Česko
12:2 (3:1, 6:1, 3:0)
Slovensko
cz Nedeľa 02.09.2012, 12:00 • Zimní stadion ve Znojmě • Reprezentácia žien

Příjemný den, před českou hokejovou reprezentací žen čeká v neděli v pravé poledne poslední ze tří přátelských zápasů se Slovenkami, které jsou vyvrcholením přípravného kempu ve Znojmě. Obě dvě předchozí klání vyhrály české ženy, které v pátek své soupeřky udolaly díky třem přesným trefám v závěrečném dějství 3:1. Odvetný sobotní duel v Přerově opět ukořistily reprezentantky České republiky, jež zvítězily 3:0.

Česko: Bečevová (Hladíková) - Kolowrat, Flachsová, Lásková, Herzigová, Pelikánová, Kubátová - Vanišová, Přibylová, Chmelová, Polenská, Mrázová, Křížová, Melicheríková, Nováková, Kaplanová, Lédlová, Solničková.

Slovensko: Tomčíková (Klapešová) - Balášová, Klimášová, Olosová, Laliková, Žítňanská, Ihnaťová - Kapustová, Herichová, Bednárová, Mikesková, Veličková, Latečková, Gápová, Obercianová, Krajňáková, Sroková.

Rozhodčí: Růžičková - Novotná, Štefková.

Hezké poledne, ještě jednou Vás vítáme při sledování textového přenosu z utkání české a slovenské ženské reprezentace. Na zimním stadionu ve Znojmě již skončilo rozbruslení, nyní probíhá úklid ledové plochy a za pár minut očekáváme start dnešního zápasu.

Obě družstva jsou již na ledě, zazní státní hymny.

Hokejistky se navzájem pozdravily, za pár okamžiků začínáme.

00:01

00:15
    Úvodní buly vyhrály české hokejisty, nahození Vanišové za slovenskou bránu však žádné z jejich spoluhráček nedojela, puk je tak na hokejkách Slovenek.

01:10
    Na druhé straně dostala přihrávku z rohu kluziště Mikesková, před českou bránou však nedokázala zakončit.

01:50
    Kaplanová vyzkoušela pozornost slovenské gólmanky Tomčíkové, ta její střelu z bezprostřední blízkosti likviduje v lapačce.

02:10
    Tentokrát Melicheríková několikrát dorážela puk do slovenské brány, Tomčíková si však brankovou čáru pohlídala.

02:40
    Hraje se ve středním pásmu.

03:20
    Nyní zastavil český přechod do útočného pásma ofsajd.

03:51
    A stejné provinění i na druhé straně. Vhazuje se ve středním pásmu.

04:14
    Krásný přechod Mrázové a Křížové až před Tomčíkovou. Mrázová však vyslala na slovenskou gólmanku pouze lehkou střelu, kterou bez problémů vyráží do rohu kluziště.

04:38
    Vyloučena Klimášová (SVK) - hákování.

05:10
    Slovenské hráčky vyhazují přes všechny čáry.

05:30
    A znovu.

05:53
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Nedůraz v české hře soupeřky trestají. V oslabení vystihla rozehrávku Češek MARTINA VELIČKOVÁ a prostřelila českou brankářku. Bez asistence.

06:15
    Češky pokračují v přesilové hře, ale nejsou schopny ohrozit slovenskou klec.

06:33

07:08
    Nepříjemná střela Mrázové z levého kruhu, Tomčíková krotí puk na své hrudi. Hra se přerušuje.

07:26
    Dalekonosnou střelu Klimášové česká brankářka raději přidržela pod lapačkou. Opět se přerušuje hra.

08:09
    Další rychlý přechod do útočného pásma v podání Češek, tentokrát zakončovala Polanská z levého kruhu, Tomčíková její střelu drží v lapačce.

08:40
    Krásná přihrávka zpoza brány na osamocenou Flachsovou, té ale puk sklouzl z čepele hole a kotouč tak mají v moci opět Slovenky.

09:06
    Bečevová si poradila s ránou od modré čáry.

09:30
    A o chvíli později obstála i před trojicí dotírajících soupeřek.

09:42
    Česko právě vstřelilo branku!
    A české hokejistky srovnávají. Z nepřehledné situace před Tomčíkovou vytěžila vyrovnávací gól KLÁRA CHMELOVÁ. Asistence: Tereza Vanišová, Vendula Přibylová.

09:51
    Na ledě zůstává ležet po nepříjemném hitu u mantinelu Mrázová.

09:51
    Už se zvedá z ledu, zdá se, že bude vše v pořádku. Na trestnou lavici ale odchází Veličková (SVK) - podražení.

10:28
    Češky s usadily před slovenskou klecí, zatím však bránu přímo neohrozily.

10:40
    Slovenky se osvobozují.

10:54
    A je tu přeci jen využití přesilové hry. Z vrcholu kruhu přihrála Herzigová do mezikruží ideálně postavené DENISE KŘÍŽOVÉ a ta posílá puk za záda Tomčíkové. Asistence: Petra Herzigová.

11:20
    Češky při chuti, usadily se před slovenskou klecí.

11:40
    Nepřesnou rozehrávku využila Mikesková, Bečevová si však prostor u pravé tyčky pohlídala.

12:00
    Zakázané uvolnění Češek.

12:11
    Bečevová krotí v lapačce střelu Krajňákové od modré čáry.

12:40
    Následně si poradila i se střelou Bednárikové.

12:46
    Bleskový přechod před Tomčíkovou končí další přesnou trefou. Přibylová zavezla kotouč až do útočné třetiny, přihrála před bránou stojící KLÁŘE CHMELOVÁ a ta se z bezprostřední blízkosti nemýlila. Asistence: Vendula Přibylová, Dominika Lásková.

13:37
    Slovensky se snaží o korekci skóre, usadily se před Bečevovou, žádnou přímou střelu na českou bránu však zatím nevyprodukovaly.

14:00
    Až teď Kapustová, ale česká brankářka je na svém místě.

14:11
    Češky drží kotouč za svou bránou a čekají na vystřídání.

14:51
    Zákrok Tomčíkové proti střele z kruhu, kterou vyslala Mrázová, byl úspěšný.

15:00
    Zakázané uvolnění Slovenek.

15:50
    Dva nepřesné přechody přes útočnou modrou v podání obou týmů.

15:55
    Nováková provětrala lapačku Tomčíkové, ta drží puk, bude se vhazovat po její pravici.

16:15
    Nepřesná střela Flachsové končí za bránou Slovenek, ty rozehrávají nový útok.

16:41
    Akci slovenských reprezentantek brzdí ofsajd. Stejně jako o chvíli později na druhé straně.

17:13
    Od modré to zkoušela Kubátová, puk však jen prosvištěl nad slovenskou klecí.

17:34
    Nepřesnosti ve středním pásmu, nakonec se k puku dostala Melicheríková, ale i ona před slovenskou bránou kotouč ztrácí.

18:06
    Nepřesné nahození Slovenky Mikeskové končí zakázaným uvolněním.

18:34
    Trochu hluchá pasáž hry, máme tu další ofsajd, tentokrát na straně Slovenek.

19:03
    Boj o puk před slovenskou bránou vyhrávají bránící hráčky, ty si však opět nerozumí v rozehrávce a je tu další zakázané uvolnění.

19:37
    Ve střední třetině vybojovala puk Ihnaťová, bránící česká hráčka ji však nedovolila kvalitně zakončit a Bečevová krotí puk na hrudi.

20:00

První dvacetiminutovka přinesla hned čtyři góly. Nejdříve se dostaly ve vlastním oslabení do vedení Slovenky, v polovině úvodní třetiny však začaly úřadovat české hráčky a díky třem přesným trefám v rozmezí necelých čtyř minut otočily skóre na 3:1. Druhá třetina začne přibližně ve 12:51.

20:01

20:18
    Úvodní buly druhé třetiny opět vyhrály české hráčky a bojují o puk v rohu u slovenské brány.

20:44
    Úspěšnější však byly Slovenky, které přešly až před Bečevovou. Ke střele se však nedostaly, puk mají na holích opět české hráčky.

21:24
    Češky už dlouhou chvíli kombinují ve svém útočném pásmu, ke střele se však zatím také nedostaly.

22:00
    Herzigová vyslala krásnou prudkou střelu od modré čáry, Tomčíková však s vypětím všech sil vyráží.

22:11
    Tak přeci jen gól. K odraženému puku se dostala nejdříve ALENA POLENSKÁ a po zemi překonává slovenskou gólmanku. Asistence: Dominika Lásková.

23:00
    Ofsajd v podání Češek.

23:30
    Slovensky se na chvíli usadily před českou bránou, české hráčky ale v této fázi hry skvěle brání a jejich soupeřky se nemohou dostat ke střelbě.

24:00
    Chyba v rozehře Češek, slovenské reprezentantky u puku ve středním pásmu.

24:05
    Tak teď jsem Češky přechválila. Hrubá chyba v rozehrávce a je sníženo. Mikesková přihrála ideálně do jízdy JANĚ KAPUSTOVÉ, která střelou nad vyrážečku překonává Bečevovou. Asistence: Miriam Mikesková.

24:58
    České hráčky kombinují za slovenskou bránou.

25:30
    Dvě rány od modré z hokejek českých reprezentantek. Nejdříve zkoušela štěstí Kolowrat, chvíli za ní vyslala prudkou střelu i Flachsová. Tomčíková si obě šance pohlídala.

26:03
    Ofsajd Slovenek.

26:30
    Slovenky se usadily před českou bránou, boj v rohu kluziště však prohrávají a dopředu se ženou opět Češky.

26:51
    Jejich snaha jim však nevydržela příliš dlouho, proti Mikesková se musela vytáhnout zákrokem lapačkou Bečevová.

27:15
    Další vyloučení na straně Slovenek, na trestnou lavici odchází Veličková (SVK) - podražení.

28:10
    Češky kombinují ve svém útočném pásmu, Tomčíková zatím nemusela zasahovat.

28:30
    A Slovenky vyhazují.

28:59
    A máme tu další využitou přesilovou hru. České hokejistky svíraly své soupeřky tak dlouho, až obrana povolila. Po několika dorážkách zasouvá puk za záda Tomčíkové DENISA KŘÍŽOVÁ. Asistence: Dominika Lásková, Kateřina Mrázová.

29:34
    Češky při chuti a slovenské hráčky se mají co otáčet ve svém obranném pásmu.

30:00
    Nyní se jim podařilo vyhodit puk až za bránu Bečevové.

30:35
    Krásný zákrok Bečevové proti střele z kruhu z hokejky Mikeskové.

30:40
    A máme tu střídání gólmanek na české straně. Do brány se podívá Veronika Hladíková.

30:56
    Češky těží z dalšího rychlého brejku. TEREZA VANIŠOVÁ se vytáhla krásným blafákem a zasunula puk do poloprázdné klece. Asistence: Samantha Kolowrat.

31:19
    Češky se stále drží před slovenskou klecí.

31:25

32:00
    I Slovenky střídají gólmanku, na ledovou plochu přichází Klapešová.

32:38
    Po vyhraném buly se dostala k puku KATEŘINA SOLNIČKOVÁ a propálila vše, co jí stálo v cestě. Asistence: Aneta Lédlová.

33:18
    Tak Češky se rozstřílely. Vyraženého puku se zmocnila TEREZA VANIŠOVÁ a s přehledem navyšuje skóre. Asistence: Klára Chmelová, Vendula Přibylová.

33:48
    České hráčky ve stálém tlaku, Slovenky se nedostanou ke hře.

34:02
    Vyloučena Kapustová (SVK) - hákování.

34:40
    Slovenky se zatím dobře brání.

35:17
    Zákrok lapačkou Klapešové, hra se přerušuje.

35:40

36:02
    Slovenské hráčky jsou v plném počtu.

36:18
    Ofsajd Slovenek, vhazuje se ve středním pásmu.

36:52
    Slovenské hráčky se na chvíli usadily před Hladíkovou, jejich snaha však zůstala bez přímého ohrožení české brány.

37:28
    Tak to je ukázkový brankostroj v podání českých hokejistek. Ve středním pásmu vystihla rozehrávku Slovenek PETRA MELICHERÍKOVÁ, přejela útočnou modrou a prudkou střelou do horní poloviny branky skóruje. Bez asistence.

38:14
    Následují dvě zakázané uvolnění českých hráček. Hra se přesouvá před Hladíkovou.

38:52
    Nepřesný přechod přes útočnou modrou v podání Kubátové.

39:11
    Ve středím pásmu se po souboji těžce zvedá Slovenka Herichová, zřejmě se bude vylučovat.

39:11
    A je to tak. Na trestnou lavici odchází Flachsová (CZE)- podražení.

39:49
    Nepřesná rozehrávka Slovenek a do brejku se dostala Mrázová, která již překonala slovenskou brankářku, jedna z bránících hráček však ještě čepelí hole dokázala vytáhnout puk na brankové čáře. Zdá se, že se o gól nejedná, i když české hokejistky se radují.

40:00

Druhé dějství bylo jasně v moci českých hokejistek, které dokázaly celkem šestkrát skórovat. Slovenky odpověděly pouze jednou. Před třetí třetinou tedy obě družstva odchází do kabin za stavu 9:2. Poslední dvacetiminutovka začne přibližně ve 13:41.

40:01

40:13
    Slovenky pokračují ve své přesilové hře.

40:40
    Velišová přejela s pukem celou útočnou třetina, přihrála na modré čáře stojící Balášové, její střela na bránu je však tečována do rohu kluziště.

41:00
    Češky vyhazují přes všechny čáry.

41:11
    Češky hrají v plném počtu.

41:21

41:45
    Rychlý přechod slovenských hokejistek před Hladíkovou, finální střela však Bednarikové nesedla a puk je v rohu kluziště.

42:02

42:44
    Až nyní se před Klapešovou dostala Mrázová, slovenská gólmanka drží puk v lapačce.

43:30
    Další snaha Češek o střelbu, ovšem bez výsledného efektu.

44:00
    Nyní se po rychlých brejcích na obou stranách zaskvěly obě brankářky.

44:17
    Nahození Pelikánové nepřesně tečovala Kaplanová.

44:45
    Slovenské hráčky se až po několika marných pokusech dostávají ze své obranné třetiny. Opět jsou však zabrzděny ofsajdem.

45:15
    Polenská se snažila z otočky ohrozit Klapešovou, slovenská gólmanka vyráží její pokus do rohu.

45:53
    Z vrcholu kruhu pálila Kolowrat, Klapešová vyráží a chytá i další dorážky českých hokejistek.

46:19
    Na druhé straně končí střelecký pokus Mikeskové na boční síťce.

46:49
    Nádherný kousek v podání Češek. TEREZA VANIŠOVÁ se v rohu kluziště dostala k puku, najela si do pravého kruhu a krásnou střelou švihem pod horní tyč vsítila desátou branku českého výběru. Bez asistence.

47:55
    Vyloučení na české straně, Nováková (CZE) - napadení.

48:20
    Slovenky se drží v útočném pásmu, za zmínku stojí pokus Ihnaťové, která sice vyslala tvrdou střelu, která ale mířila těsně vedle pravé tyčky české brány.

48:49
    Češky se osvobozují.

49:00
    Slovenský ofsajd.

49:15
    A Slovenky opět před českou bránou, pokus Balášové od modré míří vysoko nad bránu.

49:55
    Češky v plném počtu.

50:10
    Hráčky tak dlouho bojovaly v rohu kluziště o puk, až rozhodčí hru přerušila. Vhazuje se po pravici Hladíkové.

50:48
    Střela Vanišové z kruhu je tečována mimo hřiště.

51:08
    Vyloučena Vanišová (CZE) - hra vysokou holí.

51:30
    České hokejisty vyhazují puk až za slovenskou klec.

52:00
    Herichová zaváží puk do slovenské útočné třetiny.

52:20
    Ale české hráčky jsou dravější a opět puk vyhazují až za slovenskou bránu.

52:40
    Slovenky opět v útoku.

53:08

53:15
    Slovenské hráčky kombinovaly ve svém útočném pásmu, ke střele se však opět nedostaly.

54:00
    Kolowrat nahodila za slovenskou bránu a Češky odcházejí střídat.

54:30
    Klapešová si poradila se střelou od modré čáry i následnou dorážkou z hole Křížové.

54:50
    Puk mají na hokejkách Slovenky, ale při přechodu útočné modré o něj přichází.

55:22
    Krásnou přihrávku ze střední třetiny poslala Mrázová na svou spoluhráčku KATKU KAPLANOVOU, ta se prosmýkla mezi dvojicí slovenských bránících hráček a střelou mezi betony skóruje. Asistence: Kateřina Mrázová.

55:52
    Nepřehledné skrumáže před slovenskou svatyní využila opět KATKA KAPLANOVÁ a zasunuje puk za bezmocnou a ležící slovenskou brankářku. Bez asistence.

56:54
    Hra se trochu zpomalila, hokejistky již nikam nespěchají, hraje se ve střední třetině.

57:30
    Tak přeci jen ještě jedna velká příležitost. Lenka Sroková nejdříve vystřelila na Hladíkovou, ta její pokus jen vyrazila, následná dorážka jen prolétla brankovištěm.

58:01
    Slovenky se ještě snaží o korekci skóre.

58:57
    České reprezentantky vyhazují kotouč do střední třetiny.

59:00
    Ohlášena poslední minuta utkání.

59:31
    A máme tu ještě vyloučení na straně Slovenska. Na trestnou lavici odchází Klimášová (SVK) - hra tělem.

60:00

České reprezentantky tedy ukořistily i třetí vítězství ze tří přípravných zápasů se Slovenkami. Po výhrách 3:1, 3:0 dokázaly zvítězit jasným skóre 12:2.

Na ledové ploše probíhá focení českých hokejistek, my se s Vámi loučíme a přejeme hezký zbytek nedělního dne. (14:12:56)

Petra Matůšová

Góly a asistencie: 10. Chmelová (Vanišová, Přibylová), 11. Křížová (Herzigová), 13. Chmelová (Přibylová, Lásková), 23. Polenská (Lásková), 29. Křížová (Lásková, Mrázová), 31. Vanišová (Kolowrat), 33. Solničková (Lédlová), 34. Vanišová (Chmelová, Přibylová), 38. Melicheríková, 47. Vanišová, 56. Kaplanová (Mrázová), 56. Kaplanová - 6. Veličková, 25. Kapustová (Mikesková)

Rozhodca: Růžičková - Novotná, Štefková