12:2 (3:1, 6:1, 3:0)
Slovensko
cz Nedeľa 02.09.2012, 12:00 • Zimní stadion ve Znojmě • Reprezentácia žien

Na ledové ploše probíhá focení českých hokejistek, my se s Vámi loučíme a přejeme hezký zbytek nedělního dne. (14:12:56)

České reprezentantky tedy ukořistily i třetí vítězství ze tří přípravných zápasů se Slovenkami. Po výhrách 3:1, 3:0 dokázaly zvítězit jasným skóre 12:2.

60:00

59:31
    A máme tu ještě vyloučení na straně Slovenska. Na trestnou lavici odchází Klimášová (SVK) - hra tělem.

59:00
    Ohlášena poslední minuta utkání.

58:57
    České reprezentantky vyhazují kotouč do střední třetiny.

58:01
    Slovenky se ještě snaží o korekci skóre.

57:30
    Tak přeci jen ještě jedna velká příležitost. Lenka Sroková nejdříve vystřelila na Hladíkovou, ta její pokus jen vyrazila, následná dorážka jen prolétla brankovištěm.

56:54
    Hra se trochu zpomalila, hokejistky již nikam nespěchají, hraje se ve střední třetině.

55:52
    Česko právě vstřelilo branku!
    Nepřehledné skrumáže před slovenskou svatyní využila opět KATKA KAPLANOVÁ a zasunuje puk za bezmocnou a ležící slovenskou brankářku. Bez asistence.

55:22
    Krásnou přihrávku ze střední třetiny poslala Mrázová na svou spoluhráčku KATKU KAPLANOVOU, ta se prosmýkla mezi dvojicí slovenských bránících hráček a střelou mezi betony skóruje. Asistence: Kateřina Mrázová.

54:50
    Puk mají na hokejkách Slovenky, ale při přechodu útočné modré o něj přichází.

54:30
    Klapešová si poradila se střelou od modré čáry i následnou dorážkou z hole Křížové.

54:00
    Kolowrat nahodila za slovenskou bránu a Češky odcházejí střídat.

53:15
    Slovenské hráčky kombinovaly ve svém útočném pásmu, ke střele se však opět nedostaly.

53:08
    Češky v plném počtu.

52:40
    Slovenky opět v útoku.

52:20
    Ale české hráčky jsou dravější a opět puk vyhazují až za slovenskou bránu.

52:00
    Herichová zaváží puk do slovenské útočné třetiny.

51:30
    České hokejisty vyhazují puk až za slovenskou klec.

51:08
    Vyloučena Vanišová (CZE) - hra vysokou holí.

50:48
    Střela Vanišové z kruhu je tečována mimo hřiště.

50:10
    Hráčky tak dlouho bojovaly v rohu kluziště o puk, až rozhodčí hru přerušila. Vhazuje se po pravici Hladíkové.

49:55

49:15
    A Slovenky opět před českou bránou, pokus Balášové od modré míří vysoko nad bránu.

49:00
    Slovenský ofsajd.

48:49
    Češky se osvobozují.

48:20
    Slovenky se drží v útočném pásmu, za zmínku stojí pokus Ihnaťové, která sice vyslala tvrdou střelu, která ale mířila těsně vedle pravé tyčky české brány.

47:55
    Vyloučení na české straně, Nováková (CZE) - napadení.

46:49
    Nádherný kousek v podání Češek. TEREZA VANIŠOVÁ se v rohu kluziště dostala k puku, najela si do pravého kruhu a krásnou střelou švihem pod horní tyč vsítila desátou branku českého výběru. Bez asistence.

46:19
    Na druhé straně končí střelecký pokus Mikeskové na boční síťce.

45:53
    Z vrcholu kruhu pálila Kolowrat, Klapešová vyráží a chytá i další dorážky českých hokejistek.

45:15
    Polenská se snažila z otočky ohrozit Klapešovou, slovenská gólmanka vyráží její pokus do rohu.

44:45
    Slovenské hráčky se až po několika marných pokusech dostávají ze své obranné třetiny. Opět jsou však zabrzděny ofsajdem.

44:17
    Nahození Pelikánové nepřesně tečovala Kaplanová.

44:00
    Nyní se po rychlých brejcích na obou stranách zaskvěly obě brankářky.

43:30
    Další snaha Češek o střelbu, ovšem bez výsledného efektu.

42:44
    Až nyní se před Klapešovou dostala Mrázová, slovenská gólmanka drží puk v lapačce.

42:02
    Hraje se ve středním pásmu.

41:45
    Rychlý přechod slovenských hokejistek před Hladíkovou, finální střela však Bednarikové nesedla a puk je v rohu kluziště.

41:21
    Ofsajd Slovenek, vhazuje se ve středním pásmu.

41:11
    Češky hrají v plném počtu.

41:00
    Češky vyhazují přes všechny čáry.

40:40
    Velišová přejela s pukem celou útočnou třetina, přihrála na modré čáře stojící Balášové, její střela na bránu je však tečována do rohu kluziště.

40:13
    Slovenky pokračují ve své přesilové hře.

40:01

Druhé dějství bylo jasně v moci českých hokejistek, které dokázaly celkem šestkrát skórovat. Slovenky odpověděly pouze jednou. Před třetí třetinou tedy obě družstva odchází do kabin za stavu 9:2. Poslední dvacetiminutovka začne přibližně ve 13:41.

40:00

39:49
    Nepřesná rozehrávka Slovenek a do brejku se dostala Mrázová, která již překonala slovenskou brankářku, jedna z bránících hráček však ještě čepelí hole dokázala vytáhnout puk na brankové čáře. Zdá se, že se o gól nejedná, i když české hokejistky se radují.

39:11
    A je to tak. Na trestnou lavici odchází Flachsová (CZE)- podražení.

39:11
    Ve středím pásmu se po souboji těžce zvedá Slovenka Herichová, zřejmě se bude vylučovat.

38:52
    Nepřesný přechod přes útočnou modrou v podání Kubátové.

38:14
    Následují dvě zakázané uvolnění českých hráček. Hra se přesouvá před Hladíkovou.

37:28
    Tak to je ukázkový brankostroj v podání českých hokejistek. Ve středním pásmu vystihla rozehrávku Slovenek PETRA MELICHERÍKOVÁ, přejela útočnou modrou a prudkou střelou do horní poloviny branky skóruje. Bez asistence.

36:52
    Slovenské hráčky se na chvíli usadily před Hladíkovou, jejich snaha však zůstala bez přímého ohrožení české brány.

36:18

36:02
    Slovenské hráčky jsou v plném počtu.

35:40
    A Slovenky vyhazují.

35:17
    Zákrok lapačkou Klapešové, hra se přerušuje.

34:40
    Slovenky se zatím dobře brání.

34:02
    Vyloučena Kapustová (SVK) - hákování.

33:48
    České hráčky ve stálém tlaku, Slovenky se nedostanou ke hře.

33:18
    Tak Češky se rozstřílely. Vyraženého puku se zmocnila TEREZA VANIŠOVÁ a s přehledem navyšuje skóre. Asistence: Klára Chmelová, Vendula Přibylová.

32:38
    Po vyhraném buly se dostala k puku KATEŘINA SOLNIČKOVÁ a propálila vše, co jí stálo v cestě. Asistence: Aneta Lédlová.

32:00
    I Slovenky střídají gólmanku, na ledovou plochu přichází Klapešová.

31:25
    Zakázané uvolnění Slovenek.

31:19
    Češky se stále drží před slovenskou klecí.

30:56
    Češky těží z dalšího rychlého brejku. TEREZA VANIŠOVÁ se vytáhla krásným blafákem a zasunula puk do poloprázdné klece. Asistence: Samantha Kolowrat.

30:40
    A máme tu střídání gólmanek na české straně. Do brány se podívá Veronika Hladíková.

30:35
    Krásný zákrok Bečevové proti střele z kruhu z hokejky Mikeskové.

30:00
    Nyní se jim podařilo vyhodit puk až za bránu Bečevové.

29:34
    Češky při chuti a slovenské hráčky se mají co otáčet ve svém obranném pásmu.

28:59
    A máme tu další využitou přesilovou hru. České hokejistky svíraly své soupeřky tak dlouho, až obrana povolila. Po několika dorážkách zasouvá puk za záda Tomčíkové DENISA KŘÍŽOVÁ. Asistence: Dominika Lásková, Kateřina Mrázová.

28:30

28:10
    Češky kombinují ve svém útočném pásmu, Tomčíková zatím nemusela zasahovat.

27:15
    Další vyloučení na straně Slovenek, na trestnou lavici odchází Veličková (SVK) - podražení.

26:51
    Jejich snaha jim však nevydržela příliš dlouho, proti Mikesková se musela vytáhnout zákrokem lapačkou Bečevová.

26:30
    Slovenky se usadily před českou bránou, boj v rohu kluziště však prohrávají a dopředu se ženou opět Češky.

26:03
    Ofsajd Slovenek.

25:30
    Dvě rány od modré z hokejek českých reprezentantek. Nejdříve zkoušela štěstí Kolowrat, chvíli za ní vyslala prudkou střelu i Flachsová. Tomčíková si obě šance pohlídala.

24:58
    České hráčky kombinují za slovenskou bránou.

24:05
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Tak teď jsem Češky přechválila. Hrubá chyba v rozehrávce a je sníženo. Mikesková přihrála ideálně do jízdy JANĚ KAPUSTOVÉ, která střelou nad vyrážečku překonává Bečevovou. Asistence: Miriam Mikesková.

24:00
    Chyba v rozehře Češek, slovenské reprezentantky u puku ve středním pásmu.

23:30
    Slovensky se na chvíli usadily před českou bránou, české hráčky ale v této fázi hry skvěle brání a jejich soupeřky se nemohou dostat ke střelbě.

23:00
    Ofsajd v podání Češek.

22:11
    Tak přeci jen gól. K odraženému puku se dostala nejdříve ALENA POLENSKÁ a po zemi překonává slovenskou gólmanku. Asistence: Dominika Lásková.

22:00
    Herzigová vyslala krásnou prudkou střelu od modré čáry, Tomčíková však s vypětím všech sil vyráží.

21:24
    Češky už dlouhou chvíli kombinují ve svém útočném pásmu, ke střele se však zatím také nedostaly.

20:44
    Úspěšnější však byly Slovenky, které přešly až před Bečevovou. Ke střele se však nedostaly, puk mají na holích opět české hráčky.

20:18
    Úvodní buly druhé třetiny opět vyhrály české hráčky a bojují o puk v rohu u slovenské brány.

20:01

První dvacetiminutovka přinesla hned čtyři góly. Nejdříve se dostaly ve vlastním oslabení do vedení Slovenky, v polovině úvodní třetiny však začaly úřadovat české hráčky a díky třem přesným trefám v rozmezí necelých čtyř minut otočily skóre na 3:1. Druhá třetina začne přibližně ve 12:51.

20:00

19:37
    Ve střední třetině vybojovala puk Ihnaťová, bránící česká hráčka ji však nedovolila kvalitně zakončit a Bečevová krotí puk na hrudi.

19:03
    Boj o puk před slovenskou bránou vyhrávají bránící hráčky, ty si však opět nerozumí v rozehrávce a je tu další zakázané uvolnění.

18:34
    Trochu hluchá pasáž hry, máme tu další ofsajd, tentokrát na straně Slovenek.

18:06
    Nepřesné nahození Slovenky Mikeskové končí zakázaným uvolněním.

17:34
    Nepřesnosti ve středním pásmu, nakonec se k puku dostala Melicheríková, ale i ona před slovenskou bránou kotouč ztrácí.

17:13
    Od modré to zkoušela Kubátová, puk však jen prosvištěl nad slovenskou klecí.

16:41
    Akci slovenských reprezentantek brzdí ofsajd. Stejně jako o chvíli později na druhé straně.

16:15
    Nepřesná střela Flachsové končí za bránou Slovenek, ty rozehrávají nový útok.

15:55
    Nováková provětrala lapačku Tomčíkové, ta drží puk, bude se vhazovat po její pravici.

15:50
    Dva nepřesné přechody přes útočnou modrou v podání obou týmů.

15:00

14:51
    Zákrok Tomčíkové proti střele z kruhu, kterou vyslala Mrázová, byl úspěšný.

14:11
    Češky drží kotouč za svou bránou a čekají na vystřídání.

14:00
    Až teď Kapustová, ale česká brankářka je na svém místě.

13:37
    Slovensky se snaží o korekci skóre, usadily se před Bečevovou, žádnou přímou střelu na českou bránu však zatím nevyprodukovaly.

12:46
    Bleskový přechod před Tomčíkovou končí další přesnou trefou. Přibylová zavezla kotouč až do útočné třetiny, přihrála před bránou stojící KLÁŘE CHMELOVÁ a ta se z bezprostřední blízkosti nemýlila. Asistence: Vendula Přibylová, Dominika Lásková.

12:40
    Následně si poradila i se střelou Bednárikové.

12:11
    Bečevová krotí v lapačce střelu Krajňákové od modré čáry.

12:00
    Zakázané uvolnění Češek.

11:40
    Nepřesnou rozehrávku využila Mikesková, Bečevová si však prostor u pravé tyčky pohlídala.

11:20
    Češky při chuti, usadily se před slovenskou klecí.

10:54
    A je tu přeci jen využití přesilové hry. Z vrcholu kruhu přihrála Herzigová do mezikruží ideálně postavené DENISE KŘÍŽOVÉ a ta posílá puk za záda Tomčíkové. Asistence: Petra Herzigová.

10:40
    Slovenky se osvobozují.

10:28
    Češky s usadily před slovenskou klecí, zatím však bránu přímo neohrozily.

09:51
    Už se zvedá z ledu, zdá se, že bude vše v pořádku. Na trestnou lavici ale odchází Veličková (SVK) - podražení.

09:51
    Na ledě zůstává ležet po nepříjemném hitu u mantinelu Mrázová.

09:42
    A české hokejistky srovnávají. Z nepřehledné situace před Tomčíkovou vytěžila vyrovnávací gól KLÁRA CHMELOVÁ. Asistence: Tereza Vanišová, Vendula Přibylová.

09:30
    A o chvíli později obstála i před trojicí dotírajících soupeřek.

09:06
    Bečevová si poradila s ránou od modré čáry.

08:40
    Krásná přihrávka zpoza brány na osamocenou Flachsovou, té ale puk sklouzl z čepele hole a kotouč tak mají v moci opět Slovenky.

08:09
    Další rychlý přechod do útočného pásma v podání Češek, tentokrát zakončovala Polanská z levého kruhu, Tomčíková její střelu drží v lapačce.

07:26
    Dalekonosnou střelu Klimášové česká brankářka raději přidržela pod lapačkou. Opět se přerušuje hra.

07:08
    Nepříjemná střela Mrázové z levého kruhu, Tomčíková krotí puk na své hrudi. Hra se přerušuje.

06:33

06:15
    Češky pokračují v přesilové hře, ale nejsou schopny ohrozit slovenskou klec.

05:53
    Nedůraz v české hře soupeřky trestají. V oslabení vystihla rozehrávku Češek MARTINA VELIČKOVÁ a prostřelila českou brankářku. Bez asistence.

05:30
    A znovu.

05:10
    Slovenské hráčky vyhazují přes všechny čáry.

04:38
    Vyloučena Klimášová (SVK) - hákování.

04:14
    Krásný přechod Mrázové a Křížové až před Tomčíkovou. Mrázová však vyslala na slovenskou gólmanku pouze lehkou střelu, kterou bez problémů vyráží do rohu kluziště.

03:51
    A stejné provinění i na druhé straně. Vhazuje se ve středním pásmu.

03:20
    Nyní zastavil český přechod do útočného pásma ofsajd.

02:40

02:10
    Tentokrát Melicheríková několikrát dorážela puk do slovenské brány, Tomčíková si však brankovou čáru pohlídala.

01:50
    Kaplanová vyzkoušela pozornost slovenské gólmanky Tomčíkové, ta její střelu z bezprostřední blízkosti likviduje v lapačce.

01:10
    Na druhé straně dostala přihrávku z rohu kluziště Mikesková, před českou bránou však nedokázala zakončit.

00:15
    Úvodní buly vyhrály české hokejisty, nahození Vanišové za slovenskou bránu však žádné z jejich spoluhráček nedojela, puk je tak na hokejkách Slovenek.

00:01

Hokejistky se navzájem pozdravily, za pár okamžiků začínáme.

Obě družstva jsou již na ledě, zazní státní hymny.

Hezké poledne, ještě jednou Vás vítáme při sledování textového přenosu z utkání české a slovenské ženské reprezentace. Na zimním stadionu ve Znojmě již skončilo rozbruslení, nyní probíhá úklid ledové plochy a za pár minut očekáváme start dnešního zápasu.

Česko: Bečevová (Hladíková) - Kolowrat, Flachsová, Lásková, Herzigová, Pelikánová, Kubátová - Vanišová, Přibylová, Chmelová, Polenská, Mrázová, Křížová, Melicheríková, Nováková, Kaplanová, Lédlová, Solničková.

Slovensko: Tomčíková (Klapešová) - Balášová, Klimášová, Olosová, Laliková, Žítňanská, Ihnaťová - Kapustová, Herichová, Bednárová, Mikesková, Veličková, Latečková, Gápová, Obercianová, Krajňáková, Sroková.

Rozhodčí: Růžičková - Novotná, Štefková.

Příjemný den, před českou hokejovou reprezentací žen čeká v neděli v pravé poledne poslední ze tří přátelských zápasů se Slovenkami, které jsou vyvrcholením přípravného kempu ve Znojmě. Obě dvě předchozí klání vyhrály české ženy, které v pátek své soupeřky udolaly díky třem přesným trefám v závěrečném dějství 3:1. Odvetný sobotní duel v Přerově opět ukořistily reprezentantky České republiky, jež zvítězily 3:0.

Petra Matůšová

Góly a asistencie: 10. Chmelová (Vanišová, Přibylová), 11. Křížová (Herzigová), 13. Chmelová (Přibylová, Lásková), 23. Polenská (Lásková), 29. Křížová (Lásková, Mrázová), 31. Vanišová (Kolowrat), 33. Solničková (Lédlová), 34. Vanišová (Chmelová, Přibylová), 38. Melicheríková, 47. Vanišová, 56. Kaplanová (Mrázová), 56. Kaplanová - 6. Veličková, 25. Kapustová (Mikesková)

Rozhodca: Růžičková - Novotná, Štefková