EC-KAC – Znojmo 3:1 (kon.)
KAC Klagenfurt
3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
HC LERAM Orli Znojmo
cz Nedeľa 30.12.2012, 17:30 • Stadthalle Klagenfurt • bet-at-home ICE Hockey League

Další zápas sehrají Orli na Nový rok, kdy od 17:30 ve Znojmě přivítají Medveščak Záhřeb. Vstupné na toto utkání je díky speciální novoroční akci pouhých 20 Kč. Díky za pozornost a příjemný zbytek večera. (19:43:46)

Znojmo si znovu prožilo dobře známý příběh z této sezóny a zejména z poslední doby. Nadějné vedení ztratilo v poslední třetině, kdy dvakrát inkasovalo a třetí gól obdrželo při závěrečné power play. Zůstává tak ve velmi vyrovnané skupině kolem šestého místa, ke které už se zezadu dotáhli právě Klagenfurt a také Salzburg.

60:00

58:54
    Klagenfurt právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto. Do prázdné branky se trefuje JOHN LAMMERS a pojišťuje dvoubodový zisk domácího týmu. Asistence: Jamie Lundmark.

58:40
    Ondřej Kacetl míří na střídačku, Znojmo to zkouší bez brankáře.

58:10
    Tom Zanoski se dostal do samostatného úniku, trefuje ale pouze Kacetla.

58:00
    Čas se krátí, hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny. Orli se snaží střílet ze všech pozic.

54:49
    Znojemští vrhají všechny síly do útoku ve snaze o vyrovnání.

52:45
    Velmi podobně jako v předchozích zápasech otáčí znojemský soupeř ve třetí třetině zápas. V přesilové hře se po sérii střel prosazuje tvrdým projektilem od modré čáry obránce FLORIAN IBERER a domácí vedou. Bez asistence.

51:48
    Teď se bude muset pro změnu bránit Znojmo, Havlík (ZNO) vyloučen za hákování.

50:58
    Klagenfurt se ubránil, Reichel zpět na ledě.

48:58
    Johannes Reichel (KLG) vyloučen za podražení.

48:40
    Je vyrovnáno. Po ubráněném oslabení domácí udeřili zásluhou své elitní útočné formace. JOHN LAMMERS gólu docílil s velkou dávkou štěstí, jeho přihrávka před branku se s pomocí teče dostala až za brankovou čáru. Asistence: Jamie Lundmark.

47:52
    Domácí v plném počtu. Znojmo mělo v přesilovce tlak, ale prosadit se nedokázalo.

45:52
    Furey (KLG) vyloučen na 2 minuty za krosček. Přesilovka Znojma.

42:35
    Orli těžkou situaci přežili a jsou v plném počtu.

40:35
    První polovina Havlíkova trestu je u konce, zbývají dvě minuty.

40:01

Střely na branku ve 2. třetině: 10:9 (celkem 22:16)

V oficiálních statistikách byl dodatečně změněn střelec první branky Orlů, místo Bryana Bickella branku dával Richard Jarůšek.

Další třetina začne přibližně v 19:04. Po 40 minutách vede český zástupce v mezinárodní lize nad Klagenfurtem na jeho ledě nejtěsnějším poměrem 1:0. O zatím jediný gól se chvíli po vypršení přesilovky zasloužil Bryan Bickell. Domácí s výsledkem musí něco udělat, příležitost budou mít hned po přestávce, kdy je čekají ještě téměř tři minuty přesilové hry.

Lukáš Peroutka

Góly a asistencie: 49. Lammers (Lundmark), 53. Iberer, 59. Lammers (Lundmark) - 29. Jarůšek (Henry)

KAC Klagenfurt: Swette (Chiodo) – Siklenka, Furey, Reichel, Kirisits, Iberer, Schumnig, Isopp – Lammers, Koch, Lundmark – S. Geier, Doell, Zanoski – Pirmann, Hundertpfund, Schellander – M. Geier, Schuller, Holzer.
    HC LERAM Orli Znojmo: Kacetl (Landsman) – Pláněk, Henry, Wharton, Bořuta, Stehlík, Štach, Kulmala, Sova – Jarůšek, Fiala, Bickell – Strömberg, Bartoš, Lattner – Podešva, Šeda, Havlík – Komínek, Rožník.

Rozhodca: Gebei, Kincses - Hütter, Lesniak