Heracles – Amsterdam 3:3 (kon.) | Kerkrade – Twente 1:1 (kon.) | Breda – Arnhem 0:3 (kon.)
Eindhoven – Willem II 3:2 (kon.) | Alkmaar – Nijmegen 0:2 (kon.)
Roda JC Kerkrade
1:1 (0:0)
FC Twente
cz Sobota 20.10.2012, 19:45 • Parkstad Limburg Stadion Kerkrade • Holandská Eredivisie

Je to tak, je konec. Roda tedy po velkém tlaku Twente Enschede v druhém poločase udržela remízu a rozhodně může být s bodem spokojena. Celek kouče McClarena si totiž ve druhém poločase vypracoval místy enormní tlak, který ale dnes ke třem bodům trošku překvapivě nevedl. (21:37:11)

90+5
    Domácí Roda rozehrála rohový kop na krátko, ale Twente už se k brance Kurta pravděpodobně nedostane.

90+4
    Po centru, který hledal Tamatu hosté odvracejí na poslední rohový kop utkání.

90+4
    Braafheid fauluje Lebedynskiho. Pro Rodu to znamená ještě možnost zakončit po centru z pravé strany.

90+3
    Dobře zahrál po centru z pravé strany zadák Biemans, který tělem nepustil k zakončení snažícího se Castaignose.

90+2
    Roda ještě naposledy střídá. Kadar mění Huppertse.

90+2
    Douglas posunul na Gutierreze, který ale Chadliho centrem nenašel. Nepřesnost v hostujících řadách.

90+1
    Nastavují se tři minuty. V první nastavené hledal Tadić ve vápně Castaignose, ale hodně nepřesně.

90
    Do vápna domácí Rody létá jeden míč za druhým. Zatím však bez úspěchu.

89
    Malki v křečích opouští hřiště a jeho místo zaujme na poslední vteřinky. Lebedynski je novým hráčem.

88
    Brejk domácích centroval z levé strany do vápna Fleddrus. Mihaylov znovu nezahrál ideálně, ale Malki se k ráně na branku nedostal. Pro domácí Rodu to jsou důležité vteřinky k dobru.

87
    Brankář domácích Filip Kurto vidí za zdržování hry vůbec první žlutou kartu duelu.

86
    Roda hluboko zalezlá na vlastní polovině toužebně čeká na závěrečný hvizd. Gutierezze teď dobře zastavil Donald, který následně razantně odkopává.

84
    Po rohu Tadiće z pravé strany se k zakončení cpal Douglas, ale Kurto zasahovat nemusí. Twente stále u míče na útočné polovině.

82
    Velká šance Twente! Gutierrez poslal z pravé strany nadýchaný centr na levou stranu, kde ve výskoku trefil míč Nacer Chadli. Monteyne nedokázal hostujícího útočník bránit a může být jen rád, že balon z hlavy Chadliho se otírá o tyč!

81
    Domácí po opravdu dlouhé chvíli kombinují na útočné polovině, ale do zakončení se příliš nehrnou. Na pravé straně vybojoval na Braafheidovi autové vhazování Hupperts.

79
    Rychlá, skvělá kombinace Twente si říkala o druhou branku. Míč putoval z levé strany z nohy na nohu až do pokutového území, kde Chadli uvolnil Castaignose, který však místo palby ještě vracel na svého spoluhráče, což byla chyba. Hráči domácí Rody JK Kerkrade odvracejí za cenu dlouhého odkopu.