Lotyšsko U18 – Fínsko U20 1:5 (kon.) | Nemecko U20 – Kanada U20 3:9 (kon.) | Česko U20 – Švédsko U20 1:4 (kon.)
Slovensko U20 – Rusko U20 2:3 (po pr.)
Slovensko U20
2:3 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Rusko U20
Streda 26.12.2012, 15:10 • Ufa Arena • Majstrovstvá sveta do 20 rokov

Slovensko dotiahlo zápas s Ruskom napokon až do predĺženia, keď sa v poslednej minúte v presilovke zblízka dorážkou presadil Richard Mráz. V závere predĺženia obdobne presilovka pre Rusov a strelou od modrej rozhodol Jarullin.
    Strely na bránu v tretej tretine 13:9, v predĺžení 3:3, celkovo 34:27.
    Najlepšími hráčmi zápasu sa stali brankár Adam Nagy a Andrej Vasilevskij. Ďakujeme za pozornosť, ktorú ste prenosom na onlajny.eu venovali, pokračujeme zajtra druhým hracím dňom. Do videnia. (17:33:30)

64:50
    Rusko dalo gól!
    Utešená šibenička po strele od modrej, ALBERT JARULLIN rozhoduje stretnutie v závere predĺženia. Rusi vyhrali predĺženie, puk sa dostal na Nesterova, ktorý potiahol do pravej strany, naznačil strelu a nabil kolegovi na modrej.
    Gól: Albert Jarullin, asistencie: Nikita Nesterov.

64:45
    Rusko si berie oddychový čas.

64:45
    Bajaník sa previnil faulom, ktorým zabránil Sigariovovi, a toto mohlo byť teoreticky aj na trestné strieľanie! Napokon ale presilovka, dve minúty za podrazenie.

63:49
    Teraz pred Nagya ťahá puk Jakupov.

63:20
    Rusi sa tiež snažia dostať k slovu, i keď už takýmto stavom si určite pošramotili povesť, prehrať nechcú.

61:32
    Slovensko má stále presilovku, Vasilevskij betónom blokuje strelu na teč pre Mikúša.

60:01
    Začalo predĺženie.

60:00
    Tretia tretina skončila.

59:23
    Slovensko dalo gól! Tlak pred bránou napokon pretavený na vyrovnanie! Uspela dorážka RICHARDA MRÁZA! Asistenciu si pripísal Denis Hudec.

58:40
    Slováci zakončujú rýchly útok srelou na bránku po prihrávke z pravej strany, naša prvá formácia stále drží útočné pásmo!

58:19
    Slováci točia puk v pásme, točia sa i oni sami, končí to strela Daňa z pravého kruhu, ktorú Vasilevskij pokryl.

57:40
    Vylúčenie Rusko, to bolo možno nechtiac, ale vyzeralo to veľmi nepríjemne. Nechala inkasoval rukami s hokejkou priamo do tváre. Je tam aj krv, mal by to byť teda vyšší trest.
    Maxim Šalunov - dve plus dve za krosček.

57:22
    Slováci ostali v pásme, no bez strely. Matis drží puk v rohu klziska.

56:27
    Strela od modrej čiary, Slováci bojujú o puk za bránou.

55:59
    Réway na Mikúša, ktorého bráni Nesterov, Mikúš teda nahadzuje za bránu.

55:35
    Mikúš, ktorý prišiel o rukavicu, je teraz v šanci! Dostal puk na ľavý kruh, zápästím triafa hráča, ktorý sa hodil do strely, puk je zblokovaný nad bránu!

55:09
    Vylúčenie Rusko - trest pre hráčsku lavicu - dve minúty za príliš veľa hráčov na ľade.

54:43
    Bíreš si spracoval ťažký puk a poslal ho na Bruna Mráza, ktorý ale mal pred sebou dvoch a spomedzi kruhov zatiahol k mantinelu.

54:04
    Mikúš získal puk na čiare, spomedzi kruhov puk napálil len k zadnému mantinelu.

53:20
    Až teraz, Rapáč, Hudec a Fujerík sa dostali k strele.

53:13
    Prihrávka cez dve pásma na Fujeríka, ale nezískali sme pásmo.

52:20
    Nesterov od modrej posielal pred bránu nepríjemnú strelu švihom, snaha o teč, ale puk napokon skončil pred bránou a je vypichnutý.

51:45
    Kosov v rohu klziska, udržal puk, od modrej neskôr strela mierne nepresná.

50:29
    Bruno Mráz pekne získal puk za kruhmi, rozbehol dopredu a dostal sa aj k strele.

49:39
    Rusi nútení začať až od svojho brankára, čo sa nepáči domácim divákom, ktorí čakali celkom iný stav ako tesné vedenie.

48:30
    Vylúčenie Slovensko - Matúš Matis - dve minúty za faul kolenom. Žarkov ostáva na ľade a odchádza až za pomoci svojich spoluhráčov.

48:01
    Nagy strelu od modrej vyrazil betónmi, puk vyletel do vzduchu, odkiaľ ho ešte posiela preč vyrážačkou.

47:37
    Tkačjov si obhodil Nechalu, ale dostal sa len za bránu a je tam sám.

47:04
    Ničuškin zatiahol do pásma, z otočky poza bránu smeroval puk na kruh, nevyšlo.

46:45
    Prihrávka Jakupova na ľavú kruh nevyšla, naši sa dostávajú na druhú stranu, Daňo ale márne čaká na modrej čiare. Matis sa rozhodol ťahať cez stredné pásmo sám a napokon po prihrávke Mikúšovi ofsajd.

45:48
    Len čo sa Chochlačjov vrátil na ľad sa Rusi dostali pred Nagya! Bola tam strkanica, no stav ostáva nezmenený.

44:41
    Réway nechal puk pri mantineli Bírešovi, ktorý ho chcel po chvíli vrátiť, no puk vyskočil mimo hraciu plochu.

44:19
    Rusi teraz zdržiavajú s pukom v strednom pásme.

43:31
    Vylúčenie Rusko - Alexander Chochlačjov - dve minúty za podrazenie. Kanaďákom pri mantineli poslal chodiť po rukách Peťa Čerešňáka.

42:25
    Rapáč posielal z kruhu veľmi nepresnú prihrávku Fujeríkovi, nesadol mu puk na čepeľ. Slováci ale ostali v pásme a zaujala Bajaníkova prihrávka na Rapáča.

41:45
    Zakázané uvoľnenie Slovákov.

40:40
    Richard Mráz ešte napáda v pásme, aj keď všetci jeho spoluhráči už sa formujú mimo.

40:17
    Mikúš získal puk v obrannom pásme vyblokovaný do vzduchu, prekorčuľoval do útočného, dosť dlho čakal a napokon strieľal do pripraveného Vasilskeho.

40:01
    Začala tretia tretina.

V druhej tretine sme najprv inkasovali po chybe z hokejky Chochlačjova, no neskôr znížil Matis, ktorý celú akciu načal vybojovaním puku za bránou. V tejto časti hry sme sa už akoby oklepali zo strachu z veľkého súpera, ktorý až tak nehryzie a vytvorili sme si dobré šance.
    Strely na bránu v druhej tretine 7:8, celkovo 18:15. Tretia tretina začne približne o 16:44.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:50
    Slepyšev ešte potiahol dopredu, prekorčuľoval si do pravej strany a prenechal puk k modrej čiare, no to nespravil dobre, pretože jeho spoluhráč čakal skôr individuálny prechod k bráne.

38:40
    Réway sa pýta k slovu, pekne sa dostal do pásma a vzhľadom na to, že to bol bekhend, to bola celkom silná strela. Vasilevskij sa nenechal prekvapiť.

38:25
    Mrázovci s Bírešom sa predviedli v pásme, no nič z toho.

37:02
    Ničuškin operuje s pukom na pravom kruhu, no je tam vo veľmi prehustenom priestore.

36:26
    Ďaleko sa ale tento puk nedostal a znova sme v útoku, až Fujeríkovu strelu má Vasilevskij.

36:04
    Hudec a jeho pekná strela, Rusi sa hneď po tom samozrejme snažia puk dostať von.

34:13
    Slovensko dalo gól! Matis výborne získal puk za bránou od Mironova, prihral ho medzi kruhy na Mikúša, ktorému puk nesadol, ale aj tak sa dostal k pravej žrdi na Daňa, ktorý popred bránu poslal na opačnú práve MATÚŠOVI MATISOVI, ktorý z prvej upratal do brány a znižuje!
    Gól: Matúš Matis, asistencie: Tomáš Mikúš a Marko Daňo.

33:49
    Matis do pásma len popri mantineli, celý čas ho kontroloval Diblenko.

32:59
    Kolena sa až k strele nedostal, bránil ho Koledov a spadol na puk.

31:58
    Znova Bagin na ľade pri chybe, Kučerov sa chopil puku, prehodil si ho do ľavej strany, strieľal ale do betónu Nagya!

31:29
    Jakupov teraz nahodil puk smerom dopredu, ale zaletel na icing.

31:12
    Naše snahy o vyrovnanie zastavila chyba a gól ma 0:2. Teraz zakázané uvoľnenie Slovenska.

28:28
    Chyba nášho tímu v strednom pásme a k puku sa dostal Sigariov! Otočil okamžite späť do útoku, kam sa stíhal vrátiť už len Bajaník a ALEXANDER CHOCHLAČJOV svoj nájazd na brankára pretavil v druhý gól strelou k pravej žrdi.
    Gól: Alexander Chochlačjov, asistencie: Andrej Sigariov a Nail Jakupov.

28:08
    Nagy znova v zákroku, vyrážačkou posiela strelu z pravej strany k ľavému mantinelu.

27:33
    Kosov vybojoval puk na zadnom mantineli, z otočky z pravej strany strela pred bránu.

26:46
    Obrovská šanca pre Slovákov, zachytili puk v pásme, no Marko Daňo z prvej prepálil!

25:23
    Slepyšev dobiedzal pred Nagyom po tom, čo mu jeho strela najprv vypadla z lapačky. Puk si v bránkovisku pokryl a naši dohovárajú ruskému útočníkovi.

24:00
    Prvá formácia Slovákov pred Vasilevskijom! Bajaník nahadzoval puk z pravej strany, Daňov teč ešte spôsobil, že brankár Rusov puk nezachytil, no dorážky nepripustila razantná obrana pred bránkoviskom.

23:10
    Slovenským mladíkom sa nedarí dostať puk von z pásma, prvá formácia domácich si ale nedokázala vypracovať streleckú pozíciu.

22:27
    Kolena hľadal v útočnom pásme Uhríka, krížny puk ale svojho adresáta nenašiel a skončil len v rohu klziska.

21:17
    Richard Mráz sa svojím typickým spôsobom pokúšal dostať puk za Vasilevskiho lakrosovým zakončením spoza bránky. Čierna guma mu však z čepele spadla a ani Bíreš ju poskakujúcu medzi kruhmi netrafil.

20:30
    Ruskí hráči aj v úvode druhej tretiny pri puku, Jakupov sa k prihrávke z obranného pásma nedostal a tak s hra vráti po zakázanom uvoľnená pred Vasilevskiho.

20:01
    Začala druhá tretina.

V prvej tretine sme inkasovali gól z hokejky Kučerova, i keď mu predchádzal neodpískaný ofsajd. Strely na bránu však hovoria v náš prospech - 11:7. Druhá tretina začne približne o 15:57.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:55
    Kučerov znova strieľa, tento hráč je veľmi nepríjemný a dobre ho aj polovica nášho tímu pozná z majstrovstiev osemnástok v Nemecku, kedy bol aj najproduktívnejším hráčom, práve s Grigorenkom a Jakupovom.

19:40
    Rusko teraz hrá presilovú hru, musíme sa mať na pozore pred gólom do šatne.

19:18
    Už to vyzeralo, že sa oslobodíme, ale Réway oň prišiel v prospech Grigorenka.

18:21
    Bíreš už je na ľade. Mikúš teraz neprešiel ďaleko, puk mu vypichol Tkačjov a ťažil z toho neskôr Šalunov, ktorého strelu ale má Nagy.

17:51
    A ďalšie vylúčenie, Slovensko - Richard Buri - dve minúty za podrazenie. Rusko má podľa odborníkov najvýhodnejšiu presilovku 4:3. I keď neviem, aká je výhoda vo voľnejšom priestore na úkor presily o dvoch.

17:17
    Vylúčenie Rusko - Albert Jarullin - dve minúty za hrubosť. Atakoval Michala Uhríka po tom, čo odohral puk.

17:14
    Jakupov sa tlačil pred bránu, čo prinútilo viac našich hráčov stiahnuť sa k bráne a Jarullinova strela bola vyrazená.

16:22
    Po vhadzovaní síce puk opustil pásmo, ale už sú Rusi v ňom, strela Sigariova.

15:58
    Vylúčenie Slovensko - Andrej Bíreš - dve minúty za vrazenie na mantinel.

15:25
    Nahodenie na bránu sa odrazilo od zadného mantinelu a Kapustin ho len tak naverímboha strieľal smerom k Nagyovi z prvej.

14:03
    Krásna kombinácia domáceho tímu, Kučerov prekorčuľoval do pásma, síce neskôr ako jeho spoluhráč, ale ofsajd sa nepíska. Prenechal z pravej strany k mantinelu puk práve Grigorenkovi, ktorý bol rýchlejší, vrátil mu ho cez os a NIKITA KUČEROV nemal problém do protipohybu Nagyovi streliť gól.
    Gól: Nikita Kučerov. Asistencia: Michail Grigorenko.

13:41
    Dobrá strela Hudeca, po ktorej sa Rusi dostali aspoň do stredného pásma.

13:33
    Opäť dobiedzame, aj štvrtá formácia si chce užiť svoj čas na ľade.

13:16
    Slováci po vhadzovaní zahrozili nejednou strelou, Sigariovovu snahu o protiútok zmarili a Uhrík znova doviezol puk pred brankára Vasilevskiho.

12:37
    Hneď po vhadzovaní sa Kolena natlačil do zakončenia.

12:35
    Richard Mráz ponúkal puk Bírešovi, no vložil sa im do toho jeden z protihráčov. Slováci ale ostali v pásme a opäť Bagin strieľa od modrej, Vasilevskij nemá problém.

11:33
    Náznak tlaku Slovenska, keď Richard Mráz zatiahol do pásma, strela od modrej sa ozvala na betónoch Vasilevskiho.

11:05
    Znova sme vytlačili Rusov k ich bráne a veľa času už Mrázovi na naskočenie späť na ľad neostáva.

10:21
    Sergejev od modrej, puk je ale zblokovaný.

09:10
    Vylúčenie Slovensko - Richard Mráz - dve minúty za seknutie. Jemnučké osekávanie, ale toto je práve to, na čo nie sú naši zvyknutí, píska sa všetko.

08:32
    Pekne to vymyslel Rišo Mráz, bekhendová strela z uhla sa neujala, trafil len do spodnej konštrukcie brány z bočnej strany.

07:47
    Slepyšev nahadzoval puk pred bránu na Kučerova, ktorý však nezasiahol.

07:13
    Réway sa snažil dostať do zakončenia, ale neprešiel po pravej strane. Strate puku na kruhoch predchádzala pekná kľučka za modrou čiarou.

06:32
    Po vhadzovaní puk vyhodil Luža, teraz znova jeho obranná aktivita, medzi kruhmi zachytil pred útočiacim hráčom a znova ho posiela preč.

06:11
    Sigariov má príležitosť, pekne sa zbavil nášho brániaceho hráča, ale Nagy má tento puk.

05:47
    Kapustin nezachytil puk, spoza neho ho na druhú stranu aspoň nahodil Žarkov, ale tam je jeden z našich hráčov.

04:36
    Opäť sme vytlačili ruských chlapcov za ich bránu, kde sa čaká na prestriedanie. Hudec číha medzi kruhmi.

04:05
    Prvá prihrávka Diblenka skrz celé klzisko sa vpredu neujala, znova je za vlastnou bránou.

03:29
    Po Bírešovom nahodení snaha Bruna Mráza. Puk je odrazený do ochrannej siete.

02:47
    Teraz Rapáč zdržal Kapustina v rohu klziska a puk tak získal Nechala.

02:14
    Luža s Burim vytláčali hráčov k mantinelu a sledovali ich kroky, napokon puk vyhodený.

01:25
    Kolena síce vystihol prihrávku v strednom pásme, no spolu s Réwayom v útočnom neuspeli.

01:11
    Slováci sa oslobodzujú len zakázaným uvoľnením.

00:49
    Znova hrozivá šanca, Nagy strelu pokryl pod betónmi a hra bola prerušená.

00:22
    Hneď po úvodnom buly sa Rusi dostali dopredu, najprv strela spomedzi kruhov, kam sa neskôr formoval Sigariov, ale strela z prvej nevyšla.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Všetko už je teda pripravené, hokejové majstrovstvá sveta do dvadsať rokov sú oficiálne otvorené. Môžme ísť na to!

Už počujeme národnú hymnu Ruska a bude nasledovať príhovor.

Nakoľko je to prvý zapas domácej reprezentácie, predchádza mu samotné otvorenie turnaja, ako tomu býva zvykom napriek už trom odohratým zápasom. V nich v A skupine Fíni zdolali Lotyšov 5:1 a prebieha stretnutie medzi Českom a Švédskom, v ktorom vedú severania 4:0. V našej skupine Kanada naložila Nemecku 9:3.

Slovensko: A. Nagy (P. Romančík) - P. Čerešňák, Nechala, Rusina, Bagin, Luža, Korím, D. Bajaník, Buri - T. Mikúš, M. Daňo, Matis - R. Mráz, Bíreš, B. Mráz - Kolena, Mi. Uhrík, Réway - D. Hudec, B. Rapáč, D. Fujerík. Tréner: E. Bokroš.

Rusko: Vasilevskij (Makarov) - Jarullin, Nesterov, Diakov, Diblenko, Mironov, Koledov, Sergejev - Jakupov, Sigariov, Chochlačjov - Kučerov, Slepyšev, Grigorenko - Šalunov, Tkačjov, Ničuškin - Kosov, Kapustin, Žarkov - Mozer. Tréner: M. Varnakov.

Rozhodca: D. Massy, D. Stricker - T. Haster, R. Kaderli.

V prvom stretnutí juniorských Majstrovstiev sveta čaká slovenskú reprezentáciu neľahký súper. Premiéru v ruskej Ufe si totiž odkrútia s domácim favoritom, ktorý má len tie najvyššie ambície - reprezentáciou Ruska.

Jej zoskupenie pozostáva poväčšine z hráčov hrajúcich domácu ruskú súťaž (teda MHL, resp. KHL a VHL). Určite najväčšou hviezdou je Nail Jakupov, aktuálna jednotka draftu. Počas lock-outu hráva v tíme Nižnekamsku, kde nazbieral 18 bodov (10+8) v 22 zápasoch. Slovenskému tímu sú dobre známi aj ďalší produktívni hráči, Nikita Kučerov či o rok mladší Michail Grigorenko. Z minuloročných majstrovstiev majú skúsenosť obaja brankári, Andrej Makarov a Andrej Vasilevskij. Práve Makarov je jedným z legionárov, chytá v tíme WHL Saskatoon Blades. Vasilevskij pôsobí v MHL. Ťahúňom obrany by mal byť Nikita Nesterov.

Pozrime sa ešte na našich chlapcov. Tak ako ruský výber tvoria hráči hrajúci v Rusku, u nás samozrejme väčšina odohrala sezónu v projekte HK Orange 20. Niektorí z tohto ročníka si pamätajú minuloročné MS, niektorí majstrovstvá osemnástky 2011, kde naša repre vypadla, ale i 2012, kde si v Piešťanoch vybojovala návrat medzi elitu. Najstarším je žilinský obranca Dávid Bajaník, najmladším útočník s dolnokubínskym pôvodom Martin Réway.
    V útoku sa veľa očakáva od talentovaného Trenčana Marka Daňa, z KHL má skúsenosti aj jeho spoluhráč zo Slovana, Skaličan Tomáš Mikúš. V obrane sú to znova najmä legionári, Trenčan Peter Čerešňák aktuálne hráč Peterborough Petes a Dubničan Emil Bagin, ktorý sa túto sezónu ukazoval v dobrom svetle v obrane Dukly Trenčín. V bráne máme dvoch brankárov so skúsenosťami z MS - Prešovčana Richarda Sabola a skalického Patrika Romančíka. Tretím do partie je Trenčan Adam Nagy, jednotka projektu Orange 20.

NOMINÁCIA TÍMU SLOVENSKA:
    Brankári: 1 Richard Sabol, 2 Adam Nagy, 30 Patrik Romančík.
    Obrancovia: 5 Dávid Bajaník, 6 Tomáš Rusina, 11 Peter Čerešňák, 12 Emil Bagin, 16 Patrik Luža, 21 Tomáš Nechala, 24 Richard Buri, 28 Karol Korím.
    Útočníci: 9 Milan Kolena, 10 Denis Hudec, 13 Tomáš Mikúš, 14 Richard Mráz, 17 Michal Uhrík, 18 Andrej Bíreš, 19 Marko Daňo, 20 Martin Réway, 25 Bruno Mráz, 26 Branislav Rapáč, 27 Dominik Fujerík, 29 Matúš Matis.
    Na zápas nastúpia v modrých dresoch.

NOMINÁCIA TÍMU RUSKA:
    Brankári: 1 Igor Ustinskij, 20 Andrej Makarov, 30 Andrej Vasilevskij.
    Obrancovia: 5 Albert Jarullin, 7 Arťom Sergejev, 9 Nikita Nesterov, 22 Andrej Mironov, 27 Kirill Djakov, 28 Jaroslav Diblenko, 29 Pavel Koledov.
    Útočníci: 8 Maxim Šalunov, 10 Nail Jakupov, 11 Jevgenij Mozer, 12 Andrej Sigariov, 14 Vladimir Tkačjov, 15 Valerij Ničuškin, 16 Nikita Kučerov, 17 Anton Slepyšev, 18 Jaroslav Kosov, 19 Alexander Chochlačjov, 21 Kirill Kapustin, 25 Michail Grigorenko, 26 Danil Žarkov.
    Na zápas nastúpia v bielych dresoch.

Rozhodcovia: Didier Massy, Daniel Stricker (obaja SUI) - Tobias Haster (SWE), Roman Kaderli (SUI).

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 15:10.

Dominika Haršáni Handzušová

Góly a asistencie: 35. Matis (Mikúš, Daňo), 60. R. Mráz (Hudec) - 15. Kučerov (Grigorenko), 29. Chochlačjov (Sigariov, Jakupov), 65. Jarullin (Nesterov)

Slovensko U20: A. Nagy (P. Romančík) - P. Čerešňák, Nechala, Rusina, Bagin, Luža, Korím, D. Bajaník, Buri - T. Mikúš, M. Daňo, Matis - R. Mráz, Bíreš, B. Mráz - Kolena, Mi. Uhrík, Réway - D. Hudec, B. Rapáč, D. Fujerík. Tréner: E. Bokroš.
    Rusko U20: Vasilevskij (Makarov) - Jarullin, Nesterov, Diakov, Diblenko, Mironov, Koledov, Sergejev - Jakupov, Sigariov, Chochlačjov - Kučerov, Slepyšev, Grigorenko - Šalunov, Tkačjov, Ničuškin - Kosov, Kapustin, Žarkov - Mozer. Tréner: M. Varnakov.

Rozhodca: D. Massy, D. Stricker - T. Haster, R. Kaderli