Česko – Francúzsko 22:24 (kon.) | Španielsko – Rusko 25:25 (kon.) | Nórsko – Švédsko 28:25 (kon.)
Nemecko – Čierna Hora 27:20 (kon.) | Srbsko – Dánsko 29:26 (kon.) | Maďarsko – Rumunsko 25:19 (kon.)
Španielsko
25:25 (13:14)
Rusko
cz Utorok 11.12.2012, 16:15 • SPC Vojvodina, Novi Sad • Majstrovstvá Európy žien

Hezké odpoledne při sledování kvalitní házené. V Srbsku se koná jubilejní 10. ročník Mistrovství Evropy v házené žen. Společně budeme sledovat utkání mezi Španělkami, které vyzvou ruské házenkářky. Utkání začíná v 16:15.

Obě mužstva budou bojovat o vylepšení umístěný v tabulce a budou se chtít přiblížit postupovým nadějím. Zatím se oba celky nachází mimo místa zaručující postup do semifinále turnaje.

Vzájemná bilance je vyrovnána. Zatím čitá čtyři utkání, ve kterých dokázaly obě reprezentace dvakrát uspět. Poslední měření sil se konalo zhruba před rokem v rámci Mistrovství Světa. Tehdy se radovaly hráčky z Východu poměrem 22:28.

1
    Utkání právě začalo. (0:0) (0:0)

1
    Rusky nedokázaly uspět. Ale ani Španělky si nepočínaly gólově. (0:0) (0:0)

2
    Matinová proměňuje sedmimetrový hod a posílá španělský výběr do vedení. (1:0) (1:0)

3
    Rusky se poprvé dokázaly prosadit díky Postnovové. (1:1) (1:1)

3
    Španělské házenkářky sice dopravily míč do sítě, ale ještě předtím přešlápli. Rusky se na druhé straně nemýlily po útoku středem. (1:2) (1:2)

4
    Hráčky z Východu vedou již o dva góly. Tentokrát se prosadili z pravé strany. (1:3) (1:3)

4
    Házenkářky z Pyrenejského poloostrova špatně zaútočily a o balon přišly. Rusky jsou zatím při chuti a padá jim to tam. (1:4) (1:4)

5
    Rozdíl ve skóre je už čtyřbrankový. Senová proměňuje sedmičku. (1:5) (1:5)

6
    Španělky jsou bezradné. Znovu nedokázali úspěšně zakončit. (1:5) (1:5)

7
    Matinová dává sedmimetrový hod. (2:5) (2:5)

8
    Ani jeden z týmů se teď nedokázal prosadit. (2:5) (2:5)

9
    Po dlouhé době se prosazují Rusky. (2:6) (2:6)

9
    Na španělské straně registrujeme první branku ze hry. Na svědomí jí mí Fernandézová. (3:6) (3:6)

10
    Střela v podání ruské házenkářky končí na tyči. (3:6) (3:6)

11
    Španělky budou mít přesilovku a ještě sedmičku. (3:6) (3:6)

11
    Matinová proměňuje svoji třetí sedmičku. (4:6) (4:6)

12
    Kuzněcová odpovídá z levé strany. (4:7) (4:7)

12
    Fernandézová to zkusila střelou z devítky a byla úspěšná. (5:7) (5:7)

13
    Hra přes pivotku přináší svoje ovoce. Makejevová se dokázala prosadit. (5:8) (5:8)

14
    Španělka Penaová ale znovu rychle snižuje. (6:8) (6:8)

15
    Rusky úspěšně zaútočily a znovu odskakují na tříbodový rozdíl. (6:9) (6:9)

15
    Manguevová ale nekompromisně zakončuje. (7:9) (7:9)

16
    Hráčky z Východu přešláply. Španělské reprezentantky mohou snížit. (7:9) (7:9)

17
    Ani jeden z celků ale teď nedokázal dopravit míč do sítě. (7:9) (7:9)

18
    Martinová úspěšně zakončila do rohu branky. (8:9) (8:9)

18
    Rusky špatně rozehrály a nabídli soupeřkám vyrovnat. (9:9) (9:9)

19
    Ruské házenkářky jdou opět do vedení. Předvedli rychlý útok středem. (9:10) (9:10)

20
    Aquilarová srovnává podhozem ze středu hřiště. (10:10) (10:10)

21
    Španělky se dostávají do vedení. Ruská děvčata se v posledních minutách dost trápí. (11:10) (11:10)

22
    Tentokrát to ale Ruskám vyšlo. (11:11) (11:11)

23
    Postnová otáčí vývoj a posílá ruský tým znovu do vedení a jedinou branku. (11:12) (11:12)

24
    Ruské hráčky neuspěly v útoku. Jejich soupeřky jsou v držení míče a budou toužit po vyrovnání. (11:12) (11:12)

25
    Penaová vyrovnává dosavadní vývoj utkání. (12:12) (12:12)

25
    Oddechový čas pro hosty. (12:12) (12:12)

26
    Stěpanová dává třináctý bod svého týmu. (12:13) (12:13)

27
    Rusky byly sice v útoku, ale nedokázaly si poradit s dobrou obrannou a po signalizované pasivitě musely balon odevzdat. (12:13) (12:13)

28
    Minutu a půl před koncem prvního poločasu je znovu srovnáno. (13:13) (13:13)

29
    Španělky jsou u balonu a budou mít zřejmě poslední slovo v první půlhodině.
    (13:13) (13:13)

29
    Oddechový čas pro domácí. (13:13) (13:13)

30
    Dvě sekundy před sirénou se dokázala prosadit ruská hráčka a posílá svůj tým do vedení. (13:14) (13:14)

30
    První poločas skončil. (13:14) (13:14)

Skončil první poločas mezi Španělskem a Ruskem. Zatím sledujeme hodně vyrovnané utkání, které nemá většího favorita. Spokojenější jsou po první půli Rusky, které odešli do kabin s jednobrankovým náskokem.

Druhý poločas začne přibližně v 17:02.

31
    Začal druhý poločas. (13:14) (13:14)

31
    První branku v druhém poločase si připisuje Punkovová. (13:15) (13:15)

32
    Španělky se prosazují díky Martinové. Ta snižuje na jednobrankový rozdíl. (14:15) (14:15)

35
    Ani jeden z týmů se nedokázal tři minuty prosadit. Po dlouhé době se osmělily Rusky. (14:16) (14:16)

36
    Už je to o tři. Senová pronikla obranou jako nůž máslem. (14:17) (14:17)

37
    Fernandézová se dokázala prosadit i z krkolomné pozice. (15:17) (15:17)

38
    Oba celky se teď hodně trápí. Znovu se nedokázali prosadit. (15:17) (15:17)

39
    Rusky se dokázaly prosadit středem hřiště a znovu utíkají svým soupeřkám. (15:18) (15:18)

40
    Martinová proměnila svoji pátou dnešní sedmičku. (16:18) (16:18)

40
    Kuzněcová dokázala obstřelil španělskou brankářku. (16:19) (16:19)

41
    Další španělská sedma, která byla zakončena tak jak se má. (17:19) (17:19)

42
    Oddechový čas pro hosty. (17:19) (17:19)

43
    Rusky se dokázali prosadit střelou z dálky. Španělské házenkářky tak opět prohrávají o tři branky. (17:20) (17:20)

44
    Martinová ale snižuje díky proměněné sedmičce. (18:20) (18:20)

46
    Martinová je dnes stoprocentní a proměňuje další sedmimetrový hod. (19:20) (19:20)

47
    Oba týmy se teď dokázaly prosadit rychlými útoky. Stav zůstává tak stále stejný. (20:21) (20:21)

48
    Zásluhou Martinové je srovnáno. Ta dnes střílí opravdu přesně. (21:21) (21:21)

49
    Španělky se dostávají do varu a otáčí vývoj utkání. (22:21) (22:21)

50
    Deset minut před koncem ale dokázaly Rusky odpovědět útokem z levé strany. (22:22) (22:22)

51
    Rusky zatím nedokázaly najít vyrovnávací odpověď. Španělky budou útočit. (23:22) (23:22)

52
    Rusky mohou vyrovnat. Mají k dispozici sedmičku. (23:22) (23:22)

52
    Seneová dává sedmičku a srovnává. (23:23) (23:23)

53
    Španělské hráčky se nedokázaly gólově prosadit. Rusku mohou jít do vedení. (23:23) (23:23)

54
    Oddechový čas pro domácí. (23:23) (23:23)

55
    Ani jeden z týmů se teď nedokázal prosadit. (23:23) (23:23)

57
    Necelé tři minuty před koncem se dokázaly ruské hráčky prosadit. (23:24) (23:24)

57
    Fernandézová se prosazuje střelou z dálky. (24:24) (24:24)

58
    Španělky otáčí vývoj a jdou do vedení. Rusky tápou v útoku a trápí se. (25:24) (25:24)

58
    Oddechový čas pro hosty. (25:24) (25:24)

58
    Španělky budou oslabeny. Dvě minuty si odsedí Cabralová. (25:24) (25:24)

59
    Poslední minuta druhé třetiny. U míče jsou španělské házenkářky. (25:24) (25:24)

59
    Oddechový čas pro domácí. (25:25) (25:24)

59
    Španělky jsou u balonu a zřejmě mají poslední šanci na útok. (25:25) (25:24)

60
    Konec zápasu. (25:25) (25:24)

Je tu konec a dnes jsme vítěze neviděli. Oba týmy se rozešly dělbou bodů za remízu 25:25. Je potřeba říci, že konečná remíza je zaslouženým výsledkem. To je pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek večera. (17:45:33)

Jakub Martínek

Španielsko: Gonzalezová, Navarrová – Martinová, Fernandezová Ibanězová, Cuadradová, Mangueová, Aquilarová, Benzalová, Alonsová, Chavezová, Pinedová, Fernandezová Molinosová, Amorosová, Penaová, Elorzaová, Barbosová.
    Rusko: Sidorovová, Basarabová - Kuzněcovová, Chmyrovová, Postnovová, Senová, Stěpanovová, Milovová, Jarcevová, Andrjušinovová, Makejevová, Punkovová, Turejová, Žilinskajtěvová, Černoivaněnkovová, Ilinaová.