Kanada U20 – Rusko U20 5:6 (po pr.) | Švédsko U20 – USA U20 1:3 (kon.)
5:6 (2:3, 2:1, 1:1 - 0:1)
Rusko U20
Sobota 05.01.2013, 10:05 • UFA Aréna • Majstrovstvá sveta do 20 rokov

Celkovo najlepšími hráčmi Kanady je vyhlásená trojica Scott HARRINGTON, Ryan NUGENT-HOPKINS a Mark SCHEIFELE.

Najlepšou ruskou trojicou na turnaji Nikita NESTEROV, Michail GRIGORENKO a Andrej VASILEVSKIJ.

Pri odovzdávaní bronzových medailí ruskému tímu už ďakujeme za pozornosť, s majstrovstvami juniorov sa rozlúčime vo finálovom zápase, ktorý začne krátko po druhej hodine nášho času, dovtedy do videnia a dobrú chuť k prípadnému obedu. (12:32:14)

Rusko teda v predĺžení dokázalo streliť rozhodujúci gól, o ktorý sa postaral svojim prvým gólom na turnaji (dosiaľ mal len jednu prihrávku) Ničuškin.
    Strely na bránu v predĺžení 3:2, celkovo prevaha Kanady 45:25.
    Najlepšími hráčmi zápasu sa stali Ryan NUGENT-HOPKINS a Nail JAKUPOV.

61:35
    Rusko dalo gól!
    VALERIJ NIČUŠKIN sa pretlačil cez Murphyho na pravej strane popri mantineli, zatiahol pred bránu a cez Subbanov betón natiahnutý k ľavej žrdi našiel skutočne milimetrovú medzeru a prestrčil puk do brány! Obrovská radosť Rusov. Asistencie: Vladimir Tkačjov a Arťom Sergejev.

61:22
    Hamilton v šanci! V medzikruží sa dostal k odrazenému puku, ale prepálil ho. Pravdepodobne by však ani neplatil, pretože Danault prepadol cez Makarova a ten nebol veľmi schopný zásahu.

60:26
    Jakupov si priťukol puk s Nesterovom na modrej, strelu ale blokujú hráči medzi kruhmi. Rusko má už v nohách predĺženie a nájazdy zo štvrťfinále aj semifinále.

60:01
    Začalo predĺženie.

V tretej tretine sa najprv Rusko rýchlo odpútalo opäť na rozdiel jedného gólu, ale Kanada toto vedenie dokázala zmazať. Budeme teda svedkami predĺženia. V tretej tretine na strely 13:5, celkovo 42:23.

60:00
    Tretia tretina skončila.

59:52
    Makarov vyrazil lapačkou proti strele z ľavého kruhu.

59:37
    Kanada skôr vyčkáva na svojej polovici, ale teraz opäť puk z ruských hokejok na icing.

59:16
    Nesterov sa postaral o veľmi nepresnú prihrávku, zakázané uvoľnenie.

58:00
    Chochlačjov sa pustil sám do pásma, bráni ho len Murphy, spoza ktorého strieľa.

57:21
    Hromadné padanie pred Makarovom, rozhodca pozorne sleduje situáciu.

56:17
    Kanada naďalej vysiela smerom k bráne Ruska nepríjemné strely, celkovo na pokusy vedie 12:5 v tejto tretine.

55:43
    Chybička Murphyho pustila Rusov do pásma, no nie do šance.

54:03
    A hneď na druhej strane šanca, Grigorenko dostal puk do jazdy ale puk minul bránu po bloku obrancu!

53:51
    Strela od modrej Makarovi vypadla z lapačky.

53:25
    Danault sa snaží poslať Kanadu do vedenia, natlačil sa s pukom spoza brány popri žrdi.

Dominika Haršáni Handzušová

Góly a asistencie: 7. Nugent-Hopkins (Scheifele), 16. Huberdeau (Murphy, Nugent-Hopkins), 24. Scheifele (Nugent-Hopkins, Hamilton), 33. Murphy (Huberdeau, Nugent-Hopkins), 51. Ritchie (Harrington, Danault) - 4. Chochlačjov (Diakov, Jarullin), 5. Jakupov (Jarullin, Nesterov), 8. Diakov (Tkačjov), 25. Mozer (Šalunov), 41. Jakupov (Kapustin), 62. Ničuškin (Tkačjov, Sergejev)

Kanada U20: Binnington (8. M. Subban) - Harrington, Hamilton, Ouellet, Wotherspoon, Rielly, R. Murphy - Rattie, Nugent-Hopkins, Huberdeau - Strome, Scheifele, Drouin - Ritchie, Danault, Jenner - Camara, Lipon, MacKinnon - McNeill.
    Rusko U20: Makarov (Ustinski) - Jarullin, Nesterov, Diakov, Dyblenko, Mironov, Koledov, Sergejev - Jakupov, Chochlačjov, Kapustin - Kučerov, Slepyšev, Grigorenko - Tkačjov, Ničuškin, Kosov - Šalunov, Mozer, Sigariov - D. Žarkov.

Rozhodca: H. Dumas, S. Patafie - T. George, A. Semjonov