SR 18 – Nórsko U18 1:2 (kon.) | Rakúsko U18 – Japonsko U18 2:6 (kon.) | Švajčiarsko U18 – Francúzsko U23 3:0 (kon.)
Rakúsko U18
2:6 (0:3, 2:1, 0:2)
Japonsko U18
Sobota 05.01.2013, 16:30Majstrovstvá sveta žien do 18 rokov - I. divízia

Tak v tomto stretnutí sa zrodil očakávaný výsledok, favorit z Japonska znova uspel a na turnaji zatiaľ kráča bez straty bodu. Naopak Rakúšanky si pripisujú tretiu prehru a stále nebodovali. Hernú prevahu dokukmentuje aj počet striel 51-14 v prospech japonska (z toho v poslednej tretine 16-1).

Ďakujem za pozornosť, Patrik Kelemen. (18:26:49)

60:00

58:57
    Japonsko dalo gól!
    Za desať sekúnd využili ázijské hráčky presilovku vďaka RUI UKITOVEJ. Asistencie: Haruka Tokoová, Chiaki Sodaová.

58:47
    Rakúsko koncovku nezvláda a na dve minúty si ide sadnúť Volggerová (AUT) za krosček.

56:55
    Práve naopak! V oslabení udrela HARUKA TOKOOVÁ a zrejme definitívne rozhoduje tento zápas! Bez asistencie.

56:09
    Kawašimová (JAP) dve minúty za sekanie. Strelia Rakúšanky kontaktný gól?

54:42
    Oddychový čas Rakúsko.

40:35
    Peerová (AUT) odchádza na trestnú lavicu, dostala 2 minúty za hru s vysokou hokejkou.

40:01
    Začala tretia tretina.

Strely v 2. tretine 10:16, celkovo 13:35.

40:00
    Druhá tretina skončila.

37:37
    Rakúsko dalo gól! Ešte to môže byť dramatický duel, na rozdiel dvoch gólov znižuje BIANCA PEEROVÁ! Asistencia: Julia Kainbergerová.

30:22
    Takaová (JAP) dve minúty za sekanie.

29:37
    A Rakúsko reaguje výmenou brankáriek. Ekrtová končí, nahradila ju Schertlerová.

29:37
    Japonky okamžite kontrujú a zápas kontrolujú. Do čierneho trafila CHIAKI SODAOVÁ. Bez asistencie.

25:10
    Rakúsko dalo gól! Kapitánka SOPHIA VOLGGEROVÁ znižuje stav na 1:3! Asistencia: Natalie Hammerleová.

20:01
    Začala druhá tretina.

Pomer striel po prvej tretine: 3-19 v prospech Japonska!

Patrik Kelemen

Góly a asistencie: 26. Volggerová (Hammerleová), 38. Peerová (Kainbergerová) - 9. Takaová (Aokiová), 15. Nishiová (Takaová), 18. Kawašimová (Takaová, Aokiová), 30. Sodaová, 57. Tokoová, 59. Ukitová (Tokoová, Sodaová)

Rakúsko U18: Ekrtová (30. Schertlerová) - Granitzová, Kainbergerová (A), Hammerleová, Fazokasová, Kropfová, Korotajová, Hauerová, Gentiliniová - Volggerová (C), Peerová - Eschelmullerová, Hanserová - Kirchauerová (A), Pesendorferová.
    Tréner: Mika Vaarala.

Japonsko U18: Konishiová (Kamimurová) - Tatsumová, Kawašimová (C), Kurokawová, Hattoriová, Jamajová (A) - Aokiová (A), Takaová, Nishiová - Ukitová, Tokoová, Sodaová, Miyazakiová - Hosojová, Matsunagová, Sekiová - Sakamotová.
    Tréner: Jošifumi Fudžisava.

Rozhodca: Zemiaková (SVK) - Brekelmansová (NED), Zavadová (SVK)