Fínsko U20 – Švajčiarsko U20 5:4 (po s.n.) | Kanada U20 – USA U20 2:1 (kon.) | Česko U20 – Lotyšsko U18 4:2 (kon.)
Slovensko U20 – Nemecko U20 2:1 (po pr.)
po s.n.
Fínsko U20
5:4 (0:2, 2:0, 2:2)
Švajčiarsko U20
Nedeľa 30.12.2012, 08:30Majstrovstvá sveta do 20 rokov

Máme za sebou napínavý, ale veľmi zaujímavý zápas v ktorom treba povedať, že zaslúžene vyhral tím z Fínska po samostatných nájazdoch v pomere 3:2 a odváža si tak veľmi dôležité body z tohoto zápasu. Ja Vám ďakujem za pozornosť, prajem pekný zvyšok dňa. (11:17:01)

Fínsko dalo gól! MARKUS GRANLUND sa stal hrdinom tohoto zápasu, síce až svoj druhý pokus premenil, ale jeho súperov sa to nepodarilo ani raz a tak Fínsko vyhráva a pripisuje si veľmi dôležité 3 body. Bez asistencie.

Posledný nájazd Švajčiarov Korpisalo chytá!

Za Fínsko ide druhý nájazd Granlund a ten šikovnou strelou ponad lapačku Nyffelera strieľa gól.

Andrighetto taktiež nerozhodol.

Jarvelainen v novej sérii ako prvý. Ani ten však neprekonal Nyffelera.

To isté sa stalo aj Teuovi Teravainenovi. A tak prvých 6 hráčov gól nedalo.

Bertschymu ušiel puk z hokejky v rozhodujúcej chvíli.

Armoiv pokus chytý Nyffeler do lapačky.

Bertaggia za Švajčiarsko taktiež nie je úspešný.

Druhý ide Fín Markus Granlund, no ani ten nedáva!

Prvý ide hráč Švajčiarska Martschiny, ale jeho blavák Korpisalo chytá.

Samostatné nájazdy začínajú.

Tak a máme za sebou aj predĺženie v ktorom sme gól nevideli, za pár sekúnd budú nasledovať samostatné nájazdy v ktorých sa už musí rozhnodnúť.

65:00
    Predĺženie skončilo.

64:00
    Sám na brankára Korpisala sa rútil Neuenschwander, ale v rozhodujúcej chvíli mu skĺzol puk z hokejky.

63:30
    Švajčiari sa dostali do útočnej tretiny Fínov, ale nevedia sa dostať do výhodnej streleckej pozície.

Tomáš Fiala

Góly a asistencie: 26. Granlund (Vainio, Salomakii), 31. Teravainen (Barkov, Salomakii), 54. Teravainen (Ristolainen), 59. Granlund (Armia, Barkov), ?. Granlund - 14. Martschini (Simion, Kukan), 15. Andrighetto (Richard, Kunzle), 42. Bertaggia, 52. Simion (Bertschy, Zangger)

Fínsko U20: Korpisalo (Laurikainen) - Maatta, Ristolainen, Granlund, Jarvelainen, Salomaki - Lindbohm, Pokka, Armia, Barkov, Teravainen - Riikola, Vainio, Hannikainen, Leino, Lehkonen - Auvinen, Nykopp, Salminen, Lamberg
    Švajčiarsko U20: Nyffeler (Boltsahauser) - Hachler, Kukan, Richard, Kunzle, Andrighetto - Guerra, Antonietti, Leone, Neuenschwander, Sieber - Muller, Marti, Bertaggia, Bertschy, Zangger - Baltisberger, Martschini, Ness, Simion, Balmelli

Rozhodca: Kulakov (RUS), Smith (CAN) - Sivov (RUS), Stano (SVK)