.

15:52
    Už Murphy od modrej nastrelil ľavú žŕdku brány, od ktorej sa puk odrazil do pravej strany a JONATHAN HUBERDEAU nezaváhal! Asistencie: Ryan Murphy a Ryan Nugent-Hopkins.

15:42
    Prehustený predbránkový priestor, strela z pravého kruhu neuspela.

15:14
    Vylúčenie Rusko - Danil Žarkov - dve minúty za držanie.

15:12
    Reilly z ľavého kruhu, ale puk až na bránu neprešiel.

14:33
    Rusko so zakázaným uvoľnením po chybnej rozohrávke.

12:18
    Obrovská šanca na dorážku pre Hamiltona! Už by to pálil do odkrytej brány, no puk na jej ľavej strane tak poskakoval, že ho napáliť do siete nedokázal!

12:04
    Huberdeau s problémami, no dostal sa s pukom do pásma.

11:44
    Zatiaľ sa Rusko dobre bráni, už po buly puk vyhodilo preč z pásma.

11:21
    Vylúčenie Rusko - Alexander Chochlačjov - dve minúty za hrubosť. Zložil na zem Huberdeaua, ktorý sa doň zamotal hokejkou.

11:03
    Po dlhom čase sa aj Kanada snaží vystrčiť rožky, teraz ju ale zastavil ofsajd.

10:10
    Z hluchého priestoru prihrávka pred bránu na Kučerova, ktorý trafil bekhendom najprv len do betónu Subbana a ešte mal šancu dorážať popri žŕdke, no netrafil bekhendom dobre do puku.

09:13
    Máme tu prvú melu, je v nej zapojených niekoľko hráčov a rozhodcovia majú čo deliť.

07:55
    Jordana Binningtona v bráne nahradil Malcolm Subban.

07:55
    Tkačjov vyhral buly dozadu na modrú čiaru, odkiaľ golfákom KIRILL DIAKOV vyháňa Binningtona z brány! Asistencia: Nikita Tkačjov.

07:50
    Ritchie už nezachytil Jennerom vracaný puk pri bráne a Rusko naopak ide dopredu a núti Binningtona k zákroku.

06:58
    Jedna strela, druhá strela, no na dorážku RYANA NUGENTA-HOPKINSA spomedzi kruhov už bol Makarov prikrátky! Asistencia: Mark Scheifele.

06:17
    Vylúčenie Rusko - Jevgenij Mozer - dve minúty za podrazenie.

04:57
    Kanada si berie oddychový čas.

04:57
    Krásna kombinácia zdobí túto akciu, ukážková presilovka z jednej strany na druhú. Nesterov z pravej poslal puk na ľavú Jarullinovi a ten si krížom vybral na pravom kruhu NAILA JAKUPOVA, ktorý pálil z prvej do protipohybu Binningtona. Asistencie: Albert Jarullin a Nikita Nesterov.

04:18
    Vylúčenie Kanada - Boone Jenner - dve minúty za hrubosť.

03:31
    ALEXANDER CHOCHLAČJOV vyslal na Binningtona strelu zápästím z pravej strany, brankár si myslel, že puk odrazil betónom pred seba, puk sa však pomaličky dokĺzal po ľade až za bránkovú čiaru! Asistencie: Kirill Diakov a Albert Jarullin.

02:35
    Makarov musel zasahovať! Nepríjemná strela, keď sa Huberdeau sám natlačil na pravý kruh a spoza dvoch hráčov nepríjemne vystrelil.

02:00
    Druhá formácia Kanady v strednom pásme len poštuchala do puku a keď bol dosť ďaleko od ich vlastnej brány, odchádza striedať.

01:17
    Jenner si vybojoval puk pri mantineli, Kanada v pásme, po chvíli však Rusko vyhadzuje cez všetky čiary.

00:31
    V úvode sa Kanada prezentovala zakázaným uvoľnením, teraz sa Binnington natiahol po puk, ktorý stroskotal pred jeho bránkoviskom.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Kanada: Binnington (M. Subban) - Harrington, Hamilton, Ouellet, Wotherspoon, Rielly, R. Murphy - Rattie, Nugent-Hopkins, Huberdeau - Strome, Scheifele, Drouin - Ritchie, Danault, Jenner - Camara, Lipon, MacKinnon - McNeill.

Rusko: Makarov (Ustinski) - Jarullin, Nesterov, Diakov, Dyblenko, Mironov, Koledov, Sergejev - Jakupov, Chochlačjov, Kapustin - Kučerov, Slepyšev, Grigorenko - Tkačjov, Ničuškin, Kosov - Šalunov, Mozer, Sigariov - D. Žarkov.

Rozhodca: H. Dumas, S. Patafie - T. George, A. Semjonov.

Dve najrozľahlejšie krajiny sveta si to spolu rozdajú "len" v boji o bronzové medaily. Presne tak, ako pred dvoma rokmi tento ročník na MSu18, dvaja z najväčších favoritov na úspech, Kanada proti Rusku.

Reprezentačný výber Kanady (v jej prípade slovo výber naberá skutočne iný rozmer, ako napríklad v prípade slovenskej či lotyšskej reprezentácie) prehral dosiaľ jediný súboj - a to v semifinále s Američanmi 1:5. Zo základnej časti postúpili jasne po výhre postupne nad Nemcami (9:3), Slovenskom (6:3), Amerikou (2:1) a práve Ruskom (4:1). No semifinále dokazuje, že ak už "zbornú" raz porazili, neznamená to, že uspejú aj druhý raz.

Rusko má za sebou dva náročné zápasy. Doťahovačku v štvrťfinále ukončili nájazdmi víťazne, v semifinále už im v nájazdoch takto dopriate nebolo a tak si na domáce zlato musia nechať zájsť chuť. V ostatných dvoch rokoch pritom za morom práve o zlato vo finále bojovali. Kanada nepostúpila zo semifinále už po druhý raz.

Pozrime sa na čísla brankárov. Tak ako pred rokom, aj tentokrát udržal veľmi dobre čísla brankár Andrej Vasilevskij, no najlepším zatiaľ nie je, predčil ho Američan Gibson. Rus Vasilevskij má percentuálnu úspešnosť 95%. Dvojka Andrej Makarov v dvoch zápasoch 95,51%. Naproti tomu Kanaďan Malcolm Subban má úspešnosť 90,84% a jeho dvojka Jordan Binnington, ktorý odchytal jeden zápas, 96,15%.

Najproduktívnejšími hráčmi tímov sú Ryan Nugent-Hopkins s 11 bodmi (3+8) a Nikita Kučerov s ôsmimi (5+3).

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 10:00.

Dominika Haršáni Handzušová

Góly a asistencie: 7. Nugent-Hopkins (Scheifele), 16. Huberdeau (Murphy, Nugent-Hopkins), 24. Scheifele (Nugent-Hopkins, Hamilton), 33. Murphy (Huberdeau, Nugent-Hopkins), 51. Ritchie (Harrington, Danault) - 4. Chochlačjov (Diakov, Jarullin), 5. Jakupov (Jarullin, Nesterov), 8. Diakov (Tkačjov), 25. Mozer (Šalunov), 41. Jakupov (Kapustin), 62. Ničuškin (Tkačjov, Sergejev)

Kanada U20: Binnington (8. M. Subban) - Harrington, Hamilton, Ouellet, Wotherspoon, Rielly, R. Murphy - Rattie, Nugent-Hopkins, Huberdeau - Strome, Scheifele, Drouin - Ritchie, Danault, Jenner - Camara, Lipon, MacKinnon - McNeill.
    Rusko U20: Makarov (Ustinski) - Jarullin, Nesterov, Diakov, Dyblenko, Mironov, Koledov, Sergejev - Jakupov, Chochlačjov, Kapustin - Kučerov, Slepyšev, Grigorenko - Tkačjov, Ničuškin, Kosov - Šalunov, Mozer, Sigariov - D. Žarkov.

Rozhodca: H. Dumas, S. Patafie - T. George, A. Semjonov