Nitra – Žilina 4:1 (kon.) | Martin – B. Bystrica 0:4 (kon.) | Skalica – Trenčín 5:2 (kon.)
Košice – Piešťany 9:5 (kon.) | Zvolen – Poprad 4:1 (kon.)
HKM Zvolen
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
HK Poprad
Nedeľa 23.09.2012, 17:00Tipos Extraliga (SR)

Zvolen zvládol tretiu tretinu, hokej síce stratil svoju kvalitu, Zvolen však zaknihoval tretie víťazstvo v tejto sezóne, na svojom konte má 8 bodov. Víťazstvo na domácom ľade si bude Peter Mikula určite ceniť, Popradčania nedokázali vyrovnať priebeh hry, rozhodla najmä druhá tretina, víťazný gól dosiahol premiérovo Lubor Zuzin.

Prajeme príjemný zvyšok dňa, tento prenos pre Vás pripravil Marián Fiam. (19:18:36)

60:00

59:56
    Dávid Skokan dostáva 2 minúty za napadnutie hlavy a krku, navyše 10 minút osobný trest.

59:37
    Zvolen dal gól!
    Popradčania vyhrali vhadzovanie, Nikkilä bol už na striedačke, nedorozumenie pri prihrávke cez pravý kruh však stál hostí puk v ich sieti. MICHAL CHOVAN strieľa gól z vlastného obrannéího pásma. Bez asistencii.

59:25
    Michal Juraško dostáva dve minúty za podrazenie, hostia si následne zobrali oddychový čas.

58:58
    Brabenec strieľa na bránku hostí, puk doslova skákal po crhbte hosťujúceho brankára Tommiho Nikkilu, gól to však nie je, obrana hostí si ustrážila bránkovisko.

58:35
    Tomáš Škvaridlo strieľa spoza obrancu z medzikružia iba do plexisla.

58:10
    Puk po vhadzovaní vyhrávajú domáci, nasleduje však zakázané uvoľnenie Zvolena.

57:40
    Oba tímy sa už akoby iba hrali s pukom, záver stretnutia sa blíži a hráči oboch celkov to istotne cítia, z čoho pramení aj obranná opatrá hra domácich.

56:40
    Zvolenčania na čele s Andrejom Podkonickým prechádzajú s ľahkosťou do pásma, nahodenie puku od modrej čiaryim však strelu na bránku neprinieslo.

56:09
    Zvolen už v plnom počte.

55:59
    Za bránkou hostí sa snaží puk získať aj Kamil Brabenec, jemu sa to aj podarilo, keďže po jeho aktivite obranca hostí pokazil rozohrávku.

55:16
    Zvolenčania sa znovu oslobodzujú, puk končí za bránkou hostí v druhej časti presilovej hry hostí.

54:46
    Zvolen ihneď vyhadzuje puk cez všetky čiary, hlavný rozhodca sa však pomýlil, keďže prerušil hru pre hru so zdvihnutou hokejkou hostí a vhadzovať sa bude teda v strednom pásme.

54:09
    Ján Mucha dostáva dve minúty za napadnutie, Zvolen bude hrať v závere poslednej časti hry v oslabení.

53:31
    Andrej Podkonický si vymenil puk s Kamilom Brabencom a domáci boli ihneď v pásme, dvaja starí harcovníci dokázali však puk dostaviť iba za bránku, potom obranca hostí zblokoval ďalšiu snahu Brabenca.

52:58
    Popradčania v snahe o zníženie robia chyby v rozohrávke, na modrej čiare pred Šimkom sa im nepodarilo presne prihrať.

52:23
    Tomáš Škvaridlo sa dokázal dostať cez trojicu hráčov hostí, dostal sa s pukom až do útočného pásma, tam však skončil v rohu ľadovej plochy, odkiaľ žiadnu efektívnu prihrávku nevymyslel.

51:23
    Od modrej čiary strieľal domáci hráč, Petrovi Hraškovi sa podarilo tečovať tento puk, ktorý však Nikkilä vyráža pred seba, následne sa Hraško ešte snaží blafákom prekonať hosťujúceho brankára, nepodarilo sa.

Marian Fiam

Góly a asistencie: 13. Mucha Ján, 37. Zuzin Lubor (Jurík Milan), 38. Juraško Michal ( Podkonický Andrej , Brabenec Kamil), 60. Chovan Michal - 10. Tomas Roman (Skokan Dávid, Klouda Peter)

HKM Zvolen: Marek Šimko (Lukáš Škrečko) - Michal Juraško (A), Peter hraško - Lubor Pokovič, Martin Výborný - Michal Šiška, Ján Mucha - Tomáš Méry, Michal Pichnarčík - Radovan Puliš, Kamil Brabenec (A), Andrej Podkonický - Peter Zuzin, Lukáš Jurík (C), Michal Chovan - Tomáš Škvaridlo, Milan Jurík, Lubor Zuzin - Matej Sikela, Patrik Huňady, Martin Ďaloga
    HK Poprad: Tommi Nikkilä (Dušan Sidor) - Radoslav Suchý (A), Marcel Šterbák - Sabahudin Kovačevič (A), Atte Pentikainen - Jaroslav Špelda, Dominik Kramár - Mário Kurali, Dávid Gáborčík - Roman Tomas, Peter Klouda (C), Dávid Skokan - Dávid Buc, Samuel Takáč, Robert Sabolič - Filip Macejka, Jonnas Koskinen, Dávid Gríger - Peter Gapa, Ondrej Homa, Matúš Paločko

Rozhodca: Jura -Bogdaň, Smrek