Juhoafrická rep. - India 3:2 (kon.) | Španielsko - Belgicko 2:5 (kon.)
Austrália - Veľká Británia 3:1 (kon.) | Nemecko - Holandsko 2:1 (kon.)
koniec udalosti
Austrália - Veľká Británia

3:1

(1:1)

Sobota 11.08.2012, 16:30 • Riverbank Arena, Londýn • Olympijské hry - pozemný hokej - muži

Je dobojované!

Olympijské bronzové medaile si po krásnom ofenzívnom, ale aj defenzívnom výkone v druhom polčase odnášajú Austrálčania!

Domáci britskí hráči ostávajú pokorení a veľmi smutní, ani sa im nedivím, pretože zinkasovali len pomyselné zemiakové medaile!
    (17:57:55)

70
    Koniec zápasu!

70
    Posledných 30 sekúnd a útočia Austrálčania!

69
    Briti sa snažia skórovať, no pozorná austrálska defenzíva je jasne proti!
    Austrálčania sa oslobodzujú!

68
    Britský útok stroskotal a do útoku šprintovali Austrálčania!
    Ich zakončenie bolo však zblokované!

67
    Jonty Clarke tvrdo vystrelil z pravej strany! Jeho strela však bola zblokovaná do bezpečia!

66
    Štyri minúty a 40 sekúnd pred koncom sa odhodlávajú na power-play domáci britskí hráči!

65
    Vidíme ďalšie hromadné striedanie!
    5 minút pred koncom sa do útoku dostávajú britskí hráči!

63
    Protinožci sa dokonca odhodlali aj zaútočiť! Strela v podaní Butturiniho však končí vedľa britskej brány!

62
    Austráčania nám predvádzajú nádhernú obrannú hru, ktorá nedáva domácim Britom šancu!

60
    Austrálčania sa podľa môjho názoru pomaličky sťahujú do obrany a vyčkávajú na prípadný rýchly protiútok.

59
    Britskí hráči sa snažia útočiť, aby sa zmocnili bronzových medailí, no zatiaľ sa im veľmi nedarí!

58
    Po nádhernej prihrávke na ľavú stranu sa po skvelom centri nekompromisnou strelou k ľavej žŕdke presadzuje Kieran Govers!
    3:1 pre Austráliu!

57
    Momentálne vidíme veľmi vyrovnaný výkon na oboch stranách, ktorý sa nesie v znení veľkého počtu nepresností!

55
    Na ihrisku vidíme ďalšie hromadné striedanie oboch tímov.

54
    Jamie Dwyer zakončoval z centrálnej pozície!
    Jeho strela bola však zblokovaná britskou defenzívou.

52
    Russel Ford tvrdo pálil z pravého krídla
    Britský gólman Fair nám však predvádza fakt fantastický výkon!
    Tentokrát nádherne zasiahol pravým betónom!

51
    V útočnej aktivite vidíme na krátku chvíľu britských hráčov.

50
    Joel Carroll sa po krásnej prihrávke z pokutového rohu snažil presadiť, no britský gólman Fair opäť čaroval! Fakt nádherný zákrok!

49
    Domáci hráči Veľkej Británie nám predvádzajú veľké množstvo zbytočných faulov!
    Austrálčania budú zahrávať ďalší pokutový roh!

48
    Ďalší ponúknutý pokutový roh Austrálčania už gólovo využívajú!
    Z pravého krídla skóruje nádherným zdviháčikom Jamie Dwyer!
    2:1 pre Austráliu!

47
    Austrálčania zo značky pokutového hodu míňajú britskú bránu!

48
    Po krásnej útočnej akcii v podaní austrálskych hráčov nám predviedol nádherný zákrok britský gólman Fair!

46
    Austálčania majú výhodu druhého pokutového rohu!

45
    Rozhodcovská dvojica telefonuje s videorozhodcom, pretože si nie sú istý, či bol Austrálčan faulovaný alebo nie v mieste pokutového územia!

44
    Alastair Wilson z Veľkej Británie vidí žltú kartu, ktorá pre neho znamená vylúčenie z hry na dobu 5 minút!

43
    Brit Daly nádherne zakončoval z pravej strany! Austrálsky gólman Burgers nám však predviedol nádherný zákrok!

42
    V útoku vidíme opäť dobre hrajúcich Austrálčanov, ktorým čelí skvelá britská obrana.

40
    Austrálčania si nádherne rozložili akciu, po ktorej sa v blízkosti britskej brány dostal do zakončenie Swann!
    Jeho jemnú strieľanú prihrávku pokrýva gólman Fair!

39

38
    Pekné zakončenie nám predviedol Brit Middleton, no napokon jeho strela končí mimo austrálskej brány.

37
    Austrálski hráči loptu veľmi rýchlo stratili a do útoku sa dostávajú ich protihráči!

36
    V úvodných sekundách druhého polčasu majú loptičku v moci Austrálčania, ktorí útočia!

36
    Druhý polčas sa práve začal!

V úvode prvého polčasu sme mohli vidieť hernú prevahu v podaní austrálskych hráčov, ktorí vstrelili prvý gól zásluhou Simona Orcharda!
    V 24. minúte nekompromisnou strelou z ľavej strany zakončoval Brit Iain Lawers, ktorý využil výhodu pokutového rohu!
    V závere prvého polčasu mala hru v moci britská defenzíva, ktorá ustrážila vyrovnaný stav 1:1.

35
    Prvý polčas skončil.

35
    Stav sa nemení! Po pekne predvedenej nacvičenej akcii nám predviedol nádherný zákrok britský gólman Fair, ktorý zasiahol ľavým betónom!

34
    Austrálčania zinkasovali po tvrdom britskom faule v pokutovom území výhodu pokutového rohu!

33
    Austrália opäť útočila a Briti len vyhadzujú!
    Môžeme vidieť pomalý taktický prienik do pásma v podaní Austrálčanov!

32
    Hráči Austrálie sa na malú chvíľu oslobodili. Majú však veľké problémy s vystriedanou britskou obranou.

31
    Austrálčania sa opäť musia brániť!
    Briti nám predvádzajú skvelý útočný výkon!

30
    Po strelení gólu Briti pridávajú na aktivite a útočia!
    Podarí sa im do polčasovej prestávky dostať do vedenia?

29
    Britskí hráči vyrovnávajú!
    Po skvelom rozohraní sa loptička dostala na okraj bránkoviska a následne na ľavú stranu, kde stál osamotený Iain Lewers!
    Ten nekompromisne prekonáva gólmana Burgersa!
    Je vyrovnané - 1:1!

28
    Po nepovolenom obrannom zákroku jedného z Austrálčanom získali Briti pokutový roh!

27
    Domáci hráči si vytvorili menšiu útočnú šancu, ktorá napokon skončila autovou rozohrávkou!
    Tú Briti prihrali austrálskym hráčom.

26
    Briti sa musia opäť brániť!
    Tentokrát skvelú austrálsku prihrávku na pravé krídlo s veľkým šťastím stečoval obranca Fox, ktorý upokuje svoj tím!

25
    Po technickej dorážke v podaní austrálského hráča Knowlesa sa nádherným zákrokom vyznamenal gólman Fair!

24
    Austrálčania šprintujú do útoku, kde si pomaly rozkladajú svoj útočný kolotoč!

23
    Mierny útočný tlak si na pár sekúnd vytvorili Briti, ktorí však nedokázali preraziť zorganizovanú austrálsku obranu.

22
    Prichádza ďalšie hromadné striedanie oboch tímov.

21
    Obrovský závar pred britskou bránou!
    Napokon však takmer nikto nevedel, kde sa nachádza loptička!
    Najlepšie sa zorientoval obranca Fox, ktorý posiela loptu do bezpečia!

20
    Austrálčania, ako inak, opäť útočia! Tentokrát zakončoval z ľavej strany Knowles, no jeho zakončenie bolo zblokované britskou obranou!

19
    Briti eliminovali austrálsky útok, no nemôžu sa dostať dopredu, pretože ich súperi proti nim vysunuli nádherný forčeking!

18
    Orchard sa dostal do ďalšej nebezpečnej palebnej pozície!
    Tentokrát sa však vyznamenala pozorná britská defenzíva!

17
    Po nádhernej prihrávke na oblúk bránkoviska zinkasoval loptičku Austrálčan Simon Orchard, ktorý nekompromisnou strelou prekonáva britského gólmana Faira!
    1:0 pre Austráliu!

16
    Domáci biritskí hráči zabrali aj v ofenzíve a snažia sa potešiť svojich fanúšikov, ktorých nie je na tomto športovisku málo, úvodným gólom!

15
    Po nepresnostiach na austrálskej strane mohol nádherne zakončovať Brit Clarke! Už, už bol zinkasoval prihrávku a stál by osamotený pred austrálskou bránou, no obranca Caroll nám predviedol nádherné vypichnutie lopty!

14
    Briti získali loptu, no dostali sa len na stred ihriska, odkiaľ je veľmi ťažké skórovať!

13
    Dwyer sa dostal do nádherného samostatného úniku po pravej strane!
    Premýšľal však príliš dlho, čo mu prinieslo stratu loptičky!

12
    Austrálčania sú útočne aktívnejší, no pozorná britská obrana im zatiaľ bravúrne čelí a nedovoľuje im dostať sa do zakončenia.

11
    Brit Jackson nám predviedol nádherný obranný zákrok po technickej kľučke v podaní Goversa!

10
    Austrálsky a aj britský tím prestriedal trojice svojich hráčov a pokračujeme ďalej v hre!

9
    Austrálčania si loptičku pekne technicky prihrávali na pravej strane útočnej polovice!
    Z tejto potencionálnej akcie však nevyťažili žiadne zakončenie!

8
    Tento protiútok aj veľmi rýchlo stroskotal príchodom pozorných austrálskych obrancov!

7
    Briti sa dostávajú do rýchleho protiútoku v závere siedmej minúty!

6
    Pekné zakončenie z pravej strany nám predviedol Austrálčan Turner! Jeho strelu však stečovala do bezpečia britská obrana.

5
    Austráčan Govers zakončoval jemnou strelou z ľavého krídla!
    Jeho nedôrazný projektil úspešným zákrokom pokrýva gólman Fair!

4
    Britský hráč Clarke sa dostal do samostatného bleskového prieniku! Jeho únik však po niekoľkých sekundách zneškodnila pozorná austrálska obrana!

3
    Austrália vyslala prvé striedanie! Gohdesa nahrádza Govers!

3
    Po malom svetielku nádeje v podaní ďalekotonážneho austrálskeho centra sa opäť k loptičke dostávajú Briti, ktorí útočia!

2
    Prvé, no málo dôrazné zakončenie nám predviedol Brit Daly!
    Jeho pokus však po malej chvíli skvelo pokrýva austrálsky gólman Burgers!

1
    V úvodnej minúte môžeme vidieť útočnú aktivitu anglických hráčov, ktorým sa však zatiaľ nedarí poraziť pozornú austrálsku obranu!

1
    Súboj o bronz sa práve začal!

Na celý zápas bude dohliadať rozhodcovská dvojica - Christian Blasch (FIH) a Gary Simmonds (FIH)!

Úvodné zostavy

Austrália: Burgers - De Young, Carroll, Kavanagh - Dwyer, Orchard, Ciriello, Knowles, Ockenden ("C") - Turner, Gohdes.
    Striedania: Swann, Butturini, Deavin, Govers, Ford.
    Tréner: Ric Charlesworth.

Veľká Británia: Fair - Lewers, Fox, Smith - Kirkham, Jackson, Moore, Hawes - Clarke, Middleton ("C"), Tindall.
    Striedania:Martin, Dalz, Wilson, Mackay, Catlin.
    Tréner: Bobby Crutchley.

Papierové, no aj herné štatistiky nám sľubujú maximálne vyrovnaný zápas, v ktorom by však v konečnom dôsledku mali mať mierne navrch Austrálčania!
    K vyrovnanej bilancii smeruje aj remíza týchto dvoch tímov v základnej časti v pomere 3:3

Srdečne Vás vítam pri olympijskom súboji o bronzové medaile v pozemnom hokeji mužov, kde sa stretnú tímy Austrálie a domácej Veľkej Británie!

V uplynulej ceste šampionátom si tieto tímy počínali nasledovne:

Austrálski hráči v základnej kvalifikačnej skupine A skončili na prvej priečke s 11 bodmi za tri výhry nad Španielskom, Južnou Afrikou a Pakistanom a následne dve remízu s Veľkou Britániou a Argentínou!
    V semifinále sa stretli s výberom Nemecka, ktorý ich však pokoril v pomere 4:2!

Hráči Veľkej Británie v základnej časti postúpili z druhej priečky skupiny, kde sa im podarilo nahrať 9 bodov za dve výhry nad Pakistanom a Argentínou a následné tri remízy so Španielskom, Austráliou a Južnou Afrikou!
    V semifinále ich deklasoval výber Holandska vo vysokom pomere 9:2!

Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť začína o 16:30.

Christian Blasch (FIH), Gary Simmonds (FIH)