Dudelange – Maribor 0:1 (kon.) | Helsingborg – Śląsk 3:1 (kon.) | Neftçi Baku – Shmona 2:2 (kon.)
Helsinki – Celtic 0:2 (kon.) | Liberec – Kluž 1:2 (kon.) | Ekranas – Anderlecht 0:6 (kon.)
Vaslui – Fenerbahce 1:4 (kon.) | Bazilej – Molde 1:1 (kon.) | Brugge – Kodaň 2:3 (kon.)
Panathinaikos – Motherwell 3:0 (kon.) | D. Záhreb – Tiraspol 4:0 (kon.) | Partizan – AEL Limassol 0:1 (kon.)
FK Ekranas
0:6 (0:3)
R.S.C. Anderlecht
cz Streda 08.08.2012, 19:00 • Vetra, Vilnius • Liga majstrov (predkolá)

87
    Anderlecht právě vstřelil branku!
    Další chyba domácí obrany, Praet znovu utíkal sám na brankáře z pravé strany, míč ještě posunul doleva na FERNANDA, který měl již jednoduchou úlohu.

84
    Fernando teď šel sám na brankáře, který ale včasným vyběhnutím zmařil střelci možnost skórovat a míč se od něho odrazil na roh.

81
    Nádherný centr Vertelise spadl přesně na hlavu Andjelkoviče, který pořádně protáhl Prota. Vzrušení je však zbytečné, pomezní sudí odmával offside.

70
    Naposledy vystřídal i domácí trenér, místo Urdinova přišel Umeh.

62
    Krásnou kombinaci na jeden dotek zakončil nový hráč na hřišti MOLINS.

60
    Střídá i domácí trenér, na hřiště se podívá Kavaliaskas, Kymantas naopak dnes dohrál.

59
    Poslední střídání hostujícího trenéra, na hrací plochu se podívá Fernando, nahradí De Suttera.

46
    Do druhého poločasu nenastoupil ani hráč, který v prvním poločase nedal penaltu - Gillet, vystřídal ho Molins

47
    Hned na začátku druhé půle znovu udeřili hráči Anderlechtu, krásný centr zužitkoval DE SUTTER a zvýšil skóre na 0:4.

46
    Do druhého poločasu nenastoupí Biglia, střídá ho český fotbalista Mareček.

45+3
    V samém závěru prvního poločasu Anderlecht potřetí udeřil, po centru ze strany se nejlépe ve vápně zorientoval YAKOVENKO a posílá svůj tým do tří brankového vedení.

39
    Hned z protiútoku velká šance i na druhé straně, sám na branku pelášil Vertelis, dlouhou kličkou se však vyhnal mimo hřiště.

38
    Do další velké šance se teď dostal znovu Gillet, kterého ale v úniku vychytal Kauneckas.

34
    Teď mohlo být s Ekranasem ještě hůř, Praet prošel až do vápna, kde předložil nádherně balon De Sutterovi, který trefil pouze tyč.

30
    Anderlecht ale neproměněná penalta mrzet nemusí. Zpoza vápna se k míči dostal PRAET a krásnou ranou k tyči zvyšuje náskok svého týmu již na rozdíl dvou branek.

28
    Sám postižený kopal pokutový kop, který však nový muž na hřišti chytil.

26
    Do branky přichází náhradní brankář Kauneckas, který střídá Buinckijeho.

25
    Domácí hráči teď úplně zapomněli na osamoceného hráče Gilleta, který šel sám na bránu, při kličce jej zatáhl padající Zubas za ruce a nemohlo následovat nic jiného než pokutový kop a červená karta pro domácího golmana.

17
    Obrovská šance na srovnání, na centrovaný míč ze strany si skvěle naběhl Vertelis a tváří tvář Protovi branku těsne minul.

9
    Centr z pravé strany brankář vyrazil pouze k osamocenému SACHOVI KLJESTANOVI, který neměl problém zamířit do prázdné branky.

Jiří Zabilanský

Góly: 9. Kljestan, 30. Praet, 45+3. Yakovenko, 47. De Sutter, 62. Molins, 87. Fernando

Karty:   25. Zubas (EKR)

FK Ekranas: Zubas - Urdinov, Dedura (C), Samusiovas, Lukša, Kučys, Andjelkovič, Vertelis, Buinickij, Kymantas
    R.S.C. Anderlecht: Proto - Deschacht, Odoi, Safari, Biglia (C), Mbenza, Kljestan, De Sutter, Praet, Gillet, Yakovenko

Rozhodca: Alon Yefet (ISR)