Česko – Francúzsko 22:24 (kon.) | Španielsko – Rusko 25:25 (kon.) | Nórsko – Švédsko 28:25 (kon.)
Nemecko – Čierna Hora 27:20 (kon.) | Srbsko – Dánsko 29:26 (kon.) | Maďarsko – Rumunsko 25:19 (kon.)
Maďarsko
25:19 (14:12)
Rumunsko
cz Utorok 11.12.2012, 20:15 • Spens Hall, Novi Sad • Majstrovstvá Európy žien

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.

Nejzářivějšími hvězdami na turnaji jsou Julia Cureaová, Adriana Nechitaová a Paula Ungureanuová.

Rumunsko
    Rumunky, které si "přinesly" do osmifinále pouze bod za remízu v základní skupině s Ruskem. Vstup do druhé fáze turnaje jim však vyšel výborně, když v prvním utkání dokázaly porazit Španělsko 31:26 a se třemi body jsou aktuálně na třetím místě skupiny II hned za svým dnešním soupeřem Maďarskem, které je druhé se čtyřmi body.

Mezi největší hvězdy Maďarska a norského kouče Karla Erika Bøhnna na turnaji patří Zita Szucsánszki, Anita Görbicz a devětadvacetiletá Mónika Kovacsicz.

Maďarsko
    Maďarské házenkářky vstoupili do osmifinálové fáze turnaje s plným bodovým počtem, tedy se čtyřmi body, když se jim započítaly výsledky proti Německu a Španělsku, které Maďarky dokázaly v základní skupině přehrát. V prvním osmifinálovém utkání pak narazily na silnou Černou Horu a nutno dodat, že šlo o vynikající utkání, kterému nechybělo doslova nic. Ve skvělém utkání, v němž Maďarky prohrávaly místy až o osm branek, nakonec podlehly Černohorkám 26:28, když o vítězství přišli až v samém závěru.

Vítejte u on-line přenosu utkání házenkářského Mistrovství Evropy žen, v němž se v rámci druhého kola druhé fáze turnaje ve skupině II utká Maďarsko s Rumunskem.

Maďarsko: Herrová, Kissová - Triscsuková, Vertenová, Szucsanszkiová, Kovacsicsová, Bulathová, Szaboová, Görbiczová, Klivinyiová, Szamoranskyová, Redei-Soosová, Bodiová, Szekeresová, Kovacsiczová, Tomoriová

Rumunsko: Semedescuová, Tolnaiová, Ungureanová - Tacalieová, Pinteaová, Nechitaová, Neaguová, Bradeanuová, Stancaová, Maneaová, Meirosuová, Cureaová, Dincaová, Vadineanuová, Geigerová, Paraschivová

Rozhodčí: Gousko, Repkin.

1
    Utkání právě začalo. (0:0) (0:0)

1
    Klivinyiová dává první branku utkání, Maďarsko vede. (1:0) (1:0)

2
    Bradeanuová vyrovnává z pravé strany. (1:1) (1:1)

4
    Z levého křídla se prosazuje Kovacsiczová, Maďarsko opět vede. (2:1) (2:1)

5
    Stancaová na druhé straně vyrovnává. (2:2) (2:2)

7
    Rumunky jdou poprvé v utkání do vedení, přesnou střelou z pravé strany se prosazuje Neagová. (2:3) (2:3)

7
    Stancaová z rychlého brejku zvyšuje vedení Rumunek! (2:4) (2:4)

8
    Szucsanszkiová chybuje a z protiútoku trestá Nechitaová, lavička Maďarska si bere oddechový čas. (2:5) (2:4)

9
    Szucsanszkiová zablokována Pinteaovou, Maďarky ale stále u míče. (2:5) (2:5)

9
    Redei-Soosová fauluje Pinteaovou, je z toho sedmimetrový hod pro Rumunsko. (2:5) (2:5)

9
    Cureaová nedává. (2:5) (2:5)

12
    Kovacsicsová snižuje náskok Rumunek. (3:5) (3:5)

13
    Neaguová vzápětí opět navyšuje náskok Rumunska. (3:6) (3:6)

13
    Szucsanszkiová z rychlého brejku ale opět snižuje. (4:6) (4:6)

15
    Nechitaová z levého křídla dává sedmou branku Rumunska. (4:7) (4:7)

16
    Rumunka Maneaová je první vyloučenou hráčkou utkání. (4:7) (4:7)

17
    Kovacsicsová dává první branku při přesilové hře. (5:7) (5:7)

18
    Neaguová neúspěšná při střelbě z devítimetrové hranice a z protiútoku snižuje na rozdíl jedné branky Vertenová. (6:7) (6:7)

19
    Bradeanuová střílí, mimo. U míče soupeř. (6:7) (6:7)

19
    Vertenová se prosazuje po skvělém průniku za obranu Rumunska a je vyrovnáno! (7:7) (7:7)

19
    Oddechový čas Rumunska. (7:7) (7:7)

20
    Neaguová střelou z devíti metrů dává osmou branku utkání. (7:8) (7:8)

21
    Meirosuová využívá rychlého brejku po chybě soupeřek a dává devátou branku svého týmu. (7:9) (7:9)

22
    Görbiczová vzápětí snižuje. (8:9) (8:9)

22
    Szekeresová vyloučena na dvě minuty. (8:9) (8:9)

23
    A následně potrestána za faul i soupeřka, Nechitaová dostává žlutou kartu za faul na Vertenovou. (8:9) (8:9)

24
    Výborná střela Neaguové, Rumunsko vede o dvě branky. (8:10) (8:10)

25
    Görbiczová snižuje. (9:10) (9:10)

25
    Ale další rychlý brejk proměňuje Nechitaová. (9:11) (9:10)

25
    Szucsanszkiová proniká za obranu soupeřek a opět snižuje náskok Rumunska. (10:11) (9:10)

26
    Meirosuová nedává a z protiútoku vyrovnává Vertenová. (11:11) (11:11)

27
    A pozor, Triscsuková dostává Maďarky do vedení! (12:11) (12:11)

28
    Neaguová střelou z pravé strany vyrovnává. (12:12) (12:12)

28
    Görbiczová, zablokována obranou, míč mají Rumunky. (12:12) (12:12)

30
    Neaguová se ale dopouští technického faulu, u míče Maďarky a Vertenová dostává svůj tým opět do vedení. (13:12) (13:12)

30
    A i Kovacsiczová trestá chybu soupeřek v rozehrávce a Maďarsko si vypracovalo dvoubrankový náskok těsně před koncem poločasu! (14:12) (14:12)

30
    První poločas skončil. (14:12) (14:12)

Skončil první poločas, v němž vedly od samého úvodu Rumunky, kterým se dařila obrana a slušná byla i útočná efektivita. Maďarsko oplácelo "stejnou mincí" a dokázalo držet se svým soupeřem krok, když nejvíce prohrávalo o dvě branky.

V samém závěru poločasu pak Maďarky dokázaly strhnout vedení na svou stranu a do druhého poločasu vstupují s dvoubrankovým náskokem!

Nejlepšími střelkyněmi Maďarska v prvním poločase byly se čtyřmi brankami - Vertenová a Kovacsicsová.

Rumunský tým nejvíce střelecky podpořila Neaguová, která zaznamenala pět branek.

31
    Začal druhý poločas. (14:12) (14:12)

31
    Rumunky nevstupují do druhého poločasu dobře, Bradeanuová zablokována, u míče Maďarsko. (14:12) (14:12)

32
    Görbiczová proměňuje a Maďarsko vede již o tři branky. (15:12) (15:12)

33
    Piroska Szamoranskyová zvyšuje náskok Maďarska! (16:12) (16:12)

34
    Po dlouhých šesti minutách se prosazuje některá z Rumunek, Nechitaová dává čtrnáctou branku. (16:14) (16:14)

34
    Görbiczová se ale prosazuje z rychlého protiútoku a náskok Maďarska je opět tříbrankový. (17:14) (17:14)

36
    Sledujeme část utkání, v níž září obrany obou týmů. (17:14) (17:14)

39
    Neskutečné zákroky brankářek a obran obou týmů! (17:14) (17:14)

39
    Až po dlouhých pěti minutách se gólově prosazuje některý tým, Neaguová dává patnáctou branku Rumunska. (17:15) (17:15)

40
    Maďarky jako by čekaly na branku, aby mohly vzápětí udeřit z rychlého brejku, stejně jako nyní Vertenová. (18:15) (18:15)

43
    Dincaová využívá zaváhaní soupeřeka dobré rozehrávky Maneaové a samostatný únik zakončuje brankou. (18:16) (18:16)

44
    A vzápětí další chyba Maďarek v útoku, který trestá brankou Nechitaová. (18:17) (18:17)

44
    Görbiczová dává devatenáctou branku Maďarska. (19:17) (19:17)

45
    Vertenová krásně přelobovala z levé strany Tolnaiovou. (20:17) (20:17)

48
    Další série nepřesností na obou stranách. (20:17) (20:17)

49
    Görbiczová se prosazuje z devíti metrů. (21:17) (21:17)

52
    Série bez vstřeleného gólu Rumunska trvá již více než osm minut. (21:17) (21:17)

52
    A Maďarsko trestá, Kovacsicsová dává z rychlého brejku. (22:17) (22:17)

52
    Rumunský tým si bere oddechový čas. (22:17) (22:17)

53
    Další skvělý zákrok Kissové, Maďarky se vzdalují svým soupeřkám! (22:17) (22:17)

54
    Z pravé strany se prosazuje Szucsanszkiová a Maďarsko již vede o šest brankek. (23:17) (23:17)

54
    Nechitaová z pravého křídla snižuje. (23:18) (23:18)

55
    Szamoranskyová se prosazuje po průniku za obranu Rumunek, která je v těchto chvílích poměrně "děravá" a dává čtyřiadvacátou branku svého týmu. (24:18) (24:18)

55
    Oddechový čas pro Rumunsko. (24:18) (24:18)

58
    Vertenová se prosazuje po střele z pravé strany a průběh utkání začíná připomínat exhibici. Rumunky jsou v křeči. (25:18) (25:18)

59
    Stancaová dává devatenáctou branku Rumunska, na zvrat to ale již nestačí. (25:19) (25:19)

59
    Szucsanszkiová stráví závěr utkání na trestné lavici. (25:19) (25:19)

60
    Konec zápasu. (25:19) (25:19)

Skončilo dnešní utkání, v němž zaslouženě triumfovaly Maďarky, které si doslova pohrály se svými soupeřkami z Rumunska a získávají důležité dva body do osmifinálové skupiny.

Rumunským házenkářkám se sice povedl úvod utkání, pak ale začala úřadovat výborná obrana Maďarek v čele s výbornou Evou Kissovou, která držela Rumunky v šachu i několik minut v řadě, což mělo za následek navyšování skóre a utvoření finální podoby končeného výsledku.

Nejlepší střelkyní Maďarska byla Orsolya VERTENOVÁ, která dala sedm branek.

Nejlepšími střelkyněmi Rumunska byly se šesti brankami NECHITAOVÁ a NEAGUOVÁ.

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou. (21:40:38)