Dudelange – Maribor 0:1 (kon.) | Helsingborg – Śląsk 3:1 (kon.) | Neftçi Baku – Shmona 2:2 (kon.)
Helsinki – Celtic 0:2 (kon.) | Liberec – Kluž 1:2 (kon.) | Ekranas – Anderlecht 0:6 (kon.)
Vaslui – Fenerbahce 1:4 (kon.) | Bazilej – Molde 1:1 (kon.) | Brugge – Kodaň 2:3 (kon.)
Panathinaikos – Motherwell 3:0 (kon.) | D. Záhreb – Tiraspol 4:0 (kon.) | Partizan – AEL Limassol 0:1 (kon.)
FK Ekranas
0:6 (0:3)
R.S.C. Anderlecht
cz Streda 08.08.2012, 19:00 • Vetra, Vilnius • Liga majstrov (predkolá)

A pro dnešek je dobojováno! Viděli jsme jednoznačné utkání, ve kterém si hosté připsali vysoké vítězství 6:0. Anderlecht tak po celkovém skóre 0:11 postupuje do 4. předkola Ligy mistrů. Domácí Ekranas si zahraje Evropskou ligu. Z mé strany je to již vše. Přejí příjemný zbytek letního večera a těším se u dalších online přenosů. (20:52:30)

89
    Utkání se již pouze dohrává, ani jeden tým se dopředu příliš nežene.

87
    Anderlecht právě vstřelil branku!
    Další chyba domácí obrany, Praet znovu utíkal sám na brankáře z pravé strany, míč ještě posunul doleva na FERNANDA, který měl již jednoduchou úlohu.

84
    Fernando teď šel sám na brankáře, který ale včasným vyběhnutím zmařil střelci možnost skórovat a míč se od něho odrazil na roh.

81
    Nádherný centr Vertelise spadl přesně na hlavu Andjelkoviče, který pořádně protáhl Prota. Vzrušení je však zbytečné, pomezní sudí odmával offside.

80
    Střílený centr z levé strany odkopl obránce těsně před Molinsem na roh.

78
    Český fotbalista Mareček vypálil na branku, jeho pokus ale míří vedle.

76
    Umeh vystihl přihrávku hostující obrany a pelášil na branku, před posledním obráncem si balon příliš předkopl a je po šanci.

74
    Umeh fauloval kousek za půlkou Molinse.

72
    Anderlecht již kontroluje hru, přihrává si uprostřed hřiště, dopředu se již moc nežene.

70
    Naposledy vystřídal i domácí trenér, místo Urdinova přišel Umeh.

67
    Svůj první rohový kop v zápase vybojovali domácí, Varnas utekl po lajně, jeden z hostujícíh obránců ho však skvěle zakřižoval.

62
    Krásnou kombinaci na jeden dotek zakončil nový hráč na hřišti MOLINS.

60
    Střídá i domácí trenér, na hřiště se podívá Kavaliaskas, Kymantas naopak dnes dohrál.

59
    Poslední střídání hostujícího trenéra, na hrací plochu se podívá Fernando, nahradí De Suttera.

56
    Po dlouhé době se na soupeřovu půlku dostali i domácí, Varnasova přihrávka byla však nepřesná.

54
    V posledních minutách velmi aktivní De Sutter se dostal ke střele, jeho pumelenici srazil jeden z obránců na roh.

53
    Teď byl k vidění doslova hokejový zámek v podání Anderlechtu, finální náhrávka byla však nepřesná a končí v outu.

51
    Střelu De Suttera z pětadvaceti metrů drží Kauneckas v rukavicích.

46
    Do druhého poločasu nenastoupil ani hráč, který v prvním poločase nedal penaltu - Gillet, vystřídal ho Molins

47
    Hned na začátku druhé půle znovu udeřili hráči Anderlechtu, krásný centr zužitkoval DE SUTTER a zvýšil skóre na 0:4.

46
    Do druhého poločasu nenastoupí Biglia, střídá ho český fotbalista Mareček.

46

Druhý poločas začne přibližně v 20:04.

Anderlecht byl v první půli jasně lepším týmem, což dokazuje i skóre. Jejich snažení vedlo ke třem brankám, navíc domácí po vyloučení Zubase dohrávají zápas v 10.

45+3
    V samém závěru prvního poločasu Anderlecht potřetí udeřil, po centru ze strany se nejlépe ve vápně zorientoval YAKOVENKO a posílá svůj tým do tří brankového vedení.

45
    V prvním poločase se nastavuji 3 minuty.

44
    Krásné přenesení hry na De Suttera, který ideálně předložil míč Praetovi, ten si ovšem neporadil s domácím branářem.

41
    V další slibně se vyvíjející šanci fauloval Odoi a připravil tak svůj tým o možnost vstřelení další branky.

39
    Hned z protiútoku velká šance i na druhé straně, sám na branku pelášil Vertelis, dlouhou kličkou se však vyhnal mimo hřiště.

38
    Do další velké šance se teď dostal znovu Gillet, kterého ale v úniku vychytal Kauneckas.

34
    Teď mohlo být s Ekranasem ještě hůř, Praet prošel až do vápna, kde předložil nádherně balon De Sutterovi, který trefil pouze tyč.

30
    Anderlecht ale neproměněná penalta mrzet nemusí. Zpoza vápna se k míči dostal PRAET a krásnou ranou k tyči zvyšuje náskok svého týmu již na rozdíl dvou branek.

28
    Sám postižený kopal pokutový kop, který však nový muž na hřišti chytil.

26
    Do branky přichází náhradní brankář Kauneckas, který střídá Buinckijeho.

25
    Domácí hráči teď úplně zapomněli na osamoceného hráče Gilleta, který šel sám na bránu, při kličce jej zatáhl padající Zubas za ruce a nemohlo následovat nic jiného než pokutový kop a červená karta pro domácího golmana.

22
    Na půli hřiště fauloval Kučys.

21
    Po dlouhém pasu se Gillet ocitá v offsidu.

20
    Yakovenko teď zkusil štěstí z dálky, jeho střela z 30 metrů šla ale nad branku.

17
    Obrovská šance na srovnání, na centrovaný míč ze strany si skvěle naběhl Vertelis a tváří tvář Protovi branku těsne minul.

14
    Na centr z pravé strany si naběhl De Sutter, jeho střelu brankář vyrazil na roh.

12
    S dlouhým centrovaným balonem si domácí obrana poradila a vydala se do protiútoku, Vertelis těsně před vápnem upadl po střetu s hostujícím obránce, hraje se ale dál.

11
    Ve středu hřiště faulovaný Andjelkovič.

9
    Centr z pravé strany brankář vyrazil pouze k osamocenému SACHOVI KLJESTANOVI, který neměl problém zamířit do prázdné branky.

3
    Zatím velmi opatrný úvod utkání, Anderlecht kombinuje na vlastní polovině.

1

FK Ekranas: Zubas - Urdinov, Dedura (C), Samusiovas, Lukša, Kučys, Andjelkovič, Vertelis, Buinickij, Kymantas

RSC Anderlecht: Proto - Deschacht, Odoi, Safari, Biglia (C), Mbenza, Kljestan, Praet, Gillet, Yakovenko

Rozhodčí: Alon Yefet (ISR).

Všem fotbalovým fanouškům přeji krásný den. Dnes jsou na programu odvety 3. předkola Ligy mistrů. My se v tomto online přenosu zaměříme konkrétně na utkání litevského klubu FK Ekranas proti favoritovi Anderlechtu Brusel. První utkání vyšlo o dost lépe hostům, kteří svého soupeře přehráli jasně 5:0. Po tomto jednoznačném utkání by měla být odveta pouhou formalitou, avšak překvapení se dějí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Jiří Zabilanský

Góly: 9. Kljestan, 30. Praet, 45+3. Yakovenko, 47. De Sutter, 62. Molins, 87. Fernando

Karty:   25. Zubas (EKR)

R.S.C. Anderlecht: Proto - Deschacht, Odoi, Safari, Biglia (C), Mbenza, Kljestan, De Sutter, Praet, Gillet, Yakovenko

Rozhodca: Alon Yefet (ISR)