Jihlava – Hr. Králové 6:1 (kon.) | Karviná – Letohrad 6:5 (po s.n.) | Plzeň – Vlašim 2:5 (kon.)
Kladno – Jindřichův Hradec 5:1 (kon.) | Kert Park Praha – Ústí n/L 3:4 (po s.n.) | Pardubice – Most 5:2 (kon.)
HBC Kladno
5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec
cz Sobota 13.10.2012, 17:00 • Hřiště u ZS Kladno • CROSSDOCK extraliga (CZ)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Kladenský celek se po slabším úvodu dostal do dobré pohody a díky dvaadvaceti získaným bodům se nachází na prvním místě tabulky. Svou roli bude určitě chtít potvrdit také dnes.

Nyní přivítá poslední tým tabulky z Jindřichova Hradce a Alpiq je tak jasným favoritem. Hosté totiž v osmi duelech získali jen tři body a v tomto utkání to budou mít hodně těžké.

Kladenští už dokázali zvítězit osmkrát v řadě, i když v tom minulém klání s Hradcem Králové až po samostatných nájezdech.

Jindřichův Hradec naopak v základní hrací době jetě nezvítězil a bodoval pouze ve dvou úvodních kolech, od té doby šetkrát v řadě prohrál. Jeho bodový zisk by se tak rovnal zázraku.

HBC ALPIQ Kladno: 1 Jirotka (35 Hájek), 7 Dědič,12 Kudela, 23 Nedvěd, 22 Soukup, 87 Čermák, 70 Kouba, 15 Hnízdil M., 77 Hnídzdil.D, 14 Štěpánek, 65 Příhoda, 86 Šrámek, Ogurčák, Šícha, Pražák, Šíma, Nosek, Protiva, Šíma, Rejthar.

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec: Janák (Průša) - Kiss, Munar, Membera, Adam, Grgor, Majerik, Čapek, Malabud, Klimeš, Plašil, Bárta, Marko, Matějka, Landhammor.

Rozhodčí: Havelka, Řezníček.

00:01

00:19
    Střela Dědiče míří těsně vedle.

01:13
    Domácí tlačí, hra je přerušena kvůli posunuté brance hostů.

02:41
    Hra se přesunula do středu hřiště a i když domácí mají tlak, tak se nemohou dostat ke střele.

03:04
    Po střele Štěpánka zasahuje Janák.

03:34
    Jindřichův Hradec právě vstřelil branku!
    Hosé se z ničeho nic dostávaí do vedení po přihrávce Majerika střílí branku MARTIN ČAPEK. Asistence: Milan Majerik.

04:27
    Janák na druhé straně radši přerušuje hru.

04:58
    Hosté ožili a měli další šanci, střelu Majerika ale chytá Jirotka.

05:38
    Další střela Čapka a následně i Majerika, Jirotka opět drží.

06:31
    Střela Příhody končí v ochranné síti.

07:13
    Po nahození Landhammera přerušuje hru Jirotka.

07:29
    Další zákrok Jirotky.

07:51
    Střela Dědiče končí opět v síti za hostující brankou.

09:37
    Ani jeden celek se nedokáže dostat do zakončení.

09:43
    Máme tu první vyloučení utkání, za podražení jde na dvě minuty na trestnou lavici Plašil.

10:29
    Střela Davida Hnízdila jde mimo tři tyče.

10:52
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Alpiq využívá přesilovku, po střele téměř z půlky od Ogurčáka tečuje míč tečuje do branky RADEK SOUKUP. Asistence: Petr Ogurčák.

12:02
    Po zmatku v pásmu hostů si připisuje další zákrok Janák.

13:03
    Začíná se přiostřovat, domácí mají stále větší tlak, ovšem do zakončení se nedostávají.

13:42
    Po střele Kaláta dobře zasahuje Jirotka.

14:25
    Po střele od modré od Alpiqu končí puk v ochranné síti.

14:36
    Zakázané uvolnění hostů.

14:53
    Další zákrok Janáka.

15:00
    Za podražení jde na trestnou lavici Dědič.

15:00

Hosté zatím překvapivě drží nadějný stav a dokonce vedli, navíc na začátku druhé části budou mít výhodu přesilové hry. Kladenští jsou zatím mírně lepším celkem.

15:01

16:16
    Domácí se skvěle brání a potřetí vyhazují ze své třetiny.

16:43
    Kladno si zahraje druhou přesilovku za 17 sekund, za podražení jde na trestnou lavici Klimeš.

17:00
    Kladno hraje v plném počtu, Janák si připisuje druhý zákrok během chvíle.

17:40
    Střela Kudely končí za brankou Janáka.

18:03
    Alpiq kombinuje za brankou soupeře, vystřelit se mu ale nedaří.

18:33
    Z dálky pálil Dědič, po odrazu střílí ještě Kudela, ale brankář Janák chytá.

18:43

19:24
    Alpiq je za brankou soupeře, nedaří se mu však vymyslet finální nahrávku.

19:36
    Na dvě minuty za nedovolené bránění je na trestné lavici Membera.

20:13
    Sám na Jirotku šel Landhammer, jenže blafák mu nakonec nevyšel.

20:59
    Síly se vyrovnají, dvě minuty si za držení musí odsedět Kudela.

21:36
    Olymp je v plném počtu.

22:00
    Jindřichův Hradec kombinuje za vlastní brankou.

22:27
    Domácí vyhazují až k Janákovi.

22:59

23:06
    Zakázané uvolnění Olympu.

23:15
    Janák skvěle vyráží a následně přikrývá míček do rukavice.

23:28
    Střela Ddědiče na poslední chvíli sražená Hunalem za branku soupeře.

24:09
    Střela Šíchy končí až v korunách stromů za brankou hostů.

24:50
    Šícha chtěl najít Ogurčáka, ten byl ale od míčku odstaven.

25:28
    Kouba pálí těsně vedle levé tyče.

25:38

25:56
    Pražák se snažil najít před brankou spoluhráče, jenže se mu to nepovedlo a nyní jsou v útočném pásmu hosté.

26:16
    Po dvou ostrých soubojích u mantinelu získávají míček domácí borci.

26:58
    Hosté byli pod tlakem, ovšem osvobodili se vyhozením až k Jiroutkovi.

27:04
    Nyní Alpiq vyhazuje na zakázané uvolnění.

27:19
    Ránu Dědiče z půlky vyráží Janák.

27:46
    Po krásné kombinaci Příhody a Štěpánka nepřekonal Janáka ve stoprocentní možnosti David Hnízdil.

28:26
    Střelu Adama skvěle vyráží Jirotka.

28:38
    Na druhé straně se vrhl po kotouči Janák a přerušuje hru.

29:05
    Po přihrávce Šrámka od mantinelu dostává Kladno do vedení v samém závěru druhé třetiny RADEK SOUKUP, který se trefil téměř z půlky přesné k tyči a dává svou druhou branku v zápase.

29:26

29:45
    Nyní se vhazuje před brankou Kladna.

30:00

Jirotka si ještě v závěru připsal zákrok a druhá třetina končí. Byla velmi vyrovnaná, favorit se však 55 sekund před koncem dostal do vedení díky druhé brance Soukupa. Favorizovaný Alpiq ale vede jen o branku a rozhodně nemá vyhráno.

30:01

30:16
    Příhoda šel sám na Janáka, ten ale skvěle hokejkou vyrazil kotouč za branku.

31:18
    Střelu Šrámka chytá gólman Janák a míček drží také po dorážce Ogurčáka.

32:03
    Šícha pálí těsně vedle branky Janáka.

32:11
    Jindřichův Hradec vyhazuje na zakázané uvolnění.

32:23
    Střela Šímy byla zablokována.

33:04
    Neskutečná střela MICHALA DĚDIČE! Ten totiž vystřelil od modré čáry a jeho padáček zapadl přesně do horního růžku, Janák zřejmě nic neviděl. Asistence: Daniel Hnízdil

34:12
    Alpiq se dostává do trháku, hosté drží kotouč u vlastní branky.

35:01
    Kladenští se stále nacházejí v útočné třetině a tlačí soupeře.

35:43

35:52
    Po nepřesné střele nedokázal přesně dorazit Pražák.

36:14
    Domácí budou hrát další přesilovku, za nedovolené bránění musí jít za nedovolené bránění Matějka.

36:36
    Kladenští kombinují ve třetině soupeř, nyní mají velký tlak a hosté ve třetím dějství ještě nevystřelili. Další zákrok si připisuje Janák.

37:15
    Nyní se do pěstního souboje dostali Majerik a Kudela a oba dostávají pět minut plus do konce utkání! Rozhodčí vysvětluje, že i přes upozornění oba hráči pokračovali v souboji.

37:40
    Kladenští pokračují v tlaku a stále drží kotouč za brankou soupeře.

37:58
    Domácí využívají přesilovku, Po přihrávce Kouby doráží přesně RADEK ŠÍMA a je zřejmě rozhodnuto. Asistence: Jakub Kouba

39:12
    Příhoda udělal chybu a sám na branku šel Kalát, ovšem Příhoda svou chybu napravil a znovu získává míček.

39:57
    Janák přikrývá kotouč u levé tyče.

40:00
    Další skvělý zákrok Janáka.

41:28
    Kladenští vyhazují na zakázané uvolnění.

41:59
    Hosté se snaží tlačit, domácí ale znovu vyhazují.

42:12
    Kladenští přidávají další branku. Po souboji u mantinelu získává kotouč DAVID ŠRÁMEK a pokořuje Janáka. Nyní to už je spíše exhibice domácího celku. Bez asistence.

42:52
    Kotouč končí mimo hrací plochu, vhazuje se v obraném pásmu Olympu.

43:11
    Domácí drží kotouč za brankou soupeře.

43:25
    Janák vyráží další střelu od modré.

43:32
    Pro postavení útočícího hráče v brankovišti se hra přesouvá do středního pásma. Domácí gólman Jirotka je zatím bez práce, v třetí části na něj nešla jediná střela.

44:02
    Kladenští neustále bojují o kotouč v útočném pásmu soupeře.

44:25
    Nyní střela Šíchy míří těsně nad!

44:44
    Na druhé straně míří rána nad branku Jirotky.

45:00

Alpiq potvrdil roli favorita a i když prohrával od 4. minuty, tak ve zbývajícím průběhu dokázal vsítit čtyři branky a nakonec zvítězili. Udrželi si tak první místo v tabulce a Olymp zůstává poslední. Dva osobní tresty za hrubost odnesli domácí Kudela a hostující Matějka. Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dne. (18:34:36)

Viktor Sandev

Góly a asistencie: 11. Soukup (Ogurčák), 30. Soukup (Šrámek), 34. Dědič (D. Hnízdil), 38. R. Šíma (Kouba), 43. Šrámek - 4. Čapek (Majerík)

HBC Kladno: 1 Jirotka (35 Hájek), 7 Dědič,12 Kudela, 23 Nedvěd, 22 Soukup, 87 Čermák, 70 Kouba, 15 Hnízdil M., 77 Hnídzdil.D, 14 Štěpánek, 65 Příhoda, 86 Šrámek, 87 Ogurčák, 19 Šícha, 21 Pražák, 18 Šíma R., 47 Nosek, 24 Protiva, 55 Šíma J.,10 Rejthar.
    TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec: 39 Janák (33 Průša) - 12 Kiss, 7 Hunal, 19 Membera, 69 Adam, 23 Gregor, 10 Majerik, 8 Čapek, 9 Halabud, 61 Klimeš, 88 Plašil, 14 Bárta, 17 Marko, 3 Matějka, 11 Landhammer, 23 Supek, 14 Kalát

Rozhodca: Havelka, Řezníček